*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 290907 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1064 στις: Απρίλιος 30, 2021, 03:10:02 μμ »
Κ εγώ Προμηθέα, moderna. Έχει νομίζω 3 παραρτηματα ο προμηθεας. Κ το κέντρο ξιφασκίας 2.Αρα μήπως το ένα κάνει pfizer κ το άλλο moderna.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:56:24 »

Αποσυνδεδεμένος rnr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1065 στις: Απρίλιος 30, 2021, 03:35:37 μμ »
Προμηθεα moderna 4 βδομαδες α κ β δοση
Προμηθεα 2 pfizer 3 βδομαδες διαφορα
Αυτα τα ξερω γιατι πηγα εγω
Ακουσα οτι βαλανε η θα βαλουνε στον προμηθεα κ αστρα 2 μηνες κ κατι διαφορα δοσεων. Το τελευταιο δεν το επιβεβαιωνω απλα μεταφερω κατι που ακουσα

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1066 στις: Απρίλιος 30, 2021, 09:56:16 μμ »
Προειδοποίηση του Δρ. Palevsky προς τον γενικό πληθυσμό: Μείνετε μακριά από τους εμβολιασμένους με σκευάσματα mRNA


Τον «κώδωνα του κινδύνου» κρούει ο παιδίατρος  Dr. Lawrence B. Palevsky αναφορικά με το εμβόλια τεχνολογίας mRNA προειδοποιώντας το γενικό πληθυσμό να μένει μακριά από τους ανθρώπους που έχουν εμβολιαστεί με τα σκευάσματα  της Pfizer ή της Moderna.

Ο λόγος, όπως λέει, είναι ότι τα άτομα που έχουν εμβολιαστεί, μπορεί να μεταδώσουν την πρωτεΐνη ακίδα που ο οργανισμός αρχίζει να την παράγει από την «πληροφορία» που δίνεται στο RNA μέσω του εμβολίου.

Όπως εξηγεί ο ίδιος τα εμβόλια της τεχνολογίας αυτής, δίνουν εντολή στον οργανισμό να αρχίσει να παράγει αντίγραφα της  πρωτεΐνης-ακίδα (που πιστεύουμε ότι είναι μέρος του COVID-19) και που τη χρησιμοποιεί για να «αγκιστρώνεται» στα κύτταρα και στη συνέχεια να πολλαπλασιάζεται.

Στόχος είναι ο οργανισμός να αρχίσει να παράγει αντισώματα του αντιγράφου της πρωτεΐνης ούτως ώστε μόλις η πρωτεΐνη του COVID-19 μπει στο σώμα να την εξουδετερώνει και μαζί με αυτή και τη δυνατότητα του ιού να εισχωρήσει στα κύτταρα.

Ο Δρ. Palevsky όμως διατυπώνει το ερώτημα λέγοντας:

«Ξέρουμε ότι ο οργανισμός παίρνει την πληροφορία για την δημιουργία του αντιγράφου. Έχει όμως την πληροφορία να σταματήσει να την παράγει, ή ο οργανισμός αρχίζει και παράγει συνεχώς αντίτυπα της πρωτεΐνης αυτής χωρίς τέλος;

Δεν έχουμε καμία μελέτη που να αποδεικνύει μέχρι στιγμής αν η δημιουργία του αντιγράφου αυτού είναι ασφαλής ή όχι.

Γνωρίζουμε επίσης ότι η πρωτεΐνη-ακίδα έχει βρεθεί στο σάλιο. Μπορεί αυτή να μεταδοθεί από άτομο σε άτομο μέσω της αναπνοής ή μέσω του ιδρώτα και αν ναι ποιες οι επιπτώσεις που θα έχει ο λήπτης;», αναφέρει ο Δρ. Palevsky λέγοντας πως πολλά από τα συμπτώματα του COVID-19 προκαλούνται στην ουσία από την συγκεκριμένη πρωτεΐνη.

Όπως λέει καλύτερα είναι να μένετε μακριά από εμβολιασμένους μέχρι να διασαφηνιστεί το ζήτημα της μετάδοσης.

https://www.pronews.gr/ygeia/983069_proeidopoiisi-toy-dr-palevsky-pros-ton-geniko-plithysmo-meinete-makria-apo-toys

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1067 στις: Απρίλιος 30, 2021, 10:04:13 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:56:24 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1068 στις: Απρίλιος 30, 2021, 10:19:31 μμ »
Μεταξύ μας.... κι εγώ προτιμώ να μην με πλησιάζει κάποιος που δεν είναι εμβολιασμενος. Επομένως ακολουθείστε τις οδηγίες του δρ παρακαλώ.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1069 στις: Απρίλιος 30, 2021, 10:22:36 μμ »
Προειδοποίηση του Δρ. Palevsky προς τον γενικό πληθυσμό: Μείνετε μακριά από τους εμβολιασμένους με σκευάσματα mRNA


Τον «κώδωνα του κινδύνου» κρούει ο παιδίατρος  Dr. Lawrence B. Palevsky αναφορικά με το εμβόλια τεχνολογίας mRNA προειδοποιώντας το γενικό πληθυσμό να μένει μακριά από τους ανθρώπους που έχουν εμβολιαστεί με τα σκευάσματα  της Pfizer ή της Moderna.

Ο λόγος, όπως λέει, είναι ότι τα άτομα που έχουν εμβολιαστεί, μπορεί να μεταδώσουν την πρωτεΐνη ακίδα που ο οργανισμός αρχίζει να την παράγει από την «πληροφορία» που δίνεται στο RNA μέσω του εμβολίου.

Όπως εξηγεί ο ίδιος τα εμβόλια της τεχνολογίας αυτής, δίνουν εντολή στον οργανισμό να αρχίσει να παράγει αντίγραφα της  πρωτεΐνης-ακίδα (που πιστεύουμε ότι είναι μέρος του COVID-19) και που τη χρησιμοποιεί για να «αγκιστρώνεται» στα κύτταρα και στη συνέχεια να πολλαπλασιάζεται.

Στόχος είναι ο οργανισμός να αρχίσει να παράγει αντισώματα του αντιγράφου της πρωτεΐνης ούτως ώστε μόλις η πρωτεΐνη του COVID-19 μπει στο σώμα να την εξουδετερώνει και μαζί με αυτή και τη δυνατότητα του ιού να εισχωρήσει στα κύτταρα.

Ο Δρ. Palevsky όμως διατυπώνει το ερώτημα λέγοντας:

«Ξέρουμε ότι ο οργανισμός παίρνει την πληροφορία για την δημιουργία του αντιγράφου. Έχει όμως την πληροφορία να σταματήσει να την παράγει, ή ο οργανισμός αρχίζει και παράγει συνεχώς αντίτυπα της πρωτεΐνης αυτής χωρίς τέλος;

Δεν έχουμε καμία μελέτη που να αποδεικνύει μέχρι στιγμής αν η δημιουργία του αντιγράφου αυτού είναι ασφαλής ή όχι.

Γνωρίζουμε επίσης ότι η πρωτεΐνη-ακίδα έχει βρεθεί στο σάλιο. Μπορεί αυτή να μεταδοθεί από άτομο σε άτομο μέσω της αναπνοής ή μέσω του ιδρώτα και αν ναι ποιες οι επιπτώσεις που θα έχει ο λήπτης;», αναφέρει ο Δρ. Palevsky λέγοντας πως πολλά από τα συμπτώματα του COVID-19 προκαλούνται στην ουσία από την συγκεκριμένη πρωτεΐνη.

Όπως λέει καλύτερα είναι να μένετε μακριά από εμβολιασμένους μέχρι να διασαφηνιστεί το ζήτημα της μετάδοσης.

https://www.pronews.gr/ygeia/983069_proeidopoiisi-toy-dr-palevsky-pros-ton-geniko-plithysmo-meinete-makria-apo-toys
... Στη ζωή μου πάντα από μικρό παιδί ένα έχω μάθει... "μακριά από ηλίθιους"...τώρα από που κολλάει δεν ξέρω!

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1070 στις: Απρίλιος 30, 2021, 10:23:12 μμ »
Μεταξύ μας.... κι εγώ προτιμώ να μην με πλησιάζει κάποιος που δεν είναι εμβολιασμενος. Επομένως ακολουθείστε τις οδηγίες του δρ παρακαλώ.

Χαχα σωστό!!! να βάλουμε κ μια ταμπελίτσα να μας αποφεύγουν; «προσοχή, η ακίδα δαγκώνει» ή κάτι τέτοιο;

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1071 στις: Απρίλιος 30, 2021, 10:47:56 μμ »
Προμηθεα moderna 4 βδομαδες α κ β δοση
Προμηθεα 2 pfizer 3 βδομαδες διαφορα
Αυτα τα ξερω γιατι πηγα εγω
Ακουσα οτι βαλανε η θα βαλουνε στον προμηθεα κ αστρα 2 μηνες κ κατι διαφορα δοσεων. Το τελευταιο δεν το επιβεβαιωνω απλα μεταφερω κατι που ακουσα
Εγώ είχα 25 μέρες απόσταση για pfizer!
Astra zeneka σε φίλη μου έχει προγραμματισμένα ραντεβού με απόσταση λιγότερη από 2 μήνες. Το Astra  επίσημα μπορεί να είναι μεταξύ 4 εβδομάδων και 12 εβδομάδων νομίζω, αν δεν έχει αλλάξει κάτι. Άρα ναι, θα μπορούσε θεωρητικά να υπάρχει και ραντεβού με απόσταση μικρότερη από 2 μήνες και να αφορά αυτό το εμβόλιο

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1072 στις: Απρίλιος 30, 2021, 10:51:07 μμ »
  μαλλον εσύ ανέκαθεν ήσουν ο γραφικός τύπος του ''μπενταντίν'' και καλό πλύσιμο αμεσως μετά την.... πράξη για να μην κολλήσει μικρόβια, χαχαχα. Το νου σου μην κολλήσεις κανενα μικρόβιο ;)
Ξέρω και εκατομμύρια γραφικούς που κάνουν σεξ χωρίς προφυλάξεις στην χώρα ετούτη και εξετάσεις για ΣΜΝ τις έχουν για κατάρα... Απλά... ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού είναι υπανάπτυκτοι... Στα ύψη τα κρούσματα σύφιλης στην Ελλάδα και κανείς δεν παίρνει θέση γιατί θησαυρίζουν οι αφροδισιολόγοι-δερματολόγοι... δεν θα ήθελα να επεκταθώ... αλλά αυτή η βλαχειά-βλαχοκουτοπονηριά-βλαχοφοβεία στην Ελλάδα είναι νόσος και μάλιστα πολύ σοβαρή... είμαστε χώρα με πολίτες που τρέχουν στις εκκλησίες για τάματα από την πρόληψη και την θεραπεία...

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1073 στις: Απρίλιος 30, 2021, 11:39:10 μμ »
Εχω γελάσει τόσο με αυτά που γράφει ο "Dr" Palevsky, ο τυπος στάνταρ τρολαρει. Δεν παιζει να είναι τόσο ηλίθιος. Παιδιά σοβαρά τώρα, σταματηστε να διαβάζετε τέτοιες  αθλιότητες, ειναι επικίνδυνες. Η τουλάχιστον μην ποσταρετε. Αν κ γελάσαμε πολυ με αυτόν, νομίζω μακράν ο καλυτερος που έχετε βάλει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1074 στις: Απρίλιος 30, 2021, 11:46:38 μμ »
Εχω γελάσει τόσο με αυτά που γράφει ο "Dr" Palevsky, ο τυπος στάνταρ τρολαρει. Δεν παιζει να είναι τόσο ηλίθιος. Παιδιά σοβαρά τώρα, σταματηστε να διαβάζετε τέτοιες  αθλιότητες, ειναι επικίνδυνες. Η τουλάχιστον μην ποσταρετε. Αν κ γελάσαμε πολυ με αυτόν, νομίζω μακράν ο καλυτερος που έχετε βάλει εδώ.

Εντωμεταξύ ποσο ηλιθιο, ας πούμε ότι εμείς οι μεταλλαγμένοι μεταδίδουμε την ακιδα. τότε γιατί δεν παροτρύνει να εμβολιαστούν οι άλλοι αλλά λέει να μας αποφεύγουν;;; βέβαια κ έτσι να το δεις, δεν υπάρχει καλύτερο επιχείρημα για να  κάνουν όλοι το εμβόλιο!!! ούτε μια σωστή αντιεμβολιαστικη προπαγάνδα δηλαδή!!

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1075 στις: Απρίλιος 30, 2021, 11:46:46 μμ »
Να και ο «ολιστικός» δρ Palevsky
https://www.insider.com/anti-vaccine-doctors-medical-license-free-speech-2019-5
Τώρα το είδα, ε θα την χάσει την άδεια του, αν υπάρχει διακαιοσυνη

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1076 στις: Απρίλιος 30, 2021, 11:50:03 μμ »
Εσπερε παρε την ακίδα! Χαχα, ανάθεμα αν καταλαβαίνει κανείς από τους γονείς των δυσμοιρων παιδιων-ασθενων του, ότι για να είναι μολυσματικος ο ιός πρεπει να είναι...ολόκληρος. Shocker!! Δλδ ποσο δυσκολο είναι να το σκεφτουν??

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1077 στις: Μάιος 01, 2021, 12:44:43 πμ »
Εκτός αυτού θα εμβολιαζαμε έναν και οι υπόλοιποι θα εμβόλιαζονταν αυτόματα. Θα είχε λυθεί το πρόβλημα. Θα κάναμε πάρτι εμβολιασμού όπου οι εμβολιασμενοι θα μετέδιδαν την ακίδα και στους υπόλοιπους. Θα χτιζόταν η ανοσία στο πι και φι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 01, 2021, 12:47:31 πμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 243
Σύνολο: 244

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.