*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329249 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4872 στις: Ιούλιος 28, 2020, 02:42:12 μμ »
Δεν υπαρχει λογικη που το καθυστερουνε αυτη τη στιγμη.


Φυσικά και υπάρχει λογική. Κάποιος που στην ειδική είναι διοριστεέος αλλά δεν προλάβει καλή περιοχή διορισμού μπορεί αν ανακοινωθούν οι προσωρινοί της γενικής να θυσιάσει μια χρόνια και να πάει σπίτι του αναπληρωτής βλέποντας την καλύτερη σειρά που έχει στην γενική. Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά σας το μεταφέρω έτσι ακριβώς όπως μου το είπε διοριστέος της ειδικής που περιμένει και τους προσωρινούς της γενικής για να δει τι θα κάνει.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:15:49 »

Αποσυνδεδεμένος evangelia 77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4873 στις: Ιούλιος 28, 2020, 02:43:01 μμ »
Τότε διαγράφονται και από τη γενική? Φώτα anybody...
Τι εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4874 στις: Ιούλιος 28, 2020, 02:45:13 μμ »
Aντιλαμβανομαι οτι ειναι κριμα να μεινουν καποιοι απο αυτους που δουλευουν χρονια εκτος και ειδικα οταν εχεις μαθει να δουλευεις τοσα χρονια σου κακοφαινεται περισσοτερο, αλλα, αν η αδικια οπως λες για οσους καταθεσουν ενστασεις , εχει να κανει με το οτι αντι για αριθμο παραβολου εγραφαν αλλους αριθμους ή κωδικους  ή εκαναν λαθος τον αριθμο παραβολου που σημαινει οτι δεν εκαναν καν  εναν ελεγχο ενω ηξεραν οτι ενα τετοιο λαθος μπορει να τους κοστισει 3 χρονια δουλειας , ε ας προσεχαν κι αυτοι...ειδικοτετρα τωρα που ειχε προηγηθει και η ειδικη με αναλογες παραβλεψεις ή αστοχιες.. κανονικα δεν επρεπε να καθυστερουν καν οι τελικοι για τετοιου ειδους ενστασεις..τα μονα λαθη που κατ εμε πρεπει να δικαιωθουν ειναι προσοντα που δεν περαστηκαν απο τις διευθυνσεις...τωρα εβγαλα το δικαιολογητικό μετα την προσθεσμια που ελεγε η προκηρυξη κι εγραψα αλλα για αλλα αντι για τον αριθμο παραβολου ε λιγακι ελεος..ειναι κριμα η ανεργια αλλα να εισαι κι εσυ απροσεχτος ή να μην αναγνωριζεις τι κωδικους σου ζητανε ενταξει τωρα..καπου να σταματησει η ευθυνοφοβια και να αναλαμβανουμε κι εμεις οσα μας αναλογουν κι οχι μονο να γκρινιαζουμε γιατι δεν μας νταντευουν....και ξερω τωρα οτι θα πεσουν να με φανε οσοι δεν τους συμφερει αυτο που γραφω αλλα θα τους συμβουλευα πρωτα να κοιταξουν τις δικες τους ενεργειες ...κι οντως ολοι μπορει να κανουμε λαθη καποια στιγμη στη ζωη μας αλλα τα λαθη εχουν και συνεπειες.. δεν πρεπει να τα αναγνωριζουμε οταν ειναι δικια μας υπαιτιοτητα???

Η άποψη μου είναι γνωστή. Οπότε δεν θα την αναλύσω. Θα πω μόνο ότι δεν έχω κάνει λάθος με το παράβολο, ούτε στην 3ΕΑ, ούτε στην 2ΓΕ.
Αυτό στο γράφω για να σου είναι γνωστό, ότι κάποιοι άνθρωποι μπορούν να σκέφτονται και να κρίνουν χωρίς να κοιτάξουν το συμφέρον τους, απλώς μπαίνοντας στη θέση του άλλου.

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4875 στις: Ιούλιος 28, 2020, 02:47:01 μμ »
Αυτο θα ειχε βαση αν γνωριζαμε με βεβαιοτητα οτι θα γινουν διορισμοι στη Γενικη Αγωγη. Προς το παρον, δεν το ξερουμε αυτο. Ελπιζουμε μονο οτι θα συμβει και στη Γενικη Αγωγη.
Κανενας, θεωρω, δεν θα ρισκαρει τον μονιμο διορισμο του για κατι που ενδεχεται να συμβει στο μελλον.
Οι προσωρινοι πρεπει να βγουν αμεσα, ωστε να εχουμε και τους οριστικους πριν την εναρξη της νεας σχολικης χρονιας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:15:49 »

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4876 στις: Ιούλιος 28, 2020, 02:52:53 μμ »

Φυσικά και υπάρχει λογική. Κάποιος που στην ειδική είναι διοριστεέος αλλά δεν προλάβει καλή περιοχή διορισμού μπορεί αν ανακοινωθούν οι προσωρινοί της γενικής να θυσιάσει μια χρόνια και να πάει σπίτι του αναπληρωτής βλέποντας την καλύτερη σειρά που έχει στην γενική. Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά σας το μεταφέρω έτσι ακριβώς όπως μου το είπε διοριστέος της ειδικής που περιμένει και τους προσωρινούς της γενικής για να δει τι θα κάνει.

εξαρταται και απο τν ειδικοτητα παντα, τι απορρόφηση εχει στη γενικη...

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4877 στις: Ιούλιος 28, 2020, 02:55:28 μμ »

Φυσικά και υπάρχει λογική. Κάποιος που στην ειδική είναι διοριστεέος αλλά δεν προλάβει καλή περιοχή διορισμού μπορεί αν ανακοινωθούν οι προσωρινοί της γενικής να θυσιάσει μια χρόνια και να πάει σπίτι του αναπληρωτής βλέποντας την καλύτερη σειρά που έχει στην γενική. Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά σας το μεταφέρω έτσι ακριβώς όπως μου το είπε διοριστέος της ειδικής που περιμένει και τους προσωρινούς της γενικής για να δει τι θα κάνει.

Πολυ ωραια. Το να βγουνε τωρα τι θα αλλαξει ; θα ξερει απο τωρα ηδη την θεση του και επισης δηλωσεις περιοχων θα γινουν πολυ αργοτερα για αναπληρωτες.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4878 στις: Ιούλιος 28, 2020, 02:56:06 μμ »
Η άποψη μου είναι γνωστή. Οπότε δεν θα την αναλύσω. Θα πω μόνο ότι δεν έχω κάνει λάθος με το παράβολο, ούτε στην 3ΕΑ, ούτε στην 2ΓΕ.
Αυτό στο γράφω για να σου είναι γνωστό, ότι κάποιοι άνθρωποι μπορούν να σκέφτονται και να κρίνουν χωρίς να κοιτάξουν το συμφέρον τους, απλώς μπαίνοντας στη θέση του άλλου.

 Δεν ειναι θεμα συμφεροντος...Ας σταματησουν καποιοι να "βριζουν" οσους δεν χαιδευουν αυτια ..





Φυσικά και υπάρχει λογική. Κάποιος που στην ειδική είναι διοριστεέος αλλά δεν προλάβει καλή περιοχή διορισμού μπορεί αν ανακοινωθούν οι προσωρινοί της γενικής να θυσιάσει μια χρόνια και να πάει σπίτι του αναπληρωτής βλέποντας την καλύτερη σειρά που έχει στην γενική. Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά σας το μεταφέρω έτσι ακριβώς όπως μου το είπε διοριστέος της ειδικής που περιμένει και τους προσωρινούς της γενικής για να δει τι θα κάνει.


 Ο γνωστος σου -προσωπικη αποψη- αν κανει κατι τετοιο θα κανει το λαθος της ζωης του..γιατι προσωπικα θεωρω οτι η ειδικη βγαζει καλυτερες θεσεις απο τη γενικη, δευτερον παλι προσωπικα πιστευω οτι διορισμοι στην γενικη θα γινουν αλλα ενα ρισκο οπως και να το κανουμε υπαρχει παντα, τριτον και στη γενικη να διοριστει δεν του εγγυαται κανεις οτι θα πιασει το σπιτι του εφοσον δεν γνωριζουμε ποια κενα θα δωσουν κι εκει, και τεταρτον μια καθυστερηση σε διορισμο μπορει να τη βρει παντου μπροστα του καποιος στο μελλον σε προθεσμιες για οτιδηποτε..ακομα- να στο παω και μακρια-για αιτησεις ειτε αναληψη αλλων θεσεων που μπορει να θελει καποιος σε κπε , γραφεια  κλπ κλπ μπορει να το βρει μπροστα του σε προυπηρεσια ή ακομα πιο μακρια να το παω , και στη συνταξιοδοτηση  ακομα -ακομα που αναλογα με το ποτε προσληφθηκε κανεις μπορει να εχει ευνοικοτερη ή όχι συνθηκη. Διορισμοι εχουν να γινουν 10-11 χρονια και τωρα ειναι μεγαλη επιπολαιοτητα να σου λενε διοριζεσαι κι εσυ να κανεις  "μαγκες".. Βεβαια καθενας αναλαμβανει και το ρισκο του ή την ευθυνη του οπως εγραψα και παραπανω που κατηγορηθηκα οτι δεν μπορω να μπω στη θεση του αλλου..Τον αλλον λοιπον τον συμμεριζομαι με το να δινω σωστες  κατα τη γνωμη μου συμβουλες και οχι με το να τον δικαιολογω παντα... και εγω προσωπικα γνωριζω δασκαλους που την εποχη που διοριζαν αβερτα εκαναν εξυπναδες γιατι νομιζαν οτι παντα θα τους ηταν ευκολα όλα και για ενα εξαμηνο εχασαν διορισμο και τωρα τρεχουν αναπληρωτες ακομα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2020, 02:57:51 μμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος MiVaLo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4879 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:01:17 μμ »
Δεν υπαρχει λογικη που το καθυστερουνε αυτη τη στιγμη.
δεν το καθυστερούν,  κάποιοι ανυπομονούν οι ίδιοι

Αποσυνδεδεμένος maximaria

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4880 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:05:45 μμ »

Φυσικά και υπάρχει λογική. Κάποιος που στην ειδική είναι διοριστεέος αλλά δεν προλάβει καλή περιοχή διορισμού μπορεί αν ανακοινωθούν οι προσωρινοί της γενικής να θυσιάσει μια χρόνια και να πάει σπίτι του αναπληρωτής βλέποντας την καλύτερη σειρά που έχει στην γενική. Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα αλλά σας το μεταφέρω έτσι ακριβώς όπως μου το είπε διοριστέος της ειδικής που περιμένει και τους προσωρινούς της γενικής για να δει τι θα κάνει.
Και στην πρωτοβάθμια που έχουν ήδη ανακοινωθεί προσωρινοί ισχύει άλλη λογική;;;

Αποσυνδεδεμένος maximaria

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4881 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:09:53 μμ »
Αυτο θα ειχε βαση αν γνωριζαμε με βεβαιοτητα οτι θα γινουν διορισμοι στη Γενικη Αγωγη. Προς το παρον, δεν το ξερουμε αυτο. Ελπιζουμε μονο οτι θα συμβει και στη Γενικη Αγωγη.
Κανενας, θεωρω, δεν θα ρισκαρει τον μονιμο διορισμο του για κατι που ενδεχεται να συμβει στο μελλον.
Οι προσωρινοι πρεπει να βγουν αμεσα, ωστε να εχουμε και τους οριστικους πριν την εναρξη της νεας σχολικης χρονιας.
Αυτό είναι το ανέκδοτο της ημέρας ή απλά τρολάρεις;;;

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4882 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:12:22 μμ »
Δεν ειναι θεμα συμφεροντος...Ας σταματησουν καποιοι να "βριζουν" οσους δεν χαιδευουν αυτια ..Συμφερον θα ειχα αν προσπαθουσα καποιον να τον αποτρεψω οπως κανουν αλλοι εδω μεσα που υπερτονιζουν τις δυσκολιες της ειδικης προκειμενου να "φοβησουν" καποιους μπας και αρνηθουν την ειδικη..εγω δεν κανω κατι τετοιο..ουτε αναγκασα εγω κανεναν να κανει λαθη...αλλο λοιπον μπαινω στα παπουτσια του αλλου κι αλλο μονιμως του λεω οτι εχει δικιο σε ολα ενω δεν εχει...τωρα οποιος θελει απλα να παραστησει τον καλο ας το κανει..μονο να μη βγαζει αδικα συμπερασματα για του αλλους....





 Ο γνωστος σου -προσωπικη αποψη- αν κανει κατι τετοιο θα κανει το λαθος της ζωης του..γιατι προσωπικα θεωρω οτι η ειδικη βγαζει καλυτερες θεσεις απο τη γενικη, δευτερον παλι προσωπικα πιστευω οτι διορισμοι στην γενικη θα γινουν αλλα ενα ρισκο οπως και να το κανουμε υπαρχει παντα, τριτον και στη γενικη να διοριστει δεν του εγγυαται κανεις οτι θα πιασει το σπιτι του εφοσον δεν γνωριζουμε ποια κενα θα δωσουν κι εκει, και τεταρτον μια καθυστερηση σε διορισμο μπορει να τη βρει παντου μπροστα του καποιος στο μελλον σε προθεσμιες για οτιδηποτε..ακομα- να στο παω και μακρια-για αιτησεις ειτε αναληψη αλλων θεσεων που μπορει να θελει καποιος σε κπε , γραφεια  κλπ κλπ μπορει να το βρει μπροστα του σε προυπηρεσια ή ακομα πιο μακρια να το παω , και στη συνταξιοδοτηση  ακομα -ακομα που αναλογα με το ποτε προσληφθηκε κανεις μπορει να εχει ευνοικοτερη ή όχι συνθηκη. Διορισμοι εχουν να γινουν 10-11 χρονια και τωρα ειναι μεγαλη επιπολαιοτητα να σου λενε διοριζεσαι κι εσυ να κανεις  "μαγκες".. Βεβαια καθενας αναλαμβανει και το ρισκο του ή την ευθυνη του οπως εγραψα και παραπανω που κατηγορηθηκα οτι δεν μπορω να μπω στη θεση του αλλου..Τον αλλον λοιπον τον συμμεριζομαι με το να δινω σωστες  κατα τη γνωμη μου συμβουλες και οχι με το να τον δικαιολογω παντα... και εγω προσωπικα γνωριζω δασκαλους που την εποχη που διοριζαν αβερτα εκαναν εξυπναδες γιατι νομιζαν οτι παντα θα τους ηταν ευκολα όλα και για ενα εξαμηνο εχασαν διορισμο και τωρα τρεχουν αναπληρωτες ακομα

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4883 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:17:23 μμ »
kelif θέλησες να μην πέσουν να σε φάνε επειδή δεν τους συμφέρει αυτό που γράφεις. Εγώ έπεσα να σε φάω επειδή σου είπα ότι δεν έχω κανένα συμφέρον;;;;;
Σου είπα ότι έχεις συμφέρον;;;; Δείξε μου σε ποιο σημείο έγραψα κάτι τέτοιο.

Εσύ δεν βγάζεις άδικα συμπεράσματα για τους άλλους όταν γράφεις "όποιος θέλει να παραστήσει τον καλό";;;;;

Ζητάς να μην πέσουν να σε φάνε και την πέφτεις αμέσως.
Ζητάς να μην σου βγάζουν άδικα συμπεράσματα για εσένα και βγάζεις αμέσως άδικα συμπεράσματα.

Μήπως κάπου έχεις λάθος;

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4884 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:21:36 μμ »
kelif θέλησες να μην πέσουν να σε φάνε επειδή δεν τους συμφέρει αυτό που γράφεις. Εγώ έπεσα να σε φάω επειδή σου είπα ότι δεν έχω κανένα συμφέρον;;;;;
Σου είπα ότι έχεις συμφέρον;;;; Δείξε μου σε ποιο σημείο έγραψα κάτι τέτοιο.

Εσύ δεν βγάζεις άδικα συμπεράσματα για τους άλλους όταν γράφεις "όποιος θέλει να παραστήσει τον καλό";;;;;

Ζητάς να μην πέσουν να σε φάνε και την πέφτεις αμέσως.
Ζητάς να μην σου βγάζουν άδικα συμπεράσματα για εσένα και βγάζεις αμέσως άδικα συμπεράσματα.

Μήπως κάπου έχεις λάθος;


Η άποψη μου είναι γνωστή. Οπότε δεν θα την αναλύσω. Θα πω μόνο ότι δεν έχω κάνει λάθος με το παράβολο, ούτε στην 3ΕΑ, ούτε στην 2ΓΕ.
Αυτό στο γράφω για να σου είναι γνωστό, ότι κάποιοι άνθρωποι μπορούν να σκέφτονται και να κρίνουν χωρίς να κοιτάξουν το συμφέρον τους, απλώς μπαίνοντας στη θέση του άλλου.

 Γραφεις καποιοι μπορουν να σκεφτονται χωρις να κοιταξουν το συμφερον τους, απλα μπαινοντας στη θεση των αλλων...αρα εγω που λεω κατι που δεν  τους συμφερει δεν μπαινω στη θεση των αλλων και κοιταω το συμφερον μου..ετσι το ερμηνευω αυτο που εγραψες..αν εκανα λαθος εκτιμηση συγνωμη

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4885 στις: Ιούλιος 28, 2020, 03:32:29 μμ »
kelif κατάλαβα τι παρεξήγησες αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι είσαι πρώτος που θεώρησες ότι αν έχω αντίθετη άποψη, την έχω λόγω συμφέροντος. Και σου έδωσα παράδειγμα που στο θέμα του παραβόλου δεν έχω κανένα συμφέρον να θεωρώ ότι είναι κρίμα να απορριφθούν. Για εμένα μίλησα ότι χωρίς συμφέρον μπορώ να μπαίνω στη θέση του άλλου. Αναφέρθηκα σε εμένα και σε άλλους που δεν έχουμε κάποια άποψη με βάση το συμφέρον μας. Δεν μίλησα για εσένα και δεν σε ξέρω. Έκανες λάθος εκτίμηση. Αν θεωρούσα ότι εσύ κοιτάς το συμφέρον σου και δεν μπαίνεις στη θέση του άλλου θα στο έγραφα ευθέως. Δεν σε ξέρω όμως. Πάντως στο θέμα του συμφέροντος αναφέρθηκες πρώτα εσύ. Νομίζω λύθηκε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 390

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.