*

Τελευταία νέα

• Πρόσκληση μόνιμων εκπαιδευτικών Aβάθμιας - Bβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Aβάθμιας & Bβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής, Β. Αιγαίου, Ν. Αιγαίου, Πελοποννήσου και Στερεάς Ελλάδας προκειμένου να οριστούν ως Συντονιστές Εκπαίδευσης Προσφύγων (ΣΕΠ), για το σχ. έτος 2020-2021
  • Μόνιμο εκπαιδευτικό προσωπικό στη Γενική Εκπαίδευση μετά από δέκα και πλέον χρόνια
  • Για πρώτη φορά μόνιμοι διορισμοί σε σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης – Τελικοί πίνακες
  • Πρόσκληση μόνιμων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στις Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου και Δυτικής Μακεδονίας προκειμένου να οριστούν ως Συντονιστές
  • Πρόσκληση για μόνιμο διορισμό σε κενές οργανικές θέσεις σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, από τους τελικούς αναμορφωμένους πίνακες κατάταξης των Προκηρύξεων 3ΕΑ/2019 και 4ΕΑ/2019 του ΑΣΕΠ
  • Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 622707 φορές)

MariaMar, iliask, mpakias33, katkat, marathes, lilium1987, constantina, Τhunder13, anpapath86, math22, leon., paraskaevi, CBK, surikata, sikat και 50 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IOANNIS131185

• Προχωρημένο μέλος
    • **
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
    « Απάντηση #4228 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:06:08 πμ »
    Καταλαβα μονο στον εβρο υπαρχει πιθανοτητα για τη φιλη μου...ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

• Ιστορικό μέλος
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
      • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
    « Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:18 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

• Ιστορικό μέλος
    • Φύλο: Άντρας
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4229 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:07:08 πμ »
    Καταλαβα μονο στον εβρο υπαρχει πιθανοτητα για τη φιλη μου...ευχαριστω
    Δεν είναι αλήθεια, Στην Α Αθήνας έπαιρναν Βιολόγους την άνοιξη

Αποσυνδεδεμένος IOANNIS131185

• Προχωρημένο μέλος
    • **
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4230 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:10:15 πμ »
    Ειναι δηλαδη θεμα προτιμησης τοποθεσιας τοποθετησης για να πας εστω και την ανοιξη? ρωταω λογω αγνοιας για το πως μπορει καποιος χωρις προυπηρεσια κ χωρις μεταπτυχιακο αλλα με σεμιναριο ειδικης να τοποθετηθει οπουδηποτε

Αποσυνδεδεμένος maximaria

• Νέο μέλος
    • *
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4231 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:18:56 πμ »
    Καλά και γω δύσπιστος κι επιφυλακτικός είμαι απέναντι στις δηλώσεις των πολιτικών αλλά όχι κι έτσι.

Αν βγει η δήλωση περιοχών όπως λένε τέλη Ιούλη, προσωπική εκτίμηση πως δεν θα προλάβουν να τους ολοκληρώσουν μέχρι να ανοίξουν τα σχολεία.
    Από την άλλη, ίσως θελήσουν να κερδίσουν τις εντυπώσεις επικοινωνιακά (κομίζοντας γλαύκα εις Αθήνας) και το τρέξουν ώστε οι νεοδιόριστοι να είναι στα σχολεία με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.
    Όπως λένε;;;
    Είσαι ο πρώτος που μεταφέρει αυτή την αποκλειστική πληροφορία.
    Να υποθέσω ενημέρωση εκ' των έσω;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

• Ιστορικό μέλος
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
      • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
    « Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:03:18 »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

• Moderator
    • Έμπειρο μέλος
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4232 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:25:26 πμ »
    Όπως λένε;;;
    Είσαι ο πρώτος που μεταφέρει αυτή την αποκλειστική πληροφορία.
    Να υποθέσω ενημέρωση εκ' των έσω;

Καλέ όχι, διάβασε τα προηγούμενα μηνύματα και θα καταλάβεις. Από δηλώσεις της υπουργού και υφυπουργού είναι. Μη με βάζεις βραδιάτικα να ψάχνω λινκ.

Ο βιολόγος εξυπηρετήθηκε το παιδί; Άντε παιδιά να κλείσουμε κι απόψε, δε με βαστάνε τα μάτια μου (μη βαράτε, απόπειρα χιούμορ  ;D)

Συνδεδεμένος Ιρμα

• Νέο μέλος
    • *
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4233 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:49:14 πμ »
    MAYROS_RIGAS, δεν έπαθαν αγκύλωση τα δάχτυλα σου, να γράψεις τέτοιο τόμο;;;;;

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

• Ιστορικό μέλος
    • Φύλο: Γυναίκα
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4234 στις: Ιούλιος 08, 2020, 08:03:01 πμ »
    MAYROS_RIGAS, δεν έπαθαν αγκύλωση τα δάχτυλα σου, να γράψεις τέτοιο τόμο;;;;;

@simple" Έχει αναρτήσει ένα εξαιρετικό κείμενο ένας συνάδελφος στην ιστοσελίδα του ΠΑΣΑΔ στο fb στα μέσα Ιουνίου. Το αναρτώ εδώ αν και είναι μακροσκελές:"

Δε διαβάζεις τις παραθέσεις συναδελφισσα:
    Το κείμενο αναρτήθηκε από το μέλος simple από το fb. Είναι συναδέλφου από τον ΠΑΣΑΔ.
    Ο συνάδελφος mauros rigas απλώς το υπενθύμισε και δεν έπαθαν "αγκύλωση" τα δάχτυλα του.
    Η συζήτηση ενίοτε "εκτροχιάζεται". Υποθέτω για αυτό το λόγο το έκανε. Έχει μεγάλο ενδιαφέρον το κείμενο για όσους δεν... "κουράζονται" να διαβάζουν.
    « Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 08:06:20 πμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

• Έμπειρο μέλος
    • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23 και σήμερα ΠΕ32
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4235 στις: Ιούλιος 08, 2020, 12:17:11 μμ »
    Αφενός να πω...οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ και αφετέρου να πω ότι το θέμα που πρέπει να μας απασχολεί είναι αν υπάρχει διάθεση για διορισμούς με το νέο σύστημα, αν αυτό δεν θα αλλάξει και για πόσο. Αυτό είναι το μείζον. Προς το παρόν όλα βαίνουν ομαλά με τη νέα προκήρυξη και σύντομα θα έχουμε αναπληρωτές με βάση το νέο σύστημα. Διορισθέντες θα έχουμε; Και πόσους; Τα υπόλοιπα δεν με αφορούν, ούτε τα θέλω κανενός. Όσοι θίγονται να καταφύγουν στα δικαστήρια και καλώς θα πράξουν. Σεντόνια για τα θέλω καθενός και κάθε συλλόγου με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Τα θεωρώ παραπλανητικά. Το τι γίνεται μπροστά στα μάτια μου και πως αυτό θα εξελιχθεί, αυτό με ενδιαφέρει. Ωμός ρεαλισμός, με συμφέρει ή όχι. Και το νήμα αυτό δεν είναι για σεντόνια ή κάνω λάθος; Αν ναι να πάω στη φιλοσοφία να σας καταλάβω βρε αδερφέ!!!
    « Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 12:18:51 μμ από theodora7 »
    Αντί να καταριέσαι το σκοτάδι, καλύτερα να ανάψεις ένα κερί( Το κείμενο αναφέρεται στην ειδική αγωγή)

Μερικές φορές αν και θύμα γίνεσαι θύτης. Αλλά η νέα οπτική τα σπάει και δεν έχει κόστος.

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

• Προχωρημένο μέλος
    • **
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4236 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:02:44 μμ »
    Αφενός να πω...οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ και αφετέρου να πω ότι το θέμα που πρέπει να μας απασχολεί είναι αν υπάρχει διάθεση για διορισμούς με το νέο σύστημα, αν αυτό δεν θα αλλάξει και για πόσο. Αυτό είναι το μείζον. Προς το παρόν όλα βαίνουν ομαλά με τη νέα προκήρυξη και σύντομα θα έχουμε αναπληρωτές με βάση το νέο σύστημα. Διορισθέντες θα έχουμε; Και πόσους; Τα υπόλοιπα δεν με αφορούν, ούτε τα θέλω κανενός. Όσοι θίγονται να καταφύγουν στα δικαστήρια και καλώς θα πράξουν. Σεντόνια για τα θέλω καθενός και κάθε συλλόγου με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Τα θεωρώ παραπλανητικά. Το τι γίνεται μπροστά στα μάτια μου και πως αυτό θα εξελιχθεί, αυτό με ενδιαφέρει. Ωμός ρεαλισμός, με συμφέρει ή όχι. Και το νήμα αυτό δεν είναι για σεντόνια ή κάνω λάθος; Αν ναι να πάω στη φιλοσοφία να σας καταλάβω βρε αδερφέ!!!

'Οσο καλή διάθεση και αν έχω, δεν μπορώ να μην σου απαντήσω καθώς συνεχίζεις τις μπηχτές από χτες. Μόλις έγραψες ένα σεντονάκι, όπου μας περιγράφεις τα θέλω σου και τα δεν θέλω σου.
        Δηλαδή εσένα δεν σε ενδιαφέρουν τα θέλω του καθενός, ταυτόχρονα μας προτρέπεις να ακολουθήσουμε τα δικά σου θέλω και το τι πρέπει να μας απασχολεί. Είναι λίγο αντιφατική η συμπεριφορά σου. Επίσης δε νομίζω ότι πάνε και όλα τόσο ομαλά, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Μόλις έγινε επανέκδοση των πινάκων της 1ΓΕ και πήρε παράταση η προθεσμία των ενστάσεων μέχρι τις 17/07.
    https://www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7?var=ucmserver%23dDocName%3AVDCCMS01.ASEP.030483&_afrLoop=27639517077932270&_adf.ctrl-state=13vyltt3ev_38#!%40%40%3Fvar%3Ducmserver%2523dDocName%253AVDCCMS01.ASEP.030483%26_afrLoop%3D27639517077932270%26_adf.ctrl-state%3D13vyltt3ev_42

Αποσυνδεδεμένος Kostas 21

• Νέο μέλος
    • *
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4237 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:08:43 μμ »
    Για να δούμε πόσες χιλιαδες ενστάσεις θα έχουμε 2ΓΕ . Παμε για 12000 ; 

Αποσυνδεδεμένος theodora7

• Έμπειρο μέλος
    • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23 και σήμερα ΠΕ32
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4238 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:21:31 μμ »
       'Οσο καλή διάθεση και αν έχω, δεν μπορώ να μην σου απαντήσω καθώς συνεχίζεις τις μπηχτές από χτες. Μόλις έγραψες ένα σεντονάκι, όπου μας περιγράφεις τα θέλω σου και τα δεν θέλω σου.
        Δηλαδή εσένα δεν σε ενδιαφέρουν τα θέλω του καθενός, ταυτόχρονα μας προτρέπεις να ακολουθήσουμε τα δικά σου θέλω και το τι πρέπει να μας απασχολεί. Είναι λίγο αντιφατική η συμπεριφορά σου. Επίσης δε νομίζω ότι πάνε και όλα τόσο ομαλά, αν και αυτό είναι υποκειμενικό. Μόλις έγινε επανέκδοση των πινάκων της 1ΓΕ και πήρε παράταση η προθεσμία των ενστάσεων μέχρι τις 17/07.
    https://www.asep.gr/webcenter/portal/asep/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7?var=ucmserver%23dDocName%3AVDCCMS01.ASEP.030483&_afrLoop=27639517077932270&_adf.ctrl-state=13vyltt3ev_38#!%40%40%3Fvar%3Ducmserver%2523dDocName%253AVDCCMS01.ASEP.030483%26_afrLoop%3D27639517077932270%26_adf.ctrl-state%3D13vyltt3ev_42
    To ότι ασχολούμαι με το το τώρα αυτό κατάλαβες. Σιωπή ιχθύος....άστο
    Αντί να καταριέσαι το σκοτάδι, καλύτερα να ανάψεις ένα κερί( Το κείμενο αναφέρεται στην ειδική αγωγή)

Μερικές φορές αν και θύμα γίνεσαι θύτης. Αλλά η νέα οπτική τα σπάει και δεν έχει κόστος.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

• Ιστορικό μέλος
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4239 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:27:33 μμ »

Αν δε σε αφορά το πώς και το γιατί λαμβάνονται από την πολιτική εξουσία οι αποφάσεις που αφορούν στο μέλλον των συναδέλφων, μπορείς να μη διαβάζεις τις παραθέσεις που σε ενοχλούν. Δεν είναι υποχρεωτικό.
    « Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 01:31:48 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Συνδεδεμένος surikata

• Νέο μέλος
    • *
    • Λατρεύω την εκπαίδευση
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4240 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:31:21 μμ »
    Ξαναβγήκαν οι πίνακες για την 1ΓΕ. Τι διορθώθηκε;

Συνδεδεμένος leon.

• Ιστορικό μέλος
    • Λατρεύω το μοσχαράκι κοκκινιστό.
      • Προφίλ
    « Απάντηση #4241 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:42:14 μμ »
    Ξαναβγήκαν οι πίνακες για την 1ΓΕ. Τι διορθώθηκε;
    Κάποια μοριοδοτικά λάθη στη διασταύρωση με ΟΠΣΥΔ.

Pde.gr, © 2005 - 2020

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
    • Σύνολο μελών: 29730
    • Τελευταία: skiaxtros1983
    Στατιστικά
    • Σύνολο μηνυμάτων: 1026459
    • Σύνολο θεμάτων: 17617
    • Σε σύνδεση σήμερα: 472
    • Σε σύνδεση έως τώρα: 1737
    • (Σεπτέμβριος 06, 2014, 04:03:51 μμ)