*

Αποστολέας Θέμα: Aπευθείας διδασκαλία&μετάδοση μαθήματος σε πραγματικό χρόνο  (Αναγνώστηκε 62114 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
11 χρόνια Βθμια+Τριτοβάθμια Αμερική και ελλάδα. Αυτά. Τώρα για τις βλάβες κλπ δεν θα απαντήσω καν. Aν κάποιος απλά διαβάσει τα χιλιάδες σχόλια -εκτός του Αλφα Βητα- μια χαρά καταλαβαίνει τι γίνεται.

Εσεις συνεχστε να ευλογειτε τα γένια σας μόνοι σας ?! στα εκπαιδευτικά φορουμ και όταν έρθει ο γονιος κ σας πει του χρόνου ο μπαμπας του Γιαννακη κάνει χημειοθεραπεία και δεν μπορεί να έρθει στο σχολείο, πείτε του σκασίλα μου εγω θα στέλνω εργασία στο e-me .

Το τραγικό είναι ότι υπάρχουν δικοί μας άνθρωποι που κάνουν χημειοθεραπεία, αλλά δε σου περνάει αυτό καν από το μυαλό, γιατί πρέπει σώνει και ντε να στήσεις το επιχείρημά σου.  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
georgia06, από το στόμα μου το πήρες! Νομίζει ότι είναι εκπαιδευτικός... καμία σχέση!
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
georgia06, από το στόμα μου το πήρες! Νομίζει ότι είναι εκπαιδευτικός... καμία σχέση!

Ε, ναι....μάλλον επιχειρηματίας στο Αμέρικα ήταν το κορίτσι. Εκπαιδευτικός στην Ελλάδα πάντως σίγουρα όχι. Όσοι δουλεύουμε χρόνια στην Ελληνική δημόσια εκπαίδευση καταλαβαινόμαστε απολύτως .

Αποσυνδεδεμένος maximaria

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι δείξτε κατανόηση στο συγκεκριμένο μέλος, κουβαλάει μεγάλο πόνο που την οδήγησε στην εμπάθεια. Ξέρω είναι δύσκολο όμως πρέπει να προσπαθήσουμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
11 χρόνια Βθμια+Τριτοβάθμια Αμερική και ελλάδα. Αυτά. Τώρα για τις βλάβες κλπ δεν θα απαντήσω καν. Aν κάποιος απλά διαβάσει τα χιλιάδες σχόλια -εκτός του Αλφα Βητα- μια χαρά καταλαβαίνει τι γίνεται.

Εσεις συνεχστε να ευλογειτε τα γένια σας μόνοι σας ?! στα εκπαιδευτικά φορουμ και όταν έρθει ο γονιος κ σας πει του χρόνου ο μπαμπας του Γιαννακη κάνει χημειοθεραπεία και δεν μπορεί να έρθει στο σχολείο, πείτε του σκασίλα μου εγω θα στέλνω εργασία στο e-me .


Κυρια Δαφνη,
Και εγω 17 χρονια εκπαιδευτικος στην πρωτοβαθμια (ειδικη και γενικη) και στην τριτοβαθμια (Ελλαδα και εξωτερικο) ειμαι, αφου λεμε τα βιογραφικα μας!

Καμερα στην ταξη μου, ομως, ΔΕΝ θα μπει! Και δεν θα μπει οχι για να προφυλαχθω εγω (χ@@@@α για το τι θα πουν για μενα, αυτη ειμαι και θεωρω οτι κανω καλα τη δουλεια μου). Δεν θα μεπι για να προφυλαχθουν τα παιδια μου και οι οικογενειες τους! Γιατι μεσα στην ταξη μου εχω παιδια που δεν εχουν να φανε και κρυφα τους βαζω ενα κουλουρι στην τσαντα. Εχω παιδια που μου λενε οτι γινεται μεσα στο σπιτι και ειναι πραγματα που δεν πρεπει να τα ακουσει ο καθενας. Εχω παιδια που τραυλιζουν, που δεν μιλανε καθαρα, που εχουν ατυχηματα με την τουαλετα, που δυσκολευονται σε κατι, που εχουν αυτισμο, που.......που....που......
Και πολυ βασικο, εχω παιδια που ερχονται και με αγκαλιαζουν ολα μαζι, αρα δεν μπορει η καμερα να δειχνει μονο εμενα και να ακουγομαι μονο εγω!

Καμερα στην ταξη μου ΔΕΝ θα μπει!


Οσο για το παιδι που ο πετερας κανει χημειοθεραπειες...... και ο δικος μου εκανε και καθε μερα ημουν στην ταξη! Εγω ομως αυτο το παιδι (και ολα τα αλλα) δεν θα το αφησω ετσι..... εχω μαθει τοσα χρονια να χειριζομαι πραγματα που απο το δικο σας μυαλο πιθανοτατα δεν περνανε
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
"....η Αρχή, όχι μόνο διέψευσε τους κυβερνητικούς ισχυρισμούς για δήθεν έγκρισή της, αλλά υπογράμμισε ότι η εφαρμογή της διάταξης ενέχει υψηλή επικινδυνότητα"

«Μετά και τις μαζικές αντιδράσεις γονέων, καθηγητών, μαθητών αλλά και όλης σχεδόν της αντιπολίτευσης», τονίζει ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης, «ο κ. Μητσοτάκης δεν έχει παρά να πράξει το αυτονόητο: Να καταργήσει τώρα την αντισυνταγματική ρύθμιση που μετατρέπει τις σχολικές αίθουσες σε σκηνικό ριάλιτι και να αποσύρει το πολυνομοσχέδιο που κατέθεσε εν μέσω πανδημίας, το οποίο γυρνάει τη δημόσια Παιδεία πίσω στα χρόνια των μνημονίων».

https://www.documentonews.gr/article/aposyrsh-toy-nomosxedioy-gia-thn-paideia-zhthse-o-tsipras-metatrepei-tis-sxolikes-aithoyses-se-skhniko-rialiti

Αποσυνδεδεμένος chrpap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έλα βρε Αλέκο τι λες...προφανώς αναφέρεσαι και στα 4 δικά σου μνημονιακα χρονάκια... ;D

ΥΓ...Με αυτή την στρατηγική θα συνταξιοδοτηθείς ΑΑΑ (=Αρχηγός Αξιωματικής Αντιπολίτευσης)

το οποίο γυρνάει τη δημόσια Παιδεία πίσω στα χρόνια των μνημονίων».[/i]

https://www.documentonews.gr/article/aposyrsh-toy-nomosxedioy-gia-thn-paideia-zhthse-o-tsipras-metatrepei-tis-sxolikes-aithoyses-se-skhniko-rialiti

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Emmaki αυτό ακριβώς. Χωρίς σχόλια...
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Εμένα αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ είναι ότι ουσιαστικά είμαστε οι μοναδικοί εργαζόμενοι του δημοσίου που υπάρχει ανοιχτό μέτωπο με το υπουργείο, και ουσιαστικά οι αρμόδιοι δείχνουν ότι δε θέλουν να γεφυρώσουν το χάσμα που υπάρχει αλλά ίσως έμμεσα επιδιώκουν να το διευρύνουν. Απώτερος σκοπός αυτής της κατάστασης δε δύναμαι να γνωρίζω ποιος είναι αλλά αυτό που παρατηρώ είναι ότι για το σκοπό αυτό, της απαξίωσης της εκπαιδευτική κοινότητας, έχουν συνδράμει πολλοί "καλοπροαιρετοι" τους οποίους δεν κατονομαζω αφού όλοι τους γνωρίζουμε πλέον. Σημερα ήταν ο  σύλλογος γονέων ιδιωτικού των νοτίων κι αύριο των βορείων κτλ είναι δεδομένο ότι αυτό θα συνεχιστεί μέχρι να αποκαλυφθούν οι πραγματικοι λόγοι για τους οποίους ξεκίνησε...
Είμαστε οι μόνοι που αυτοαπαξιωνόμαστε. Δεν μας φταίει κανείς που κυνηγάνε να κάνουν ιδιαίτερα οι μόνιμοι και στην τάξη τους πίνουν καφεδάκι, η ΟΛΜΕ για αυτά κουβέντα. Δεν μας φταίει κανείς που αντιδρούμε χρόνια τώρα στην αξιολόγησή μας χωρίς αντιπρόταση, όταν παντού οι υπάλληλοι αξιολογούνται (για το είδος και την ποιότητα της αξιολόγησής τους, σε άλλη συζήτηση), όταν θριαμβολογούμε που τα σχολεία κλείνουν και ζοριζόμαστε που τα σχολεία ανοίγουν, όταν χαιρόμαστε που στο Λύκειο η Γ Λυκείου αδειάζει, όταν προκηρύσσονται απεργίες από μειοψηφίες, στις οποίες δεν απεργεί κανείς (αφού τα αιτήματα είναι ανυπόστατα), αλλά εξακολουθούν να προκηρύσσουν, για να δικαιολογήσουν την ύπαρξή τους οι συνδικαλιστές μας. Και ο κατάλογος είναι μακρύς, αν προστεθεί η γενικότερη συμπεριφορά στην καθημερινότητα κάποιων. Αν διαβάσετε τα μηνύματα, κατανοείτε ότι αυτοαπαξιώνονται κάποιοι. Και το χειρότερο είναι ότι δεν το αντιλαμβάνονται!
Είναι σημαντικό όμως να τονιστεί ότι είναι η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ. Πολλοί εργάζονται με ζήλο και δεν μας εκθέτουν. Ευτυχώς... αφήστε όμως τους άλλους να σας επαινούν και να σας θαυμάζουν για τα πλούσια βιογραφικά σας. Ο αυτοέπαινος καθιστά γελοίους τους περιαυτολογούντες.
Η φετινή στάση του Υπουργείου, αν ήταν η αντίστροφη, τι θα λέγατε; Αν δεν ασχολούνταν για το πώς θα καλύψει το εκπαιδευτικό κενό εν μέσω πανδημίας, έστω για όσο και όσους καλύφθηκε (με τη δράση των πολλών έγιναν σημαντικά βήματα), αν κρατούσαν κλειστά τα σχολεία και δήλωναν πως καμία σημασία δεν έχει ανοίξουν δεν ανοίξουν! Αυτό θα ήταν πιο εύκολο σίγουρα για κάθε Υπουργείο. ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΟΠΟΣ! Πώς θα σας φαινόταν;

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τι ασυναρτησίες είναι αυτές; Παραλήρημα! Κάποιοι να μιλάτε για τον εαυτό σας και να μας αφήσετε τους υπόλοιπους να κάνουμε τη δουλειά μας. Και την κάνουμε καλά. Στην τελική αν είναι να συγχυζεστε, δεν είναι υποχρεωτική η παρουσία σας εδώ. Δεν ξέρω τώρα με τις κάμερες...
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι ασυναρτησίες είναι αυτές; Παραλήρημα! Κάποιοι να μιλάτε για τον εαυτό σας και να μας αφήσετε τους υπόλοιπους να κάνουμε τη δουλειά μας. Και την κάνουμε καλά. Στην τελική αν είναι να συγχυζεστε, δεν είναι υποχρεωτική η παρουσία σας εδώ. Δεν ξέρω τώρα με τις κάμερες...

Πώς θα πληρωθεί ο άνθρωπος άμα δεν κάνει τη δουλειά που τον έβαλαν.Εγώ πλέον ούτε διαβάζω τι γράφει. Έτσι κι αλλιώς όλο τα ίδια και τα ίδια λέει.

Αποσυνδεδεμένος Jackb

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/322010_synomosia-antipoliteysis-kai-syndikaliston-anakalypse-i-kkerameos-gia-ti-zontani

Για να μην εκτιθεμεθα ως κλαδος να ειστε καλα παιδια και καντε ο,τι σας λενε. Αλλιως εκτος απο τεμπεληδες ειστε και συνωμοτες. Καλα τα λεω jure;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2852
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πώς θα πληρωθεί ο άνθρωπος άμα δεν κάνει τη δουλειά που τον έβαλαν.Εγώ πλέον ούτε διαβάζω τι γράφει. Έτσι κι αλλιώς όλο τα ίδια και τα ίδια λέει.

Αυτά που τον έβαλαν τα αφεντικά του να πει λέει. Γι'αυτό δεν υπάρχουν λεφτά για την παιδεία. Τα κρατάνε για να πληρώνουν το Υπουργείο Προπαγάνδας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 444
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.