*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022  (Αναγνώστηκε 45278 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Net

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #154 στις: Οκτώβριος 15, 2021, 06:14:51 μμ »
Καλησπέρα σας, νέος στο forum, όποιος γνωρίζει ας απαντήσει επειδή είμαι σε αδιέξοδο.
Για πρώτη φορά φέτος έκανα αίτηση για εκπαιδευτής, εχθές αργά το απόγευμα με κάλεσε ο υποδιευθυντής και με ρώτησε εάν είμαι διαθέσιμος.
Επειδή εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα ρώτησα για πόσες ώρες, και μου είπε σαν αναπληρωτής αλλά επειδή ο προηγούμενος δεν είχε απαντήσει ακόμη πήρε και εμένα σε ενδεχόμενο αρνητικής απάντησης του προηγούμενου μίας και έχει προσληφθεί σαν αναπληρωτής σε Δευτεροβάθμια.
Σήμερα το πρωί με πήρε ξανά και μου είπε ότι επειδή ο προηγούμενος καθυστέρησε να απαντήσει δεν πρόλαβε να στείλει στην υπηρεσία  το κενό και τελικά η θέση έγινε ωρομισθίου και καλούμε εγώ πλέον να απαντήσω εάν θα αναλάβω.
Επειδή δεν είμαι στο χώρο θα έβλεπα θετικά την πρόσληψη σαν αναπληρωτή και μόνο, τι μπορεί να γίνει για να αλλάξει, και εαν όντως όλα αυτά είναι αληθινά γεγονότα και δεν γίνονται με σκοπό την εξυπηρέτηση συγκεκριμένων σκοπιμοτήτων.

Ευχαριστώ για την οποία απάντηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #155 στις: Οκτώβριος 15, 2021, 08:39:08 μμ »
net καλώς ήρθες στο pde.

Είναι παράξενο να σου λένε ότι η υπηρεσία είχε ορίσει για την ειδικότητά σας πρόσληψη αναπληρωτή και επειδή άργησε να απαντήσει ο πρώτος στον πίνακα το κενό δεν δηλώθηκε και τελικά έγινε κενό ωρομισθίου. Θεωρώ ότι τα κενά είναι γνωστά από πριν και δεν επηρεάζονται από το αν δεχτεί ή όχι ο πρώτος του πίνακα. Οι θέσεις δεν είναι προσωποπαγείς.

Περιμένω να τοποθετηθούν και άλλοι συνάδελφοι για το συγκεκριμένο ζήτημα, πριν καταλήξουμε σε συμπεράσματα.


Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #156 στις: Οκτώβριος 15, 2021, 08:57:14 μμ »
Καλώς ήρθες κι από μένα
Είναι ντροπή αυτή η αντιμετώπιση. Γνωρίζει καλά ο υποδιευθυντής ότι υπάρχει ΑΔΑ με τον καθορισμό αριθμού αναπληρωτών εκπαιδευτικών, ανά κλάδο και ειδικότητα για κάθε Εκπαιδευτική Μονάδα ΕΠΑ.Σ Μαθητείας. Τι παραμύθια είναι αυτά που σκαρφίζονται. Ντροπή και πάλι.
Παληκάρι μου έγώ θα σου πρότεινα να μην αφήσεις την εργασία σου με τίποτα. Πάρε 6 ώρες που δικαιούσαι, δες αν μπορείς το εκπαιδευτικό περιβάλλον (θα καταλάβεις στη πορεία τι εννοώ) και του χρόνου εφόσον υπάρχουν ακόμη οι σχολές και έχεις γνωρίσει και τον υποδιευθυντή (εδώ γελάμε) συνεχίζεις δριμύτερος.
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #157 στις: Οκτώβριος 16, 2021, 05:41:40 μμ »
Έχουν βγει στη διαύγεια προσλήψεις για τις ΕΠΑΣ ? 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kostas-m88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #158 στις: Οκτώβριος 16, 2021, 08:10:39 μμ »
Καλησπέρα σας, νέος στο forum, όποιος γνωρίζει ας απαντήσει επειδή είμαι σε αδιέξοδο.
Για πρώτη φορά φέτος έκανα αίτηση για εκπαιδευτής, εχθές αργά το απόγευμα με κάλεσε ο υποδιευθυντής και με ρώτησε εάν είμαι διαθέσιμος.
Επειδή εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα ρώτησα για πόσες ώρες, και μου είπε σαν αναπληρωτής αλλά επειδή ο προηγούμενος δεν είχε απαντήσει ακόμη πήρε και εμένα σε ενδεχόμενο αρνητικής απάντησης του προηγούμενου μίας και έχει προσληφθεί σαν αναπληρωτής σε Δευτεροβάθμια.
Σήμερα το πρωί με πήρε ξανά και μου είπε ότι επειδή ο προηγούμενος καθυστέρησε να απαντήσει δεν πρόλαβε να στείλει στην υπηρεσία  το κενό και τελικά η θέση έγινε ωρομισθίου και καλούμε εγώ πλέον να απαντήσω εάν θα αναλάβω.
Επειδή δεν είμαι στο χώρο θα έβλεπα θετικά την πρόσληψη σαν αναπληρωτή και μόνο, τι μπορεί να γίνει για να αλλάξει, και εαν όντως όλα αυτά είναι αληθινά γεγονότα και δεν γίνονται με σκοπό την εξυπηρέτηση συγκεκριμένων σκοπιμοτήτων.

Ευχαριστώ για την οποία απάντηση

Δεν συμφέρει να αφήσεις την εργασία σου για να γίνεις ωρομίσθιος. Οι ωρομίσθιοι δεν πληρώνονται τις αργίες και προφανώς δεν υπάρχει και ένσημο. Ακόμη η προϋπηρεσία δεν μετράει στο Παιδείας ως διδακτική. Άσε που αργότερα μπορεί να σου μειώσουν τις ώρες χωρίς συγκεκριμένο λόγο, ότι θέλουν κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #159 στις: Οκτώβριος 17, 2021, 09:04:40 πμ »
Καλησπέρα σας, νέος στο forum, όποιος γνωρίζει ας απαντήσει επειδή είμαι σε αδιέξοδο.
Για πρώτη φορά φέτος έκανα αίτηση για εκπαιδευτής, εχθές αργά το απόγευμα με κάλεσε ο υποδιευθυντής και με ρώτησε εάν είμαι διαθέσιμος.
Επειδή εργάζομαι στον ιδιωτικό τομέα ρώτησα για πόσες ώρες, και μου είπε σαν αναπληρωτής αλλά επειδή ο προηγούμενος δεν είχε απαντήσει ακόμη πήρε και εμένα σε ενδεχόμενο αρνητικής απάντησης του προηγούμενου μίας και έχει προσληφθεί σαν αναπληρωτής σε Δευτεροβάθμια.
Σήμερα το πρωί με πήρε ξανά και μου είπε ότι επειδή ο προηγούμενος καθυστέρησε να απαντήσει δεν πρόλαβε να στείλει στην υπηρεσία  το κενό και τελικά η θέση έγινε ωρομισθίου και καλούμε εγώ πλέον να απαντήσω εάν θα αναλάβω.
Επειδή δεν είμαι στο χώρο θα έβλεπα θετικά την πρόσληψη σαν αναπληρωτή και μόνο, τι μπορεί να γίνει για να αλλάξει, και εαν όντως όλα αυτά είναι αληθινά γεγονότα και δεν γίνονται με σκοπό την εξυπηρέτηση συγκεκριμένων σκοπιμοτήτων.

Ευχαριστώ για την οποία απάντηση

 Σε καμία περίπτωση μην αφήσεις την εργασία σου για αναπληρωτής στον ΟΑΕΔ. Αυτό κράτα μόνο. Όταν καταλάβεις τι εστί ΟΑΕΔ τότε θα καταλάβεις γιατί σου λένε όλοι το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος Net

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #160 στις: Οκτώβριος 17, 2021, 10:23:03 πμ »
Καλημέρα σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Δεν γνώριζα ότι υπάρχει ΑΔΑ για τον καθορισμό των θέσεων.
Για πρόσληψη ως ωρομίσθιος δεν θα άφηνα την εργασία μου, για αναπληρωτής εάν ισχύουν ότι και στην Δευτεροβάθμια είναι μεγάλο το δίλλημα καθώς στον ιδιωτικό τομέα που είμαι υπάρχει μεγάλος φόρτος εργασίας και οι απολαβές είναι σχετικά χαμηλές.
Σε αναζήτηση που έκανα δεν κατάφερα να βρω πόσο ακριβώς είναι η σύμβαση του αναπληρωτή στις Επας και τι χρονικό διάστημα έχει.
Εάν γνωρίζει κάποιος ας με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #161 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 06:13:29 μμ »
Δεν γνώριζα ότι υπάρχει ΑΔΑ για τον καθορισμό των θέσεων.

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ
Καθορίζονται και ξεκαθορίζονται ανάλογα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #162 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 09:27:47 μμ »
Σήμερα ανακοινώθηκε στην Διαύγεια ο αριθμός των αναπληρωτών ανά σχολή και τμήμα.Για να βάλω ένα λιθαράκι ενημέρωσης σήμερα μου είπαν να ξέρετε ότι για μείωση ωραριου λόγω εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας ισχύει μόνο η προϋπηρεσία σε Επας ΟΑΕΔ... 🙄🤔αυτό έτσι ενημερωτικά και με μικρή δόση απορίας.

Αποσυνδεδεμένος ioannis777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #163 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 09:51:31 μμ »
Έχετε το λινκ; Η την ΑΔΑ; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #164 στις: Οκτώβριος 18, 2021, 10:20:46 μμ »
«Καθορισμός αριθμού αναπληρωτών εκπαιδευτικών ανά κλάδο και ειδικότητα για κάθε ΕΠΑ.Σ Μαθητείας ΟΑΕΔ σχ. έτους 2021-2022»
https://diavgeia.gov.gr/doc/Ψ2Δ04691Ω2-7Λ9?inline=true
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 18, 2021, 10:22:24 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #165 στις: Οκτώβριος 19, 2021, 01:06:54 πμ »
Σήμερα ανακοινώθηκε στην Διαύγεια ο αριθμός των αναπληρωτών ανά σχολή και τμήμα.Για να βάλω ένα λιθαράκι ενημέρωσης σήμερα μου είπαν να ξέρετε ότι για μείωση ωραριου λόγω εκπαιδευτικής προϋπηρεσίας ισχύει μόνο η προϋπηρεσία σε Επας ΟΑΕΔ... 🙄🤔αυτό έτσι ενημερωτικά και με μικρή δόση απορίας.

Μία μία οι κατακτήσεις (πες στον πρόεδρο) πάνε περίπατο. Όχι μόνο έχεις μείωση στους αναπληρωτές, αλλά σου κόβουν και τη μείωση ωραρίου. Αφού πρώτα οι μόνιμοι αναγνώρισαν σαν εκπαιδευτική προυπηρεσία την εποχή που βάφανε, ράβανε ή αλλάζανε καζανάκια και μπιντέδες, εσένα με τα μεταπτυχιακά, τις παιδαγωγικές πιστοποιήσεις, τα σεμινάρια και τις γλώσσες που δούλεψες σε ΕΠΑΛ δεν στην αναγνωρίζουν. Ακόμα κι αν έχεις αυτήν την προυπηρεσία που θέλουν, σε λοιδορούν λέγοντας ότι το Πάσχα που θα στην αναγνωρίσουν τα σχολεία θα κλείνουν...
Καλή και εποικοδομητική χρονιά!
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος nounou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #166 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 11:56:58 πμ »
Καλημέρα σας ,
γνωρίζει κάποιος αν έχει αλλάξει ή τροποποιηθεί το  ΦΕΚ του 2018 σχετικά με τις αναθέσεις μαθημάτων στις ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ? 
 :)

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #167 στις: Οκτώβριος 30, 2021, 08:55:06 πμ »
Θεωρώ πως όχι, δεν έχει αλλάξει το ΦΕΚ για τις αναθέσεις μαθημάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2021, 09:27:21 πμ από ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159570
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 368
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 327
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.