*

Αποστολέας Θέμα: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ  (Αναγνώστηκε 9877 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 08:04:51 μμ »
Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι σε τρίμηνη σύμβαση και θέλω να πω την άποψη μου. Υπό κανονικές συνθήκες μπορεί να μην το επέλεγα.Εχω σχετικά καλή σειρά, θα με έπαιρναν άνετα στην πρώτη φάση...όμως επειδή ήρθε ο καινούργιος πίνακας φέτος νόμιζα με το φτωχό μου μυαλό ότι δε θα με πάρουν, δεν είχα δηλώσει....όταν είδα ότι παίρνουν χιλιάδες μετά από εμένα έκανα στο τρίμηνο...για να δείτε και μια άλλη πλευρά της καταστασης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:53:20 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 08:16:59 μμ »
Καλησπέρα στο φόρουμ. Είμαι σε τρίμηνη σύμβαση και θέλω να πω την άποψη μου. Υπό κανονικές συνθήκες μπορεί να μην το επέλεγα.Εχω σχετικά καλή σειρά, θα με έπαιρναν άνετα στην πρώτη φάση...όμως επειδή ήρθε ο καινούργιος πίνακας φέτος νόμιζα με το φτωχό μου μυαλό ότι δε θα με πάρουν, δεν είχα δηλώσει....όταν είδα ότι παίρνουν χιλιάδες μετά από εμένα έκανα στο τρίμηνο...για να δείτε και μια άλλη πλευρά της καταστασης

Και πολυ καλα εκανες! Δεν θα δωσεις αναφορα σε κανενα για τις επιλογές σου!
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 08:24:11 μμ »
Σε ευχαριστώ! Απλά ήθελα να το πω για να δουνε ότι τα τρίμηνα μπορεί να είμαστε καημένοι αντί βολεμενοι, χαχαχα

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 08:43:24 μμ »
Σε ευχαριστώ! Απλά ήθελα να το πω για να δουνε ότι τα τρίμηνα μπορεί να είμαστε καημένοι αντί βολεμενοι, χαχαχα

Μωρε ετσι οπως εχει καταντησει αυτος ο κλαδος καλα κανει ο καθενας και κανει οτι κανει.οχι αποδεκτα ολα , γιατι μη μου πει κανεις οτι συμφωνουμε με τα τριμηνα ή με τις τοπικες προκηρυξεις που πανε να βγουνε κι αυτες, αλλα ο ιδιος για τον εαυτο του καλα κανει..αλλα πως ακριβως δεν ειστε βολεμενοι οταν σας παιρνουν με διπλη σχεδον μοριοδοτηση ..οταν σας παιρνουν σε κεντρικοτατα μερη στην πλειοψηφια τους και παιρνετε για μες στην πολη σχεδον τη μοριοδοτηση που παιρνει ο αλλος στο δυσπροσιτο;;επαναλαμβανω ...καλα εκανες αλλα οχι ρε παιδια ειστε και αδικημενοι..καπου ελεος δηλαδη με αυτα που λετε ορισμενοι..αυτα ειναι που εξοργιζουν μερικους και τους την πεφτουν μετα οι αλλοι οτι ειναι αναγωγοι κι αντισυναδελφικοι...πειτε με θαρρος ναι μου εκατσε και το εκμεταλλευτηκα επειδη μπορεσα και αφηστε τα περι αδικιας..αδικημενοι δεν ειστε καθολου...καλυτερα απο ολους σας εκατσε ...αντι να ανεβει καποιος πχ 50 θεσεις στον πινακα θα ανεβει 100 και με λιγοτερη ταλαιπωρια..μη λεμε ασυναρτησιες εδω μεσα...επισης τι σημαινει αλλαξε ο πινακας και δεν ηξερες οτι θα σε επαιρναν;;;αν ηθελες δηλωνες , δεν ειχες να χασεις κατι ....το πολυ πολυ να μη σε επαιρναν οπως θα γινοταν αν δεν δηλωνες καθολου...αλλου αυτα λοιπον...μπραβο σου αλλα μην υποτιμας τη νοημοσυνη των αλλων..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2020, 08:46:08 μμ από kelif »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:53:20 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 09:04:49 μμ »
Συγνώμη συνάδελφε αλλά εσύ υποτιμάς τη νοημοσύνη μου, τα μόρια δεν τα κυνήγησα και ας ήταν και κανονικά όπως όλων, τη δουλειά ήθελα. Όσο για την αίτηση η διετής ποινή που έβαλαν δεν αφήνει περιθώρια για πειράματα του τύπου ας δηλώσω, τι έχω να χάσω...επίσης λες ότι ειμαστε στον τόπο μας, δεν μπορώ να μιλήσω για όλους αλλά για τρεις μήνες είναι ρίσκο να δηλώσεις μακριά, θα βρεις κάπου να μείνεις?

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 09:17:34 μμ »
Συγνώμη συνάδελφε αλλά εσύ υποτιμάς τη νοημοσύνη μου, τα μόρια δεν τα κυνήγησα και ας ήταν και κανονικά όπως όλων, τη δουλειά ήθελα. Όσο για την αίτηση η διετής ποινή που έβαλαν δεν αφήνει περιθώρια για πειράματα του τύπου ας δηλώσω, τι έχω να χάσω...επίσης λες ότι ειμαστε στον τόπο μας, δεν μπορώ να μιλήσω για όλους αλλά για τρεις μήνες είναι ρίσκο να δηλώσεις μακριά, θα βρεις κάπου να μείνεις?

Δεν υποτιμω κανεναν, αυτο που  λεω λες...δεν ειπα οτι κυνηγησες τα μορια ειπα σου εκατσε ...αλλο το ενα και άλλο το αλλο. Επισης εσυ ειπες στο αρχικο σου μνμ οτι δεν πιστευες οτι θα σε παρουν , οχι οτι φοβοσουν μη σε παρουν καπου που δεν θα θες να πας..Επισης αλλο το ενα κι αλλο το αλλο..οτι για τρεις μηνες ειναι δυσκολο να πας μακρια σε σχεση με κανονικη προσληψη ξανα εχεις δικιο , αλλα το κανουν τοσοι και τοσοι που οπως ειπε καποιος αλλος μπορει να τον παρουν  Απριλιο με κανονικη συμβαση..Φυσικα επειδη καποιος ρισκαρει και το κανει δεν σημαινει οτι υποχρεουνται να το κανουν κι οι υπολοιποι , εσυ, εγω , ο αλλος...καθενας αναλογα τις αντοχες του και τις αναγκες του..δεν διαφωνω.. αυτο στο οποιο "αντεδρασα" ειναι στο οτι οι τριμηνητες ειναι αδικημενοι...γιατι δεν θεωρω οτι ειναι σε σχεση με οσα ισχυουν γενικα..ειδικα αν αναθεωθουν οι συμβασεις τους, που προσωπικα πιστευω θα ανανεωθουν...μην λες λοιπον οτι λεω αλλα απο αυτα που στην πραγματικοτητα λεω...ουτε ζηταω απο κανεναν να μου απολογηθει..αυτο που ζηταω ειναι να μη θεωρουν χαζο

dimi94

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 09:27:46 μμ »
Ο καθένας έχει δικαίωμα να κινηθεί όπως νομίζει ο ίδιος καλύτερα για λογαριασμό του. Όσοι παριστάνουν τους αφ' υψηλού κριτές να κοιταχτούν πρώτα στον καθρέφτη. Αυτά.
Κάτι τέτοια βλέπω και αναρτώνται στις και υποτίθέμενες εκπαιδευτικές σελίδες  στο fb και βγάζω καντήλες!!
Eίναι οι μελλοντικοί μας συνάδελφοι, τρομάρα τους!!

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 09:34:57 μμ »
Καλά, αδικημένοι δεν είναι οι τριμηνίτες με 1,5 μόριο τον μήνα, μην τρελαθούμε. Δεν θα έχουν ίσως δουλειά πέραν της αρχικής σύμβασης, αν και μου φαίνεται απίθανο να ισχύσει στις περισσότερες περιπτώσεις, αλλά 4,5 μόρια για 3 μήνες τη στιγμή που οι υπόλοιποι αναπληρωτές παίρνουν 1 τον μήνα είναι πολύ καλό μπόνους. Ξαναλέω, δεν τα βάζω με τους συναδέλφους, καλά έκαναν αφού τους δόθηκε η ευκαιρία αλλά όχι και καημένοι. Και γενικά πολλοί κοντά στα σπίτια τους κι όχι στην άλλη άκρη της Ελλάδας.

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 09:40:14 μμ »
Αυτό που λέω ουσιαστικά είναι ότι και στην κανονική ροή προσλήψεων υπάρχουν αδικίες, πχ εγώ δεν δηλώνω έναν νομό, τον δηλώνει ο επόμενος κι εγώ δουλεύω αργότερα στη χρόνια μεν αλλά με λιγότερα μόρια..αλλά πέρα από τα μόρια, το σημαντικό είναι να έχουμε δουλεια..

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 09:45:08 μμ »
Αυτό που λέω ουσιαστικά είναι ότι και στην κανονική ροή προσλήψεων υπάρχουν αδικίες, πχ εγώ δεν δηλώνω έναν νομό, τον δηλώνει ο επόμενος κι εγώ δουλεύω αργότερα στη χρόνια μεν αλλά με λιγότερα μόρια..αλλά πέρα από τα μόρια, το σημαντικό είναι να έχουμε δουλεια..
Ναι, αυτό συμβαίνει αλλά έτσι είναι το σύστημα κι έχει να κάνει με τα κενά που θα καλυφθούν σε μια δεδομένη φάση. Εννοείται το σημαντικό είναι να έχουμε δουλειά.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 09:53:38 μμ »
Αυτό που λέω ουσιαστικά είναι ότι και στην κανονική ροή προσλήψεων υπάρχουν αδικίες, πχ εγώ δεν δηλώνω έναν νομό, τον δηλώνει ο επόμενος κι εγώ δουλεύω αργότερα στη χρόνια μεν αλλά με λιγότερα μόρια..αλλά πέρα από τα μόρια, το σημαντικό είναι να έχουμε δουλεια..

 Καλα σιγουρα η δουλεια ειναι σημαντικη αλλιως κανεις μας δεν θα περνουσε αυτα που περναει τοσα χρονια τωρα...Αλλα ειπες οτι ειστε καημενοι κι οχι βολεμενοι και προσωπικα το θεωρησα κοροιδια εντος ή εκτος εισαγωγικων τη λεξη...και να μου επιτρεψεις να διαφωνησω ως προς τα μορια γιατι εχουν παρα πολυ μεγαλη σημασια..για ενα μοριο ισως και λιγοτερο τοσοι και τοσοι πηγαιναν στην αλλη ακρη ως ωρομισθιοι χρονια  και εμπαιναν μεσα και οικονομικα για αυτο το μοριο που εσυ υποτιμας. Μπορει -τονιζω το μπορει- να μην τους δινεις εσυ σημασια , αλλα οταν πολλοι επιλεγουν δυσπροσιτο μονο και μονο για να παρουν με δυσκολια αυτα που παιρνετε εσεις με ευκολια εχουν σημασια στο συνολο του κλαδου και αλλοιωνουν παρα πολυ σε ορισμενες ειδικοτητες σε σημαντικο βαθμο για τη δουλεια οπως λες τη σειρα στον πινακα...και αν αναθεωθουν οι συμβασεις σας και πανε μεχρι τελους χρονιας αναρωτιεται κανεις γιατι το υπουργειο δεν εκανε κανονικη φαση κι επελεξε την νεα μοδα των τριμηνων συμβασεων....εξ αρχης ειπα οτι την ευθυνη φερει ακεραιη το υπουργειο , αλλα κι εσεις μην λετε αλλα απο αυτα που ισχυουν...δεν φταιτε σε καποια πραγματα αλλα μην το παιζετε καημενοι...ειναι προκλητικο απεναντι σε αυτους που περιμενουν ακομα τη δ ή ε ή στ κανονικη  ρημαδοφαση..και σε αυτους που θα προσπερασετε στον πινακα με τα μορια τα οποια λες οτι δεν εχουν σημασια...επιτελους ας κανει καποιος τη δουλεια του σιωπηλα καμια φορα..δεν ειναι αναγκη ολοι να το παιζουμε θυματα εδω μεσα..υπηρξατε τυχεροι οπως υπηρξαν κι αλλοι αναλογα με τα ισχυοντα καθε φορα ...μεχρι εκει..

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 10:00:38 μμ »
Επειδή το φαντάστηκα ότι αλλιώς θα ξεκινήσει κι αλλιώς θα το ερμηνεύσετε θα συμφωνήσω μαζί σου εν τέλει. Εγώ δε δίνω σημασία στα μόρια, τη δουλειά θέλω, όντως άλλοι φτάνουν στην άλλη άκρη για αυτά. Εγώ νιώθω καημένη, δεν αντιπροσωπευω το σύνολο των τριμήνων, μπορεί οι άλλοι να νιώθουν αλλιώς...εγώ έτσι νιώθω...ότι τι υπουργείο δεν ξέρω γιατί έκανε τα τρίμηνα αλλά κι εγώ αφού το είχα ανάγκη έκανα την αίτηση...

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 10:15:38 μμ »
Επειδή το φαντάστηκα ότι αλλιώς θα ξεκινήσει κι αλλιώς θα το ερμηνεύσετε θα συμφωνήσω μαζί σου εν τέλει. Εγώ δε δίνω σημασία στα μόρια, τη δουλειά θέλω, όντως άλλοι φτάνουν στην άλλη άκρη για αυτά. Εγώ νιώθω καημένη, δεν αντιπροσωπευω το σύνολο των τριμήνων, μπορεί οι άλλοι να νιώθουν αλλιώς...εγώ έτσι νιώθω...ότι τι υπουργείο δεν ξέρω γιατί έκανε τα τρίμηνα αλλά κι εγώ αφού το είχα ανάγκη έκανα την αίτηση...

Το κλεινω γιατι πιθανον να ειμαστε κι εκτος θεματος λεγοντας οτι στον συγκεκριμενο κλαδο μορια και δουλεια ειναι αλληλενδετα , τα μορια καθοριζουν τη δουλεια..τελος δεν ερμηνευω ουτε παρερμηνευω τιποτα, οτι διαβαζω λεω.καλως τα εκανες αλλα καημενη σε καμια περιπτωση δεν εισαι..

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΕ ΤΡΙΜΗΝΟ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 10:21:42 μμ »
Θα το κλείσω κι εγώ λέγοντας πως έχεις δίκιο αλλά και ταυτόχρονα δεξου ότι όλοι δε σκεφτόμαστε με τον ίδιο τρόπο, εγώ λέω πως σκέφτομαι εγώ και πως νιώθω κι αυτό ίσως δεν συζητιέται τελικά σε ένα φόρουμ όπου πολλοί συνάδελφοι περνάνε δύσκολα περιμένοντας την επόμενη φάση και ενώ νιώθουν αδικημένοι...εκλαμβάνονται τα λόγια μου ως προκλητικά...ενώ δεν έχω τέτοια πρόθεση. Καλό σας βράδυ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 451
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.