*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για εισαγωγή στo ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ 2021-2022  (Αναγνώστηκε 5117 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στo ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ 2021-2022
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 19, 2021, 09:09:30 μμ »
Η κατηγορία Πτυχιούχοι ΑΕΙ δίνει 40% των θέσεων, άρα σου δίνει περισσότερες πιθανότητες εισαγωγής.
Στο κάτω κάτω όποιος ενδιαφέρεται για την εκπαίδευση πιθανώς είναι ήδη εγγεγραμμένος στους πίνακες αναπληρωτών.

Η Αθήνα δίνει τις περισσότερες θέσεις εισαγωγής, αλλά έχει και μεγάλο πληθυσμό οπότε μπορεί να την προτιμήσουν πολλοί.
Αλλά δεν ξέρεις κανείς πώς θα ενεργήσουν οι υποψήφιοι. Πρέπει να σκεφτείς τι είναι καλύτερο και να αποφασίσεις.
ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
1)Η παρακολούθηση του ΕΠΠΑΙΚ ΑΣΠΑΙΤΕ υπάρχει μόνο για τους αναπληρωτές που θέλουν να ''ανέβουν'' θέσεις στον πίνακα αναπληρωτών ή εξυπηρετεί και κάποιο άλλο λόγο;
2)Πόσες απουσίες δικαιούμαστε;
3)Εγώ που είμαι απόφοιτος ΑΕΙ και ταυτόχρονα και στον πίνακα αναπληρωτών,απ'ότι κατάλαβα έχω πιο πολλές πιθανότητες να κάνω αίτηση ως πτυχιούχος ΑΕΙ κι όχι ως εγγεγραμμένος στους πίνακες αναπληρωτών. Αν το κάνω αυτό θα έχω πρόβλημα;Δηλαδή θα απορριφθώ επειδή απέκρυψα το γεγονός ότι είμαι στους πίνακες αναπληρωτών;
4)Η όλη φάση με την κλήρωση θυμίζει λίγο τζόκερ.Αλήθεια,τι νόημα έχει η κλήρωση φέτος αφού τα μαθήματα θα γίνουν εξ αποστάσεως κι άρα θα μπορούσαν οι πάντες-ή έστω πολλοί περισσότεροι -να συμμετάσχουν ηλεκτρονικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον/α απαντήσει .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στo ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ 2021-2022
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 19, 2021, 10:48:31 μμ »
ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
1)Η παρακολούθηση του ΕΠΠΑΙΚ ΑΣΠΑΙΤΕ υπάρχει μόνο για τους αναπληρωτές που θέλουν να ''ανέβουν'' θέσεις στον πίνακα αναπληρωτών ή εξυπηρετεί και κάποιο άλλο λόγο;
2)Πόσες απουσίες δικαιούμαστε;
3)Εγώ που είμαι απόφοιτος ΑΕΙ και ταυτόχρονα και στον πίνακα αναπληρωτών,απ'ότι κατάλαβα έχω πιο πολλές πιθανότητες να κάνω αίτηση ως πτυχιούχος ΑΕΙ κι όχι ως εγγεγραμμένος στους πίνακες αναπληρωτών. Αν το κάνω αυτό θα έχω πρόβλημα;Δηλαδή θα απορριφθώ επειδή απέκρυψα το γεγονός ότι είμαι στους πίνακες αναπληρωτών;
4)Η όλη φάση με την κλήρωση θυμίζει λίγο τζόκερ.Αλήθεια,τι νόημα έχει η κλήρωση φέτος αφού τα μαθήματα θα γίνουν εξ αποστάσεως κι άρα θα μπορούσαν οι πάντες-ή έστω πολλοί περισσότεροι -να συμμετάσχουν ηλεκτρονικά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον/α απαντήσει .
Η παιδαγωγική επάρκεια εκτός του ότι δίνει προβάδισμα σε σχέση με τους μη έχοντες, είναι απαραίτητη για μόνιμο διορισμό.
Υπάρχει ένα περιθώριο απουσιών 20% αν θυμάμαι καλά, αλλά πλέον που είναι εξ αποστάσεως είναι πολύ πιο εύκολο να τηρηθεί σε σύγκριση με όσους το κάναμε με φυσική παρουσία.
Μπορείτε να δηλώσετε μια κατηγορία, καθώς μπορεί να πληροί κάποιος τα κριτήρια να συμμετέχει σε περισσότερες από μία. Αν τυχόν κάποιος δηλώσει συμμετοχή σε δύο κατηγορίες τότε απορρίπτεται η συμμετοχή του και από τις δύο.
Η αλήθεια είναι ότι τις περισσότερες πιθανότητες έχουν όσοι είναι κάτοχοι μεταπτυχιακού, καθώς μεταφέρονται οι κενές θέσεις των διδακτόρων οι οποίοι έχουν μικρή έως μηδαμινή συμμετοχή. Για τις υπόλοιπες κατηγορίες είναι δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στo ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ 2021-2022
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 19, 2021, 11:27:16 μμ »
Thanks!! Τις ίδιες σκέψεις κάνουμε.. Αν  ξέρει κανείς που βρίσκει κανείς τον αριθμό υποψηφίων ανά κατηγορια θα βοηθούσε.... Παλιά έδιναν αναλυτικά παντως τα αποτελεσματα
Ο αριθμός υποψηφίων ανά κατηγορία σε κάθε πόλη φαίνεται στην τρίτη σελίδα της προκήρυξης:
http://files.aspete.gr/elke/2021/prosklisi_eppaik2122.pdf

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη για εισαγωγή στo ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ 2021-2022
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 19, 2021, 11:30:46 μμ »
yiannk δεν είσαι υποχρεωμένος να διαλέξεις την κατηγορία για τους αναπληρωτές που είναι εγγεγραμμένοι στους πίνακες.
Ο καθένας διαλέγει όποια κατηγορία θεωρεί ότι του δίνει περισσότερες πιθανότητες εισαγωγής.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 681
Σύνολο: 694

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.