*

Αποστολέας Θέμα: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών  (Αναγνώστηκε 143327 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MD89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #448 στις: Ιούλιος 27, 2021, 12:21:45 μμ »
Μετά απο παράκληση του φίλου rnr και χρησιμοποιώντας ως βάση το excel του σερραίου έφτιαξα το παρακάτω για τους φιλόλογους ως το 2000 ώστε να βοηθήσετε ο ένας τον άλλο βάζοντας τις προτιμήσεις σας:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N-gDOVwCtHr7F-y-fbCq_eyn9EcKtJAEzQtZtqiV8uE/edit?usp=sharing

Πολλές ευχαριστίες για τη δημιουργία του εξελόφυλλου! Εάν συμπληρωθεί από επαρκές πλήθος μελλοσυναδέλφων, θα βοηθήσει στο να αποκομίσουμε μία καλύτερη εικόνα για τις περιοχές στις οποίες ενδέχεται (ή: δεν ενδέχεται, λόγω επιλογής τους από υποψηφίους με μικρότερο αύξοντα αριθμό αξιολογικής κατάταξης) να τοποθετηθούμε.

Μία σχετική απορία: η σειρά κατάταξης μου στον πίνακα αυτό είναι περίπου εκατό θέσεις μικρότερη από τον αριθμό τον οποίο έβλεπα σε "εκκαθαρισμένους" πίνακες που είχαν αναρτηθεί προηγουμένως. Πού οφείλεται αυτή η διαφορά; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:56:52 »

Αποσυνδεδεμένος Sagittarius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #449 στις: Ιούλιος 27, 2021, 12:34:44 μμ »
Μετά απο παράκληση του φίλου rnr και χρησιμοποιώντας ως βάση το excel του σερραίου έφτιαξα το παρακάτω για τους φιλόλογους ως το 2000 ώστε να βοηθήσετε ο ένας τον άλλο βάζοντας τις προτιμήσεις σας:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N-gDOVwCtHr7F-y-fbCq_eyn9EcKtJAEzQtZtqiV8uE/edit?usp=sharing

Συνάδελφε τα διαφορετικά χρώματα των στηλών σημαίνουν πρώτη, δεύτερη, τρίτη προτίμηση;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #450 στις: Ιούλιος 27, 2021, 12:36:45 μμ »
Πολλές ευχαριστίες για τη δημιουργία του εξελόφυλλου! Εάν συμπληρωθεί από επαρκές πλήθος μελλοσυναδέλφων, θα βοηθήσει στο να αποκομίσουμε μία καλύτερη εικόνα για τις περιοχές στις οποίες ενδέχεται (ή: δεν ενδέχεται, λόγω επιλογής τους από υποψηφίους με μικρότερο αύξοντα αριθμό αξιολογικής κατάταξης) να τοποθετηθούμε.

Μία σχετική απορία: η σειρά κατάταξης μου στον πίνακα αυτό είναι περίπου εκατό θέσεις μικρότερη από τον αριθμό τον οποίο έβλεπα σε "εκκαθαρισμένους" πίνακες που είχαν αναρτηθεί προηγουμένως. Πού οφείλεται αυτή η διαφορά; Ευχαριστώ.

Δεν ξέρω. Πήρα τα 2000 ονόματα απο τον οριστικό εκκαθαρισμένο του φίλου trust.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #451 στις: Ιούλιος 27, 2021, 12:37:14 μμ »
Συνάδελφε τα διαφορετικά χρώματα των στηλών σημαίνουν πρώτη, δεύτερη, τρίτη προτίμηση;

Ναι. Για να μη μπερδεύεις τις στήλες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:56:52 »

Αποσυνδεδεμένος Sagittarius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #452 στις: Ιούλιος 27, 2021, 12:37:42 μμ »
Ναι. Για να μη μπερδεύεσαι.

Σ'ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #453 στις: Ιούλιος 27, 2021, 01:10:57 μμ »
συναδελφοι καλησπερα. αν θελετε, δηλωστε τις προτιμησεις σας προκειμενου να διευκολυνθούμε με τις δηλωσεις μας. καλη επιτυχία σε ολους!!!



https://docs.google.com/spreadsheets/d/1N-gDOVwCtHr7F-y-fbCq_eyn9EcKtJAEzQtZtqiV8uE/edit#gid=534932605
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2021, 01:16:47 μμ από mariliane »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #454 στις: Ιούλιος 27, 2021, 02:18:38 μμ »
Εγώ είμαι ΠΕ04,αλλα θα ήθελα να ακουσω τι σκέφτεστε για το δίλημμα: μακρυά και πολλά μόρια ή κοντα, με πιθανό κλείδωμα για πολλά έτη?
Το έβαλα και σε άλλο νήμα, αλλά δε νομίζω οτι ήταν το σωστό.Έχω πελαγώσει προφανώς χαχα

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #455 στις: Ιούλιος 27, 2021, 02:26:36 μμ »
Εγώ είμαι ΠΕ04,αλλα θα ήθελα να ακουσω τι σκέφτεστε για το δίλημμα: μακρυά και πολλά μόρια ή κοντα, με πιθανό κλείδωμα για πολλά έτη?
Το έβαλα και σε άλλο νήμα, αλλά δε νομίζω οτι ήταν το σωστό.Έχω πελαγώσει προφανώς χαχα

μακρια , φυσικα! ( θα με θυμηθεις)

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #456 στις: Ιούλιος 27, 2021, 02:40:32 μμ »
μακρια , φυσικα! ( θα με θυμηθεις)
Σ ευχαριστώ πολύ! Έχω ένα μικρο 2,5 ετών κι αυτό είναι η αιτία που έχω το δίλημμα.. Η σιγουριά σου με κάνει να προκρίνω το μακριά!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #457 στις: Ιούλιος 27, 2021, 03:11:46 μμ »
Σ ευχαριστώ πολύ! Έχω ένα μικρο 2,5 ετών κι αυτό είναι η αιτία που έχω το δίλημμα.. Η σιγουριά σου με κάνει να προκρίνω το μακριά!
Θα πάρεις μαζί σου το παιδί και κάποιον να στο κρατάει;
Αν μπορείς να το κάνεις αυτό, δήλωσε μακριά, αλλιώς κοντά, με κλειστά μάτια. Δεν είναι τόσα τα χρήματα του νεοδιόριστου, για να βάλεις γυναίκα για το παιδί σου. Εξάλλου, δεν είναι σίγουρο πως θα συγκεντρώσεις τόσα πολλά μόρια στα 2 χρόνια, ώστε να πάρεις μετάθεση για τον τόπο σου αμέσως μετά.
Ξέρεις πόσα μόρια απαιτούνται σε πολλές περιπτώσεις, για να "πιάσεις" νομούς όπως η Θεσ/νίκη, η κεντρική Αθήνα, η Κοζάνη, τα Γιάννενα, η Λάρισα και πολλοί ακόμη;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος blueswire

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 849
  • Φύλο: Άντρας
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #458 στις: Ιούλιος 27, 2021, 03:47:44 μμ »
Συνάδελφοι, οι περιοχές που θα δηλώσετε και αυτή που τελικά θα διοριστείτε μπορεί να καθορίσει τη ζωή σας για πολλά επόμενα χρόνια γι' αυτό προσοχή. Κάποιος που έχει μικρά παιδιά δεν είναι τόσο εύκολο να πάει μακριά γιατί μπορεί να κάνει χρόνια ή δεκαετίες να γυρίσει στον τόπο του. Όπως αναφέρθηκε υπάρχουν περιοχές όπως Γιάννενα π.χ. που παίρνει κανείς μετάθεση μέσα στην πόλη μετά από πολλά χρόνια γι' αυτό επιλέξτε με προσοχή τις περιοχές... άλλωστε οι περισσότεροι που διορίζονται τώρα έχουν υπηρετήσει πολλά χρόνια αναπληρωτές και έχουν πολλά μόρια ώστε να συνδιεκδικήσουν τις περιζήτητες οργανικές...

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #459 στις: Ιούλιος 27, 2021, 03:48:32 μμ »
Τα πολλά μόρια δεν έχουν σχέση με το μακριά (από τον τόπο μόνιμης κατοικίας).
Όπως επίσης δεν έχουν όλες οι περιοχές δυσπρόσιτα σχολεία.
Υπάρχουν βέβαια και περιοχές με αμιγώς δυσπρόσιτα σχολεία (10+ μόρια), πρόχειρα που έρχονται στο μυαλό Β' Έβρου, Γ' Πειραιά, Δ' Δωδεκανήσων κλπ
Δεν είναι βέβαιο ότι στην περιοχή που θα διοριστείτε θα μπορέσετε να υπηρετήσετε (έστω και μια χρονιά) σε δυσπρόστιο. Μπορεί να σας το "πάρει" άλλος συνάδελφος που προηγείται.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #460 στις: Ιούλιος 27, 2021, 03:51:58 μμ »
Θα πάρεις μαζί σου το παιδί και κάποιον να στο κρατάει;
Αν μπορείς να το κάνεις αυτό, δήλωσε μακριά, αλλιώς κοντά, με κλειστά μάτια. Δεν είναι τόσα τα χρήματα του νεοδιόριστου, για να βάλεις γυναίκα για το παιδί σου. Εξάλλου, δεν είναι σίγουρο πως θα συγκεντρώσεις τόσα πολλά μόρια στα 2 χρόνια, ώστε να πάρεις μετάθεση για τον τόπο σου αμέσως μετά.
Ξέρεις πόσα μόρια απαιτούνται σε πολλές περιπτώσεις, για να "πιάσεις" νομούς όπως η Θεσ/νίκη, η κεντρική Αθήνα, η Κοζάνη, τα Γιάννενα, η Λάρισα και πολλοί ακόμη;
Το παιδι μαζί μου, ο συζυγος τον περισσοτερο καιρό μαζί μας.. Περιπου μια βδομάδα το μήνα θα φευγει για Αθήνα (Αθηναίοι είμαστε) για δουλειά,τις υπόλοιπες μέρες εξ αποστασεως αυτος..Σκοπός είναι να την παω παιδικο, ελπίζω να έχει εκει που θα βρεθώ..
Το οικονομικό ναι, μεγάλο ζήτημα, θα συντηρούμε δυο σπίτια (δυο ενοίκια).. Ουουουφφ..
Σκεφτομαι πως κ Καστελόριζο να παω, δεν ξέρει κανεις αν θα καταφέρω να πλησιασω Αθήνα, τον τρίτο χρόνο..
Σ ευχαριστώ και παλι..

Αποσυνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #461 στις: Ιούλιος 27, 2021, 03:52:22 μμ »
Τα Γιάννενα, αφού αναφέρθηκαν, έχουν μόνο ένα δυσπρόσιτο που απέχει 55-60 χλμ από την πόλη.
Αντίθετα ο Έβρος έχει αρκετά δυσπρόσιτα αλλά όλα, σχεδόν, σε πεδινές/ημιορεινές περιοχές, και το μακρύτερο απέχει 150 χλμ από την Αλεξανδρούπολη.
Από την άλλη στον Έβρο χιονίζει και έχει παγετό πιο συχνά από τα Γιάννενα.
Είναι γενικά μπέρδεμα και θέλει σκέψη και ψάξιμο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 371
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.