*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1066255 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6202 στις: Ιούλιος 14, 2021, 11:43:42 πμ »
Αν εννοείς να μετακινηθεί όλη η οικογένεια από άλλο νομό, στη Β Θεσσαλονίκης, εγώ ξέρω να σου πω μόνο για αυτές τις περιοχές, από Λαγκαδά μέχρι Ασπροβάλτα. Η Β Θεσσαλονίκης είναι τεραστιαπεριοχη και δεν μπορείς να ξέρεις από τώρα πού θα τοποθετηθείς. Πάντως ο Σταύρος είναι καταπληκτική περιοχή για οικογένεια, παραθαλάσσια αλλά με κάποια δυσκολία στην εξεύρεση καλού και οικονομικού σπιτιού, όπως σχεδόν παντού πιστεύω στην Ελλάδα. Πολύς κόσμος έχει έρθει να δουλέψει στο Σταυρό και έχει μείνει για πάντα. Προσωπικά θα προτιμούσα Σταυρο ή Ασπροβάλτα από Άγιο Αθανάσιο κλπ που είναι πιο κοντά στη Θεσσαλονίκη.
Σ ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:10 »

Αποσυνδεδεμένος anpapath86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6203 στις: Ιούλιος 14, 2021, 11:44:07 πμ »
Λάθος. Ότι λέει ο trust παραπάνω. Τα κενά να είναι 5 όχι οι περιοχές.
Η χειρότερη περίπτωση είναι να δηλώσει 5 περιοχές με έναν διορισταιο σε κάθε περιοχή. Αλλά ναι, αν έχει περισσότερους διορισμούς, αρκούν περιοχές με άθροισμα 5.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6204 στις: Ιούλιος 14, 2021, 11:44:55 πμ »
Αν εννοείς να μετακινηθεί όλη η οικογένεια από άλλο νομό, στη Β Θεσσαλονίκης, εγώ ξέρω να σου πω μόνο για αυτές τις περιοχές, από Λαγκαδά μέχρι Ασπροβάλτα. Η Β Θεσσαλονίκης είναι τεραστιαπεριοχη και δεν μπορείς να ξέρεις από τώρα πού θα τοποθετηθείς. Πάντως ο Σταύρος είναι καταπληκτική περιοχή για οικογένεια, παραθαλάσσια αλλά με κάποια δυσκολία στην εξεύρεση καλού και οικονομικού σπιτιού, όπως σχεδόν παντού πιστεύω στην Ελλάδα. Πολύς κόσμος έχει έρθει να δουλέψει στο Σταυρό και έχει μείνει για πάντα. Προσωπικά θα προτιμούσα Σταυρο ή Ασπροβάλτα από Άγιο Αθανάσιο κλπ που είναι πιο κοντά στη Θεσσαλονίκη.

Και ο Εύοσμος, αν τον πιάνεις, είναι πολύ ωραία και οικογενειακή περιοχή με καινούρια σπίτια. Και μέσα στην πόλη φυσικά.

Αποσυνδεδεμένος gm8306

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6205 στις: Ιούλιος 14, 2021, 11:46:36 πμ »
Καλημέρα . Έχω και εγώ ένα προβληματισμό. Αν είσαι στην πρώτη πεντάδα του οριστικού πίνακα διορισμών , πόσες περιοχές είναι ασφαλής για να δηλώσεις ; Βάση του πίνακα των κενών που δημοσιεύτηκε , στην ειδικότητα μου, θα έχουμε 100% κάλυψη , δηλ θα δώσει και στεριά . Άρα μην που πείτε ότι στην πρώτη πεντάδα θα πρέπει να δηλώσουμε και νησιά για να είναι εξασφαλισμένος ο διορισμός ; Οποίος μπορεί ας με κατατοπίσει λίγο. Ευχαριστώ πολύ.

Εξαρτάται τον αριθμό κενών ανά περιοχή. Άλλο μια περιοχή να δίνει ένα κι άλλο να δίνει δέκα. Αν πχ η πρώτη σου επιλογή δίνει 5, είσαι μέσα. Εάν δίνει λιγότερα, μπαίνεις στη δεύτερη κ.ο.κ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:35:10 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6206 στις: Ιούλιος 14, 2021, 11:50:25 πμ »
Θα τα δηλώσετε όλα ανεξάρτητα από τη σειρά σας και τον αριθμό κενών. Καθαρά με βάση τις επιθυμίες σας. Εγώ είχα βάλει πρώτο κάποιο που ήξερα 100% ότι δεν το πιάνω. So what

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6207 στις: Ιούλιος 14, 2021, 11:51:13 πμ »
Η χειρότερη περίπτωση είναι να δηλώσει 5 περιοχές με έναν διορισταιο σε κάθε περιοχή. Αλλά ναι, αν έχει περισσότερους διορισμούς, αρκούν περιοχές με άθροισμα 5.

Είναι σαν να σου λέω να δηλώσει 5 περιοχές χωρίς διοριστέο και άλλες 5 με έναν διοριστέο. Άρα στην χειρότερη θα πάει στην 10η επιλογή. Δεν είναι χαζή η λογική αυτή; Εξάλλου δεν έχει νόημα. Στη συγκεκριμένη ειδικότητα που είναι καθένας υπάρχουν συγκεκριμένα κενά. Αν είμαι το νούμερο 50 βάζω στη σειρά τις περιοχές Α, Β, Γ κτλ μέχρι το άθροισμα των κενών αυτών να ξεπεράσει το 50. Η τελευταία που έβαλα είναι και η χειρότερη για μένα τοποθέτηση.

Αποσυνδεδεμένος gm8306

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6208 στις: Ιούλιος 14, 2021, 11:52:16 πμ »
ποιά περιοχή της Β Θεσσαλονίκης πιστεύεις ότι είναι καλή για οικογένεια και να εξυπηρετεί μεγάλο αριθμό σχολείων.Μιλάω για ΠΕ03 που έχουν αδειάσει όλα.

Έχεις τις εξής επιλογές: ή μένεις κοντά στον περιφερειακό για να φεύγεις εύκολα (πχ Συκιές, Ευκαρπία) ή κατεβαίνεις προς το Λαγκαδά. Εξαρτάται και πού θα σε τοποθετήσουν βέβαια κι αν οδηγείς.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6209 στις: Ιούλιος 14, 2021, 12:00:28 μμ »
Έχεις τις εξής επιλογές: ή μένεις κοντά στον περιφερειακό για να φεύγεις εύκολα (πχ Συκιές, Ευκαρπία) ή κατεβαίνεις προς το Λαγκαδά. Εξαρτάται και πού θα σε τοποθετήσουν βέβαια κι αν οδηγείς.
Οδηγώ ναι.Ο Λαγκαδάς είναι καλή περιοχή;Έχει και αρκετά οργανικά.Πάντως θέλει προσοχή με οργανικά να έχει 23 ώρες γιατί με 16-18 δε πρέπει να πας και αλλού;

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6210 στις: Ιούλιος 14, 2021, 12:15:21 μμ »
Νομίζω τα ενοίκια είναι πιο φθηνά στον Λαγκαδά. Και πιο πιθανό να βρεις μονοκατοικία. Υπάρχουν πολλά χωριά γύρω γύρω αλλά είναι κοντά το ένα με το άλλο και περίπου 20 λεπτά από Θεσσαλονίκη. Κάμπος, λίμνη,
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος gm8306

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6211 στις: Ιούλιος 14, 2021, 12:19:10 μμ »
Οδηγώ ναι.Ο Λαγκαδάς είναι καλή περιοχή;Έχει και αρκετά οργανικά.Πάντως θέλει προσοχή με οργανικά να έχει 23 ώρες γιατί με 16-18 δε πρέπει να πας και αλλού;
Είναι μια ήσυχη περιοχή, έχει σουπερμάρκετ, τράπεζες, υπηρεσίες, καφέ κλπ και ενοίκια απ'όσο θυμάμαι νορμάλ. Είναι σχετικά κομβικό σημείο.

Αποσυνδεδεμένος gm8306

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6212 στις: Ιούλιος 14, 2021, 12:20:39 μμ »
Θα τα δηλώσετε όλα ανεξάρτητα από τη σειρά σας και τον αριθμό κενών. Καθαρά με βάση τις επιθυμίες σας. Εγώ είχα βάλει πρώτο κάποιο που ήξερα 100% ότι δεν το πιάνω. So what

Έτσι θα το πάω εγώ προσωπικά. Κι ό,τι πιάσω έπιασα. Δεν ξέρεις ποτέ πώς έρχονται τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος spetses01

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6213 στις: Ιούλιος 14, 2021, 12:37:19 μμ »
σήμερα έχουμε και την κλήρωση στις 16.00 για τους ισοβαθμούντες και μετά μέχρι την Παρασκευή επιτέλους τους οριστικούς πίνακες!!
καλό διορισμό !!! το ποτάμι δεν γυρνάει πίσω !!!!!

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6214 στις: Ιούλιος 14, 2021, 12:43:29 μμ »
σήμερα έχουμε και την κλήρωση στις 16.00 για τους ισοβαθμούντες και μετά μέχρι την Παρασκευή επιτέλους τους οριστικούς πίνακες!!
καλό διορισμό !!! το ποτάμι δεν γυρνάει πίσω !!!!!
Βλέπω 89 κενά για ΠΕ03 στη Β Θεσσαλονίκης. Οπότε είναι πολύ μεγάλη η πιθανότητα για θέση μέσα στην πόλη ή έστω πολύ κοντά. Αν και αυτό δεν αναιρεί την ποιότητα ζωής και εργασίας που σου προσφέρει μια περιοχή σαν τον Σταυρό. Πολύ καλά σχολεία όλα, και σε Σταυρό και σε Ασπροβάλτα. Αν είχα μικρό παιδί θα το επέλεγα. Παιδίατροι υπάρχουν 4 στο Σταυρό.

Αποσυνδεδεμένος Olia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 501
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6215 στις: Ιούλιος 14, 2021, 12:52:06 μμ »
Οι φιλόλογοι που θα δηλώσετε; Έχω τεράστια αγωνία και αμηχανία...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 385
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.