*

Αποστολέας Θέμα: Κενά μαθηματικών 2020  (Αναγνώστηκε 29257 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 10, 2020, 02:49:13 μμ »
Ναι , αυτό το είχα δει κι εγώ , φαίνεται ξεκάθαρα κι από τις μεταθέσεις αυτό , από τον μικρό πλέον αριθμό των μαθηματικών στη  διάθεση μεγάλων ΠΥΣΔΕ , από πολλά ...   
Μαθηματικούς θα διορίσει πολλούς την δεκαετία 2020-2030 ...  Πάρα πολλούς ...

Συνάδελφε μακάρι αλλά και οι φιλόλογοι λένε το ίδιο και οι δάσκαλοι και νηπιαγωγοί και η αγγλική φιλολογία και οι φυσικοί βιολόγοι!
Προς το παρών δεν νομίζω στην πρώτη φάση να πάρει πάνω από 300 κ άλλους τόσους σε δεύτερη φάση κ ίσως λέμε κ πολλους
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:22 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 10, 2020, 03:04:09 μμ »
Καλά, άσε να λένε οι φιλόλογοι, οι αριθμοί τι λένε...   :)
οι μαθηματικοί είμαστε μακράν ο πιο γερασμένος κλάδος ..  :)   
Δες το παρακάτω... 

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/anakoinoseis/302638_ilikiaki-katanomi-ton-monimon-ekpaideytikon-analytikoi-pinakes


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2020, 03:07:22 μμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 10, 2020, 03:10:51 μμ »
Καλά, άσε να λένε οι φιλόλογοι, οι αριθμοί τι λένε...   :)
οι μαθηματικοί είμαστε μακράν ο πιο γερασμένος κλάδος ..  :)   
Δες το παρακάτω... 

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/anakoinoseis/302638_ilikiaki-katanomi-ton-monimon-ekpaideytikon-analytikoi-pinakes

Απίστευτο μιλάμε για φοβερά γερασμένο προσωπικό όπως είπε ο συνάδελφος μαθηματικοί φυσικοί φιλόλογοι θα έχουν φέτος κ του χρόνου πολλές συνταξιοδότησης
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 10, 2020, 03:18:19 μμ »
Απίστευτο μιλάμε για φοβερά γερασμένο προσωπικό

Εκτός από τους αριθμούς, αυτό φαίνεται και δια γυμνού οφθαλμού στα σχολεία των μεγάλων ΠΥΣΔΕ..  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:11:22 »

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 10, 2020, 03:48:34 μμ »
Εκτός από τους αριθμούς, αυτό φαίνεται και δια γυμνού οφθαλμού στα σχολεία των μεγάλων ΠΥΣΔΕ..  :)

Αντε να δουμε! Θα γίνουμε σαν τους δασκαλους και εχεις, θέλουμε το 80% σε φιλόλογους μαθηματικούς και φυσικούς! :P
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 10, 2020, 04:33:12 μμ »
Φρεσκαροντας λιγο τα στοιχεια του Κορδη, με στρογγυλοποιησεις, για μαθηματικους: 6500 ειχαμε φετος διορισμενους,εφυγαν ομως 400, αρα τωρα εχουμε 6.100. Με τα σχολεια να ειναι χοντρικα 3200! Μεσα στους 6100 για συνταξη στη δεκαετια 2021-30 ειναι οι 3.000. Στο ιδεατο σεναριο που ολοι θα βγουν αυτοδικαια μολις μπουν στο 68ο ετος! Φυσικα μεγαλος αριθμος φευγει νωριτερα , χωρια οι μεταταξεις σε τριτοβαθμια! Αυτα για τα οργανικα, βαλτε ποσοι ειναι διευθυντες /συμβουλοι/αποσπασμενοι αλλου κλπ για να καταλαβετε για τις αναγκες τις πραγματικες!
Για φυσικους: Εχουμε φτασει σε αριθμο 3750 φυσικοι για 3200 σχολεια! Δηλαδη σχεδον ενας φυσικος για ενα σχολειο! Καλως ή κακως και το πιο μικρο σχολειο θελει ενα φυσικο (απο τους ΠΕ.04). Επισης χαζευοντας διαφορες περιοχες, ηδη σε Αττικη,Κρητη,Πελοπονησο εμφανιζουμε πληθος οργανικων κενων (φανηκε απο τις φετινες μεταθεσεις προς αυτα τα μερη,ειδικα σε Αττικη) , ενω καποιες περιοχες κεντρικη/βορεια Ελλαδα εχουν παψει να εχουν σιγα σιγα διαθεση πυσδε /υπεραριθμους (φυσικα εκει ακομη δεν εμφανιζονται οργανικα κενα, εκτιμω σε 2-3 χρονια θα ξεμπλοκαρουν και αυτα τα μερη. Φυσικα για λειτουργικα αν βαλεις διευθυντες κλπ πολλα κενα και στις πιο κορεσμενες περιοχες.
ΥΓ1:Τιποτα απο τα παραπανω που γραφω (που ειναι προσωπικη αναλυση επισημων στοιχειων υπουργειου-αιρετων) δεν σημαινει οτι θα υπαρχουν ντε και καλα διορισμοι. Αυτα τα λεω ωστε να ειναι καπως ησυχοι οσοι τυχον θελουν αποσπαση και οσοι ειναι αναπληρωτες και ισως αγχωνονται.   
ΥΓ2: Πολλες δευτεροβαθμιες εχουν βγαλει τα λειτουργικα κενα για αποσπασμενους τα οποια θα μοιαζουν καπως με τα κενα της Α φασης αναπληρωτων. Φυσικα απο Σεπτεμβρη θα ζητηθουν πολλες αδειες που θα τα μεγαλωσουν και αλλο τα κενα. Καλη τυχη σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 10, 2020, 04:49:51 μμ »
Φρεσκαροντας λιγο τα στοιχεια του Κορδη, με στρογγυλοποιησεις, για μαθηματικους: 6500 ειχαμε φετος διορισμενους,εφυγαν ομως 400, αρα τωρα εχουμε 6.100. Με τα σχολεια να ειναι χοντρικα 3200! Μεσα στους 6100 για συνταξη στη δεκαετια 2021-30 ειναι οι 3.000. Στο ιδεατο σεναριο που ολοι θα βγουν αυτοδικαια μολις μπουν στο 68ο ετος! Φυσικα μεγαλος αριθμος φευγει νωριτερα , χωρια οι μεταταξεις σε τριτοβαθμια! Αυτα για τα οργανικα, βαλτε ποσοι ειναι διευθυντες /συμβουλοι/αποσπασμενοι αλλου κλπ για να καταλαβετε για τις αναγκες τις πραγματικες!
Για φυσικους: Εχουμε φτασει σε αριθμο 3750 φυσικοι για 3200 σχολεια! Δηλαδη σχεδον ενας φυσικος για ενα σχολειο! Καλως ή κακως και το πιο μικρο σχολειο θελει ενα φυσικο (απο τους ΠΕ.04). Επισης χαζευοντας διαφορες περιοχες, ηδη σε Αττικη,Κρητη,Πελοπονησο εμφανιζουμε πληθος οργανικων κενων (φανηκε απο τις φετινες μεταθεσεις προς αυτα τα μερη,ειδικα σε Αττικη) , ενω καποιες περιοχες κεντρικη/βορεια Ελλαδα εχουν παψει να εχουν σιγα σιγα διαθεση πυσδε /υπεραριθμους (φυσικα εκει ακομη δεν εμφανιζονται οργανικα κενα, εκτιμω σε 2-3 χρονια θα ξεμπλοκαρουν και αυτα τα μερη. Φυσικα για λειτουργικα αν βαλεις διευθυντες κλπ πολλα κενα και στις πιο κορεσμενες περιοχες.
ΥΓ1:Τιποτα απο τα παραπανω που γραφω (που ειναι προσωπικη αναλυση επισημων στοιχειων υπουργειου-αιρετων) δεν σημαινει οτι θα υπαρχουν ντε και καλα διορισμοι. Αυτα τα λεω ωστε να ειναι καπως ησυχοι οσοι τυχον θελουν αποσπαση και οσοι ειναι αναπληρωτες και ισως αγχωνονται.   
ΥΓ2: Πολλες δευτεροβαθμιες εχουν βγαλει τα λειτουργικα κενα για αποσπασμενους τα οποια θα μοιαζουν καπως με τα κενα της Α φασης αναπληρωτων. Φυσικα απο Σεπτεμβρη θα ζητηθουν πολλες αδειες που θα τα μεγαλωσουν και αλλο τα κενα. Καλη τυχη σε ολους!

Ωραια αναλυση συναδελφε! Σίγουρα +300 θέσεις θα τις δούμε σαν αναπληρωτές φέτος το θεμα ειναι σε ποια φάση και σε ποιες περιοχες!
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 10, 2020, 06:37:37 μμ »
Θα πάτε +500 φέτος. Νομίζω ότι πάτε να λύσετε μια εξίσωση όπου είναι γνωστός το Χ. Του χρόνου θα έχετε τα περισσότερα οργανικά κενά στην δευτεροβάθμια. Όμως δεν βλέπω να σας ενδιαφέρει. Φαίνεται θα είστε καλύτερα αναπληρωτές... Πάσο

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 10, 2020, 06:49:05 μμ »
Θα πάτε +500 φέτος. Νομίζω ότι πάτε να λύσετε μια εξίσωση όπου είναι γνωστός το Χ. Του χρόνου θα έχετε τα περισσότερα οργανικά κενά στην δευτεροβάθμια. Όμως δεν βλέπω να σας ενδιαφέρει. Φαίνεται θα είστε καλύτερα αναπληρωτές... Πάσο

Ολους μας ενδιαφερει ο μονιμος διορισμός! Απλά βλέπω πίνακες εκτιμήσεις και γκρίνιες και απο οτι καταλαβαίνω η βθμια θα πέσει πολυ(παλιοτερα ημουν πιο αισιοδοξος) και επίσης βλέπω αφηνιασμένους φιλόλογους και δεν ξέρω τι θα τους κανουν! Οποτε πιστεύω οτι θα διορισουν πολλους απο εκει.. Μακάρι να πάρουν πολλους ΠΕ03 και ΠΕ04.4 :)
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 10, 2020, 06:51:28 μμ »
Ε αυτό λέω αφού οι φιλόλογοι θέλουν πιο πολύ  και αυτό τους δίνει πλεονέκτημα, εσείς δεν θα θέλετε τόσο να διοριστειτε και ας έχετε τα περισσότερα οργανικά

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 10, 2020, 07:05:43 μμ »
Ε αυτό λέω αφού οι φιλόλογοι θέλουν πιο πολύ  και αυτό τους δίνει πλεονέκτημα, εσείς δεν θα θέλετε τόσο να διοριστειτε και ας έχετε τα περισσότερα οργανικά

Τα έχουμε ξαναπεί αλλα και ο Στρατηγάκης τα λεει στο άρθρο του, τι να κάνεις με 36000 αιτήσεις; Κάπου πρέπει να τους βαλεις!
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 10, 2020, 07:14:31 μμ »
Και τί να κάνουμε, δηλαδή, βρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 10, 2020, 08:16:16 μμ »
Ε ναι για αυτή τη δουλειά είναι τα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά μαθηματικών 2020
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 11, 2020, 11:48:57 μμ »
Ξέρετε αν θα βγουν, πριν δηλώσουμε περιοχές,τα κενά μετά τις τοποθετήσεις αυτών που πήραν μετάθεση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.