*

Αποστολέας Θέμα: Επιδόματα θέσεων ευθύνης  (Αναγνώστηκε 5037 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fouli08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« στις: Μάιος 31, 2009, 05:43:23 μμ »
Μήπως γνωρίζετε σχετικα με το επίδομα της θέσης συναταξιούχων διευθυντών;Ο πατέρας μου είναι συνταξιούχος και έχει υπογράψει σχετικά με αυτό το επίδομα αλλά ακόμα τίποτα .Όλο από μήνα σε μήνα τον πάνε
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 28, 2012, 09:44:33 πμ από para5 »
ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:43 »

Αποσυνδεδεμένος Kilgore

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Break on through to the other side...
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 03, 2009, 05:51:00 μμ »
Ως πρώην διευθυντής σχολείου, το πήρε ο πατέρας μου με τη σύνταξη του Ιουνίου. Πρόσεξε, ωστόσο: μου είπε πως με την "τεράστια" αυτή αύξηση ανέβηκε κάπως η σύνταξή του, με αποτέλεσμα να του κόψουν ένα άλλο επίδομα, αυτό της εξομάλυνσης, αν θυμάμαι καλά. Έτσι, βρέθηκε να παίρνει κάπως... λιγότερα καθαρά σε σχέση με πριν!

Ο πατέρας σου θα το πάρει ενδεχομένως με τη σύνταξη Ιουλίου -το επίδομα καταβάλλεται σε δόσεις, σταδιακά. Αν δει πάντως καμία... μείωση, ας μην εκπλαγεί! :P
"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

Αποσυνδεδεμένος ariadninipiagogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 27, 2011, 01:33:15 μμ »
Καλησπέρα.
Φέτος ήμουν αποσπασμένη σε μονοθέσιο νηπιαγωγείο και έπαιρνα κανονικά το επίδομα προισταμένης.21/06 που έληξε η απόσπαση, επέστρεψα στην οργανική(πάλι μονοθέσιο νηπιαγωγείο)και μου είχαν πει οτι δικαιούμαι και το καλοκαίρι το επίδομα μιας και στην οργανική μου θα ήμουν προισταμένη. Τελικά όμως μου το έκοψαν.Ξέρετε τι ισχύει στην περίπτωση αυτή?

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 27, 2011, 04:54:04 μμ »
Για  να παίρνεις  το  επίδομα  θέσης  το καλοκαίρι  πρέπει  αν έχεις  οργανική στο  νηπιαγωγείο  στο  οποίο  ήσουν προϊσταμένη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:08:43 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 01, 2011, 09:33:22 μμ »
Καλησπέρα.
Φέτος ήμουν αποσπασμένη σε μονοθέσιο νηπιαγωγείο και έπαιρνα κανονικά το επίδομα προισταμένης.21/06 που έληξε η απόσπαση, επέστρεψα στην οργανική(πάλι μονοθέσιο νηπιαγωγείο)και μου είχαν πει οτι δικαιούμαι και το καλοκαίρι το επίδομα μιας και στην οργανική μου θα ήμουν προισταμένη. Τελικά όμως μου το έκοψαν.Ξέρετε τι ισχύει στην περίπτωση αυτή?
Νομίζω ότι το επίδομα κόπηκε γιατί στις 31-7-2011 έληξε η θητεία των στελεχών εκπαίδευσης (διευθυντές σχολείων).
Ένα ερώτημα στη μισθοδοσία θα σου λύσει την απορία πάντως.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 01, 2011, 09:46:28 μμ »

Νομίζω ότι το επίδομα κόπηκε γιατί στις 31-7-2011 έληξε η θητεία των στελεχών εκπαίδευσης (διευθυντές σχολείων).
Ένα ερώτημα στη μισθοδοσία θα σου λύσει την απορία πάντως.

Στα νηπιαγωγεία, οι προισταμένες, το επίδομα θέσης το λαμβάνουν από 01.09 έως 31.08.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 02, 2011, 01:29:12 μμ »

Νομίζω ότι το επίδομα κόπηκε γιατί στις 31-7-2011 έληξε η θητεία των στελεχών εκπαίδευσης (διευθυντές σχολείων).
Ένα ερώτημα στη μισθοδοσία θα σου λύσει την απορία πάντως.

Στα νηπιαγωγεία, οι προισταμένες, το επίδομα θέσης το λαμβάνουν από 01.09 έως 31.08.
Το  επίδομα  το  καλοκαίρι  το  παίρνεις  εφόσον  εκεί  είναι  η  οργανική  σου, αλλιώς  διακόπτεται  21  Ιουνίου. Αυτό  είναι  σίγουρο.

Αποσυνδεδεμένος INDI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 11, 2012, 10:51:08 μμ »
καλησπερα.ειμαι αποσπασμενη στο νομο μου κ σημερα με πηραν τηλ.απο το γραφειο κ μου ειπαν οτι πρεπει να παω στο σχολειο που εχω οργανικη κ να κανω αναληψη υπηρεσιας κ πρωτοκολλο παραλαβης.το σχολειο ειναι μονοθεσιο κ ο νομος που βρισκεται πολυ μακρινος.....ειμαι υποχρεωμενη να παω??τοσα εξοδα ....το επιδομα προισταμενης θα το παρω το καλοκαιρι???γιατι πρεπει να νω παραλαβη??αλλες συνδερφισσες μου ειπαν οτι δεν πηγαιναν στο σχολειο οργανικης τους.....

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 12, 2012, 12:21:23 μμ »
INDI νομίζω πως δεν θα το παίρνεις το επίδομα, ακριβώς επειδή είναι μόνο για το καλοκαίρι (κάτι παίζει με τα μικρά χρονικά διαστήματα). Αν όμως από Σεπτέμβριο είσαι ακόμα εκεί, τότε παίζει να τα πάρεις αναδρομικά. Ρώτα στο γραφείο σου, τον υπεύθυνο οικονομικών.
Από εκεί και πέρα, όπως καταλαβαίνεις, είναι αδύνατον ένα σχολείο να μην έχει προϊστάμενο ή διευθυντή. Αφού λοιπόν η αποσπασμένη ή αναπληρώτρια συνάδελφος που ήταν στο μονοθέσιό σου αποχωρεί, πρέπει να αντικατασταθεί ως προϊστάμενη από κάποιον. Και αυτός ο κάποιος είσαι εσύ γιατί εσύ είσαι η μόνη εκπαιδευτικός που θα είναι τοποθετημένη σε αυτό το σχολείο τους καλοκαιρινούς μήνες.

Πάντως και προϊστάμενη να μην γινόσουν , πάλι θα πήγαινες στην οργανική σου για ανάληψη υπηρεσίας. Το ταξίδι δεν το γλιτώνεις.

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Επιδόματα θέσεων ευθύνης
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 20, 2012, 09:45:04 μμ »
Για τις προϊσταμένες νηπιαγωγούς, που είναι τοποθετημένες σε μονοθέσια νηπιαγωγεία ξέρω ότι ισχύει το εξής:
Όσες είναι οργανικά τοποθετημένες, η θητεία τους λήγει 31/08/12,ενώ όσες είναι με απόσπαση η θητεία τους τελειώνει με τη λήξη του σχολικού έτους, δηλ. 21/06/12.
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159869
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 340
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.