*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3328701 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5474 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:58:01 πμ »
Είναι λογικό να χαίρονται όσοι συνάδελφοι πιστεύουν ότι θα διοριστούν. Ας το παραδεχτούν όμως και ας μη γράφουν ότι χαίρονται γενικώς για διορισμούς και ότι ο νόμος Γαβρογλου είναι ο πιο δίκαιος. Γνωρίζουμε ποιες ομάδες θα διοριστούν, όταν γίνουν βέβαια διορισμοί'.
Άλλο ένα "παράθυρο" για συγκεκριμένες ομάδες και "ανακάτεμα της τράπουλας" για τους αναπληρωτές και μάλιστα χωρίς οριστικούς πίνακες.
Χαίρονται και οι νέοι πτυχιούχοι οι οποίοι ελπίζουν ότι κάτι θα αλλάξει.
Απολύτως λογικό αλλά ως εκεί.


 Καλα με την ιδια λογικη κι οσοι δεν διοριζονται ειναι λογικο να λυπουνται, ας το παραδεχτουν και ας μη γραφουν  οτι ο νομος Γαβρογλου ειναι ο πιο αδικος...ποιες ομαδες θα διοριστουν;;;ιδιωτικοι θα μου πεις..εγω λοιπον ναι χαιρομαι με τον νομο Γαβρογλου, γιατι επιτελους δεν προτασσονται καποιοι και ας τους δινει αρκετα μεγαλη κατα τη γνωμη μου μοριοδοτηση, χαιρομαι με τον νομο  Γαβρογλου γιατι η προυπηρεσια αν κι εχει ταβανι ειναι στα 120 μορια κι οχι στα 16, 80 , χαιρομαι γιατι λιγη αξιοκρατια σε οσους εχουν σπουδες χρειαζοταν αν και θα προτιμουσα να εκανε κι εκει εναν  καλο ελεγχο και να αναγνωριζε μονο σοβαρες σπουδες κι οχι ιταλικα πτυχια της πλακας και μοριοδοτηση ξενης γλωσσας κι α μην ξερει ο αλλος ουτε το καλημερα να λεει στα ιταλικα...χαιρομαι και για τους νεους γιατι κι αυτοι θελουν να δουλεψουν και δεν τους το επετρεπαν τοσα χρονια στην ουσια , όπως κι αλλοι αξιζαν να ειναι τοσα χρονια διορισμενοι και δεν ειχαν διοριστει οχι απο δικη τους υπαιτιοτητα ή ανικανοτητα , αλλα επειδη και παλι δεν τους το επετρεψε το κρατος τοσα χρονια με το να μην κανει διορισμους μονο σε αυτο το υπουργειο...μπορουσες εσυ να διοριστεις ,εξαρτιοταν απο εσενα;;;οχι , ετσι κι οι νεοτεροι...βεβαια και οι νεοτεροι με συνεση οτι  θα πανε οταν πρεπει κι οπου πρεπει και σε ποσοστο που πρεπει κι οχι να πεταχτουν εξω ολοι οι παλαιοτεροι , κι οτι θα ταλαιπωρηθουν κι αυτοι σαν αναπληρωτες κι οχι οτι με την πρωτη θα διοριστουν ,κοινως αν εισαι και παπας με την αραδα σου θα πας...αν σεβοταν ο ενας τον αλλον δηλαδη και δεν εβλεπε κουτοπονηρα ο καθενας μονο το δικο τους οφελος αλλιως θα ηταν ο κλαδος, και περισσοτερα θα πετυχαιναμε ενωμενοι.. όσον αφορα τα μορια ασεπ που λενε μερικοι αλλοι και εγω προσωπικα θα τα ηθελα γιατι σε αντιθεση με πολλους αλεξιπτωτιστες τα εχω αλλα ειναι και ενας αλλος νομος αυτος και μπορουσε καλως ή κακως να τα βγαλει εκτος...κακως για μενα,αλλα ετσι ειναι.....χαιρομαι για πολλα λοιπον ....κι ας παιρνει βελτιωσεις μερικες τις οποιες αναφερω ηδη , οπως ειχε αναφερει χθες η/ο maximaria......δεν μπορω ειλικρινα να καταλαβω γιατι καποιοι τον βριζετε σαν νομο περα απο το γεγονος οτι δεν διοριζετσε εσεις...να μου πει καποιος οτι ισως θα επρεπε να υπαρχει μια ΜΙΚΡΗ μεταβατικη 1-2 χρονων γιατι παραπανω μπερδεματα δημιουργουνται να το δεχτω , να λετε ομως οτι σαν νομος δεν ειναι καλος στο συνολο του προσωπικα περα απο προσωπικο συμφερον δεν βλεπω κατι αλλο..Κι ειναι και αδικο να κατηγορειτε συναδελφους που χαιρονται οτι υποκινουνται απο προσωπικο συμφερον  , τη στιγμη που για τον ιδιο λογο λετε κι εσεις οτι λετε...Οπως εγραφε κι η Αισιοδοξη Εκπαιδευτικος μη δουλευομαστε και μεταξυ μας...ΜΙλαμε ολοι ξεκαθαρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2020, 11:00:42 πμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:53:04 »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5475 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:59:49 πμ »
Στην τρίτη προειδοποίηση παίρνω κόκκινη κάρτα? Ακόμα γελάω...

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 395
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5476 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:12:33 πμ »

 Καλα με την ιδια λογικη κι οσοι δεν διοριζονται ειναι λογικο να λυπουνται, ας το παραδεχτουν και ας μη γραφουν  οτι ο νομος Γαβρογλου ειναι ο πιο αδικος...ποιες ομαδες θα διοριστουν;;;ιδιωτικοι θα μου πεις..εγω λοιπον ναι χαιρομαι με τον νομο Γαβρογλου, γιατι επιτελους δεν προτασσονται καποιοι και ας τους δινει αρκετα μεγαλη κατα τη γνωμη μου μοριοδοτηση, χαιρομαι με τον νομο  Γαβρογλου γιατι η προυπηρεσια αν κι εχει ταβανι ειναι στα 120 μορια κι οχι στα 16, 80 , χαιρομαι γιατι λιγη αξιοκρατια σε οσους εχουν σπουδες χρειαζοταν αν και θα προτιμουσα να εκανε κι εκει εναν  καλο ελεγχο και να αναγνωριζε μονο σοβαρες σπουδες κι οχι ιταλικα πτυχια της πλακας και μοριοδοτηση ξενης γλωσσας κι α μην ξερει ο αλλος ουτε το καλημερα να λεει στα ιταλικα...χαιρομαι και για τους νεους γιατι κι αυτοι θελουν να δουλεψουν και δεν τους το επετρεπαν τοσα χρονια στην ουσια , όπως κι αλλοι αξιζαν να ειναι τοσα χρονια διορισμενοι και δεν ειχαν διοριστει οχι απο δικη τους υπαιτιοτητα ή ανικανοτητα , αλλα επειδη και παλι δεν τους το επετρεψε το κρατος τοσα χρονια με το να μην κανει διορισμους μονο σε αυτο το υπουργειο...μπορουσες εσυ να διοριστεις ,εξαρτιοταν απο εσενα;;;οχι , ετσι κι οι νεοτεροι...βεβαια και οι νεοτεροι με συνεση οτι  θα πανε οταν πρεπει κι οπου πρεπει και σε ποσοστο που πρεπει κι οχι να πεταχτουν εξω ολοι οι παλαιοτεροι , κι οτι θα ταλαιπωρηθουν κι αυτοι σαν αναπληρωτες κι οχι οτι με την πρωτη θα διοριστουν ,κοινως αν εισαι και παπας με την αραδα σου θα πας...αν σεβοταν ο ενας τον αλλον δηλαδη και δεν εβλεπε κουτοπονηρα ο καθενας μονο το δικο τους οφελος αλλιως θα ηταν ο κλαδος, και περισσοτερα θα πετυχαιναμε ενωμενοι.. όσον αφορα τα μορια ασεπ που λενε μερικοι αλλοι και εγω προσωπικα θα τα ηθελα γιατι σε αντιθεση με πολλους αλεξιπτωτιστες τα εχω αλλα ειναι και ενας αλλος νομος αυτος και μπορουσε καλως ή κακως να τα βγαλει εκτος...κακως για μενα,αλλα ετσι ειναι.....χαιρομαι για πολλα λοιπον ....κι ας παιρνει βελτιωσεις μερικες τις οποιες αναφερω ηδη , οπως ειχε αναφερει χθες η/ο maximaria......δεν μπορω ειλικρινα να καταλαβω γιατι καποιοι τον βριζετε σαν νομο περα απο το γεγονος οτι δεν διοριζετσε εσεις...να μου πει καποιος οτι ισως θα επρεπε να υπαρχει μια ΜΙΚΡΗ μεταβατικη 1-2 χρονων γιατι παραπανω μπερδεματα δημιουργουνται να το δεχτω , να λετε ομως οτι σαν νομος δεν ειναι καλος στο συνολο του προσωπικα περα απο προσωπικο συμφερον δεν βλεπω κατι αλλο..Κι ειναι και αδικο να κατηγορειτε συναδελφους που χαιρονται οτι υποκινουνται απο προσωπικο συμφερον  , τη στιγμη που για τον ιδιο λογο λετε κι εσεις οτι λετε...Οπως εγραφε κι η Αισιοδοξη Εκπαιδευτικος μη δουλευομαστε και μεταξυ μας...ΜΙλαμε ολοι ξεκαθαρα...
Επιτέλους να και κάποιος που μιλάει αντικειμενικά, μπράβο σου kelif.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5477 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:19:07 πμ »

 Καλα με την ιδια λογικη κι οσοι δεν διοριζονται ειναι λογικο να λυπουνται, ας το παραδεχτουν και ας μη γραφουν  οτι ο νομος Γαβρογλου ειναι ο πιο αδικος...ποιες ομαδες θα διοριστουν;;;ιδιωτικοι θα μου πεις..εγω λοιπον ναι χαιρομαι με τον νομο Γαβρογλου, γιατι επιτελους δεν προτασσονται καποιοι και ας τους δινει αρκετα μεγαλη κατα τη γνωμη μου μοριοδοτηση, χαιρομαι με τον νομο  Γαβρογλου γιατι η προυπηρεσια αν κι εχει ταβανι ειναι στα 120 μορια κι οχι στα 16, 80 , χαιρομαι γιατι λιγη αξιοκρατια σε οσους εχουν σπουδες χρειαζοταν αν και θα προτιμουσα να εκανε κι εκει εναν  καλο ελεγχο και να αναγνωριζε μονο σοβαρες σπουδες κι οχι ιταλικα πτυχια της πλακας και μοριοδοτηση ξενης γλωσσας κι α μην ξερει ο αλλος ουτε το καλημερα να λεει στα ιταλικα...χαιρομαι και για τους νεους γιατι κι αυτοι θελουν να δουλεψουν και δεν τους το επετρεπαν τοσα χρονια στην ουσια , όπως κι αλλοι αξιζαν να ειναι τοσα χρονια διορισμενοι και δεν ειχαν διοριστει οχι απο δικη τους υπαιτιοτητα ή ανικανοτητα , αλλα επειδη και παλι δεν τους το επετρεψε το κρατος τοσα χρονια με το να μην κανει διορισμους μονο σε αυτο το υπουργειο...μπορουσες εσυ να διοριστεις ,εξαρτιοταν απο εσενα;;;οχι , ετσι κι οι νεοτεροι...βεβαια και οι νεοτεροι με συνεση οτι  θα πανε οταν πρεπει κι οπου πρεπει και σε ποσοστο που πρεπει κι οχι να πεταχτουν εξω ολοι οι παλαιοτεροι , κι οτι θα ταλαιπωρηθουν κι αυτοι σαν αναπληρωτες κι οχι οτι με την πρωτη θα διοριστουν ,κοινως αν εισαι και παπας με την αραδα σου θα πας...αν σεβοταν ο ενας τον αλλον δηλαδη και δεν εβλεπε κουτοπονηρα ο καθενας μονο το δικο τους οφελος αλλιως θα ηταν ο κλαδος, και περισσοτερα θα πετυχαιναμε ενωμενοι.. όσον αφορα τα μορια ασεπ που λενε μερικοι αλλοι και εγω προσωπικα θα τα ηθελα γιατι σε αντιθεση με πολλους αλεξιπτωτιστες τα εχω αλλα ειναι και ενας αλλος νομος αυτος και μπορουσε καλως ή κακως να τα βγαλει εκτος...κακως για μενα,αλλα ετσι ειναι.....χαιρομαι για πολλα λοιπον ....κι ας παιρνει βελτιωσεις μερικες τις οποιες αναφερω ηδη , οπως ειχε αναφερει χθες η/ο maximaria......δεν μπορω ειλικρινα να καταλαβω γιατι καποιοι τον βριζετε σαν νομο περα απο το γεγονος οτι δεν διοριζετσε εσεις...να μου πει καποιος οτι ισως θα επρεπε να υπαρχει μια ΜΙΚΡΗ μεταβατικη 1-2 χρονων γιατι παραπανω μπερδεματα δημιουργουνται να το δεχτω , να λετε ομως οτι σαν νομος δεν ειναι καλος στο συνολο του προσωπικα περα απο προσωπικο συμφερον δεν βλεπω κατι αλλο..Κι ειναι και αδικο να κατηγορειτε συναδελφους που χαιρονται οτι υποκινουνται απο προσωπικο συμφερον  , τη στιγμη που για τον ιδιο λογο λετε κι εσεις οτι λετε...Οπως εγραφε κι η Αισιοδοξη Εκπαιδευτικος μη δουλευομαστε και μεταξυ μας...ΜΙλαμε ολοι ξεκαθαρα...

Εγώ δεν έγραψα ποτέ ότι χαίρομαι που θα γίνουν διορισμοί γενικώς.
Οι νέοι συνάδελφοι που διαθέτουν ακαδημαϊκά χωρίς μεγάλη έως τεράστια προϋπηρεσία θα προσληφθούν ως αναπληρωτές. Επομένως η λέξη "διορισμοί" έχει πολύ μικρή εμβέλεια.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:53:04 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5478 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:21:57 πμ »
Στο υπουργείο δε δίνουν πληροφορίες....

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5479 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:25:31 πμ »
Ο Μπράτης λέει για σήμερα - αύριο.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5480 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:30:13 πμ »
Ο Μπράτης λέει για σήμερα - αύριο.

Το η σήμερα η αύριο το ξέρουμε από την Παρασκευή που έδωσε συνέντευξη η υφυπουργός
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 395
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5481 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:31:48 πμ »
Μάλλον σήμερα,  μάλλον.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5482 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:33:13 πμ »
Το η σήμερα η αύριο το ξέρουμε από την Παρασκευή που έδωσε συνέντευξη η υφυπουργός
Θεωρητικά ναι! Μια επιβεβαιωση όμως έστω κι αν προέρχεται από αλλού είναι σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5483 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:35:53 πμ »
Καλημέρα . Και εγώ έχω την ίδια πληροφορία που παρέθεσε πιο πάνω ο συνάδελφος . Σήμερα ή αύριο .

Αποσυνδεδεμένος dis_stam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5484 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:37:11 πμ »
Εγώ δεν έγραψα ποτέ ότι χαίρομαι που θα γίνουν διορισμοί γενικώς.
Οι νέοι συνάδελφοι που διαθέτουν ακαδημαϊκά χωρίς μεγάλη έως τεράστια προϋπηρεσία θα προσληφθούν ως αναπληρωτές. Επομένως η λέξη "διορισμοί" έχει πολύ μικρή εμβέλεια.
Δηλαδή τι θέλεις; Να γίνουν ή να μη γίνουν διορισμοί;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5485 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:49:55 πμ »
Αν αφήσεις το φιλολογικό σου πνεύμα ελεύθερο θα καταλάβεις ότι γράφεται και έτσι. Ξέρω πολύ καλά τι γράφω...

Φυσικά και δεν γράφεται όπως το εχεις  γράψει στο συγκεκριμένο μήνυμα!!!!!!!Μη λέμε ότι θέλουμε.Λάθη όλοι κάνουμε , ανθρωπινα είναι,αλλά μην παμε να αλλάξουμε και τους κανόνες της γραμματικής με το έτσι θέλω για να τα δικαιολογήσουμε....

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5486 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:51:02 πμ »
Επιτέλους να και κάποιος που μιλάει αντικειμενικά, μπράβο σου kelif.

 Σ ευχαριστω!!

Δηλαδή τι θέλεις; Να γίνουν ή να μη γίνουν διορισμοί;

 Να μη γινουν θελει εφοσον δεν διοριζεται..
Εγώ δεν έγραψα ποτέ ότι χαίρομαι που θα γίνουν διορισμοί γενικώς.
Οι νέοι συνάδελφοι που διαθέτουν ακαδημαϊκά χωρίς μεγάλη έως τεράστια προϋπηρεσία θα προσληφθούν ως αναπληρωτές. Επομένως η λέξη "διορισμοί" έχει πολύ μικρή εμβέλεια.



Οι νεοι φυσικο ειναι να ξεκινησουν ως αναπληρωτες οπως ολοι ...Αν πιστευαν οτι θα τους διορισουν με τη μια απεναντι απο το σπιτι τοιυς κακως...Δεν καταλαβαινω λοιπον τι εννοεις οτι οι διορισμοι, που τους βαζεις και σε εισαγωγικα, θα εχουν μικρη εμβελεια..Εννοεις οτι οι παλιοτεροι θα διοριστουν σε μεγαλυτερο ποσοστο;;Λογικο να καταλαμβανουν το μεγαλυτερο ποσοστο..ειπαμε με τη σειρα του ο καθενας..Αλλα αν θεωρεις αυτο που καταλαβα , οτι δηλαδη το μεγαλυτερο ποσοστο θα το πιασουν οι παλιοι τι γκρινιαζετε καποιοι;; αυτο δεν θελατε ;;οσοι ειναι παλιοι και ταλαιπωρηθηκαν να δικαιωθουν επιτελους;;Αλλα ξεχασα επιθυμουμε οτι επιθυμουμε εφοσον συμπεριλαμβανομαστε κι εμεις μεσα...Κοιτα λογικο ως εναν μεγαλο βαθμο , καθενας για τον εαυτο του προσπαθει δεν διαφωνω σε αυτο , αλλα τουλαχιστον πειτε θελω να διοριστω  εγω προσωπικα κι οχι ειναι αδικο αυτο ειναι ετσι εκεινο ειναι αλλιως το παρα αλλο.....

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #5487 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:57:48 πμ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158551
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 525

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.