*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 294371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1302 στις: Μάιος 07, 2021, 10:03:15 μμ »
Εχει και wifi η σπηλια σου δηλαδη;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:43:07 »

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1303 στις: Μάιος 07, 2021, 10:07:22 μμ »
https://rumble.com/vgny8b--self-test.html?mref=7ju1&mrefc=3


Δες πως παρασκευάζονται τα self test

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1304 στις: Μάιος 07, 2021, 10:09:49 μμ »
Στη σπηλιά μου δεν πιάνει τόσο καλά ,στης γ....ς σου πιάνει φουλ.

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1305 στις: Μάιος 07, 2021, 10:13:33 μμ »
Τι δουλεια ειχες εσυ στη σπηλια της γιδας μου Feselani Mcube?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:43:07 »

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1306 στις: Μάιος 07, 2021, 10:15:02 μμ »
Καμια σοβαρότητα πια...

Δείτε ποιους πρέπει να εμπιστευόμαστε για την ζωή μας..

https://www.youtube.com/watch?v=H8l6Nr8NVjc

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1307 στις: Μάιος 07, 2021, 10:19:38 μμ »
Φόρουμ κτηνοτρόφων και ζωοειδών καταντήσαμε.
Μα πού είναι επιτέλους αυτοί οι διαχειριστές;
Αμερικαν μπαρ έχουμε γίνει

Συνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1308 στις: Μάιος 07, 2021, 10:38:51 μμ »
Καλό είναι να κρατήσεις τις φασιστικού τύπου αντιλήψεις για τον εαυτό σου. Διότι αν συμβεί κάτι σε κάποιον που υποχρεώθηκε να εμβολιαστεί και βρεθεί σε αναπηρικό καροτσάκι ή τα τινάξει κανείς δε θα αναλάβει την ευθύνη. Επίσης σύμφωνα με τα άρθρα 2 και 5 του ν. 2619/1998, με τον οποίο κυρώθηκε η Διεθνής Σύμβαση του Οβιέδο, η οποία απέκτησε αυξημένη ισχύ με βάση το άρθρο 28 παρ. 1 του Συντάγματος και ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ όλων των άλλων αντίθετων διατάξεων (όπως και ατής του άρθρου 1 του ν. 4682/2020 περί υποχρεωτικότητας ιατρικών πράξεων, όπως εμβολιασμού κ.λ.π) και ορίζει, ότι ΚΑΜΙΑ Ιατρική Πράξη ΔΕΝ μπορεί να εφαρμοσθεί επί του ανθρωπίνου σώματος ΧΩΡΙΣ τη ΡΗΤΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ του ατόμου και πως σε περίπτωση σύγκρουσης του κοινωνικού συμφέροντος με αυτό του ανθρώπινου όντος υπερισχύει το συμφέρον του ατόμου

Κανένας φασισμός φίλε μου. Όπως λόγω υποχρεωτικού εμβολιασμού δεν μπορούν να εγγραφούν στο σχολείο τα ανεμβολίαστα παιδάκια έτσι είναι και εδώ. Με γεια σου με χαρά σου να μην κάνεις το εμβόλιο. Αν δεν το κάνεις όμως κάτσε σπίτι σου. Αν εμένα πεθάνει ο πατέρας μου γιατί κόλησε απο εσένα έλα να συζητήσουμε απο κοντά για συνταγματικές ελευθερίες. Ξαναλέω όταν πρέπει να εμβολιαστεί ενα παιδί για να παει σχολείο δεν είναι αντισυνταγματικό; Όσο για τις εκφράσεις πεζοδρομίου και κτλ που τόνισες και ανέφερε ο συνάδελφος Landau δεν έχω λόγια. Αν θεωρεί κάποιος τον εαυτό του λογικό και επιστήμονα αλλά είναι εναντίον του εμβολίου μάλλον αυτός είναι αμόρφωτος όπως είπε ο συνάδελφος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2021, 10:55:16 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1309 στις: Μάιος 07, 2021, 11:01:01 μμ »
Κανένας φασισμός φίλε μου. Όπως λόγω υποχρεωτικού εμβολιασμού δεν μπορούν να εγγραφούν στο σχολείο τα ανεμβολίαστα παιδάκια έτσι είναι και εδώ. Με γεια σου με χαρά σου να μην κάνεις το εμβόλιο. Αν δεν το κάνεις όμως κάτσε σπίτι σου. Αν εμένα πεθάνει ο πατέρας μου γιατί κόλησε απο εσένα έλα να συζητήσουμε απο κοντά για συνταγματικές ελευθερίες. Ξαναλέω όταν πρέπει να εμβολιαστεί ενα παιδί για να παει σχολείο δεν είναι αντισυνταγματικό; Όσο για τις εκφράσεις πεζοδρομίου και κτλ που τόνισες και ανέφερε ο συνάδελφος Landau δεν έχω λόγια. Αν θεωρεί κάποιος τον εαυτό του λογικό και επιστήμονα αλλά είναι εναντίον του εμβολίου μάλλον αυτός είναι αμόρφωτος όπως είπε ο συνάδελφος.

Συνεχίζεις τη ναζιστική νοοτροπία. Ελεύθερος άνθρωπος είμαι και πηγαίνω όπου γουστάρω. Κουμάντο θα κάνεις στα παιδιά σου, στη γυναίκα σου και στους οικείους σου. 
Οποιοσδήποτε εμβολιασμένος τα τινάξει μάλλον του πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες, διότι δεν απόκτησε την ανοσία που του υποσχέθηκε το σουπερ ντουπερ εμβόλιο. Όσο για τον "συνάδελφο" σχολίασε συγκεκριμένες εκφράσεις τις οποίες πρώτος χρησιμοποίησες εσύ.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1310 στις: Μάιος 07, 2021, 11:05:10 μμ »
Παιδιά ξεφτίλα απο ορισμένους. Όντως πρέπει να μπλοκάρονται μερικά, εκτός από διασπορα ψευδών ειδήσεων, είναι και προσβολή στη νοημοσύνη. Οκ κ εγω γελάω πολυ Takis, αλλά κάποιοι σου καίνε τον εγκέφαλο, λες: ΔΕ γίνεται!

Συνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1311 στις: Μάιος 07, 2021, 11:11:15 μμ »
Συνεχίζεις τη ναζιστική νοοτροπία. Ελεύθερος άνθρωπος είμαι και πηγαίνω όπου γουστάρω. Κουμάντο θα κάνεις στα παιδιά σου, στη γυναίκα σου και στους οικείους σου. 
Οποιοσδήποτε εμβολιασμένος τα τινάξει μάλλον του πούλησαν φύκια για μεταξωτές κορδέλες, διότι δεν απόκτησε την ανοσία που του υποσχέθηκε το σουπερ ντουπερ εμβόλιο. Όσο για τον "συνάδελφο" σχολίασε συγκεκριμένες εκφράσεις τις οποίες πρώτος χρησιμοποίησες εσύ.

Λάθος κάνεις. Ελεύθερος δεν σημαίνει πάω όπου θέλω και κάνω ότι θέλω. Αυτή είναι λογική ζούγκλας. Πάς όπου θέλεις και κάνεις ότι θέλεις μέχρι του σημείου που δεν κάνεις κακό στους άλλους. Ο Καντ έγραψε: " Η ελευθερία του ενός σταματά εκεί που αρχίζουν να θίγονται τα όρια της ελευθερίας των άλλων". Μπορείς να πείς για κάποιον οτι είναι ελεύθερος να μη φοράει ζώνη; Όχι δεν είναι ελεύθερος να το κάνει γιατί πιθανό ατύχημα και αναπηρία του θα επιβαρύνει το κοινωνικό σύνολο. Ακόμα αι αν κάποιος είναι βλάκας (γιατί μη μου πείς οτι θεωρείς λογικό αυτόν που λέει: δεν φοράω ζώνη είναι δικαίωμα μου) και δεν θέλει να φοράει θα τον υποχρεώσεις με νόμο. Ακριβώς το ίδιο είναι. Εγώ είμαι μαζί σου. Ειλικρινά στο λέω θεωρώ και πιστεύω πως όποιος θέλει είναι ελεύθερος να μην κάνει το εμβόλιο. Αν αρρωστήσει όμως να μην επιβαρύνει το κοινωνικό σύνολο.

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1312 στις: Μάιος 07, 2021, 11:14:30 μμ »
Ο αναπληρωτής καθηγητής  Βιοχημείας στο τμήμα Φαρμακευτικής του Πανεπσιτημίου Πατρών, Κωνσταντίνος Πουλάς , μιλώντας στον 98,4  , τόνισε πως οι παρενέργειες στα δύο εμβόλια, μέχρι στιγμής, Astra και J&J , οδηγούν σύντομα σε ραγδαίες εξελίξεις σε ΗΠΑ και Ε.Ε.

https://www.youtube.com/watch?v=8vzoOsQwVus

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1313 στις: Μάιος 07, 2021, 11:32:31 μμ »
Πάντως στις Σεϋχέλλες, το μέρος με το μεγαλύτερο ποσοστό εμβολιασμένων, κάτι δεν πάει καλά. Τα κρούσματα αυξάνονται.
Μάλιστα σύμφωνα με την Καθημερινή:
"Το ένα τρίτο των ενεργών κρουσμάτων αποτελείται από ανθρώπους που έχουν λάβει και τις δύο δόσεις του εμβολίου, με τους υπολοίπους να έχουν λάβει είτε μία δόση είτε να είναι τελείως ανεμβολίαστοι. Επίσης, τα τέσσερα πέμπτα των κρουσμάτων αποτελούνται από ντόπιους."

https://www.kathimerini.gr/world/561352903/seychelles-neoi-periorismoi-stin-pio-emvoliasmeni-chora-toy-kosmoy/


Συνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1314 στις: Μάιος 07, 2021, 11:35:55 μμ »
Πάντως στις Σεϋχέλλες, το μέρος με το μεγαλύτερο ποσοστό εμβολιασμένων, κάτι δεν πάει καλά. Τα κρούσματα αυξάνονται.
Μάλιστα σύμφωνα με την Καθημερινή:
"Το ένα τρίτο των ενεργών κρουσμάτων αποτελείται από ανθρώπους που έχουν λάβει και τις δύο δόσεις του εμβολίου, με τους υπολοίπους να έχουν λάβει είτε μία δόση είτε να είναι τελείως ανεμβολίαστοι. Επίσης, τα τέσσερα πέμπτα των κρουσμάτων αποτελούνται από ντόπιους."

https://www.kathimerini.gr/world/561352903/seychelles-neoi-periorismoi-stin-pio-emvoliasmeni-chora-toy-kosmoy/

Δεν διαφωνώ. Εξάλλου το εμβόλιο του κορωνοιού, όπως και της γρίππης και  δεν σου εξασφαλίζει 100% προστασία απο νόσηση. Σου εξασφαλίζει οτι ακόμα και το μικρό ποσοστό που θα κολλήσει θα το περάσει ελαφριά. Τους θανάτους περιορίζουν τα εμβόλια, όχι τα κρούσματα.

Αποσυνδεδεμένος gf

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
  • Γηράσκω αεί διδάσκων
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1315 στις: Μάιος 07, 2021, 11:40:33 μμ »
Επίσης εκεί χρησιμοποιήθηκε ευρύτατα το Sinopharm, κινέζικο εμβόλιο με αποτελεσματικότητα γύρω στο 80%

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 536
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.