*

Αποστολέας Θέμα: ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΠΙΝΑΚΩΝ (1ΓΕ,2ΓΕ/2019) - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 39600 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Δεν ξέρω παιδιά... εμείς ολόκληρη ομάδα αυμφοιτητές κάναμε όλοι μαζί τις αιτήσεις  και ούτε ένας δεν είχε πρόβλημα. Δε μου στέκουν κάποια πράγματα με αυτά τα ζητήματα. Χωρίς παρεξήγηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Δεν είσαι η μόνη.Και σε μένα δεν περάστηκαν τα τελευταια μόρια Σεπτεμβρίου-Φεβρουαρίου 2020,ενω καταχωρηθηκαν σωστα στο ΟΠΣΥΔ.Είμαι στην 1Γ.

Υποθέτω ότι δεν διορθώθηκε το λάθος που σε αφορά.

Διότι απ’ όσα είδα και αν θυμάμαι καλά, εκδόθηκαν δυο φορές οι προσωρινοί πίνακες της 1ΓΕ.
Για να βγει δεύτερο με διορθώσεις, κάποιοι αντέδρασαν αποτελεσματικά.

Αποσυνδεδεμένος ΑΚΛ2012

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπως φαίνεται,  δίκιο έχεις.
Γράφω αυτές τις μέρες όσο δεν έγραψα όλα τα χρόνια που είμαι μέλος εδώ για να δω αν υπάρχουν και άλλοι με παρόμοιο πρόβλημα με μένα.  Αλλά  δεν βρέθηκε κανείς να έχει περασμένα έγγραφα στον ΟΠΣΥΔ αλλά όχι και την αντίστοιχη μοριοδότηση στον πίνακα ΑΣΕΠ. Μάλλον είμαι η μοναδική περίπτωση.
Να σε ρωτήσω κάτι συνάδελφε - ίσως φανεί ευκόλως εννοούμενο :
Τα έγγραφά σου ήταν καταχωρημένα απλώς ή και επικυρωμένα στον ΟΠΣΥΔ;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Να σε ρωτήσω κάτι συνάδελφε - ίσως φανεί ευκόλως εννοούμενο :
Τα έγγραφά σου ήταν καταχωρημένα απλώς ή και επικυρωμένα στον ΟΠΣΥΔ;;;;;


έχουν δίπλα την πράσινη κουκκίδα τσεκαρισμένη, άρα είναι επικυρωμένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2020, 11:45:58 μμ από Sphinx2 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Κατάφερα χθες να επικοινωνήσω  με υπάλληλο του ΑΣΕΠ.

Με άκουσε με προσοχή, με ρώτησε αν είναι περασμένα στον ΟΠΣΥΔ  τα έγγραφα για τα οποία δεν πήρα τα αντίστοιχα μόρια στον προσωρινό πίνακα, του είπα ναι. Μετά με ρώτησε αν φαίνονται και στην αίτηση και του απάντησα και πάλι θετικά.
Με ρώτησε ειδικότητα, όνομα και μετά από μια παύση που περίμενα ότι θα πάρω επιτέλους μια απάντηση, μου είπε ότι δεν ξέρει τι έγινε και να ρωτήσω στο υπουργείο. Του λέω "μα ρώτησα στο υπουργείο και μου είπαν ότι εκείνοι τα πέρασαν τα έγγραφα στο ΟΠΣΥΔ και ότι είναι στο χέρι σας τώρα ". "Κάντε ένσταση" η απάντηση.
Και άντε πάλι να βάλω την κασέτα ότι δεν κερδίζω κάτι με την ένσταση, αφού φέτος θα μείνω εκτός.

Και η τελική απάντηση με την οποία δεν μπορώ να πω ότι δεν συμφωνώ : "εμείς δίνουμε την δυνατότητα να κάνετε ενστάσεις για να λυθούν τέτοιου είδους προβλήματα"



Προσλήψεις από προσωρινούς πίνακες και δεν βαριέσαι. Όσο πιο ισχυρή είναι η θέση ευθύνης, τόσο μικρότεροι οι άνθρωποι για τους οποίους παίρνονται αποφάσεις. Βασικά δεν είναι καν άνθρωποι αλλά κάτι αριθμοί σε μια στήλη στο excel.

Διαβάζω σε διάφορα θέματα ότι όλοι ψάχνεστε για τις περιοχές που θα δηλώσετε. Εγώ φέτος  δήλωσα τυπικά το σπίτι μου. Μόνο αν γίνει κάποιο θαύμα θα δουλέψω.
Φαντάζομαι ότι θα δικαιωθώ κάποια στιγμή, το θέμα μου είναι σε χέρια δικηγόρου τώρα πια. Ακόμα και να γίνει το θαύμα όμως, έχω χάσει απολύτως την εμπιστοσύνη μου. Κάθε φορά από δω και πέρα θα αγχώνομαι που κάποιος δεν θα τσεκάρει ένα κουτάκι ή ένας αλγόριθμος θα τρέξει λάθος όταν θα φτάσει σε μένα.

Αυτά.

Γι αυτούς που δεν πίστεψαν ότι γίνονται τέτοια λάθη.  Και γι αυτούς που μελλοντικά θα βρεθούν στην θέση μου.



 

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παρόλο που δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα στη μοριοδοτηση... Επιβεβαιώνω τα όσα γράφει ο συνάδελφος από την περίπτωση δύο συναδέλφων που δουλεύαμε πέρυσι μαζί.... Αδικία καταφορη....

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είδαμε κ τι έκανε ο δικηγόρος που είχαν προσλάβει συνάδελφοι, πολλοί σε αριθμό με σκοπό να σταματήσουν το κλείδωμα των πινάκων για 3 χρόνια. Ο δικηγόρος πήρε τα λέφτα του, όπως και το άτομο που τον προωθούσε στο ίντερνετ και κατά τα άλλα μια τρύπα στο νερό. Για το παράβολο η κουβέντα είναι πολύ μεγάλη. Άτομα που πλήρωςαν εκπρόθεσμα, άτομα που δεν πλήρωσαν καθόλου... Άτομα που δεν μπήκαν καν στη διαδικασία να διαβάσουν την προκήρυξη και ζητούσαν απαντήσεις ρωτώντας δεξιά και αριστερά. Ίσως για μένα το μοναδικό θέμα έχουν όσοι δεν τους περάστηκαν σωστά τα στοιχεία τους, αλλά και εδώ κρατάω μικρό καλάθι. 35000 μόνο οί ΠΕ02 που ακολούθησαν σωστά τη διαδικασία και πλήρωσαν το παράβολο στην ώρα του και με σωστό τρόπο. Ήταν όλοι αυτοί ευφυίες;; (Χωρίς να μειώνω αυτούς τους ανθρώπους). Διάβασαν όμως τη διαδικασία. Από την άλλη παρακολουθούσε κόσμος τον οψυδ του όλο αυτό το διάστημα, ώστε να παρατηρεί αν χαρτιά και μόρια ήταν σωστά περασμένα. Ούτε αυτό έγινε από πολλούς. Μη ρίχνουμε λοιπόν ευθύνες από εδώ και από εκεί. Για μία φορά ας αναλάβουμε το μερίδιό μας και ας μας γίνει μάθημα για την επόμενη.
Η αιτησεις πε02 ηταν 35007....στους προσωρινους που βγηκαν ειναι 32300 ..οι 3000 περιπου που πηγαν;;;μηπως δεν ηταν στους ευφυιες;;;;

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Η αιτησεις πε02 ηταν 35007....στους προσωρινους που βγηκαν ειναι 32300 ..οι 3000 περιπου που πηγαν;;;μηπως δεν ηταν στους ευφυιες;;;;
Επειδή η τρίχα τριχιά δεν γίνεται καλό βράδυ και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Η αιτησεις πε02 ηταν 35007....στους προσωρινους που βγηκαν ειναι 32300 ..οι 3000 περιπου που πηγαν;;;μηπως δεν ηταν στους ευφυιες;;;;


Δώστε μας εσείς την απάντηση. Για εμένα είναι προφανής!

Αποσυνδεδεμένος lvc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
@ Sphinx2.

Φίλε, πραγματικά είναι κρίμα αυτό που περνάς και δε θα ήθελα να ήμουν στη θέση σου. Όμως αν έχεις αδικηθεί τόσο, και χωρίς να γνωρίζω πόσα θα πάρει ο δικηγόρος, φαντάζομαι πως στο τέλος θα δικαιωθείς. Και την προϋπηρεσία σου θα πάρεις και κάποιας μορφής αποζημίωση για τους μισθούς που θα χάσεις. Δίκιο δεν έχω;
Άρα ίσως να μην είναι και τόσο μαύρα τα πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
@ Sphinx2.

Φίλε, πραγματικά είναι κρίμα αυτό που περνάς και δε θα ήθελα να ήμουν στη θέση σου. Όμως αν έχεις αδικηθεί τόσο, και χωρίς να γνωρίζω πόσα θα πάρει ο δικηγόρος, φαντάζομαι πως στο τέλος θα δικαιωθείς. Και την προϋπηρεσία σου θα πάρεις και κάποιας μορφής αποζημίωση για τους μισθούς που θα χάσεις. Δίκιο δεν έχω;
Άρα ίσως να μην είναι και τόσο μαύρα τα πράγματα...

Ετσι μου είπε ο δικηγόρος. Αλλά ακόμα να το χωνέψω.
Φαντάζομαι ότι θα δικαιωθώ κάποια στιγμή... Η ψυχική φθορά όμως, δεν αποζημιώνεται.


Να 'σαι  καλά!! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και για τα καλά σου λόγια!

Χρόνια πολλά και εύχομαι το καλύτερο!


Αποσυνδεδεμένος ΔΕΣΠΟΙΝΑ2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παράθεση
[/pre]
Κατάφερα χθες να επικοινωνήσω  με υπάλληλο του ΑΣΕΠ.

Με άκουσε με προσοχή, με ρώτησε αν είναι περασμένα στον ΟΠΣΥΔ  τα έγγραφα για τα οποία δεν πήρα τα αντίστοιχα μόρια στον προσωρινό πίνακα, του είπα ναι. Μετά με ρώτησε αν φαίνονται και στην αίτηση και του απάντησα και πάλι θετικά.
Με ρώτησε ειδικότητα, όνομα και μετά από μια παύση που περίμενα ότι θα πάρω επιτέλους μια απάντηση, μου είπε ότι δεν ξέρει τι έγινε και να ρωτήσω στο υπουργείο. Του λέω "μα ρώτησα στο υπουργείο και μου είπαν ότι εκείνοι τα πέρασαν τα έγγραφα στο ΟΠΣΥΔ και ότι είναι στο χέρι σας τώρα ". "Κάντε ένσταση" η απάντηση.
Και άντε πάλι να βάλω την κασέτα ότι δεν κερδίζω κάτι με την ένσταση, αφού φέτος θα μείνω εκτός.

Και η τελική απάντηση με την οποία δεν μπορώ να πω ότι δεν συμφωνώ : "εμείς δίνουμε την δυνατότητα να κάνετε ενστάσεις για να λυθούν τέτοιου είδους προβλήματα"



Προσλήψεις από προσωρινούς πίνακες και δεν βαριέσαι. Όσο πιο ισχυρή είναι η θέση ευθύνης, τόσο μικρότεροι οι άνθρωποι για τους οποίους παίρνονται αποφάσεις. Βασικά δεν είναι καν άνθρωποι αλλά κάτι αριθμοί σε μια στήλη στο excel.

Διαβάζω σε διάφορα θέματα ότι όλοι ψάχνεστε για τις περιοχές που θα δηλώσετε. Εγώ φέτος  δήλωσα τυπικά το σπίτι μου. Μόνο αν γίνει κάποιο θαύμα θα δουλέψω.
Φαντάζομαι ότι θα δικαιωθώ κάποια στιγμή, το θέμα μου είναι σε χέρια δικηγόρου τώρα πια. Ακόμα και να γίνει το θαύμα όμως, έχω χάσει απολύτως την εμπιστοσύνη μου. Κάθε φορά από δω και πέρα θα αγχώνομαι που κάποιος δεν θα τσεκάρει ένα κουτάκι ή ένας αλγόριθμος θα τρέξει λάθος όταν θα φτάσει σε μένα.

Αυτά.

Γι αυτούς που δεν πίστεψαν ότι γίνονται τέτοια λάθη.  Και γι αυτούς που μελλοντικά θα βρεθούν στην θέση μου.
Eίναι στενόχωρο όλο αυτό που περνάς και κανείς δεν θα ήθελε να είναι στη θέση σου.Ο,τι φαίνεται τώρα κακό  μπορεί να γίνεται κ για το καλό μας.
Την προυπηρεσία όπως έχουν πει θα την πάρεις κ μπορείς δικαστικά να διεκδικήσεις αποζημίωση,κάτι είναι κι αυτό......
Δεν είναι τόσο τραγικά όσο φαίνονται τα πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Eίναι στενόχωρο όλο αυτό που περνάς και κανείς δεν θα ήθελε να είναι στη θέση σου.Ο,τι φαίνεται τώρα κακό  μπορεί να γίνεται κ για το καλό μας.
Την προυπηρεσία όπως έχουν πει θα την πάρεις κ μπορείς δικαστικά να διεκδικήσεις αποζημίωση,κάτι είναι κι αυτό......
Δεν είναι τόσο τραγικά όσο φαίνονται τα πράγματα!


Χρόνια πολλά Δέσποινα και ευχαριστώ για την αισιοδοξία σου,

αλλά εγώ το βλέπω αλλιώς. Κατά τη γνώμη μου είναι τραγικό να κάνουν προσλήψεις από προσωρινούς πίνακες.
Δεν είμαι η μοναδική περίπτωση, απλά έτυχε να είμαι μέλος εδώ. Αυτές τις μέρες έμαθα και για άλλους που δεν έχουν κάνει κάποιο λάθος και βρέθηκαν με πολλά μόρια μείον.






 


 



Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Ειναι προφανές οτι το Υπουργείο δεν ήταν έτοιμο για να «τρέξει» τους τελικούς πίνακες.Σε αυτη την περίπτωση για να γλιτώσουν  όλοι χρονο( ζωής απο την άσχημη ψυχολογική διάθεση) και χρημα( απο τις ενστάσεις και τους δικηγόρους) θα έπρεπε κατα τη γνώμη μου να βασιστεί σε οτι τελικό ειχε ( σε αυτη την περίπτωση τους παλαιους πίνακες).Γιατι δεν το έκανε , ιδού το ερωτημα;
Επισης μια και μιλαμε για μόρια που δεν περάστηκα στο ΟΠΣΥΔ, θα έπρεπε να αναγράφεται η ακριβή ωρα και η ημερομηνία που αυτα περάστηκανστον ΟΠΣΥΔ οπως η ακριβή ωρα και ημερομηνία της αίτησης που παίρνει αριθμό πρωτοκόλλου.Θα μπορούσε αυτο να ειναι μια λύση;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2020, 09:10:24 μμ από katkat »
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.