*

Αποστολέας Θέμα: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού  (Αναγνώστηκε 26361 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 25, 2020, 02:38:48 μμ »
Λες να σου κάνω πλάκα; Μετρήσουν δε μετρήσουν κάντο για τους σπουδαστές σου, έχεις υποχρέωση. Εκτός αν προτιμας να βλεπεις εκπομπες για τον Κορονοιο και μαστερσεφ. Στα πλαίσια της δουλειάς σου είναι και αυτό. Κάτι που δε λύθηκε τόσα χρόνια περιμένετε κάποιοι να λυθεί εν καιρώ πανδημίας. Από αύριο δίπλα σε Τσιόδρα και Χαρδαλιά θα περιμένουμε λοιπόν και τον Βούτσινο να κάνει ανακοινώσεις για τα ΙΕΚ..Τα ΙΕΚ εχουν αρκετα στραβα, και το ιδιο αγχος που εχετε εσεις καθε χρονο εχω και γω αλλοι συναδελφοι, αλλα για να αλλαξει κατι θα πρεπει να φυγει το ΙΝΕΔΙΒΙΜ απο τη μεση, θα πρεπει να υπαγομαστε στο υπουργειο παιδειας και θα φυσικα θα πρεπει να ξεκολλησουν απο την ΕΠΑΛιστικη νοοτροπια σε διαφορους τομεις και να αντιμετωπιστει ως ενα μεταδευτεροβαθμιο ιδρυμα εκπαιδευσης και καταρτισης. Εδω μας εκπροσωπει ενα σωματειο το οποιο προωθει αποψεις για συνταξιουχους (που κανονικα δεν θα επρεπε να δουλευουν καν) και δημοσιους υπαλληλους και καλα να μην ειναι στο τελος της λιστας ή του στυλ να μετρανε οι κωδικοι ΣΤΕΠ που ο αλλος τελειωνει ΕΠΑΛ και βαζει οτι ειναι τελειοφοιτος ιατρος και φυσικα κανεις δεν τα ελεγχει..Πολλα στραβα αλλα αν χασουμε και εμεις τη μπαλλα θα μας παρει ολους αμπαριζα. Γνωμη μου ειναι οτι θα πρεπει να υπολογιζουν και τη δικη μας αποψη στα περι ΙΕΚ και οχι μονο των διευθυντων..Αλλα μιλαμε για πολιτικους guys, οι τυποι δεν παιζονται πολυ δουλεμα. Αλλο ομως αυτο και αλλο η υποχρεωση που αναλαμβανουμε απεναντι στους ενηλικες εκπαιδευομενους, εστω και με αυτες τις αθλιες συνθηκες.
Δεν καταλαβαίνω ως τι μιλάς που θα μας πεις και πώς θα κάνουμε τη δουλειά μας. Κάνε πρώτα τη δική σου αυτοκριτική ως εκπαιδευτικός και άσε τις υποδείξεις στους άλλους. Εδώ λέμε την άποψη μας, άντε που θα μας πεις εσύ τι εκπομπή θα δούμε, έλεος πια!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:54:30 »

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 25, 2020, 07:22:49 μμ »
Να γράψω και τι δικιά μου εμπειρία εδώ και μία εβδομάδα χρησιμοποιώ το e-class του ΙΕΚ.
Είμαι καθηγητής πληροφορικής με μεγάλη άνεση σε πλατφόρμες τέτοιου είδους.

Κατάφερα να ενεργοποιήσω το 85% των μαθητών μου και να υποβάλουν μία εργασία που παράλληλα είναι και παρουσιολόγιο.

Η Ενασχόληση μου με την πλατφόρμα για να στήσω το μάθημα, να περάσω τους σπουδαστές, να ανεβάσω υλικό, εργασία, μερικές ασκήσεις, να βαθμολογήσω και να σχολιάσω την κάθε εργασία ξεχωριστά ... κα ΞΕΠΕΡΑΣΕ τις 7 ώρες !!!     

Ωραία ...
Το ερώτημα είναι
Ποίος θα με πληρώσει τις 7 ώρες που ισούνται με 9 διδακτικές ?

Θα απαντήσω μόνος μου θα πάρω το παράσημο του καλού Μανακα    όπου ν=λ   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 25, 2020, 07:27:49 μμ από stavros_thess »

Αποσυνδεδεμένος Alexallaround

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 25, 2020, 09:53:05 μμ »
Να γράψω και τι δικιά μου εμπειρία εδώ και μία εβδομάδα χρησιμοποιώ το e-class του ΙΕΚ.
Είμαι καθηγητής πληροφορικής με μεγάλη άνεση σε πλατφόρμες τέτοιου είδους.

Κατάφερα να ενεργοποιήσω το 85% των μαθητών μου και να υποβάλουν μία εργασία που παράλληλα είναι και παρουσιολόγιο.

Η Ενασχόληση μου με την πλατφόρμα για να στήσω το μάθημα, να περάσω τους σπουδαστές, να ανεβάσω υλικό, εργασία, μερικές ασκήσεις, να βαθμολογήσω και να σχολιάσω την κάθε εργασία ξεχωριστά ... κα ΞΕΠΕΡΑΣΕ τις 7 ώρες !!!     

Ωραία ...
Το ερώτημα είναι
Ποίος θα με πληρώσει τις 7 ώρες που ισούνται με 9 διδακτικές ?

Θα απαντήσω μόνος μου θα πάρω το παράσημο του καλού Μανακα    όπου ν=λ
Σταύρο επειδή είσαι και πληροφορικάριος, μην κολλάς με το e-class ανέβαζε σημειώσεις, αλλά κάνε μάθημα με κανονική πλατφόρμα για streaming όπως το webex kai to fcc, το eclass  είναι για λίγα πράγματα

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 26, 2020, 12:15:07 πμ »
Το πρόβλημα δεν είναι το e class. Υπάρχουν πολλές πλατφόρμες οπως το big blue button το οποίο ειναι εξαιρετικό και παίζει με moodle

Και φυσικά και το wedex της cisco που ανέφερες Το θέμα ειναι ποιος θα μας πληρώσει για αυτές τις extra ώρες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:54:30 »

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 26, 2020, 12:28:54 πμ »
Το ξεκαθαρίζω για να μην παρεξηγηθώ πώς όλες οι άλλες κατηγορίες καθηγητών - δασκάλων πληρώνονται για την προσπάθεια που καταβάλουν στην εξ' αποστάσεως εκπαίδευση ( Σύγχρονη ή ασύγχρονη )

Άλλα δυστυχώς, η πληρωμή αυτής της προσπάθειας δεν αφορά εμάς από ότι έχω καταλάβει. 
Παρόλα αυτά τα ΔΙΕΚ και το ΙΝΕΔΕΒΙΜ με επιστολές τους μας προτρέπουν αν όχι υποχρεώνουν σε εξ' αποστάσεως εκπαίδευση   
copy paste το email απο το ΙΕΚ

"Σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουμε λάβει είναι σημαντικό  να χρησιμοποιήσουμε την  εξ αποστάσεως ασύγχρονη τηλεκπαίδευση που θα αποτελέσει ένα πρόσφορο εργαλείο για να διατηρήσουμε με τους  σπουδαστές μας  την επαφή  με την εκπαιδευτική διαδικασία στις παρούσες, έκτακτες συνθήκες που βιώνει η χώρα μας, χωρίς να αποσκοπεί στο να υποκαταστήσει τη δια ζώσης εκπαίδευση, ούτε να καλύψει τη διδακτέα ύλη."

Στα εν λόγο email δεν διαφαίνεται ότι όλη αυτή την ενασχόληση θα την πληρωθούμε !!!

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 26, 2020, 12:35:30 πμ »
Σταύρο επειδή είσαι και πληροφορικάριος, μην κολλάς με το e-class ανέβαζε σημειώσεις, αλλά κάνε μάθημα με κανονική πλατφόρμα για streaming όπως το webex kai to fcc, το eclass  είναι για λίγα πράγματα
Χωρίς παρεξήγηση το πληροφορικάριος ακούγεται σαν το λεγεωνάριος προτιμότερο το πληροφορικός.

Επίσης στα ΔΙΕΚ δεν ζητάνε να κάνουμε σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση άλλα ασύγχρονη αν ήταν σύγχρονη θα μας πλήρωναν (ελπίζω) και δεν θα υπήρχε πρόβλημα.   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2020, 12:38:19 πμ από stavros_thess »

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 26, 2020, 03:36:34 πμ »
Σταύρο επειδή είσαι και πληροφορικάριος, μην κολλάς με το e-class ανέβαζε σημειώσεις, αλλά κάνε μάθημα με κανονική πλατφόρμα για streaming όπως το webex kai to fcc, το eclass  είναι για λίγα πράγματα
Επειδή έχω κάνει πολλές πλατφόρμες ... webex, zoom, blue button το καλύτερο θεωρώ και χωρίς κόστος είναι το Microsoft Teams.

Αποσυνδεδεμένος modistra

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 26, 2020, 07:09:05 πμ »
Το θέμα ειναι ποιος θα μας πληρώσει για αυτές τις extra ώρες

Επειδή κανείς δε στο λέει ευθέως, θα στο πω εγώ. Αν θες να έχεις την τιμή να δουλεύεις ως εκπαιδευτής στο ΔΙΕΚ, θα πρέπει να πληρωνεις εσύ το κράτος κι όχι αντίστροφα   :o  :o

Αποσυνδεδεμένος Alexallaround

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 26, 2020, 06:41:05 μμ »
Χωρίς παρεξήγηση το πληροφορικάριος ακούγεται σαν το λεγεωνάριος προτιμότερο το πληροφορικός.

Επίσης στα ΔΙΕΚ δεν ζητάνε να κάνουμε σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση άλλα ασύγχρονη αν ήταν σύγχρονη θα μας πλήρωναν (ελπίζω) και δεν θα υπήρχε πρόβλημα.
Sorry σε αυτό έχεις δίκιο. Για σύγχρονη μιλάμε και streaming, κοίτα ήρθε και άλλη διευκρίνιση από Ζέρβα που λέει ότι περιμένει δεδομένα από τους διευθυντές όσον αφορά την εξ αποστάσεως. Δε παίζει να μη πληρωθούμε για ότι κάνουμε, απλά ή το κάνουμε όλοι μαζί ή μετά μπερδεύει το πράγμα. Εγώ πάντως να κλείσω καλοκαιριάτικα τα παιδιά και να τους κάνω την ίδια θεωρία και πάλι δεν υπάρχει καμία περίπτωςση, μόνο εργαστήρια..Δν έχει νόημα. Στα ΑΕΙ το ίδιο πράγμα κάνουν θεωρίες εξ αποστάσεως και εργαστήρια όταν με το καλό γυρίσουν. Απλά πολλοί εκπαιδευτές και εννοείται τους καταλαβαίνω, φοβούνται ότι θα μείνουν απλήρωτοι..Η προσωπική μου άποψη επειδή ποτέ δεν έχασα λεφτά είτε από ΙΕΚ είτε από ερευνητικά προγράμματα, σαφέσταστα πιο εύκολα να (χάσεις από τον ιδιωτικό τομέα με διάφορες λαμογιές), θα πληρωθούμε κανονικά απλά μας βλέπω για Χριστούγεννα όσον αφορά το τρέχον εξάμηνο.

Για το microsoft teams που ειπε ενας φιλος, μου το προτειναν και εμενα, αλλα επειδη μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος απο webex και fcc δε το χω δοκιμασει.

Αποσυνδεδεμένος Βebis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 27, 2020, 04:01:55 μμ »
Μας ενημέρωσαν με ε-μαιλ (τις 2 τελευταίες ημέρες) οι διευθυντές από διάφορα ΔΙΕΚ της Αθήνας, ότι είναι έτοιμες οι Συμβάσεις, ώστε να τις υπογράψουμε μόλις ανοίξουν.  Άρα αυτό δεν σημάνει πως έχουν ήδη τα στοιχεία μας, ξέρουν ποιοι εργαζόμαστε και είμαστε καταχωρημένοι στο σύστημά τους;  Άρα και εμείς δεν δικαιούμαστε το επίδομα των 800 Ε;

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 29, 2020, 12:30:51 πμ »
•   Καλοί μου Συνάδελφοι…
Στα Δύσκολα των Ημερών… 

Κατόπιν Δίκαιας Απαίτησης  Παιδιών μου … προς συνέχεια Μαθημάτων ….

Απήντησα τα Εξής.. και το Κοινοποιώ Δωπέρα………  Αγαπημένο Μας Φόρουμ….. 

«Αγαπημένα μου Μαξούμια- Σπουδαστάκια , (… Σ.Σ.: Πεδίο Συγκεκριμένου- ων Δ.ι.ε.κ.  ..) 
Καλώσ’ τα μου πάλι , ύστερα απ’ το Ψεσινό μου μαντάτο  ότι θα σας «πήξω» με ασκήσεις και άλλα ιντερνετικής Επικοινωνίας…. 

1ον – ΚΥΡΙΟΝ , Απόλυτο   … Να είστε έστω «κεκλεισμένα» Υγιέστατα … Χαρούμενα , Με Υγιέστατες και χαρούμενες τις Οικογένειές σας και κάθε Νοματαίο που είναι στον Κύκλο σας ή πιο πολύ αγαπάτε!..
Μου Στείλατε , όπως και στους Συναδέλφους το μέηλ σας για την εξ αποστάσεως μάθησή σας… 
Γουστάρω ότι είστε Δραστήρια και – Δικαιότατα- Απαιτητικά!.... Να το Συνεχίσετε πάντα , σ’ όλη σας τη Ζωή … σε Δύσκολες ή «εύκολες» συνθήκες….

Σας απαντώ , κατά το δυνατό Γρήγορα…

•  Ι. , Συμπαθάτε με Προσωπικά Εμένα , καθώς μιλάω Μόνο για Μούρη μου , Διότι καθυστέρησα να επικοινωνήσω Ιδίως για το θέμα «τηλε- εκπαίδευσης» Μαζί σας….

• ΙΙ. Οι Πάντες ζοριστήκαμε , ίσως και σοκαριστήκαμε με τις Τρέχουσες συνθήκες…  Οι οποίες  , κατά Πρώτον Έκλεισαν (μάλλον Ορθά) τις Εκπαιδευτικές Δομές…. Ενώ όλα τ’ άλλα συνέχισαν στα «κατά μόνας» - «κεκλεισμένων»… 

•Προσπάθησα να κρατήσω μια Ευθύνη….  Να μην Μετακινηθώ ήδη «νωρίς» , αμέσως με το κλείσιμο ,  σε πατρικό μου Αγρίνιο …. Αραλίκι , μόνο με λαπτ- τοπάκιον… χωρίς σκάνερ …. Α!...Κίνδυνο να Μεταφέρω στην Τρομερή Μητέρα μου έστω μισό μικρόβιο….

• ΙΙΙ.  Προσωπικά , μελέτησα κάθε Εγκύκλιο Υπ. Παιδείας … κάθε εντολή – Προτροπή Διευθύνσεων Δ.ι.ε.κ. .. ΚΙ όχι μόνον Συναδελφικής Κατεύθυνσης Δ.ι.ε.κ. Ν. Σμύρνης...   Κάποιες πολύ παράλογα & εκτός Τόπου - Χρόνου- καταστάσεων , "αυστηρές"...

•Σας λέω απολύτως ότι , ειδικά για τα Δ.ι.ε.κ. , η τηλε- εκπαίδευση  ΔΕΝ Υποκαθιστά- Αναπληρώνει Διδασκαλία Ύλης….  Τουνατίον και μας το λέει σαφώς η κυρία «Εγκύκλιος»…. Μάλλον το Απαγορεύει!....  Μα απολύτως!...  Ταυτόχρονα

, Ενώ είμαστε απλήρωτοι για το Προηγούμενο Εξάμηνο … μας απαιτούν Δωρεάν Ιντερνετική Εργασία , στην οποία η μία Διδακτική (;;…) ώρα αντιστοιχεί σε 4-5 ώρες προετοιμασίας και συνέχειας…   Ενώ μαζί η Μούρη μου , τουλάχιστο, με κατεστραμμένη κάμερα Σταθερού Υπολογιστή μου … απλήρωτος … αδυνατώ (συν κλείσιμο καταστημάτων) να ψωνίσω καινούρια….

•  IV. Ωστόσο , Συνδικαλισμό Πάνω Στα Παιδιά μου κανένα «Δικαίωμα»….  Μα ΚΑΝΕΝΑ!...

•  V.  Δάσκαλος Είμαι γαμώτηνα … έχω Ευθύνη σε Κάθε Πρόσωπό σας…. 

 •  Λοιπόν Ε , ΔΕΝ ξέρω αν θα εγγραφώ στα απλήρωτα e-class !..

•    Όμως , όπως , ανυπόπτως , σας είπα πριν κάπου 24- 25 ώρες , πριν - χτες….
Γερή Δουλίτσα θα Κάνουμε Ιντερνετικά!... 

Θα σας Ζαλίσω!!... χε!....

Φιλιά (που Ψηφιακά ΔΕΝ κολλάνε Τίποτες..)

Θαν. Γ.Κ.»


(και αφτό..)

Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος accept21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 29, 2020, 04:27:49 πμ »
Επειδή κάποιο συνάδελφοι μπορεί να είναι νέοι και επειδή η κατάσταση αυτή είναι πρωτόγνωρη για όλους μας, θα ήθελα σε φιλικό κλίμα να αναφέρω μερικά δεδομένα και παράλληλα να θέσω και κάποιους προβληματισμούς για το τρέχον εξάμηνο κυρίως.

Σχετικά με την τηλεκπαίδευση επειδή πολύ κουβέντα γίνεται, απλά θα ήθελα να τονίσω οτι η πλειοψηφία των ειδικοτήτων των ΔΙΕΚ είναι τεχνικές ειδικότητες, με πολλές ώρες εργαστηριακών μαθημάτων. Το οτι υπάρχουν και ειδικότητες που μπορεί να είναι πιο "βολικές" για τηλεκπαίδευση δεν αναιρεί το βασικό ζητούμενο που είναι η αδυναμία πραγματοποίησης των εργαστηριακών ασκήσεων. Δε μπαίνω στη συζήτηση της πληρωμής γιατί στα ΔΙΕΚ εμείς οι παλαιότεροι έχουμε περάσει πολλά με τις πληρωμές και πλέον έχουμε ανοσία. Προσωπικά πλην της φυσικής παρουσίας στην τάξη ή το εργαστήριο όλα τα υπόλοιπα τα θεωρώ ημίμετρα και υποκατάστατα (δεν θέλω να μπω σε παιδαγωγικές λεπτομέρειες).

Γα το θέμα των 800 ευρώ , ας μη το αναφέρουμε καν, δεν υφίσταται. Το καθεστώς των συμβασιούχων μερικής απασχόλησης στο δημόσιο δεν προβλέπει κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση. Με την υπογραφή των συμβάσεων, το θέμα της αμοιβής διευθετείται. Το πότε θα πληρωθούμε είναι ένα άλλο σημαντικό θέμα, αλλά εξαρτάται εν πολλοίς και απο το πότε θα ολοκληρωθεί το εαρινό εξάμηνο.

Εδώ θα ήθελα τώρα να δώσουμε λίγη σημασία και εάν κάποιος ή κάποια έχει αξιόπιστες πληροφορίες ας μας φωτίσει. Άραγε έχει γίνει κάποιος έστω πρόχειρος σχεδιασμός σχετικά με την ολοκλήρωση του εαρινού εξαμήνου; Για παράδειγμα υπάρχει θέμα παράτασης του εξαμήνου, ας πούμε μέχρι μέσα ή τέλη Ιούλη; Υπάρχει κάποια σκέψη για μείωση της διδακτικής ώρας ή για την διεξαγωγή μαθημάτων το Σάββατο;

Σε κάθε περίπτωση παίρνουμε σαν δεδομένο οτι για να ολοκληρωθεί το εξάμηνο πρέπει να γίνουν 15 μαθήματα. Θεωρώ αδιανόητο να γίνουν λιγότερα σε ενδεχόμενη περικοπή, αφού κάτι τέτοιο θα συνιστούσε εκτός των άλλων νομικών θεμάτων και αλλοίωση των εξετάσεων πιστοποίησης.

Εύχομαι υγεία σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος frank1972

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τα ΔΙΕΚ στην εποχή του Κορωνοϊού
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 31, 2020, 01:15:17 μμ »
"Η ωριαία αντιμισθία καταβάλλεται στους ωρομίσθιους εκπαιδευτικούς των εκπαιδευτικών δομών του Οργανισμού Απασχόλησης Εργατικού Δυναμικού (ΟΑΕΔ)
(ΕΠΑΣ Μαθητείας, ΙΕΚ, ΕΚΕΚ ΑμεΑ Θεσσαλονίκης και Σχολή ΑμεΑ Αθηνών), η εκπαιδευτική λειτουργία των οποίων έχει προσωρινά απαγορευθεί λόγω των έκτακτων
μέτρων αντιμετώπισης του κορωνοϊού COVID-19, για τον αριθμό των ωρών που ορίζει η σύμβαση, και για το χρονικό διάστημα απαγόρευσης λειτουργίας."
ΦΕΚ 75 /30-3-2020
Ο ΟΑΕΔ ΄τακτοποίησε τους εκπαιδευτές του , το Παιδείας???????????????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 582

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.