*

Αποστολέας Θέμα: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός  (Αναγνώστηκε 9444 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 21, 2020, 01:43:37 μμ »
Καλημέρα σας,

αυτό με τη βαθμολογική (θεωρητικά τουλάζιστον) ισχύει.

https://www.aftodioikisi.gr/dimosio/dimosio-pii-ypallili-dikeounte-tachyteres-proagoges/

Κοιτάζοντας όμως το δικό μου βαθμό και ρωτώντας και δυο τρεις συναδέλφους, βρισκόμαστε όλοι στον βαθμό Α. Επομένως δεν ξέρω τι και αν ισχύει.

Εκπαιδευτικός;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:34 »

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3630
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 21, 2020, 05:45:05 μμ »
Καλημέρα σας,

αυτό με τη βαθμολογική (θεωρητικά τουλάζιστον) ισχύει.

https://www.aftodioikisi.gr/dimosio/dimosio-pii-ypallili-dikeounte-tachyteres-proagoges/

Κοιτάζοντας όμως το δικό μου βαθμό και ρωτώντας και δυο τρεις συναδέλφους, βρισκόμαστε όλοι στον βαθμό Α. Επομένως δεν ξέρω τι και αν ισχύει.


Και γω ετσι ξερω, αλλα δεν γνωριζω γιατι ηδη ημουν στον Α βαθμο οταν τελειωσα το δευτερο μεταπτυχιακο. Επισης, δεν ηθελα να το καταθεσω στην υπηρεσια και καθως το δηλωσα στην απογραφη των ΔΥ «αναγκαστηκα» να το καταθεσω.
Μεχρι στιγμης δεν μου εχει χρησιμευσει πουθενα, αλλα δεν περιμενα και κάτι τετοιο....
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Συνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 21, 2020, 08:12:04 μμ »
εγώ το κατέθεσα και μου αναγνωρίστηκε η συνάφεια. Δεν θυμάμαι αν το χαρτί της αναγνώρισης ανέφερε κάτι για βαθμολογική εξέλιξη.

Φαντάζομαι αν έχει ένα μεταπτυχιακό σε εκπαίδευση ενηλίκων ή επαγγελματικό προσανατολισμό, θα βοηθήσει αν ζητάς απόσπαση σε ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 21, 2020, 08:28:37 μμ »
εγώ το κατέθεσα και μου αναγνωρίστηκε η συνάφεια. Δεν θυμάμαι αν το χαρτί της αναγνώρισης ανέφερε κάτι για βαθμολογική εξέλιξη.

Φαντάζομαι αν έχει ένα μεταπτυχιακό σε εκπαίδευση ενηλίκων ή επαγγελματικό προσανατολισμό, θα βοηθήσει αν ζητάς απόσπαση σε ΣΔΕ.
. Η συνάφεια θα αναγνωριστεί όσα μεταπτυχιακά κι αν καταθέσει κάποιος. Οικονομικά αποτελέσματα θα υπάρξουν μόνο για το ένα μεταπτυχιακό, όπως και βαθμολογικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:06:34 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 21, 2020, 09:59:28 μμ »
Αυτή είναι η σχετική εγκύκλιος των εκπαιδευτικών . ΑΔΑ : 79ΜΦ465ΦΘΕ-ΦΙΛ   (ή το link που αναφέρθηκε παραπάνω) .

Σε περίπτωση που υπάλληλος κατέχει περισσότερους του ενός (1)
μεταπτυχιακούς τίτλους σπουδών, η βαθμολογική εξέλιξη μειώνεται κατά
ένα (1) επιπλέον έτος για κάθε τίτλο πέραν του ενός
, είτε τους τίτλους
αυτούς τους κατέχει ήδη κατά το διορισμό του είτε τους αποκτά μετά.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2020, 10:01:48 μμ από dimitris75 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 21, 2020, 10:09:23 μμ »
. Η συνάφεια θα αναγνωριστεί όσα μεταπτυχιακά κι αν καταθέσει κάποιος. Οικονομικά αποτελέσματα θα υπάρξουν μόνο για το ένα μεταπτυχιακό, όπως και βαθμολογικά.

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην αναγνωριστεί η συνάφεια και να κάνεις ένσταση σε τριμελής επιτροπή του ΑΣΕΠ . Μην τα θεωρείς όλα δεδομένα ,ενώ δεν είναι .

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 22, 2020, 06:23:40 πμ »
Υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην αναγνωριστεί η συνάφεια και να κάνεις ένσταση σε τριμελής επιτροπή του ΑΣΕΠ . Μην τα θεωρείς όλα δεδομένα ,ενώ δεν είναι .

Προφανώς δεν αντιλήφθηκες τι έγραψα αλλά ούτε τι αναφέρει η εγκύκλιος. Οι εκπαιδευτικοί δεν εμπίπτουν στο πεδίο εφαρμογής της συγκεκριμένης εγκυκλίου, έχουν άλλο βαθμολογικό σύστημα, αυτό του Ν.1566/85. Στο θέμα του ποστ αναφέρει η αναρτησασα ότι πρόκειται για διορισμένη εκπαιδευτικό, άρα, αποκλείουμε εκ των προτέρων το βαθμολόγιο που ισχύει για τους δημοσίους υπαλλήλους (γενικά).
Ως προς τη συνάφεια θα σου πω ότι είναι μηδαμινές οι πιθανότητες να μην αναγνωριστεί συνάφεια σε εκπαιδευτικό (συγκριτικά με το δημόσιο γενικά). Στους εκπαιδευτικούς είναι πιο ξεκάθαρα ίσως τα πράγματα και για να φτάσει κάποιος εκπαιδευτικός στην ΤΡΙΜΕΛΗ επιτροπή του ΑΣΕΠ, που αναφέρεις, θα πρέπει να έχει επιλέξει το μεταπτυχιακό του "στην τύχη" (π.χ. φιλόλογος να κάνει μεταπτυχιακό στη γεωπονία). Δε νομίζω ότι ένας εκπαιδευτικός θα λειτουργούσε έτσι, εκτός κι αν έχει δύο τίτλους σπουδών. Στους εκπαιδευτικούς έχου αναγνωριστεί μέχρι και μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (δικαίως κατά τη γνώμη μου).
Ωστόσο, ναι, υπάρχει η ΤΡΙΜΕΛΗΣ επιτροπή του ΑΣΕΠ αλλά τα υπηρεσιακά συμβούλια των εκπαιδευτικών δύσκολα θα απορρίψουν μεταπτυχιακό (δικαίως, θα πω ξανά, κατά τη γνώμη μου).

Αποσυνδεδεμένος eirini@123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 22, 2020, 03:10:13 μμ »
Προφανώς δεν αντιλήφθηκες τι έγραψα αλλά ούτε τι αναφέρει η εγκύκλιος. Οι εκπαιδευτικοί δεν εμπίπτουν στο πεδίο εφαρμογής της συγκεκριμένης εγκυκλίου, έχουν άλλο βαθμολογικό σύστημα, αυτό του Ν.1566/85. Στο θέμα του ποστ αναφέρει η αναρτησασα ότι πρόκειται για διορισμένη εκπαιδευτικό, άρα, αποκλείουμε εκ των προτέρων το βαθμολόγιο που ισχύει για τους δημοσίους υπαλλήλους (γενικά).
Ως προς τη συνάφεια θα σου πω ότι είναι μηδαμινές οι πιθανότητες να μην αναγνωριστεί συνάφεια σε εκπαιδευτικό (συγκριτικά με το δημόσιο γενικά). Στους εκπαιδευτικούς είναι πιο ξεκάθαρα ίσως τα πράγματα και για να φτάσει κάποιος εκπαιδευτικός στην ΤΡΙΜΕΛΗ επιτροπή του ΑΣΕΠ, που αναφέρεις, θα πρέπει να έχει επιλέξει το μεταπτυχιακό του "στην τύχη" (π.χ. φιλόλογος να κάνει μεταπτυχιακό στη γεωπονία). Δε νομίζω ότι ένας εκπαιδευτικός θα λειτουργούσε έτσι, εκτός κι αν έχει δύο τίτλους σπουδών. Στους εκπαιδευτικούς έχου αναγνωριστεί μέχρι και μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (δικαίως κατά τη γνώμη μου).
Ωστόσο, ναι, υπάρχει η ΤΡΙΜΕΛΗΣ επιτροπή του ΑΣΕΠ αλλά τα υπηρεσιακά συμβούλια των εκπαιδευτικών δύσκολα θα απορρίψουν μεταπτυχιακό (δικαίως, θα πω ξανά, κατά τη γνώμη μου).


Μπράβο στο Γιώργο !
89867/Δ2/ΕΞ. ΕΠΕΙΓΟΝ Εφαρμογή των διατάξεων της παρ. 7 του άρθρου 5 του Ν. 3848/2010, σχετικά την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας αναπληρωτή και ωρομισθίου στην προαγωγή των εκπ/κών Π.Ε. & Δ.Ε
Για τους εκπαιδευτικούς που κατέχουν μόνο μεταπτυχιακά διπλώματα περισσότερα του ενός
ή μόνο διδακτορικά διπλώματα περισσότερα του ενός, συναφή προς το αντικείμενο απασχόλησής τους, δεν είναι δυνατή η μείωση του χρόνου προαγωγής αθροιστικά συνυπολογιζόμενα, αφενός μεν, γιατί η διάταξη του άρθρου 16 παρ. 3γ του Ν. 1566/85 προβλέπει αθροιστική συνδρομή μόνον μεταπτυχιακού διπλώματος και διδακτορικού διπλώματος, αφετέρου δε, γιατί η συνολική μείωση του χρόνου προαγωγής δεν μπορεί κατά την ως άνω διάταξη, να υπερβαίνει την τριετία.


Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 2o μεταπτυχιακό και διορισμένη εκπαιδευτικός
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 23, 2020, 10:12:48 μμ »
μπορεί να ειναι και τα 2 master στο γνωστικο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158518
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 314
Σύνολο: 328

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.