*

Αποστολέας Θέμα: Κενά μαθηματικών 2020  (Αναγνώστηκε 29230 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:04:51 μμ »
Αν κάναμε μια στατιστική ισως βλέπαμε την πικρή αλήθεια στο χώρο της εκπαίδευσης...
Ξεκινάω πρώτη εγω: 15 χρονια αναπληρώτρια,2 ΑΣΕΠ,μεταπτυχιακό,ειδικότητα ΠΕ02 και ΠΕ06,ετων 45.
Αλλος;  ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:38:36 »

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:07:28 μμ »
αχ πολλα λες και χωρις ιδιοτητα... γελασαμε φτανει. επισης απο τους 3000000 που πεινανε μπορει να σαι καλυτερα. λεγε ευχαριστω εσυ... εγω προσωπικα δουλευω και θελω να αναλαβω θεση με το πτυχιο μου και την αξια μου. δε σημαινει οτι οι περισσοτεροι ειναι ανεργοι που επριμενουν τη μαθηματικη θεση και οτι αν τους παρουν για 2-3 μηνες πρεπει να λενε ευχαριστω. ουτε να σημαινει οτι μπορουν και ευκολα να πουν ενταξει αστο απει στο κορακα. ολοι αναμενουμε μια θεση ανεξαρτητως πεινας η οχι διοτι αυτο σπουδασαμε και γι αυτο κοπιασαμε. αν εσυ εισαι βολεμενος η κοντα και νοιωθεις μια σιγουρια ωστε να μιλας με αυτο το τροπο, αλλοι οχι.!!! οποτε σε παρακαλω πολυ απαντα πιο ηρεμα και χωρις επαρση και χωρις να θεωρεις δεδομενο οτι το θεμα μας ειναι μονο αν με παρουν καλως αν οχι δεν τρεχει κ κατι...!!!

Ακου συνάδελφε, το παιχνίδι έτσι παίζεται. Σου αρέσει δεν σου αρέσει δεν τον νοιαζει κανεναν! Καθόλου με έπαρση δεν μιλάω, με έπαρση και ψωνισμένα μιλάει όποιος λεει γιατι δεν παίρνουν ΠΕ03 όσους και ΠΕ70, γιατι ο ενας εχει μια τάξη και τους κανει ολα τα μαθήματα και ο αλλος σε κάθε τάξη κάνει 5ωρες, δεν πρέπει να εισαι και μαθηματικός για να το σκεφτείς! Αν δεν σε συμφερει να πας να δουλέψεις 3-4μηνες η 9μηνες η 10 μην πας δεν έχασε η βενετιά βελόνι, ουτε για εσενα ουτε για εμένα. Οταν κόπιασες για να πάρεις το πτυχίο σου δεν σου υποσχέθηκε κανενας οτι θα σε διορίσουμε και στο δημόσιο! Υπάρχουν και ιδιωτικά σχολεία! Τέλος για την πείνα εσυ μίλησες και το ειπες 10φορες, οπότε για αυτο σου απάντησα. Τέλος το να σου λένε να μην ονειροβατεις και να σου δείχνουν τον καθρέφτη νομίζεις οτι το κάνουν επειδη έχουν έπαρση με ξεπερνα..
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:09:12 μμ »
δεν ειμαι καινουργιος. και δεν περιμενα τοσο ασχημα τα πραγματα. η καλα. απλα περιμενα περισσοτερα φετος συγκεκριμενα. το να λες οτι θα παρεις παραπανω και να παιρνεις 100 παραπανω δε το λες και επιτυχια. επισης μη ξεχναμε οτι ολο το συστημα εχει αλλαξει. οποτε δεν περιμενεις τα πραγματα να ναι το ιδιο .. για τον καθενα ειναι διαφορετικο το ιδιο και το χειροτερο!!!

Πέρσι πρώτη φάση πήραν 300άτομα φέτος 750, δεν ειναι επιτυχία; Τι ειναι τότε; Ειναι 100άτομα παραπάνω; Ειναι λίγο τα 100 ατομα παραπάνω να δουλέψουν απο την αρχη της χρονιάς και οχι απο Οκτβρη; Η αχαρηστία ειναι το χειρότερο όλων!
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #115 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:13:02 μμ »
Αν κάναμε μια στατιστική ισως βλέπαμε την πικρή αλήθεια στο χώρο της εκπαίδευσης...
Ξεκινάω πρώτη εγω: 15 χρονια αναπληρώτρια,2 ΑΣΕΠ,μεταπτυχιακό,ειδικότητα ΠΕ02 και ΠΕ06,ετων 45.
Αλλος;  ;D ;D

Υπάρχουν άνθρωποι που ήταν επιτυχώντες ΑΣΕΠ και πήραν τον ...
Και μένουν ξεκρέμαστοι 12χρόνια τώρα και ο αλλος που εκανε απλα μια αίτηση απο το σπίτι του λεει γιατι δεν προσλαμβάνουν 3000μαθηματικούς να διοριστώ! Θα τρελαθούμε...
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:38:36 »

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #116 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:16:26 μμ »
Ακου συνάδελφε, το παιχνίδι έτσι παίζεται. Σου αρέσει δεν σου αρέσει δεν τον νοιαζει κανεναν! Καθόλου με έπαρση δεν μιλάω, με έπαρση και ψωνισμένα μιλάει όποιος λεει γιατι δεν παίρνουν ΠΕ03 όσους και ΠΕ70, γιατι ο ενας εχει μια τάξη και τους κανει ολα τα μαθήματα και ο αλλος σε κάθε τάξη κάνει 5ωρες, δεν πρέπει να εισαι και μαθηματικός για να το σκεφτείς! Αν δεν σε συμφερει να πας να δουλέψεις 3-4μηνες η 9μηνες η 10 μην πας δεν έχασε η βενετιά βελόνι, ουτε για εσενα ουτε για εμένα. Οταν κόπιασες για να πάρεις το πτυχίο σου δεν σου υποσχέθηκε κανενας οτι θα σε διορίσουμε και στο δημόσιο! Υπάρχουν και ιδιωτικά σχολεία! Τέλος για την πείνα εσυ μίλησες και το ειπες 10φορες, οπότε για αυτο σου απάντησα. Τέλος το να σου λένε να μην ονειροβατεις και να σου δείχνουν τον καθρέφτη νομίζεις οτι το κάνουν επειδη έχουν έπαρση με ξεπερνα..

κανεις δε μειωνει κανεναν. η προσωπικη προσπαθεια και στοχος του καθενος δεν αναιρει τους στοχους και την επιτυχια και την αναμονη του αλλου.!!! επειδη αλλοι αναμενουν 12 χρονια εγω πρεπει να απογοητευομαι και να λεω αντε θα αγχωθω απο το 13ο ετος και μετα? ειναι δυνατον???!!! δε προκειται να ασχοληθω αλλο με ατομα που το αποκαλουν παιχνιδι ποσο μαλλον οταν λογικα εισαι στανταρακι αναπληρωτης καθε χρονο.... για εμας που εχουμε μια δουλεια που δε μας καλυπτει και αναμενουμε να πιαστουμε καποια στιγμη απο το πτυχιο μας ειναι αλλιως τα πραγματα. ειναι καραμελες τα μισα απο αυτα που λες οτι μπηκαμε και καλα για να διοριστουμε στο δημοσιο. οταν μιλας για μενα που δε με ξερεις δε χρειαζεται να μ δειχνεις καθρεφτη που δεν υπαρχει. ορισμενοι αγαπαμε το επαγγελμα μας και περιμενουμε να το κανουμε πραγματικοτητα. και οι πραγματικες αναγκες σε μαθηματικους (για να μη λαβω υποψιν τις ηλικιες των καθηγητων σε πε03) ειναι σαφως μεγαλυτερες απο πε70 οτι και να λενε. εκτος αν εσυ εισαι της κυβερνησης και τα λες εκ του ασφαλους, που και παλι ακυρωνει τις αποψεις σου για τις αναγκες μας. αλλο οι μονιμοτητες αλλο οι αναπληρωσεις. επιπλεον αν εσυ θεωρεις οτι καποιος ονειροβατει επειδη περιμενει μετα απο πολυ κοπο και επιτυχιες να αναγνωριστει εστω και ως αναπληρωτης (παρολο που εχει ηδη δουλεια) τοτε πραγματικα μου θυμιζει συζητησεις μασκα η οχι... δεν εχω σκοπο να ασχοληθω αλλο με τις αποψεις σου!!!

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #117 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:18:26 μμ »
Υπάρχουν άνθρωποι που ήταν επιτυχώντες ΑΣΕΠ και πήραν τον ...
Και μένουν ξεκρέμαστοι 12χρόνια τώρα και ο αλλος που εκανε απλα μια αίτηση απο το σπίτι του λεει γιατι δεν προσλαμβάνουν 3000μαθηματικούς να διοριστώ! Θα τρελαθούμε...

ακου τι λεει.. αιτηση απο το σπιτι μου!!! εκανα οτι ο υπολοιπος κοσμος... πωωω τι ειν τουτο... και επειδη αλλος κοσμος περιμενει 12 χρονια πρεπει εγω να λεω αντε ειμαι καλα? εχω να περιμενω 15 χρονια γτ μιλαω?? ουτε πολιτικος να ησουν!!! που μαλλον εισαι>!!!!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #118 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:20:01 μμ »
Να μη μαλώνετε. Να είστε αγαπημένοι.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #119 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:22:08 μμ »
Όλοι το γνωρίζουμε οτι αυτοί που θα διοριστούν ειδικά στη δευτεροβάθμια εχουν τρελές προϋπηρεσίες ( για να μην μιλήσω για τρελές ηλικίες ) σε σχέση με την πρωτοβάθμια.Κοινως το σύστημα ειναι τοσο τραγικό που γίναμε γιαγιάδες μέχρι να διοριστούμε.....
Ειναι θλιβερό και για εμάς που φτάσαμε κοντά στα 50 και γι αυτούς που τωρα ξεκινούν. :-\ :-\
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος otakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:25:29 μμ »
Όλοι το γνωρίζουμε οτι αυτοί που θα διοριστούν ειδικά στη δευτεροβάθμια εχουν τρελές προϋπηρεσίες ( για να μην μιλήσω για τρελές ηλικίες ) σε σχέση με την πρωτοβάθμια.Κοινως το σύστημα ειναι τοσο τραγικό που γίναμε γιαγιάδες μέχρι να διοριστούμε.....
Ειναι θλιβερό και για εμάς που φτάσαμε κοντά στα 50 και γι αυτούς που τωρα ξεκινούν. :-\ :-\

σε ευχαριστω. μπορει αν ειμαι σχετικα μικρος.. δεν ειμαι και 25 ... αλλα δεν σημαινει οτι δεν μπορω να εχω ελπιδες και οτι θα πρεπει μη λυπαμαι οταν δε μπορω να πετυχω το στοχο μου... αλλο η απογοητευση, αλλο η στενοχωρια, αλλο τα νευρα... και νευρα μπορουμε να εχουμε ολοι μας .... ανεξαρτητως ηλικιας και προυπηρεσιας!!!

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:29:43 μμ »
Συμφωνω πρέπει να εχεις στόχους ,δεν μπορει να το βάζεις κάτω.
Αυτο δεν εχει να κανει μονο με την επαγγελματική αποκατάσταση αλλα γενικότερα πρέπει να αποτελεί στάση ζωής.
Αυτο ειναι και το motto μου : fail again but fail better  ;)
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 25, 2020, 07:33:45 μμ »
σε ευχαριστω. μπορει αν ειμαι σχετικα μικρος.. δεν ειμαι και 25 ... αλλα δεν σημαινει οτι δεν μπορω να εχω ελπιδες και οτι θα πρεπει μη λυπαμαι οταν δε μπορω να πετυχω το στοχο μου... αλλο η απογοητευση, αλλο η στενοχωρια, αλλο τα νευρα... και νευρα μπορουμε να εχουμε ολοι μας .... ανεξαρτητως ηλικιας και προυπηρεσιας!!!

Σοβαρα να σε κάνω μια ερώτηση ποσο εισαι; Εγω ειμαι 34, εσυ;
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος mathchristos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 25, 2020, 11:39:21 μμ »
Συγχαρητηρια σ οσους τοποθετηθηκαν στις επιλογες τους! Ο τελευταιος μπηκε με θεση 1805 εμεις που βρισκομαστε πιο κατω  εχουμε ελπιδες για β φαση?

Αποσυνδεδεμένος evaggelia1318

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 25, 2020, 11:43:21 μμ »
Και τώρα να περιμένουμε έναν εκκαθαρισμένο;Αν τα λειτουργικά κενά στη γενική ήταν περίπου 1000 λογικά θα ακολουθήσει β φάση;;

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #125 στις: Αύγουστος 25, 2020, 11:54:08 μμ »
Και τώρα να περιμένουμε έναν εκκαθαρισμένο;Αν τα λειτουργικά κενά στη γενική ήταν περίπου 1000 λογικά θα ακολουθήσει β φάση;;

Σιγουρα θα υπάρξει και β φάση δεν καλύφτθηκαν ολα τα κενα..
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 314
Σύνολο: 336

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.