*

Αποστολέας Θέμα: Φιλόλογοι Αγγλικής που έχουν δουλέψει και σε πόστα άσχετα με την διδασκαλία;  (Αναγνώστηκε 2204 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος 22nik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!
Γνωρίζω ότι είναι λίγο άσχετη σαν ερώτηση αυτή που κάνω αλλά ψάχνω για πρωινή εργασία αυτόν τον καιρό και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν και άλλοι φιλόλογοι Αγγλικής που έχουν κατά καιρούς δουλέψει σε πόστα άσχετα με την διδασκαλία, όπως ας πούμε ως υπάλληλοι κάποιου γραφείου. Ουσιαστικά ψάχνω για ιδέες για να δω προς τα πού μπορώ να προσανατολιστώ στην αναζήτηση εργασίας πέρα από την λύση των φροντιστηρίων. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τηλεφωνικά κέντρα, μαγαζιά με τουριστικά ή και άλλα είδη, babysitting, ρεσεψιόν σε ξενοδοχείο, υπάλληλος γραφείου είναι κάποιες από τις δουλειές που ίσως μπορούσες να βρεις για το καλοκαίρι κι όχι μόνο.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ξενοδοχεία ζητούν παιδαγωγούς - διασκεδαστες για παιδιά. Ξεναγός σε τουριστικά λεωφορεία
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Δουλεψα 2 χρόνια σε τηλεφωνικά κέντρα, δεν μου ταίριαζε καθόλου, δεν το αντεχα έκανα υπομονή και μετά ξανά στην εκπαίδευση.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δουλεψα 2 χρόνια σε τηλεφωνικά κέντρα, δεν μου ταίριαζε καθόλου, δεν το αντεχα έκανα υπομονή και μετά ξανά στην εκπαίδευση.
Δεν το έχω κάνει αλλά έχω γνωστή που δουλεύει χρόνια σε τηλεφωνικό κέντρο και μου λέει τα ίδια. Απλά το πρότεινα ως μια προσωρινή ίσως εναλλακτική για πρωινή δουλειά ή για τους θερινούς μήνες κατά τους οποίους πολλοί πτυχιούχοι ΠΕ06 έχουν λίγα έως μηδενικά εισοδήματα ειδικά αν δε δικαιούνται επίδομα ανεργίας.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Δεν το έχω κάνει αλλά έχω γνωστή που δουλεύει χρόνια σε τηλεφωνικό κέντρο και μου λέει τα ίδια. Απλά το πρότεινα ως μια προσωρινή ίσως εναλλακτική για πρωινή δουλειά ή για τους θερινούς μήνες κατά τους οποίους πολλοί πτυχιούχοι ΠΕ06 έχουν λίγα έως μηδενικά εισοδήματα ειδικά αν δε δικαιούνται επίδομα ανεργίας.

Στα δύο χρόνια που δούλεψα άλλαξα τρία τηλεφωνικά κέντρα, όλα είτε μου χρωστούσαν λεφτά είτε με πλήρωναν με το κομμάτι (αριθμό αιτήσεων που έκανα). Δεν μου αρεσε ούτε να κοροϊδεύω τον κόσμο, ούτε να επιμένω ώστε να τους πεισω. Εκεί έμεινα μόνο για τα ένσημα γιατί αν περίμενα να ζήσω από αυτό.... Επισης ο τελευταίος εργοδότης δεν μας είχε βάλει ένσημα ενός μήνα και κάναμε ομαδική καταγγελία στο ΙΚΑ. Πραγματικά θα προτιμούσα να καθαρίζω σκάλες από την κοροϊδία που έζησα.
ΠΕ06

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159788
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.