*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022  (Αναγνώστηκε 45339 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 26, 2021, 09:31:04 πμ »
Δεν το κάνει σε όλες τις κατηγορίες εγγράφων για παράδειγμα στο πτυχίο δεν μπορείς στις στρατιωτικές υποχρεώσεις επίσης και δεν μπορείς και στην διδακτική εμπειρία δεν είναι καν ενεργοποιημένο το κουμπί που ανεβάζεις το νέο έγγραφο

Εκτός και αν το έφτιαξαν !!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2021, 10:35:09 πμ από stavros_plh »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 26, 2021, 11:10:58 πμ »
ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ  :(

Δεν αφήνει να βάλεις νέο έγγραφο σε:

1. Επισύναψη Δικαιολογητικών Στρατού
2. Επισύναψη Αποδεικτικού Τίτλου Πτυχίου
3. Διδακτική Εμπειρία
4. Επαγγελματική Εμπειρία

Μιλάμε πάντα για έγγραφα που είχαν ανεβεί στη περυσινή αίτηση και ήταν jpg, gif κλπ.
Έτσι στο τέλος εντοπίζει αυτά τα έγγραφα ως λανθασμένα αφού θέλει μόνο έγγραφα τύπου pdf  και δεν κάνει οριστική υποβολή αλλά όπως έγραψα παραπάνω δεν σε αφήνει να τα αλλάξεις σε pdf για να προχωρήσει στην υποβολή.
Οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα !


Γνωρίζει κανείς με ποίον να επικοινωνήσουμε για να λυθεί το πρόβλημα  λογικά   δεν θα είμαι ο μόνος που έβαλε πέρυσι έγγραφα τύπου εικόνας σε αυτές τις κατηγορίες εγγράφων.


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2021, 11:25:29 πμ από stavros_plh »

Αποσυνδεδεμένος tomari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 26, 2021, 11:29:13 πμ »
Άργησαν να βγάλουν την προκήρυξη και αντί να είναι όλα έτοιμα και στην εντέλεια, για να κυλήσουν οι αιτήσεις ομαλά, τα έχουν κάνει πάλι άνω κάτω (μην πω κάτι χειρότερο).
Κλασικός ΟΑΕΔ...
Αύγουστο οι αιτήσεις μαθητών και εκπαιδευτικών. Σαν να σου λένε "το κλείνουμε το μαγαζί σιγά σιγά".


ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ  :(

Δεν αφήνει να βάλεις νέο έγγραφο σε:

1. Επισύναψη Δικαιολογητικών Στρατού
2. Επισύναψη Αποδεικτικού Τίτλου Πτυχίου
3. Διδακτική Εμπειρία
4. Επαγγελματική Εμπειρία

Μιλάμε πάντα για έγγραφα που είχαν ανεβεί στη περυσινή αίτηση και ήταν jpg gif κλπ.
Έτσι στο τέλος εντοπίζει αυτά τα έγγραφα ως λανθασμένα και δεν κάνει οριστική υποβολή.

Γνωρίζει κανείς με ποίον να επικοινωνήσουμε για να λυθεί το πρόβλημα  λογικά   δεν θα είμαι ο μόνος που έβαλε πέρυσι έγγραφα τύπου εικόνας σε αυτές τις κατηγορίες εγγράφων.

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 26, 2021, 01:11:25 μμ »
Γεια σας,
Την βεβαίωση ανεργίας πού την επισυνάπτεις; Ή κάνουν αυτόματα διασταύρωση από το σύστημα; :D :D
Την υπεύθυνη δήλωση που πατάς στο τέλος ότι συμφωνείς πού την επισυνάπτεις;
Επίσης στην σελίδα 31 γράφει:
Υποψήφιοι που δεν θα επισυνάψουν στην ηλεκτρονική αίτηση τα ανωτέρω
αναφερόμενα στην παράγραφο στ. της παρούσας, αποκλείονται από την αξιολόγηση.
Ειδικότερα η υπεύθυνη δήλωση στ.ε), υποβάλλεται μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής
που θα υποβάλλουν την αίτησή τους.

Ωραία αυτά πού τα επισυνάπτεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 26, 2021, 02:25:51 μμ »
Γεια σας,
Την βεβαίωση ανεργίας πού την επισυνάπτεις; Ή κάνουν αυτόματα διασταύρωση από το σύστημα; :D :D
Την υπεύθυνη δήλωση που πατάς στο τέλος ότι συμφωνείς πού την επισυνάπτεις;
Επίσης στην σελίδα 31 γράφει:
Υποψήφιοι που δεν θα επισυνάψουν στην ηλεκτρονική αίτηση τα ανωτέρω
αναφερόμενα στην παράγραφο στ. της παρούσας, αποκλείονται από την αξιολόγηση.
Ειδικότερα η υπεύθυνη δήλωση στ.ε), υποβάλλεται μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής
που θα υποβάλλουν την αίτησή τους.

Ωραία αυτά πού τα επισυνάπτεις;
Οι μήνες ανεργίας αναγράφονται αυτόματα στην αίτηση από το σύστημα και δε χρειάζεται κάποιο επιπλέον έγγραφο.
Eπίσης, στην Υπεύθυνη Δήλωση πατάς συμφωνώ και δε χρειάζεται επισύναψη κι άλλης δήλωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2021, 02:28:55 μμ από evrialon »

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 26, 2021, 05:30:28 μμ »
OK το έφτιαξαν δεν κάνει έλεγχο σε περσινά αρχεία και με άφησε να την υποβάλω

ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ  :(

Δεν αφήνει να βάλεις νέο έγγραφο σε:

1. Επισύναψη Δικαιολογητικών Στρατού
2. Επισύναψη Αποδεικτικού Τίτλου Πτυχίου
3. Διδακτική Εμπειρία
4. Επαγγελματική Εμπειρία

Μιλάμε πάντα για έγγραφα που είχαν ανεβεί στη περυσινή αίτηση και ήταν jpg, gif κλπ.
Έτσι στο τέλος εντοπίζει αυτά τα έγγραφα ως λανθασμένα αφού θέλει μόνο έγγραφα τύπου pdf  και δεν κάνει οριστική υποβολή αλλά όπως έγραψα παραπάνω δεν σε αφήνει να τα αλλάξεις σε pdf για να προχωρήσει στην υποβολή.
Οπότε δεν μπορείς να κάνεις τίποτα !


Γνωρίζει κανείς με ποίον να επικοινωνήσουμε για να λυθεί το πρόβλημα  λογικά   δεν θα είμαι ο μόνος που έβαλε πέρυσι έγγραφα τύπου εικόνας σε αυτές τις κατηγορίες εγγράφων.

Αποσυνδεδεμένος kotonos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 27, 2021, 10:21:15 πμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι και εν δυνάμει συνάδελφοι καλημέρα,

μιας και αποφάσισα να κάνω και εγώ φέτος αίτηση για θέση εκπαιδευτή στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την προκήρυξη για να με διαφωτίσετε οι παλαιότεροι:

α) η βεβαίωση που ζητάει για την απόδειξη της επαγγελματικής εμπειρίας για τους μισθωτούς ασφαλισμένους του ΕΦΚΑ (πρώην ΕΤΑΑ) όπου πρέπει να αναγράφεται πως ο εργοδότης έχει καταβάλει τις ασφαλιστικές εισφορές, είναι: i) η ίδια βεβαίωση προϋπηρεσίας που παίρνει κάποιος ηλεκτρονικά από το e-ΕΦΚΑ για χρήση σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ όπου αναφέρονται αναλυτικά οι ημέρες ασφάλισής και ο εργοδότης, ii) ο λογαριασμός ασφάλισης, πάλι από e-ΕΦΚΑ, όπου φαίνονται αναλυτικά οι ημέρες απασχόλησης, το πακέτο ασφάλισης και οι εισφορές, iii) ή κάποιο άλλο έγγραφο το οποίο δεν έχω υπόψη; Αν ισχύει η πρώτη ή η τρίτη περίπτωση, από που παίρνω βεβαίωση προϋπηρεσίας για προ 01/01/2017, οπότε και δεν δίνει τέτοια βεβαίωση ο ΕΦΚΑ; Πρέπει να απευθυνθώ στο τότε ταμείο μου (ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ) για να πάρω;
β) στο σημείο που η προκήρυξη αναφέρει πως ο ωρομίσθιος / αναπληρωτής εκπαιδευτικός που θα προσληφθεί, υποχρεούται να δηλώσει τη μεταβολή της εργασιακής του κατάστασης στη Δ/νση της σχολικής μονάδας, εάν φυσικά συμβεί κάτι τέτοιο εντός της ακαδημαϊκής περιόδου, αναφέρεται αποκλειστικά σε πρόσληψη ως εκπαιδευτικού σε ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα, σωστά; Θέλω να πω πως, τι τον ενδιαφέρει τον ΟΑΕΔ αν εγώ που είμαι μισθωτός μηχανικός στον ιδιωτικό τομέα, αλλάξω εργοδότη ή σύμβαση εργασίας;
γ) ως πρόσληψη θεωρείται η υπογραφή σύμβασης εργασίας την ημέρα ανάληψης υπηρεσίας, όχι η ανακοίνωση εκ μέρους του ΟΑΕΔ πως έχεις επιλεχθεί ως εκπαιδευτής, σωστά;

Αυτά τα ολίγα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Engineering --> Thinking, deducing, troubleshooting, deciding, planning, drawing, creating, innovating --> Engineering

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 27, 2021, 12:26:19 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι και εν δυνάμει συνάδελφοι καλημέρα,

μιας και αποφάσισα να κάνω και εγώ φέτος αίτηση για θέση εκπαιδευτή στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με την προκήρυξη για να με διαφωτίσετε οι παλαιότεροι:

α) η βεβαίωση που ζητάει για την απόδειξη της επαγγελματικής εμπειρίας για τους μισθωτούς ασφαλισμένους του ΕΦΚΑ (πρώην ΕΤΑΑ) όπου πρέπει να αναγράφεται πως ο εργοδότης έχει καταβάλει τις ασφαλιστικές εισφορές, είναι: i) η ίδια βεβαίωση προϋπηρεσίας που παίρνει κάποιος ηλεκτρονικά από το e-ΕΦΚΑ για χρήση σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ όπου αναφέρονται αναλυτικά οι ημέρες ασφάλισής και ο εργοδότης, ii) ο λογαριασμός ασφάλισης, πάλι από e-ΕΦΚΑ, όπου φαίνονται αναλυτικά οι ημέρες απασχόλησης, το πακέτο ασφάλισης και οι εισφορές, iii) ή κάποιο άλλο έγγραφο το οποίο δεν έχω υπόψη; Αν ισχύει η πρώτη ή η τρίτη περίπτωση, από που παίρνω βεβαίωση προϋπηρεσίας για προ 01/01/2017, οπότε και δεν δίνει τέτοια βεβαίωση ο ΕΦΚΑ; Πρέπει να απευθυνθώ στο τότε ταμείο μου (ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ) για να πάρω;
β) στο σημείο που η προκήρυξη αναφέρει πως ο ωρομίσθιος / αναπληρωτής εκπαιδευτικός που θα προσληφθεί, υποχρεούται να δηλώσει τη μεταβολή της εργασιακής του κατάστασης στη Δ/νση της σχολικής μονάδας, εάν φυσικά συμβεί κάτι τέτοιο εντός της ακαδημαϊκής περιόδου, αναφέρεται αποκλειστικά σε πρόσληψη ως εκπαιδευτικού σε ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα, σωστά; Θέλω να πω πως, τι τον ενδιαφέρει τον ΟΑΕΔ αν εγώ που είμαι μισθωτός μηχανικός στον ιδιωτικό τομέα, αλλάξω εργοδότη ή σύμβαση εργασίας;
γ) ως πρόσληψη θεωρείται η υπογραφή σύμβασης εργασίας την ημέρα ανάληψης υπηρεσίας, όχι η ανακοίνωση εκ μέρους του ΟΑΕΔ πως έχεις επιλεχθεί ως εκπαιδευτής, σωστά;

Αυτά τα ολίγα. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Καλώς ήρθες!


α) δεν ξέρω να σου απαντήσω με βεβαιότητα. Από αυτα που έχω ακούσει όσοι έχουν πρωην ΤΣΜΕΔΕ είναι λίγο πίκρα περί βεβαιώσεων κτλ, Αν ήσουν μισθωτος ειναι πιο απλα τα πραγματα.

β) Αναλογα την εργασιακή κατάσταση σου μπορείς να πάρεις και αναλογες ώρες. Δεν γίνεται να δουλευεις πχ. στο δημοσιο πληρους απασχολησης και να παρεις και φουλ ωραριο στις ΕΠΑΣ (ακόμη και αν πρακτικα θα μπορουσες)

γ) η αναληψη υπηρεσιας

Αποσυνδεδεμένος kotonos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 27, 2021, 06:21:00 μμ »
Καλώς ήρθες!


α) δεν ξέρω να σου απαντήσω με βεβαιότητα. Από αυτα που έχω ακούσει όσοι έχουν πρωην ΤΣΜΕΔΕ είναι λίγο πίκρα περί βεβαιώσεων κτλ, Αν ήσουν μισθωτος ειναι πιο απλα τα πραγματα.

β) Αναλογα την εργασιακή κατάσταση σου μπορείς να πάρεις και αναλογες ώρες. Δεν γίνεται να δουλευεις πχ. στο δημοσιο πληρους απασχολησης και να παρεις και φουλ ωραριο στις ΕΠΑΣ (ακόμη και αν πρακτικα θα μπορουσες)

γ) η αναληψη υπηρεσιας

Καλησπέρα,

σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και την απάντησή σου.

Όσον αφορά το πρώτο ερώτημά μου, είναι απλό. Εγώ είμαι μισθωτός μηχανικός του ιδιωτικού τομέα. Η βεβαίωση για την επαγγελματική εμπειρία (πέρα από τη βεβαίωση του/-ων εργοδότη/-ών) που ζητά ο ΟΑΕΔ στην προκήρυξή του πως έχουν καταβληθεί οι ασφαλιστικές εισφορές, είναι κάποιο standard έγγραφο του ΕΦΚΑ όπως είναι η βεβαίωση προϋπηρεσίας που παίρνεις για τον ΑΣΕΠ ή ο λογαριασμός ασφαλισμένου ή είναι κάποιο άλλο μη τυποποιημένο έγγραφο, το οποίο πρέπει να πας στον ΕΦΚΑ και να κάνεις "ειδική" ζήτηση; Η παράγραφος που αναφέρεται σε μισθωτούς - ασφαλισμένους πρώην ΙΚΑ - ΕΤΑΑΜ λέει πως πρέπει να καταθέσουν το λογαριασμό ασφαλισμένου όπου φαίνεται μεταξύ άλλων και ο κωδικός ειδικότητας, αλλά και στο δικό μου λογαριασμό ασφαλισμένου, παρότι πρώην ΕΤΑΑ, πάλι οι ίδιες πληροφορίες φαίνονται. Γιατί λοιπόν, να μην καταθέσω και εγώ το λογαριασμό ασφαλισμένου ως τη βεβαίωση που ζητά; Κάποιος ασφαλισμένος πρώην ΕΤΑΑ να βοηθήσει λίγο παιδιά...;;;

Τώρα, όσον αφορά το δεύτερο ερώτημά μου, έχεις δίκιο. Εγώ δεν το έθεσα με ακρίβεια. Για τους δημοσίους υπαλλήλους υπάρχει περιορισμός στις ώρες, ακόμα και αν δεν είναι εκπαιδευτικοί. Το αναφέρει, άλλωστε, με σαφήνεια. Αλλά για το μισθωτό (μη εκπαιδευτικό) του ιδιωτικού τομέα, δεν αναφέρει κάτι. Άρα θεωρητικά, μπορείς να πάρεις πλήρες ωράριο, ακόμα και αν είσαι πλήρους απασχόλησης στην άλλη σου δουλειά. Τώρα αν θα τα καταφέρεις να ανταπεξέλθεις, είναι άλλη υπόθεση.
Engineering --> Thinking, deducing, troubleshooting, deciding, planning, drawing, creating, innovating --> Engineering

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 27, 2021, 06:44:46 μμ »
Καλησπέρα,

σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και την απάντησή σου.

Όσον αφορά το πρώτο ερώτημά μου, είναι απλό. Εγώ είμαι μισθωτός μηχανικός του ιδιωτικού τομέα. Η βεβαίωση για την επαγγελματική εμπειρία (πέρα από τη βεβαίωση του/-ων εργοδότη/-ών) που ζητά ο ΟΑΕΔ στην προκήρυξή του πως έχουν καταβληθεί οι ασφαλιστικές εισφορές, είναι κάποιο standard έγγραφο του ΕΦΚΑ όπως είναι η βεβαίωση προϋπηρεσίας που παίρνεις για τον ΑΣΕΠ ή ο λογαριασμός ασφαλισμένου ή είναι κάποιο άλλο μη τυποποιημένο έγγραφο, το οποίο πρέπει να πας στον ΕΦΚΑ και να κάνεις "ειδική" ζήτηση; Η παράγραφος που αναφέρεται σε μισθωτούς - ασφαλισμένους πρώην ΙΚΑ - ΕΤΑΑΜ λέει πως πρέπει να καταθέσουν το λογαριασμό ασφαλισμένου όπου φαίνεται μεταξύ άλλων και ο κωδικός ειδικότητας, αλλά και στο δικό μου λογαριασμό ασφαλισμένου, παρότι πρώην ΕΤΑΑ, πάλι οι ίδιες πληροφορίες φαίνονται. Γιατί λοιπόν, να μην καταθέσω και εγώ το λογαριασμό ασφαλισμένου ως τη βεβαίωση που ζητά; Κάποιος ασφαλισμένος πρώην ΕΤΑΑ να βοηθήσει λίγο παιδιά...;;;

Τώρα, όσον αφορά το δεύτερο ερώτημά μου, έχεις δίκιο. Εγώ δεν το έθεσα με ακρίβεια. Για τους δημοσίους υπαλλήλους υπάρχει περιορισμός στις ώρες, ακόμα και αν δεν είναι εκπαιδευτικοί. Το αναφέρει, άλλωστε, με σαφήνεια. Αλλά για το μισθωτό (μη εκπαιδευτικό) του ιδιωτικού τομέα, δεν αναφέρει κάτι. Άρα θεωρητικά, μπορείς να πάρεις πλήρες ωράριο, ακόμα και αν είσαι πλήρους απασχόλησης στην άλλη σου δουλειά. Τώρα αν θα τα καταφέρεις να ανταπεξέλθεις, είναι άλλη υπόθεση.
Αν εργάζεσαι στον ιδιωτικό τομέα με πλήρες ωράριο μπορείς να πάρεις ανάθεση 6 ώρες γι'αυτό και σε περίπτωση που κατά τη διάρκεια της χρονιάς επιθυμείς να εργαστείς και κάπου αλλού  εκτός  ΕΠΑΣ πρέπει να ενημερώσεις για τη μεταβολή αυτή.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2021, 06:51:56 μμ από evrialon »

Αποσυνδεδεμένος bambams

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 27, 2021, 06:46:38 μμ »
Το ορθόν:
Οι δημόσιοι υπάλληλοι και συνταξιούχοι έπονται των ιδιωτών και υπάρχει περιορισμός στις ώρες ανάθεσης μέχρι 6.
ΟΙ ιδιωτικοί υπάλληλοι:
Α) πλήρους απασχόλησης μέχρι 6 ώρες/εβδομάδα
Β) μερικής απασχόλησης μέχρι 10.

Αποσυνδεδεμένος kotonos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 27, 2021, 09:08:35 μμ »
Αυτό που λέτε παιδιά, σχετικά με τον περιορισμό ωραρίου και για τους ιδιωτικούς υπαλλήλους πλήρους ή μερικής απασχόλησης, μου φαίνεται μεν πολύ λογικό, αλλά από που προκύπτει από τα αναγραφόμενα της προκήρυξης; Για τους δημοσίους υπαλλήλους γράφει σαφώς πως το ωράριο περιορίζεται στις 6 ώρες εβδομαδιαίως και συγκροτούν και διαφορετικό πίνακα, αλλά για τους ιδιωτικούς υπαλλήλους πού γράφει για περιορισμό ωραρίου και μου ξεφεύγει εμένα;

Επίσης, από που θα καταλάβει ο ΟΑΕΔ αν είσαι πλήρους ή μερικής απασχόλησης, αφού στις βεβαιώσεις εμπειρίας που ζητάει από μισθωτούς ασφαλισμένους πρώην ΕΤΑΑ, δεν ζητάει να φαίνεται και το καθεστώς της σύμβασης, ούτε και φαίνεται κάπου, εκτός βέβαια αν η βεβαίωση που προσκομίσεις, είναι ο λογαριασμός ασφαλισμένου, όπως ζητά από τους  ασφαλισμένους πρώην ΙΚΑ-ΕΤΑΑΜ, όπου φαίνονται και τα ποσά των εισφορών. Και εννοείται πως στις βεβαιώσεις των εργοδοτών, ούτε καν αναγράφεται αν ήσουν/είσαι πλήρους ή μερικού ωραρίου. Εκτός αν ο ΟΑΕΔ σε ρωτάει τη στιγμή που σου ανακοινώνει πως έχεις επιλεχθεί για εκπαιδευτής για να ξέρει και πόσες ώρες θα σου δώσει  :P

Θα πάρω και τον ΟΑΕΔ τηλέφωνο τη Δευτέρα να ρωτήσω, βέβαια, αλλά ό,τι γνωρίζετε, καλοδεχούμενο. Το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο οι ενδεχόμενοι περιορισμοί στο ωράριο, όσο η κατάθεση των σωστών βεβαιώσεων επαγγελματικής εμπειρίας.
 
Engineering --> Thinking, deducing, troubleshooting, deciding, planning, drawing, creating, innovating --> Engineering

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 27, 2021, 10:27:13 μμ »
Το ταμείο ανεργίας μπαίνει αυτόματα??

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 27, 2021, 11:08:47 μμ »
Αυτό που λέτε παιδιά, σχετικά με τον περιορισμό ωραρίου και για τους ιδιωτικούς υπαλλήλους πλήρους ή μερικής απασχόλησης, μου φαίνεται μεν πολύ λογικό, αλλά από που προκύπτει από τα αναγραφόμενα της προκήρυξης; Για τους δημοσίους υπαλλήλους γράφει σαφώς πως το ωράριο περιορίζεται στις 6 ώρες εβδομαδιαίως και συγκροτούν και διαφορετικό πίνακα, αλλά για τους ιδιωτικούς υπαλλήλους πού γράφει για περιορισμό ωραρίου και μου ξεφεύγει εμένα;

Επίσης, από που θα καταλάβει ο ΟΑΕΔ αν είσαι πλήρους ή μερικής απασχόλησης, αφού στις βεβαιώσεις εμπειρίας που ζητάει από μισθωτούς ασφαλισμένους πρώην ΕΤΑΑ, δεν ζητάει να φαίνεται και το καθεστώς της σύμβασης, ούτε και φαίνεται κάπου, εκτός βέβαια αν η βεβαίωση που προσκομίσεις, είναι ο λογαριασμός ασφαλισμένου, όπως ζητά από τους  ασφαλισμένους πρώην ΙΚΑ-ΕΤΑΑΜ, όπου φαίνονται και τα ποσά των εισφορών. Και εννοείται πως στις βεβαιώσεις των εργοδοτών, ούτε καν αναγράφεται αν ήσουν/είσαι πλήρους ή μερικού ωραρίου. Εκτός αν ο ΟΑΕΔ σε ρωτάει τη στιγμή που σου ανακοινώνει πως έχεις επιλεχθεί για εκπαιδευτής για να ξέρει και πόσες ώρες θα σου δώσει  :P

Θα πάρω και τον ΟΑΕΔ τηλέφωνο τη Δευτέρα να ρωτήσω, βέβαια, αλλά ό,τι γνωρίζετε, καλοδεχούμενο. Το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο οι ενδεχόμενοι περιορισμοί στο ωράριο, όσο η κατάθεση των σωστών βεβαιώσεων επαγγελματικής εμπειρίας.
Όταν σε καλούν για πρόσληψη σου ζητάνε να συμπληρώσεις Υπεύθυνη Δήλωση για το αν εργάζεσαι κάπου αλλού και για το ότι δεσμεύεσαι να ενημερώσεις τυχόν μελλοντική αλλαγή για όσο διαρκεί η σύμβαση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 281
Σύνολο: 295

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.