*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1065932 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2954 στις: Μάιος 22, 2021, 11:11:04 πμ »
για  προυπηρεσία από ιδιωτικό που δεν είχε προσμετρηθεί, το επίθετο μου είναι μέχρι Μ, δεν ξέρω αν αυτό όμως παίζει κάποιο ρόλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:05:47 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2955 στις: Μάιος 22, 2021, 11:12:06 πμ »
για  προυπηρεσία από ιδιωτικό που δεν είχε προσμετρηθεί

Ευχαριστουμε συναδελφε με το καλο.
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2252
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2956 στις: Μάιος 23, 2021, 10:34:07 πμ »
Ανακοίνωση απο Μπράτη:

https://m.facebook.com/groups/340065609409953/permalink/3995133297236481/

Τώρα αν ξέρει κάτι ή τα βγάζει απο το μυαλό του δεν ξέρω. Προσωπικά νομίζω το δεύτερο.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2957 στις: Μάιος 23, 2021, 10:56:12 πμ »
Ανακοίνωση απο Μπράτη:

https://m.facebook.com/groups/340065609409953/permalink/3995133297236481/

Τώρα αν ξέρει κάτι ή τα βγάζει απο το μυαλό του δεν ξέρω. Προσωπικά νομίζω το δεύτερο.
Δεν λέει και κάτι παράλογο. Πραγματικά κενά και αιτιολόγηση (τήρηση των νομικώς ισχυόντων). Σίγουρα ξέρει τι λέει για τις ‘’πιεσεις’’. Έχει καλή πρόσβαση στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:05:47 »

Αποσυνδεδεμένος Macam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2958 στις: Μάιος 23, 2021, 11:02:07 πμ »
Μέχρι και ο..ψιλικατζής του Υπέθ θα χει μιλήσει αν είχε παίδι εκπαιδευτικό.

Πάντως το δίκαιο και αντικειμενικό κριτήριο είναι τα Οργανικα κενά. Οτιδήποτε άλλο θα είναι προιον πιεσεων και βολεματος.

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2959 στις: Μάιος 23, 2021, 11:03:25 πμ »
Ανακοίνωση απο Μπράτη:

https://m.facebook.com/groups/340065609409953/permalink/3995133297236481/

Τώρα αν ξέρει κάτι ή τα βγάζει απο το μυαλό του δεν ξέρω. Προσωπικά νομίζω το δεύτερο.
Ο Μπράτης νομίζει ότι δεν καταλαβαίνουμε τι μεσολάβησε;
Έγινε προσπάθεια να διασωθεί το μόνιμο προσωπικό. Εάν τηρούσαν κάποια δεοντολογία οι πλεονάζοντες έπρεπε να μεταταχθούν στο δημόσιο σε άλλες θέσεις.
Αντί για αυτό με κοπτοραπτική βασισμένη στις συνταξιοδοτήσεις αυξομειώσαν τις ώρες των διαφόρων μαθημάτων ,μετέφεραν ειδικότητες στην πρωτοβάθμια, προσέλαβαν αναπληρωτές, σουλούπωσε η κατάσταση χωρίς στην πραγματικότητα να αποκαταστήσουν τις πραγματικές ανάγκες πού έχει το εκπαιδευτικό σύστημα.
Όταν από τις κύριες ειδικότητες στη δευτεροβάθμια έχουν βγει στη σύνταξη 18.000 και πλέον δηλαδή ΠΕ 02, 03, 04
και κάλυψαν τους πλεονάζοντες άλλων ειδικοτήτων, θεωρητικά δεν έχεις και πολλές ανάγκες στη δευτεροβάθμια...
Δεν είναι έτσι όμως.
Και το ξέρουν όλοι αυτό πολύ καλά.
Απλώς αποτυπώνουν τη στιγμή και παίζουν με την αγωνία των αναπληρωτών που χρησιμοποίησαν για μία δωδεκαετία.
Εκμεταλλεύονται την πολυδιάσπαση και την φτώχεια των εκπαιδευτικών.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2960 στις: Μάιος 23, 2021, 11:06:41 πμ »
Δε λέει κάτι παράλογο, εκτός από τη σημείο που αναφέρει ότι τα κενά στην Αβαθμια είναι σχεδόν διπλάσια από τη Ββάθμια. Είναι πολλά περισσότερα, ναι. Και ξέρουμε ακριβώς πόσα περισσότερα, γιατί τα έχουμε επακριβώς, ένα προς ένα, από την εγκύκλιο των μεταταξεων. Η χρήση λοιπόν του αριθμού των αναπληρωτών ως επιχείρημα είναι απλώς για να αποπροσανατολίσει και να κερδίσει τα μέγιστα για την Αβαθμια.

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2961 στις: Μάιος 23, 2021, 11:07:37 πμ »
Και ναι παιδιά πρέπει να τονίσουμε την φτώχεια
Δεν ντρεπόμαστε να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.
Γιατί η φτώχεια φέρνει την γκρίνια.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2962 στις: Μάιος 23, 2021, 11:13:46 πμ »
Ανακοίνωση απο Μπράτη:

https://m.facebook.com/groups/340065609409953/permalink/3995133297236481/

Τώρα αν ξέρει κάτι ή τα βγάζει απο το μυαλό του δεν ξέρω. Προσωπικά νομίζω το δεύτερο.

Φυσικά και είναι απλά εκτιμήσεις του. Επίσης, δεν λέει τίποτα επί της ουσίας. Γενικά και αόριστα.

Πάντως το δίκαιο και αντικειμενικό κριτήριο είναι τα Οργανικα κενά. Οτιδήποτε άλλο θα είναι προιον πιεσεων και βολεματος.

Αφού έβαλες το CD να το βάλω κι εγώ. ;D
Τα οργανικά κενά είναι ΨΕΥΤΙΚΑ - ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΑ για τις κοινές ειδικότητες στην Α/θμια. ;D

Καλημέρα.

Υ.Γ. Επειδή έχω σκοπό να αποσυρθώ μέχρι να ακουστεί κάποιο ουσιώδες νέο 8), θα κάνω μερικές προβλέψεις.
5250 φέτος με κατανομές μόνο για αυτό το νούμερο και καμία σύσταση νέων οργανικών
.
The worst case scenario (για μένα σίγουρα :-X) που θα έλεγαν κάποιοι! Καλή δύναμη.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2963 στις: Μάιος 23, 2021, 12:10:22 μμ »
Ανακοίνωση απο Μπράτη:

https://m.facebook.com/groups/340065609409953/permalink/3995133297236481/

Τώρα αν ξέρει κάτι ή τα βγάζει απο το μυαλό του δεν ξέρω. Προσωπικά νομίζω το δεύτερο.

Σευχαριστούμε victor! Συμφωνω μαζι σου δεν μας ειπε τιποτα νεο, ουσιαστικα ειναι μια παραλαγη ενος παλιοτερου ποστ του πριν πολλους μηνες στον τοιχο του στο φβ.
Μας λεει οτι ξερουμε οτι φετος θα γινουν οι 5250 διορισμοι απο τους 10500, το αντιθετο θα ηταν πληροφορια και εκπληξη!
Επίσης λεει οτι δεν ξερουμε πως θα γινουν οι διορισμοι, νομίζω οτι η Μακρή στην απάντηση της στους Θεατρολογους το ξεκαθάρησε και η απαντηση ηταν με οργανικά κενα, για αυτο και ολες οι ειδικοτητες ζητάνε να υπάρξουν νεα οργανικά κενα!
Επίσης δεν καταλαβαινω γιατι ανεβασε ενα πινακα με αναπληρωτες οταν εχουμε τα επίσημα οργανικά κενα απο το υπουργειο.

Τωρα για να μιλάμε σοβαρα απλα ειναι ενα ποστ του ποδαριου πηρε ενα παλιοτερο και το ανεβασε! Για αυτο δεν χρεισιμοποιει καθολου τα νεα δεδομενα.. Πιστεύω οτι επειδη χτες ηρθαν σε πολλους συναδελφους απο την 1ΓΕ η απαντηση απο την ενσταση πηρε εκατονταδες μνμ που τον ρωτουσαν τι θα γινει και απλα ανεβασε ενα ποστ για να μην δειχνει οτι ειναι αμετοχος.

Τέλος αυτο το ΣΚ το μονο σημαντικο ειναι το Κυπελλο στον ΠΑΟΚ οποτε πιστευω οτι θα παει καλα η εβδομάδα!
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2252
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2964 στις: Μάιος 23, 2021, 12:16:08 μμ »
Σευχαριστούμε victor! Συμφωνω μαζι σου δεν μας ειπε τιποτα νεο, ουσιαστικα ειναι μια παραλαγη ενος παλιοτερου ποστ του πριν πολλους μηνες στον τοιχο του στο φβ.
Μας λεει οτι ξερουμε οτι φετος θα γινουν οι 5250 διορισμοι απο τους 10500, το αντιθετο θα ηταν πληροφορια και εκπληξη!
Επίσης λεει οτι δεν ξερουμε πως θα γινουν οι διορισμοι, νομίζω οτι η Μακρή στην απάντηση της στους Θεατρολογους το ξεκαθάρησε και η απαντηση ηταν με οργανικά κενα, για αυτο και ολες οι ειδικοτητες ζητάνε να υπάρξουν νεα οργανικά κενα!
Επίσης δεν καταλαβαινω γιατι ανεβασε ενα πινακα με αναπληρωτες οταν εχουμε τα επίσημα οργανικά κενα απο το υπουργειο.

Τωρα για να μιλάμε σοβαρα απλα ειναι ενα ποστ του ποδαριου πηρε ενα παλιοτερο και το ανεβασε! Για αυτο δεν χρεισιμοποιει καθολου τα νεα δεδομενα.. Πιστεύω οτι επειδη χτες ηρθαν σε πολλους συναδελφους απο την 1ΓΕ η απαντηση απο την ενσταση πηρε εκατονταδες μνμ που τον ρωτουσαν τι θα γινει και απλα ανεβασε ενα ποστ για να μην δειχνει οτι ειναι αμετοχος.

Τέλος αυτο το ΣΚ το μονο σημαντικο ειναι το Κυπελλο στον ΠΑΟΚ οποτε πιστευω οτι θα παει καλα η εβδομάδα!

Ακριβώς. Δεν λέει κάτι καινούργιο. Επαναλαμβάνει το cd που όλοι βάζουν τόσο καιρό. Συμφωνώ μαζί σου οτι δεν είναι τυχαίο πως εμφανίστηκε και πόσταρε κάτι Κυριακάτικα μια μέρα μετά τις απαντήσεις στις ενστάσεις της 1ΓΕ. Εγώ θεωρώ πως προχωράμε σαν να μην ανέβασε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2965 στις: Μάιος 23, 2021, 12:26:37 μμ »
Αν η κυβέρνηση φερθεί έ ξ υ π ν α θα προχωρήσει στο ένα προς ένα και 16.500 διορισμούς. Ειδικά άμα θέλει το φθινόπωρο να πάει σ' εκλογές. Άμα έχει σκοπό να τελειώσει την τετραετία τότε το πιθανότερο είναι να τους σπάσει σε δυο δόσεις. Οι μισοί φέτος κι οι άλλοι μισοί του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος Mars1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2966 στις: Μάιος 23, 2021, 12:51:24 μμ »
https://www.dictyo.gr/index.php/categories/item/67040-to-sxedio-toy-ypourgeiou-paideias-ti-sxoleia-tha-anoiksoun-to-erxomeno-fthinoporo

Εδώ λέει έμμεσα για 10.500 φετος! Αντε βρε Νίκη κάνε το καλό!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2021, 12:56:29 μμ από Mars1 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2967 στις: Μάιος 23, 2021, 01:16:33 μμ »
https://www.dictyo.gr/index.php/categories/item/67040-to-sxedio-toy-ypourgeiou-paideias-ti-sxoleia-tha-anoiksoun-to-erxomeno-fthinoporo

Εδώ λέει έμμεσα για 10.500 φετος! Αντε βρε Νίκη κάνε το καλό!

Είναι το κλασικό των τελευταίων ημερών που τεχνηέντως το αφήνουν ανοικτό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159800
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 395

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.