*

Αποστολέας Θέμα: Επικειμενοι διορισμοί.Ποσοι είστε διατεθειμένοι να βάλετε το κουτάκι;  (Αναγνώστηκε 9675 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leofa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Καλημέρα σας ! Γνωρίζεται αν στους οριστικούς πίνακες που ανακοινώθηκαν περιλαμβάνονται και οι διορισμένοι στην ειδική; https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/352894_monimoi-diorismoi-o-oristikos-pinakas-tis-1ge/2019-gia-nipiagogoys

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Ναι περιλαμβανονται

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3369
    • Προφίλ
Ποτέ δεν θα έλεγα ότι επειδή δουλεύει ο σύζυγος εγώ θα ρισκάρω και δεν θα δηλώσω τα πάντα, ειδικότερα αν βρισκόμουν στις τελευταίες θέσεις. Καλό είναι να μην γράφουμε τέτοια πράγματα. Θυμάμαι πόσες αναπληρώτριες γυρνούσαν τα νησιά με 2 παιδιά και άφηναν το πιο μικρό πίσω... Και τώρα θα πούμε αν θα σκεφτούν να βάλουν το κουτάκι; Ελπίζω να μην θεωρηθώ υπερβολική με αυτά που γράφω.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΠΕ06 εδώ. Η θέση μου στον πίνακα μακριά από τον αριθμό 305 που θα είναι αυτοί που θα διοριστούν. Ακόμη και να δηλώσω όλη την Ελλάδα απίθανο να διοριστώ. Θα δηλώσω όμως μόνο 2-3 νομούς όπου θα μπορούσα να πάω. Προτιμώ αναπλήρωση και κοντά στο σπίτι μου παρά διορισμό και στην άλλη άκρη. Βέβαια ο καθένας αποφασίζει ανάλογα με τις δικές του προτεραιότητες και τα δικά του θέλω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2021, 06:19:17 μμ από English »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Χμμ, παιδια, αν έχω καταλαβει καλά, με το νέο νόμο κ την αξιολόγηση, δεν εξασφαλίζεις μονιμότητα μετά τη διετία, αν η αξιολόγηση σου δεν είναι καλή. Έχεις άλλη μια ευκαιρία, για άλλη μια διετία κ αν κ τότε δεν αξιολογηθεις καλά, χάνεις την θεση. Δεν ξέρω βέβαια αν θα επηρεάσει αυτό κάποιον, στο τι θα δηλώσει από περιοχές. Πχ θα πας στην άλλη ακρη κ θα φέρεις τα πανω κάτω στα 40 σου, αν δεν είναι σίγουρη η μονιμότητα? Αναρωτιέμαι..
Από καταβολής κόσμου ο δημόσιος εκπαιδευτικός τα δυο πρώτα χρόνια είναι δόκιμος και μετά μονιμοποιείται κατόπιν αξιολογικής έκθεσης του διευθυντή του. Εδώ και 25 χρόνια δεν έχω δει κανέναν να μην μονιμοποιείται όσο απαραδεκτος κι αν ηταν.

Αποσυνδεδεμένος christos7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι αγώνες για δωρεάν δημόσια παιδεία συνεχίζονται!
    • Προφίλ
Από καταβολής κόσμου ο δημόσιος εκπαιδευτικός τα δυο πρώτα χρόνια είναι δόκιμος και μετά μονιμοποιείται κατόπιν αξιολογικής έκθεσης του διευθυντή του. Εδώ και 25 χρόνια δεν έχω δει κανέναν να μην μονιμοποιείται όσο απαραδεκτος κι αν ηταν.
Από φέτος όμως είναι η πρώτη φορά που εφαρμόζεται αξιολόγηση. Δε θα είναι τόσο εύκολο όσο μέχρι τώρα. Σίγουρα θα υπάρξουν κάποιοι που δεν θα μονιμοποιηθούν. Οι μόνοι που δεν κινδυνεύουν είναι οι κομματικοί, όπως κομματικά διορισμένοι άλλωστε θα είναι και οι σχολικοί σύμβουλοι που θα μας αξιολογούν. Δεν προσβλέπω σε αντικειμενικά και δίκαια αξιολογικά κριτήρια. Μεγάλη κουβέντα βέβαια, καθώς οι εκπαιδευτικοί έχουμε τη δύναμη να ακυρώσουμε αυτό το νομοσχέδιο και όλες τις άλλες ιδεοληψίες αυτής της κυβέρνησης στην πράξη.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Από καταβολής κόσμου ο δημόσιος εκπαιδευτικός τα δυο πρώτα χρόνια είναι δόκιμος και μετά μονιμοποιείται κατόπιν αξιολογικής έκθεσης του διευθυντή του. Εδώ και 25 χρόνια δεν έχω δει κανέναν να μην μονιμοποιείται όσο απαραδεκτος κι αν ηταν.
Μα πραγματικά, ΠΕΣ ΤΑ . Μιλάμε για κλινικές περιπτώσεις του γιατρού που δεν μπορεις να συννεοηθείς, για εξαφανισμένους που δουλεύουν 3-4 δουλειές, που έχουν μαγαζιά οι γυναικες/αντρες τους κ είναι φαντάσματα, για καθηγητές που διαβάζουν το Πρωταθλητή στο μάθημα κλπ  . Οι μόνοι που σουτάρουν είναι κατι ψυχάκιες παιδεραστές τύπου 55χρονος καθηγητής ΕΠΑΛ πριν κανα μήνα στη ΘΕσσαλονική που "φλέρταρε" την 15χρονη!!!

Χαρείτε το διορισμό σας!!!! Αξιολογηση που η χειρότερη ποινή είναι να κάνεις ονλαιν επιμορφωση το απόγευμα απο το καναπε  ΔΕΝ είναι αξιολογηση, δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ !!! Η Νικη την επινοησε  ;D 

Είναι για να τα ακούει το ποπολο οι ψηφοφοροι.  ΕΛΕΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι περιλαμβανονται
★Μπορεί κάποιος συνάδελφος να δημοσιεύσει πίνακα εκκαθάρισης γενικής μετα τους διορισμούς στην Ειδική για τους πε80??
*Είμαι στην θέση~300 με μέσα τους διορισμούς στην Ειδική+δεν ξέρω αν έχω ελπίδες για Κάρπαθο ή+Καστελόριζο για τους πε80
μετά τους 51 Διορισμούς/6633 του πίνακα αναπληρωτών!!
*Εσείς λέτε για διορισμούς ακόμα+στο σπίτι σας Αττική+εμείς οι πε80 παρακαλάμε...δεν έχουμε ελπίδα ούτε για Καστελόριζο που είναι σίγουρα καλύτερο από τον οαεδ η την αβεβαιότητα της αναπληρωσης....
★Συνάδελφοι 1 εκκαθάριση γενικης παρακαλώ από τους διορισμούς της ειδικής για τους πε80. Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2021, 05:09:33 μμ από Αδιάφορος »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
★Μπορεί κάποιος συνάδελφος να δημοσιεύσει πίνακα εκκαθάρισης γενικής μετα τους διορισμούς στην Ειδική για τους πε80??
*Είμαι στην θέση~300 με μέσα τους διορισμούς στην Ειδική+δεν ξέρω αν έχω ελπίδες για Κάρπαθο ή+Καστελόριζο για τους πε80
μετά τους 51 Διορισμούς/6633 του πίνακα αναπληρωτών!!
*Εσείς λέτε για διορισμούς ακόμα+στο σπίτι σας Αττική+εμείς οι πε80 παρακαλάμε...δεν έχουμε ελπίδα ούτε για Καστελόριζο που είναι σίγουρα καλύτερο από τον οαεδ η την αβεβαιότητα της αναπληρωσης....
★Συνάδελφοι 1 εκκαθάριση γενικης παρακαλώ από τους διορισμούς της ειδικής για τους πε80. Ευχαριστώ
Κάνε την εκκαθάριση κ ανέβασέ την να τη δούμε κ μείς!!!
Γιατί όλα έτοιμα τα ψάχνουμε;;;
Πάντα κάποιος άλλος πρέπει να δουλεύει;;;

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
δηλώστε αρκετές περιοχές όσοι μπορείτε, για τους επόμενους διορισμούς μου φαίνεται θα περιμένουμε άλλη μια δεκαετία
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
★Μπορεί κάποιος συνάδελφος να δημοσιεύσει πίνακα εκκαθάρισης γενικής μετα τους διορισμούς στην Ειδική για τους πε80??
*Είμαι στην θέση~300 με μέσα τους διορισμούς στην Ειδική+δεν ξέρω αν έχω ελπίδες για Κάρπαθο ή+Καστελόριζο για τους πε80
μετά τους 51 Διορισμούς/6633 του πίνακα αναπληρωτών!!
*Εσείς λέτε για διορισμούς ακόμα+στο σπίτι σας Αττική+εμείς οι πε80 παρακαλάμε...δεν έχουμε ελπίδα ούτε για Καστελόριζο που είναι σίγουρα καλύτερο από τον οαεδ η την αβεβαιότητα της αναπληρωσης....
★Συνάδελφοι 1 εκκαθάριση γενικης παρακαλώ από τους διορισμούς της ειδικής για τους πε80. Ευχαριστώ

Δες τη δουλειά του trust no one.

ΠΕ80:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BVNY7CNnA1JA98IhlrU9ypklKwRPHZcJ1g_MoucXLoc/edit?usp=sharing

Συνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Υπάρχει εκκαθαρισμένος ΠΕ60? Δεν μπορώ να τον βρω,

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.