*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3342049 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4452 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:29:36 μμ »
Το ασεπ δε διορίζει, αν όμως σου ξεχάσει ένα προσόν και δε προσληφθείς από τους προσωρινούς, η ευθύνη είναι δική του.
για ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ υπάρχουν οι προσωρινοί πίνακες-->ενστάσεις-->οριστικοί αλλά δε το καταλαβαίνετε
η απόλυτη ξεφτίλα, πιάσαμε πάτο για να διοριστούν λίγοι εκεί ψηλά με το οποιοδήποτε κόστος
θα το καταλάβετε όταν έρθουν οι συνέπειες αλλά τότε θα είναι αργά
έλα σιγά σιγά θα καταλάβεις τι διακυβεύεται
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 02:32:24 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:46:10 »

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4453 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:31:22 μμ »
Για αυτό το λόγο υπάρχουν οι ενστάσεις όμως. Δε νομοθέτησε το ΑΣΕΠ για χρήση προσωρινών πινάκων. Το υπουργείο θα παρακάμψει την διαδικασία.
Την παρακάμπτει όντως;; είμαστε σίγουροι;

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4454 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:35:28 μμ »
Αφού θα γίνουν προσλήψεις από τους προσωρινούς... Την παρακάμπτει ουσιαστικά.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4455 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:36:35 μμ »
Την παρακάμπτει όντως;; είμαστε σίγουροι;
φίλε μου το ασεπ θα πει, εγω τη διαδικασία θα την ακολουθήσω, περίμενε να εξετάσω τις ενστάσεις και θα σου βγάλω ΟΡΙΣΤΙΚΟΥΣ
το υπουργείο δε θέλει όμως, όχι , θέλει απο προσωρινούς και σε λίγα χρόνια θα πει, ας καταργήσουμε το ασεπ και ας βάλουμε πολιτικά κριτήρια..τυχαίο το παράδειγμα κριτηρίων/επιλογής

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:46:10 »

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4456 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:38:36 μμ »
Την παρακάμπτει όντως;; είμαστε σίγουροι;

   Αν γίνουν τα πράγματα όπως ακούγεται... Μακάρι να βγουν ορίστικοί πίνακες μέχρι 30/08/20 και να πάρει από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4457 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:42:35 μμ »
τόσα χρόνια προσπαθούμε να αφήσουμε πίσω μας ένα μπάχαλο αντισυνταγματικών διορισμών 60-40, μια οικονομική κρίση που άφησε 10ετία χωρίς διορισμούς και πάνω εκει που πήγαμε να φέρουμε ένα σύστημα (δεν εξετάζω αν ήταν το σωστότερο ή όχι) το οποίο όμως θα είχε τη βούλα ΑΣΕΠ με κριτήρια και θα πορευόμασταν όλοι γνωρίζοντας ότι με αυτο θα πορευτούμε, έρχεται και σου λέει θα πάρω απο προσωρινούς.
Το χάος που θα φέρει αυτή η βλακώδεις κίνηση (το οποίο θα είναι μεγαλύτερο απο αυτο που ζήσαμε τόσα χρόνια) δε θα ήθελα να βάλω σενάρια το τι θα ακολουθήσει, γιατι να μη πει μετά , κοιτάξτε να δείτε με τόσα δικαστήρια και το μπάχαλο με τις προϋπηρεσίες μισθούς ένσημα που άλλοι έπρεπε να τα παρουν και άλλοι τα πήραν πίνακες δε βγαίνουν, ας τα δώσουμε όλα σε ιδιώτες και δήμους, και μετά θα ήθελα να δω τις φάστες σας

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4458 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:55:21 μμ »
τόσα χρόνια προσπαθούμε να αφήσουμε πίσω μας ένα μπάχαλο αντισυνταγματικών διορισμών 60-40, μια οικονομική κρίση που άφησε 10ετία χωρίς διορισμούς και πάνω εκει που πήγαμε να φέρουμε ένα σύστημα (δεν εξετάζω αν ήταν το σωστότερο ή όχι) το οποίο όμως θα είχε τη βούλα ΑΣΕΠ με κριτήρια και θα πορευόμασταν όλοι γνωρίζοντας ότι με αυτο θα πορευτούμε, έρχεται και σου λέει θα πάρω απο προσωρινούς.
Το χάος που θα φέρει αυτή η βλακώδεις κίνηση (το οποίο θα είναι μεγαλύτερο απο αυτο που ζήσαμε τόσα χρόνια) δε θα ήθελα να βάλω σενάρια το τι θα ακολουθήσει, γιατι να μη πει μετά , κοιτάξτε να δείτε με τόσα δικαστήρια και το μπάχαλο με τις προϋπηρεσίες μισθούς ένσημα που άλλοι έπρεπε να τα παρουν και άλλοι τα πήραν πίνακες δε βγαίνουν, ας τα δώσουμε όλα σε ιδιώτες και δήμους, και μετά θα ήθελα να δω τις φάστες σας
Θα υπογράψουμε μια ωραία υπεύθυνη δήλωση και όλα θα γίνουν κανονικά. Επεξεργάζονται τον τρόπο...

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4459 στις: Ιούλιος 13, 2020, 02:57:59 μμ »
τόσα χρόνια προσπαθούμε να αφήσουμε πίσω μας ένα μπάχαλο αντισυνταγματικών διορισμών 60-40, μια οικονομική κρίση που άφησε 10ετία χωρίς διορισμούς και πάνω εκει που πήγαμε να φέρουμε ένα σύστημα (δεν εξετάζω αν ήταν το σωστότερο ή όχι) το οποίο όμως θα είχε τη βούλα ΑΣΕΠ με κριτήρια και θα πορευόμασταν όλοι γνωρίζοντας ότι με αυτο θα πορευτούμε, έρχεται και σου λέει θα πάρω απο προσωρινούς.
Το χάος που θα φέρει αυτή η βλακώδεις κίνηση (το οποίο θα είναι μεγαλύτερο απο αυτο που ζήσαμε τόσα χρόνια) δε θα ήθελα να βάλω σενάρια το τι θα ακολουθήσει, γιατι να μη πει μετά , κοιτάξτε να δείτε με τόσα δικαστήρια και το μπάχαλο με τις προϋπηρεσίες μισθούς ένσημα που άλλοι έπρεπε να τα παρουν και άλλοι τα πήραν πίνακες δε βγαίνουν, ας τα δώσουμε όλα σε ιδιώτες και δήμους, και μετά θα ήθελα να δω τις φάστες σας
Αν έρθει χάος, όλες οι φάτσες θα είναι κάπως.. Και η δική σου μαζί. Και να σου θυμίσω, ότι και παλιότερα επικινδυνολογουσες, αλλά δεν έπεσες μέσα.

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4460 στις: Ιούλιος 13, 2020, 03:11:36 μμ »
Θα υπογράψουμε μια ωραία υπεύθυνη δήλωση και όλα θα γίνουν κανονικά. Επεξεργάζονται τον τρόπο...

   Η οποία υπεύθυνη δήλωση τι θα γράφει; Δλδ με μία υπεύθυνη δήλωση θα διορθωθούν οι όποιες αδικίες; Αν μπορείς δώσε μας καμία πληροφορία παραπάνω..

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4461 στις: Ιούλιος 13, 2020, 03:25:40 μμ »
Το ασεπ δε διορίζει, αν όμως σου ξεχάσει ένα προσόν και δε προσληφθείς από τους προσωρινούς, η ευθύνη είναι δική του.
Κάνεις λάθος. Το ΑΣΕΠ δε φέρει ευθύνη για τους προσωρινούς καθώς δεν έχει διενεργήσει έλεγχο. Απλά άθροισε τα μόρια απ' όσα του δήλωσαν οι διευθύνσεις κι απ' ό,τι προϋπήρχε στον ΟΠΣΥΔ. Έλεγχος των δικαιολογητικών (τα χαρτιά των φακέλων δηλαδής) θα λάβει χώρα μόνο με τις ενστάσεις για την έκδοση των οριστικών. Οι οριστικοί είναι προϊόν ελέγχου ΑΣΕΠ. Οι προσωρινοί είναι "ό,τι δηλώσεις είσαι".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 03:27:44 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3423
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4462 στις: Ιούλιος 13, 2020, 03:30:57 μμ »
Θα υπογράψουμε μια ωραία υπεύθυνη δήλωση και όλα θα γίνουν κανονικά. Επεξεργάζονται τον τρόπο...

Υπευθυνη δηλωση που θα λεει οτι δεν θα μετρησει η προυπηρεσια που προσεφερα; Αυτο αυριο εχει καταπεσει σε δικαστηριο. Πρεπει να νομοθετηθει κατι για την προυπηρεσια.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4463 στις: Ιούλιος 13, 2020, 03:59:43 μμ »
1)Αν έρθει χάος, όλες οι φάτσες θα είναι κάπως.. Και η δική σου μαζί.
2)Και να σου θυμίσω, ότι και παλιότερα επικινδυνολογουσες, αλλά δεν έπεσες μέσα.
μπράβο
1) ε ας πνιγούμε όλοι μαζί δε βαριέσαι? θελω δε θελω θα πνιγώ. Άμα θες να πνιγείς εσύ προσωπικά δε χρειάζεται να πάρεις και άλλους στο λαιμό σου.Eγώ θέλω  nα πάμε με ΑΥΤΟ το σύστημα αλλά με οριστικούς, προσωρινούς θες εσυ και δε μας έχεις πει γιατι τόσο πολύ?
πόσα μόρια βγάζεις και πόσες θέσεις θα κερδίσεις? να τις κερδίσεις ρε μεγάλε μαγκιά σου αλλά με οριστικούς.
2)δε ξέρω για πιο πράγμα μιλάς διαφώτισε με αλλά και πάλι γιατί να μην περιμένουμε τους οριστικούς και να ήμαστε όλοι safe?

3) Bonus : μακάρι να βγω σε όλα ψεύτης και να μη χρειαστεί να κάνουμε κανένα δικαστήριο. Γιατί δε μας λένε τι θα γίνει με όλες αυτές τις ερωτήσεις που διατυπώνουμε? Όλη αυτή η σιωπή δε μου φαίνεται και πολύ σόι...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 04:02:23 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4464 στις: Ιούλιος 13, 2020, 05:08:32 μμ »
μπράβο
1) ε ας πνιγούμε όλοι μαζί δε βαριέσαι? θελω δε θελω θα πνιγώ. Άμα θες να πνιγείς εσύ προσωπικά δε χρειάζεται να πάρεις και άλλους στο λαιμό σου.Eγώ θέλω  nα πάμε με ΑΥΤΟ το σύστημα αλλά με οριστικούς, προσωρινούς θες εσυ και δε μας έχεις πει γιατι τόσο πολύ?
πόσα μόρια βγάζεις και πόσες θέσεις θα κερδίσεις? να τις κερδίσεις ρε μεγάλε μαγκιά σου αλλά με οριστικούς.
2)δε ξέρω για πιο πράγμα μιλάς διαφώτισε με αλλά και πάλι γιατί να μην περιμένουμε τους οριστικούς και να ήμαστε όλοι safe?

3) Bonus : μακάρι να βγω σε όλα ψεύτης και να μη χρειαστεί να κάνουμε κανένα δικαστήριο. Γιατί δε μας λένε τι θα γίνει με όλες αυτές τις ερωτήσεις που διατυπώνουμε? Όλη αυτή η σιωπή δε μου φαίνεται και πολύ σόι...
Δεν είπα πουθενά να πνίγει κανένας. Δε θέλω τέτοιο πράγμα. Κάποιοι εδώ μέσα έγραφαν παλιά  "ρε μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος". Τώρα θελουν  οριστικους. Κι εγώ τους θέλω αλλά δεν προλαβαίνει. Τοσο απλά. Δείξε μου ένα post δικό μου, που λεω ότι θέλω προσωρινούς και όχι οριστικους. Εγώ το μόνο που είπα απ την αρχή, ήταν ότι οι παλιοί τελειώσανε. Και το κατάλαβα τόσο απ το νόμο όσο κι απ τις δηλώσεις τους. Μεταξύ παλιών και προσωρινών, ναι προτιμώ τους προσωρινούς, για να μπει μπροστά ένα καινούργιο σύστημα μέσω ασεπ. Τώρα αν εσύ μεταξύ παλιών και προσωρινών, θες παλιούς, εσύ να μας πεις γιατί. Να μας πεις την αληθείς όμως..
Σήμερα αυτό που λέω είναι ότι δε μπορεί να μην έχουν σκεφτεί αυτό το χάος που περιγράφετε . Εσύ λες ότι δε τους νοιάζει τίποτα. Οκ κατανοητό αυτό που λες. Θα δούμε αν είναι έτσι.
 Το γιατί δε μας λένε, δε το ξέρω. Τα υπόλοιπα τα λέμε μεταξύ μας εδώ στο φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 05:18:10 μμ από mpakias33 »

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4465 στις: Ιούλιος 13, 2020, 05:27:27 μμ »
Κάνεις λάθος. Το ΑΣΕΠ δε φέρει ευθύνη για τους προσωρινούς καθώς δεν έχει διενεργήσει έλεγχο. Απλά άθροισε τα μόρια απ' όσα του δήλωσαν οι διευθύνσεις κι απ' ό,τι προϋπήρχε στον ΟΠΣΥΔ. Έλεγχος των δικαιολογητικών (τα χαρτιά των φακέλων δηλαδής) θα λάβει χώρα μόνο με τις ενστάσεις για την έκδοση των οριστικών. Οι οριστικοί είναι προϊόν ελέγχου ΑΣΕΠ. Οι προσωρινοί είναι "ό,τι δηλώσεις είσαι".
Δεν είναι ότι δηλώσεις είσαι leon, και το ξέρεις.
Αν εγώ δηλώσω ένα προσόν που δεν υπάρχει στον ΟΠΣΥΔ, δε θα υπάρχει και στους προσωρινούς. Οι διευθύνσεις τα δήλωσαν μετά από έλεγχο δικό τους. Τωρα αν υπάρξει ένα ανθρώπινο λάθος, μετά θα γίνει αυτό που λες με τις ενστάσεις. Αλλά ότι δηλώσεις είσαι, δεν είναι.
Εκτός αν δεν κατανόησα καλά, τι είπες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 05:29:11 μμ από mpakias33 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 324

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.