*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 291005 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #798 στις: Απρίλιος 21, 2021, 04:36:00 μμ »
Ρε παιδιά άλλη μια ερώτηση. Εμένα μου ήρθε τώρα μήνυμα με πρώτη δόση την άλλη εβδομάδα και δεύτερη δόση μέσα Ιουλίου. Πολύ μακριά δεν είναι;;; είναι λογικό;;;
Ναι, είναι λογικό. Θα εμβολιαστείς με AstraZeneca και χρειάζεται απόσταση 2,5 μήνες η α΄από τη β΄ δόση γι' αυτό το εμβόλιο.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:44:57 »

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #799 στις: Απρίλιος 21, 2021, 04:42:33 μμ »
Ναι, είναι λογικό. Θα εμβολιαστείς με AstraZeneca και χρειάζεται απόσταση 2,5 μήνες η α΄από τη β΄ δόση γι' αυτό το εμβόλιο.
Ευχαριστώ. Ναι κατάλαβα ότι θα είναι astra, αλλά νόμιζα θα είναι πιο κοντινά.

Αποσυνδεδεμένος mmmm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1708
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #800 στις: Απρίλιος 21, 2021, 04:50:19 μμ »
Η ενισχυτική διδασκαλία γίνεται αποκλειστικά εξ αποστάσεως. Ίσως γι' αυτό να μη μπορούν να κάνουν τώρα εμβόλιο ως "εκπαιδευτικοί".

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #801 στις: Απρίλιος 21, 2021, 04:50:37 μμ »
Τώρα που μπήκα από υπολογιστή φαίνεται και το δεύτερο ραντεβού.
Καλή ανοσία λοιπόν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:44:57 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #802 στις: Απρίλιος 21, 2021, 05:35:57 μμ »
θα προτιμούσα να εμβολιαστώ με jonhson & jonhnson
ξέρει κανείς αν γίνεται και πού στην Αττική;

το προκαθορισμένο ραντεβού είναι στο γήπεδο ξιφασκίας στο Ελληνικό αλλά δεν βρίσκω το τηλέφωνο να ρωτήσω...μήπως το έχει κανείς;;

Απ`ό,τι γνωρίζω, εκεί γίνονται εμβόλια της Moderna.
Τηλέφωνο δεν υπάρχει πουθενά!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #803 στις: Απρίλιος 21, 2021, 06:28:58 μμ »
Ανοίγει την άλλη βδομάδα για άνω  των 30. Μήπως θα μου έκλειναν νωρίτερα μέσω ηλικίας?? Τώρα είμαι Ιουνιο. Αναρωτιέμαι..

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #804 στις: Απρίλιος 21, 2021, 07:13:38 μμ »
Ανοίγει την άλλη βδομάδα για άνω  των 30. Μήπως θα μου έκλειναν νωρίτερα μέσω ηλικίας?? Τώρα είμαι Ιουνιο. Αναρωτιέμαι..

Λογικά ανοίξει για να φύγουν τα ΑΖ.
Είναι μια ευκαιρία για γρήγορο εμβολιασμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2021, 07:17:10 μμ από Έσπερος »

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #805 στις: Απρίλιος 21, 2021, 07:28:42 μμ »
πάντως στην περιοχή μου όλους εκπαιδευτικούς που ξέρω τους έριξαν με ΑΖ και κάτω από 50... χύμα να φεύγουν οι δόσεις να μην τους μείνουν...στην δε αλλαγή που ζητάω με περιορίζει μέχρι δύο εβδομάδες μετά και... μαντέψτε... δεν υπάρχουν ραντεβού...

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #806 στις: Απρίλιος 21, 2021, 07:48:04 μμ »
Είμαι 46 ετών. Σήμερα μου ήρθε sms για να επιβεβαιώσω ραντεβού για εμβολιασμό αρχές Μαϊου και 2η δόση τέλη Ιουλίου. Εμβόλιο astrazeneca... ΑΣΦΑΛΩΣ και το έκλεισα με μεγάλη χαρά. Σχεδόν ΟΛΟΙ όσους ακούω από το σχολικό μέχρι το φιλικό περιβάλλον ακύρωσαν εμβολιασμούς με astrazeneca και περιμένουν να εμβολιαστούν με "cristian dior", "gucci", και "Yves Saint Laurent"... ακολουθούν την μόδα βλέπετε τρομάρα τους και περιμένουν τα πιο μοδάτα. Έχω χάσει προσωπικά ήδη μέχρι και συγγενή μου από Κορονοϊο (ηλικίας 56 ετών χωρίς υποκείμενα νοσήματα). Θα παρακάλαγε ο ξάδελφος να είχε κάνει το εμβόλιο (το όπιο εμβόλιο) γιατί τώρα θα ζούσε. Ας μείνουν κάποιοι στα όσα ακούγονται και στα όσα λέγονται... Κλείστε και επιβεβαιώστε το όποιο ραντεβού σας έλθει μέσω της άυλης συνταγογράφησης...
Υ.Γ... Έχουν καταγραφεί 4 κρούσματα θρόμβωσης/1.000.000 εμβολιασμούς (κυρίως γυναίκες).
Όταν μία γυναίκα χρησιμοποιεί χάπι αντισύλληψης μπορεί να βρίσκεται μέσα στις 800/1.000.000 που το χρησιμοποιούν
Αν νοσήσεις από Κορονοϊό κινδυνεύεις να βρίσκεσαι μέσα στους 165.000/1.000.000 που θα πάθεις θρόμβωση... έτσι απλά τροφή για σκέψη. Αφήστε τον φόβο κατά μέρος και εμβολιαστείτε!!! Χωρίς αντισώματα κινδυνεύετε πολύ, πολύ περισσότερο. Δεν είστε μέτοχοι της pfizer... υποψήφιοι για ανοσία είστε... ΞΥΠΝΑΤΕ!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 21, 2021, 07:50:41 μμ από AshenOne »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #807 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:00:35 μμ »
πάντως στην περιοχή μου όλους εκπαιδευτικούς που ξέρω τους έριξαν με ΑΖ και κάτω από 50... χύμα να φεύγουν οι δόσεις να μην τους μείνουν...στην δε αλλαγή που ζητάω με περιορίζει μέχρι δύο εβδομάδες μετά και... μαντέψτε... δεν υπάρχουν ραντεβού...
Περίμενε. Λογικά τον Ιούνιο θα σε ειδοποιήσουν. Αναμένονται κι άλλες δόσεις της Pfizer.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #808 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:08:29 μμ »
Θα περίμενα προσωπικά να εμβολιαστώ με "Giorgio Armani" αλλά δεν έχει εγκριθεί ακόμη. Πάντως η όλη ιστορία με τους εμβολιασμούς και την εμμονή του κόσμου να εμβολιαστεί με συγκεκριμένου τύπου εμβόλια μου θυμίζει λίγο πολύ τον ερχομό της  πατάτας στην Ελλάδα επί Καποδίστρια. Το τραγικό είναι οι φοβίες ανθρώπων περί εμβολιασμού, οι οποίοι κατέχουν και πτυχίο Πανεπιστημίου... τι να πω. Να σαι μαθητής και να χεις απέναντι σου άνθρωπο με χίλιες δυο ανασφάλειες να σου καλλιεργήσει συνείδηση...

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #809 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:10:04 μμ »
Εν τω μεταξύ παιδια, το ΑΖ έχει τα ψηλότερα ποσοστα κάλυψης και στη βρετανική μετάλλαξη. Πολυ καλυτερη απόδοση από pfizer για αυτό το στέλεχος, που είναι το επικρατες. Σε λίγο θα ζητουν όλοι Astra  χαχα ( το οποίο από την αρχή μια χαρά ήταν!)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #810 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:15:02 μμ »
Είμαι 46 ετών. Σήμερα μου ήρθε sms για να επιβεβαιώσω ραντεβού για εμβολιασμό αρχές Μαϊου και 2η δόση τέλη Ιουλίου. Εμβόλιο astrazeneca... ΑΣΦΑΛΩΣ και το έκλεισα με μεγάλη χαρά. Σχεδόν ΟΛΟΙ όσους ακούω από το σχολικό μέχρι το φιλικό περιβάλλον ακύρωσαν εμβολιασμούς με astrazeneca και περιμένουν να εμβολιαστούν με "cristian dior", "gucci", και "Yves Saint Laurent"... ακολουθούν την μόδα βλέπετε τρομάρα τους και περιμένουν τα πιο μοδάτα. Έχω χάσει προσωπικά ήδη μέχρι και συγγενή μου από Κορονοϊο (ηλικίας 56 ετών χωρίς υποκείμενα νοσήματα). Θα παρακάλαγε ο ξάδελφος να είχε κάνει το εμβόλιο (το όπιο εμβόλιο) γιατί τώρα θα ζούσε. Ας μείνουν κάποιοι στα όσα ακούγονται και στα όσα λέγονται... Κλείστε και επιβεβαιώστε το όποιο ραντεβού σας έλθει μέσω της άυλης συνταγογράφησης...
Υ.Γ... Έχουν καταγραφεί 4 κρούσματα θρόμβωσης/1.000.000 εμβολιασμούς (κυρίως γυναίκες).
Όταν μία γυναίκα χρησιμοποιεί χάπι αντισύλληψης μπορεί να βρίσκεται μέσα στις 800/1.000.000 που το χρησιμοποιούν
Αν νοσήσεις από Κορονοϊό κινδυνεύεις να βρίσκεσαι μέσα στους 165.000/1.000.000 που θα πάθεις θρόμβωση... έτσι απλά τροφή για σκέψη. Αφήστε τον φόβο κατά μέρος και εμβολιαστείτε!!! Χωρίς αντισώματα κινδυνεύετε πολύ, πολύ περισσότερο. Δεν είστε μέτοχοι της pfizer... υποψήφιοι για ανοσία είστε... ΞΥΠΝΑΤΕ!

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες, συνάδελφε. Προσωπικά,με ιστορικό θρόμβωσης, θα αποφύγω το εμβόλιο της Astra, που μου ήρθε μέσω άυλης, κατόπιν επικοινωνίας με το γιατρό μου. Μπορεί να είμαι η υποπερίπτωση της υποπερίπτωσης, δεν ξέρω αλλά δεν το ρισκάρω. Η θρόμβωση είναι μεγάλο μανίκι και ταλαιπωρείσαι πολύ καιρό, δε νοσηλεύτηκα αλλά έχασα κάποιους μήνες από τη ζωή μου. Θα συμφωνήσω πως η θρόμβωση είναι πιο πιθανή σε περίπτωση που κολλήσεις το ιο, το επισήμανε ο αιματολόγος μου. Άρα ρωταμε το γιατρό μας, ζυγίζουμε και αποφασίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #811 στις: Απρίλιος 21, 2021, 08:17:40 μμ »
emvolio.gov δεν ανοιγει καν....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158565
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.