*

Αποστολέας Θέμα: Μάθημα με webex  (Αναγνώστηκε 116751 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #504 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 11:28:29 πμ »
Θα τον ευχαριστούσα για την ειλικρίνεια του
Aν όμως παρενέβαινε στον τρόπο διδασκαλίας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:40:06 »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #505 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 11:36:52 πμ »
Aν όμως παρενέβαινε στον τρόπο διδασκαλίας;
θα του έλεγα ευγενικά να κρατησει τη γνωμη του για τον εαυτό του και πως υπάρχουν αρμοδιότερα πρόσωπα για να με κρίνουν  για το πως διδάσκω, σχ. συμβουλοι κλπ

Αποσυνδεδεμένος dors

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Καταδικάζω τον πανικό από όπου και αν προέρχεται
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #506 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 11:46:15 πμ »
Εξαρτάται απο το μαθητή και τον γονιό, ανάλογα με το αν έχει να παρατηρήσει κάτι ή απλά θέλει να αντιμετωπίζουμε το παιδί του ως υβρίδιο Αινστάιν με βασιλικό γόνο. Τον Λακάν άσχετα αν δεν συμφωνω με αυτά που έγραψε,  απο μητέρα μαθητη μου τον έμαθα και μου έκανε καλό
Στη δεύτερη περίπτωση (συνήθως παιδιά μηχανικών ) προτείνω διαφορετικό φύλλο εργασίας, βάζω κατι από το ¨το κοτοπουλο απο το Μινσκ¨ ή δικά μου περίεργα, κατανοεί τα όρια ( και το παιδί και ο γονέας ) και ησυχάζουμε
Πάντα πάντως ξεκινάω με κάτι του στυλ "Η διδακτική πράξη αποτελεί συνδυασμο μεθοδογίας και ερευνητικής συνεχους δραστηριότητας οπότε υπάρχουν διαφορες προσεγγίσεις ......"
Α ρε Αγκάμπεν δίκαιο είχες

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #507 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 12:56:53 μμ »
Επειδή εδώ ξέρουμε το οικογενειακό περιβάλλον της κ άθε οικογένειας, έχουμε καταλάβει ότι κάποια παιδιά παρακολουθούν στο σαλόνι του σπιτιού γιατί είναι πχ δύο αδέρφια στο ίδιο δωμάτιο, κι έτσι τυχαίνει να παρευρίσκεται και άλλο άτομο. Τι μπορείς να κάνεις εκεί; και στο δικό μου σπίτι, μπορεί να περάσει λίγο η νταντά, αν δεν είμαι κλεισμένη στο υπνοδωμάτιο και χρειάζομαι το γραφείο. γενικά το αποφεύγω ακριβώς για να μν βρισκόμαστε σ αυτή τη δύσκολη θέση. αλλά στο σπίτι του άλλου τι να κάνεις; απλώς δεν ξέρεις τις προθέσεις αυτού που παρακολουθεί....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:40:06 »

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #508 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 04:33:12 μμ »
Καλησπέρα σε όλους...

Όταν συνδέομαι από browser στο webex...   στο webex.sch.gr

Μου κατεβάζει την εφαρμογή κάθε φορά....Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?
Ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος sxolarxos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #509 στις: Δεκέμβριος 03, 2020, 04:49:23 μμ »
Συμβαίνει και σε μένα. Βασικά δεν κατεβάζει την εφαρμογή, αλλά ένα μικρό αρχείο με όνομα webex.exe. Δεν νομίζω να είναι κάποιο πρόβλημα. Απλά χρειάζεται για να μπορεί να ανοίξει η εφαρμογή, όταν συνδέεσαι μέσω browser, υποθέτω.

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #510 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 10:40:57 πμ »
Καλημέρα ... μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως δίνουμε ( tranfer ? ) ένα αρχείο σε όλους τους μαθητές που συμμετέχουν στο μάθημα μέσω webex ;

Thnx in advance 
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #511 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 11:35:02 πμ »
Χτες μπήκαν στο μάθημα μαθητές μου δίχως να τους έχω κάνει admit. Eπισης μαθητής μου από άλλη σχολική μονάδα όπου συμπληρώνω ώρες, γιατί έκανε λάθος link. Έχει συμβεί και σε άλλους; Φυσικά η τάξη μου είναι κλειδωμένη.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2490
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #512 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 11:46:10 πμ »
Μου έχει συμβεί και εμένα να έχει μπερδευτεί μαθητής μου από το β σχολείο και να θέλει να μπει σε μάθημά μου του α σχολείου. Χρειάζεται λίστα με τα ονόματα κάθε τμήματος για να ελέγχουμε ανά πάσα στιγμή με ποιους έχουμε μάθημα τη χ ώρα, ώστε να μη βάζουμε μέσα άσχετους ή αποπροσανατολισμένους που έχουν μπλέξει ώρες και link.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #513 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 12:12:35 μμ »
Μου έχει συμβεί και εμένα να έχει μπερδευτεί μαθητής μου από το β σχολείο και να θέλει να μπει σε μάθημά μου του α σχολείου. Χρειάζεται λίστα με τα ονόματα κάθε τμήματος για να ελέγχουμε ανά πάσα στιγμή με ποιους έχουμε μάθημα τη χ ώρα, ώστε να μη βάζουμε μέσα άσχετους ή αποπροσανατολισμένους που έχουν μπλέξει ώρες και link.
Άλλο πράγμα ρωταω. Μα δεν τον δέχτηκα εγώ. Σαφώς και έχω λίστες. Επίσης και μαθητής που είχε κανονικά μάθημα μαζί μου εκείνη την ώρα μπήκε στην κλειδωμένη τάξη δίχως να τον κάνω εγώ admit.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #514 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 12:28:40 μμ »
Άλλο πράγμα ρωταω. Μα δεν τον δέχτηκα εγώ. Σαφώς και έχω λίστες. Επίσης και μαθητής που είχε κανονικά μάθημα μαζί μου εκείνη την ώρα μπήκε στην κλειδωμένη τάξη δίχως να τον κάνω εγώ admit.

Αυτό είναι ανησυχητικό αν μπορεί να συμβεί.. Μήπως απλά πάτησες το admit χωρίς να το καταλάβεις; μήπως μπήκε στην ουρά την ώρα που δεχόσουν τους άλλους κ έτσι δεν το πρόσεξες;

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #515 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 12:31:49 μμ »
Μου έχει συμβεί και εμένα να έχει μπερδευτεί μαθητής μου από το β σχολείο και να θέλει να μπει σε μάθημά μου του α σχολείου. Χρειάζεται λίστα με τα ονόματα κάθε τμήματος για να ελέγχουμε ανά πάσα στιγμή με ποιους έχουμε μάθημα τη χ ώρα, ώστε να μη βάζουμε μέσα άσχετους ή αποπροσανατολισμένους που έχουν μπλέξει ώρες και link.

Λοιπόν αυτό με τους αποπροσανατολισμένους, από τη μία έχει πλάκα, από την άλλη σε κάνει να απορείς. Στην αρχή εγώ τους έβαζα μεσα και τους έλεγα ότι δεν έχουμε μαζί. Μια δυο φορες από περιέργεια άφησα έναν να περιμένει για να δω πόσο θα περιμένει μέχρι να αναζητήσει τον λόγο που δεν τον δέχομαι. Λοιπόν ένας περίμενε όλο το 40λεπτο. Και για να πω την αλήθεια δεν απόρησα μόνο με το παιδί, αλλά και με τον συνάδελφο που δεν έβαλε να τον ψάξουν. εγώ αν μου έχουν πει ότι κάποιος ήταν στα υπόλοιπα μαθήματα, βάζω να του στείλουν μήνυμα να δουν τι έχει. Έναν άλλον τν άφησα κανένα 20λεπτο και τον δέχτηκα και του το είπα τότε. ΑΥτό ήταν ακόμα πιο κορυφαίο διότι δεν είχε πάρει καν είδηση ούτε ότι ήταν στην αναμονή ούτε ότι τον δέχτηκα, ούτε ότι του μιλούσα. προφανώς μπήκε στο lobby,  και έφυγε, θεωρώντας ότι θα τον έχω δεχτεί....

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #516 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 12:32:55 μμ »
Αυτό είναι ανησυχητικό αν μπορεί να συμβεί.. Μήπως απλά πάτησες το admit χωρίς να το καταλάβεις; μήπως μπήκε στην ουρά την ώρα που δεχόσουν τους άλλους κ έτσι δεν το πρόσεξες;
Δεν νομίζω. Δεν υπήρχε κανείς στο lobby και εμφανίστηκαν ξαφνικά και στις δύο περιπτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #517 στις: Δεκέμβριος 04, 2020, 02:32:19 μμ »
Καλημέρα ... μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πως δίνουμε ( tranfer ? ) ένα αρχείο σε όλους τους μαθητές που συμμετέχουν στο μάθημα μέσω webex ;

Thnx in advance

Η πρώτη επιλογή στην επάνω μπάρα είναι File. Πατάς και επιλέγεις transfer. Ανοίγει ένα πλαίσιο και εκεί πατάς share file.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158574
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 551
Σύνολο: 567

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.