*

Αποστολέας Θέμα: Σάββατα οι εκλογές για την ανάδειξη αιρετών στα υπηρεσιακά συμβούλια  (Αναγνώστηκε 13666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1997
    • Προφίλ
https://www.minedu.gov.gr/news/46719-14-10-20-gia-proti-fora-ekloges-ekprosopon-ekpaideftikon-sta-ypiresiaka-symvoylia-me-ilektroniki-psifoforia-ektos-sxolikoy-orariou

Για να δούμε, θα καταχωριστεί κάποιο ψηφοδέλτιο στο σύστημα «ΖΕΥΣ»;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
    • Προφίλ
Νομίζω ότι η ΔΑΚΕ Δημοσίου είναι υπέρ της ηλεκτρονικής ψηφοφορίας...

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι εκλογές των διοικητικών του υπουργείου πάντως θα γίνουν Τετάρτη... δεν κατάλαβα αν θα είναι ηλεκτρονικά ή όχι ούτε αν θα έχουν άδεια. είναι απίστευτη η υποτίμηση όμως. φτύσιμο στα μούτρα μας και κοροϊδία.

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Ήρθε σε όλους πρόσκληση από το ZEUS;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2490
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ναι, σε εμένα ήρθε.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και σ εμάς ήρθε.
Εγω θα απέχω.

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Δεν γνωρίζετε ότι στις εκλογές των υπηρεσιακών συμβουλίων δε γίνεται συνέλευση; Είναι εκλογές της διοίκησης και ο ρόλος των αιρετών δεν είναι απλά δημοσίευση καταγγελιών και διαφωνιών.
Μέχρι και το 2002 γινόταν Σάββατο. Η βουλευτής  κ. Γιαννάκου είχε δηλώσει προεκλογικά τότε ότι θα τις επανάφερε το Σάββατο. Έγινε τώρα και καλώς έγινε. Τα υπόλοιπα είναι προφάσεις εν αμαρτίαις. ΔΟΕ και ΟΛΜΕ είναι ανίκανες για σοβαρές και μελετημένες διεκδικήσεις και καλύπτονται πίσω από δωδεκάχρονα και δεκαεξάχρονα,
Μια σοβαρή ανάρτηση για την όλη κατάσταση. Η ΟΛΜΕ αναλώνεται σε αντιδράσεις άνευ ουσίας σαν κακομαθημένο παιδί, αντί να διασώσει ό,τι ακόμη περισώζεται από την αξιοπρέπειά μας. Άκου αποχή....κάτι άλλο;
https://www.esos.gr/arthra/70198/apergia-gia-ta-meli-ton-eforeytikon-epitropon-kiryxan-i-olme-kai-i-adedy

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Το έστειλα κατευθείαν στην ανεπιθύμητη.

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Εμένα μου ήρθε κατευθείαν στα ανεπιθύμητα 😛
Πέρα από την πλάκα,όμως,ποιους ψηφίζουμε αφού όλες οι συνδικαλιστικές παρατάξεις απέχουν; Έχει καταλάβει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμένα μου ήρθε κατευθείαν στα ανεπιθύμητα 😛
Πέρα από την πλάκα,όμως,ποιους ψηφίζουμε αφού όλες οι συνδικαλιστικές παρατάξεις απέχουν; Έχει καταλάβει κάποιος;

Αφού δεν τους αφήνουν μα απέχουν γιατί δεν προβλέπεται απόσυρση ψηφοδελτίων. Αυτό λέει το υπουρφειο. Αν θέλουν μα παραιτηθούν μετά.

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1997
    • Προφίλ
Ο αδήριτος αιώνιος αιρετός της Πρωτοβάθμιας έδωσε αγώνα για την παράταση της θητείας των εν ενεργεία αιρετών

Όταν του σφύριξαν "ξέχασέ το", θυμήθηκε ότι έχει σοβαρούς οικογενειακούς λόγους ή λόγους υγείας και έσπευσε να παραιτηθεί μέσω ΚΥΣΠΕ

Έτσι κλείνει οριστικά ο κύκλος ενός εκπροσώπου των εκπαιδευτικών που είχε 15+ χρόνια να διδάξει στα σχολεία (πάντα στη διάθεσή μας). Τουλάχιστον αφήνει κενή την οργανική θέση στο Τμήμα Ένταξης που κατείχε, κάτι είναι κι αυτό...

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ


Έτσι κλείνει οριστικά ο κύκλος ενός εκπροσώπου των εκπαιδευτικών που είχε 15+ χρόνια να διδάξει στα σχολεία (πάντα στη διάθεσή μας). Τουλάχιστον αφήνει κενή την οργανική θέση στο Τμήμα Ένταξης που κατείχε, κάτι είναι κι αυτό...

ρε τσακάλι (πού τα αλιεύεις όλα ! ), Λακωνοαχαιέ, με αναγκάζεις να σχολιάσω άσχετα και να υποστηρίξω (μπρρρρ)  συνδικάλες - που καθόλου δεν το θέλω : με τα τελευταία γεγονότα (πέρα από τη ρητορική του καθενός, ο αγών ήταν υπέρ πάσης αξιοπρεπείας ενός φαινομενικά αναξιοπρεπούς κλάδου) ο σπαστικός ψευτοσυνδικαλισμός φάνηκε χειρότερος από τα "στελέχη" που απροκάλυπτα πια προωθούνται και μάλιστα εργάζονται για την ανέλιξη αυτή σε επίπεδο επαγγελματικό με πάσης φύσεως τρόπους με λίγα χρόνια μάχιμα (γενικώς κάποιες κραυγαλέες περιπτώσεις μετά το ΦΕΚ διορισμού, άλλες με μακρά αποχή από την τάξη σε εξίσου μακροχρόνια όμως συνολική υπηρεσία )  ; τροφή για σκέψη τα τελευταία δύο χρόνια πάνω στο τι σχολείο θέλουμε (αδιάφορο μάλλον για το αμαρούσιον) και τι σταδιοδρομία στελέχους θέμε. όχι χειρότερα από την προηγούμενη ιδεοληψία αλλά...

* πάντα χαιρόμαστε να σε διαβάζουμε, μη στερείς επί μακρόν την τοποθέτησή σου έστω και για τον καιρό ! (και μεταξύ μας : κι εγώ να φύγω θέλω αλλά δε με αφήνουν ακόμα...)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2021, 02:13:04 μμ από aporias »

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Ο αδήριτος αιώνιος αιρετός της Πρωτοβάθμιας έδωσε αγώνα για την παράταση της θητείας των εν ενεργεία αιρετών

Όταν του σφύριξαν "ξέχασέ το", θυμήθηκε ότι έχει σοβαρούς οικογενειακούς λόγους ή λόγους υγείας και έσπευσε να παραιτηθεί μέσω ΚΥΣΠΕ

Έτσι κλείνει οριστικά ο κύκλος ενός εκπροσώπου των εκπαιδευτικών που είχε 15+ χρόνια να διδάξει στα σχολεία (πάντα στη διάθεσή μας). Τουλάχιστον αφήνει κενή την οργανική θέση στο Τμήμα Ένταξης που κατείχε, κάτι είναι κι αυτό...

@Patreas, από τα ωραιότερα posts σου στο forum!!!😂😂😂

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2490
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αφού δεν προσφέρουν τίποτα στην τάξη, ας πηγαίνουν, τουλάχιστον, στο καλό για να δώσουν τη θέση τους στους επόμενους που θέλουν να διδάξουν! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.