*

Αποστολέας Θέμα: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών  (Αναγνώστηκε 142862 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #518 στις: Ιούλιος 28, 2021, 11:03:57 πμ »
Συνάδελφοι ξαναμεταφέρω τις πληροφορίες που μόλις έμαθα.

1. Μου είπε η πηγή που μίλησα οτι θα γίνει ανακοίνωση ονομάτων 2/8

2. Ορκομωσίες  το πολύ μέχρι 18/8


Οσον αφορά το πρώτο ρώτησα επίμονα επειδή με αφορά προσωπικά τι θα γίνει με τις υπόλοιπες ειδικότητες αλλά δεν ήξερε. Προσωπικά εκτιμώ οτι για να τρέξουν για όλους μαζί και να βγούν τα ονόματα πρέπει σήμερα να βγεί η πρόσκληση για τους υπόλοιπους και να δηλώσουμε ως την Κυριακή (το να μη γίνει και τα υπόλοιπα ΠΕ να τρέξουν μετά καταστρατηγεί το οτι τα ΠΕ πρέπει υποχρεωτικά να τρέξουν με αύξοντα αριθμό). Φυσικά το 1 συμφωνεί και με την καταχώρηση των διοριστέων που αναφερόταν στο mail του πατρέα.

Όσον αφορά το δεύτερο λογικό για να μην έχουν και τυπικά πάτημα οι της ειδικής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:43 »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #519 στις: Ιούλιος 28, 2021, 11:19:14 πμ »
Λοιπόν, ορίστε μερικά στοιχεία, που αφορούν τις πρώτες 800 τόσο θέσεις του πίνακα. Έκατσα και κοίταξα ποια μέρη δηλώνονται για αναπλήρωση. Συμπεριέλαβα και άτομα που πάνε ειδική αγωγή προσθέτοντας τα μόρια που αντιστοιχούν στην προϋπηρεσία που έχουν αποκτήσει από τότε που βγήκαν οι πίνακές τους μέχρι που βγήκαν οι προσωρινοί της 2ΓΕ. ΔΕΝ τους έψαξα έναν έναν στους πίνακες της 2ΓΕ, οπότε πιθανά να υπάρχουν και άλλοι που πάνε αναπληρωτές ειδική και απέκτησαν και κάποιο ακαδημαϊκό προσόν από την 3ΕΑ μέχρι τη 2ΓΕ και άρα να είναι πλέον στην 800αδα της 2ΓΕ. Anyway:

Ανατολική Μακεδονία Θράκη: 47
Αττική: 172
Νησιά Βορείου Αιγαίου: 24
Δυτική Ελλάδα: 52
Δυτική Μακεδονία: 11
Ηπειρος: 21
Θεσσαλία: 21
Νησιά Ιονίου: 33
Κεντρική Μακεδονία: 66
Κρήτη: 70
Πελοπόννησος: 43
Στερεά Ελλάδα: 48
Κυκλαδες:14
Δωδεκάνησα: 42

Το άθροισμα είναι 674. Γιατί υπάρχει το έλλειμα μέχρι το 800 δεν ξέρω. Σίγουρα αρκετοί είναι με διπλά πτυχία που πήγαν αναπληρωτές με το άλλο τους πτυχίο. Απο κει και πέρα δεν ξέρω, κάποιοι μπορεί και να μου έχουν ξεφύγει με όλα τα copy-paste από φύλλο εργασίας σε φύλλο εργασίας, οπότε όλο αυτό είναι ενδεικτικό και μόνον!

Είναι ενδεικτικός, μπράβο για τη δουλειά που εκανες.
Γνωρίζω περιπτώσεις συζύγων που δηλώνουν νησί γιατί μόνο έτσι μπορούν να είναι και οι 2 ειδικότητες σε 1 μέρος αλλά καταγονται από κεντρική περιοχή.
Τώρα με τη μονιμότητα και τα κενά που έδωσαν στην καθε ειδικοτητα δεν ξέρω τι θα προτιμήσουν.
Άλλοι πήγαιναν χρόνια σε δυσπρόσιτα και τώρα με το διορισμό θα επιλέξουν πιο κεντρικά μέρη καθώς πιστεύουν πως μάζεψαν αρκετά μόρια μετάθεσης, αν δεν πετύχουν τον τόπο τους.
Αλλά πιστεύω πως γενικά η λίστα  που εφτιαξες δείχνει την πρόθεση.

Αποσυνδεδεμένος rnr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #520 στις: Ιούλιος 28, 2021, 11:22:26 πμ »
Λοιπόν, ορίστε μερικά στοιχεία, που αφορούν τις πρώτες 800 τόσο θέσεις του πίνακα. Έκατσα και κοίταξα ποια μέρη δηλώνονται για αναπλήρωση. Συμπεριέλαβα και άτομα που πάνε ειδική αγωγή προσθέτοντας τα μόρια που αντιστοιχούν στην προϋπηρεσία που έχουν αποκτήσει από τότε που βγήκαν οι πίνακές τους μέχρι που βγήκαν οι προσωρινοί της 2ΓΕ. ΔΕΝ τους έψαξα έναν έναν στους πίνακες της 2ΓΕ, οπότε πιθανά να υπάρχουν και άλλοι που πάνε αναπληρωτές ειδική και απέκτησαν και κάποιο ακαδημαϊκό προσόν από την 3ΕΑ μέχρι τη 2ΓΕ και άρα να είναι πλέον στην 800αδα της 2ΓΕ. Anyway:

Ανατολική Μακεδονία Θράκη: 47
Αττική: 172
Νησιά Βορείου Αιγαίου: 24
Δυτική Ελλάδα: 52
Δυτική Μακεδονία: 11
Ηπειρος: 21
Θεσσαλία: 21
Νησιά Ιονίου: 33
Κεντρική Μακεδονία: 66
Κρήτη: 70
Πελοπόννησος: 43
Στερεά Ελλάδα: 48
Κυκλαδες:14
Δωδεκάνησα: 42

Το άθροισμα είναι 674. Γιατί υπάρχει το έλλειμα μέχρι το 800 δεν ξέρω. Σίγουρα αρκετοί είναι με διπλά πτυχία που πήγαν αναπληρωτές με το άλλο τους πτυχίο. Απο κει και πέρα δεν ξέρω, κάποιοι μπορεί και να μου έχουν ξεφύγει με όλα τα copy-paste από φύλλο εργασίας σε φύλλο εργασίας, οπότε όλο αυτό είναι ενδεικτικό και μόνον!

Συναδερφε ευχαριστουμε. Εξαιρετικη δουλεια

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #521 στις: Ιούλιος 28, 2021, 12:00:15 μμ »
Επανέρχομαι λίγο σε αυτό που πόσταρα πριν. Δίπλα στον αριθμό αναπληρωτών στην κάθε περιφέρεια έχω βάλει και τις οργανικές θέσεις για διορισμό. Υπενθυμίζω ότι οι επιλογές των αναπληρωτών αφορούν μέχρι τη θέση 800 περίπου του πίνακα.

Αττική: 172 259
Πελοπόννησος: 43 89
Στερεά Ελλάδα: 48 144
Θεσσαλία: 21 9
Δυτική Ελλάδα: 52 106
Δυτική Μακεδονία: 11 1
Κεντρική Μακεδονία: 66 83
Ανατολική Μακεδονία Θράκη: 47 58
Ηπειρος: 21 27
Νησιά Ιονίου: 33 77
Νησιά Βορείου Αιγαίου: 24 66
Κρήτη: 70 134
Κυκλαδες:14 86
Δωδεκάνησα: 42 207

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:36:43 »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #522 στις: Ιούλιος 28, 2021, 12:18:17 μμ »
Επανέρχομαι λίγο σε αυτό που πόσταρα πριν. Δίπλα στον αριθμό αναπληρωτών στην κάθε περιφέρεια έχω βάλει και τις οργανικές θέσεις για διορισμό. Υπενθυμίζω ότι οι επιλογές των αναπληρωτών αφορούν μέχρι τη θέση 800 περίπου του πίνακα.

Αττική: 172 259
Πελοπόννησος: 43 89
Στερεά Ελλάδα: 48 144
Θεσσαλία: 21 9
Δυτική Ελλάδα: 52 106
Δυτική Μακεδονία: 11 1
Κεντρική Μακεδονία: 66 83
Ανατολική Μακεδονία Θράκη: 47 58
Ηπειρος: 21 27
Νησιά Ιονίου: 33 77
Νησιά Βορείου Αιγαίου: 24 66
Κρήτη: 70 134
Κυκλαδες:14 86
Δωδεκάνησα: 42 207
Σχετικά με τους φιλολόγους στους εκκαθαρισμενους από το 800 και πάνω (αλλα και πιο κατω) υπάρχουν και συνάδελφοι της ειδικης  που εργάστηκαν πέρυσι στη Α φάση ειδικης  στην παράλληλη στήριξη και στα κεσυ. Δεν είχαν διοριστεί με την 3ΕΑ
Ίσως αυτοί να σου λείπουν.

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #523 στις: Ιούλιος 28, 2021, 12:24:18 μμ »
MΕΧΡΙ ΚΑΙ Παρασκευή οι αιτήσεις? Αποτελέσματα πότε αναμένουμε?

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #524 στις: Ιούλιος 28, 2021, 12:37:06 μμ »
Σχετικά με τους φιλολόγους στους εκκαθαρισμενους από το 800 και πάνω (αλλα και πιο κατω) υπάρχουν και συνάδελφοι της ειδικης  που εργάστηκαν πέρυσι στη Α φάση ειδικης  στην παράλληλη στήριξη και στα κεσυ. Δεν είχαν διοριστεί με την 3ΕΑ
Ίσως αυτοί να σου λείπουν.

Όχι τους έχω βάλει αυτούς. Είναι σίγουρα καμία 60αρια με διπλά πτυχία και σίγουρα αρκετοί που δεν πήγαν αναπληρωτές αλλά έκαναν τα χαρτιά τους μόνο για διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #525 στις: Ιούλιος 28, 2021, 12:40:21 μμ »
Επανέρχομαι λίγο σε αυτό που πόσταρα πριν. Δίπλα στον αριθμό αναπληρωτών στην κάθε περιφέρεια έχω βάλει και τις οργανικές θέσεις για διορισμό. Υπενθυμίζω ότι οι επιλογές των αναπληρωτών αφορούν μέχρι τη θέση 800 περίπου του πίνακα.

Αττική: 172 259
Πελοπόννησος: 43 89
Στερεά Ελλάδα: 48 144
Θεσσαλία: 21 9
Δυτική Ελλάδα: 52 106
Δυτική Μακεδονία: 11 1
Κεντρική Μακεδονία: 66 83
Ανατολική Μακεδονία Θράκη: 47 58
Ηπειρος: 21 27
Νησιά Ιονίου: 33 77
Νησιά Βορείου Αιγαίου: 24 66
Κρήτη: 70 134
Κυκλαδες:14 86
Δωδεκάνησα: 42 207

Αν και ενδεικτικό πολύ ενδιαφέρον! Βλέπουμε για όσους είναι από Βόρεια Ελλάδα ότι μάλλον θα υπάρχουν κάποια κενά σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη και Κεντρική Μακεδονία και μετά το 800 του πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος syriana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #526 στις: Ιούλιος 28, 2021, 12:55:06 μμ »
Λοιπόν, ορίστε μερικά στοιχεία, που αφορούν τις πρώτες 800 τόσο θέσεις του πίνακα. Έκατσα και κοίταξα ποια μέρη δηλώνονται για αναπλήρωση. Συμπεριέλαβα και άτομα που πάνε ειδική αγωγή προσθέτοντας τα μόρια που αντιστοιχούν στην προϋπηρεσία που έχουν αποκτήσει από τότε που βγήκαν οι πίνακές τους μέχρι που βγήκαν οι προσωρινοί της 2ΓΕ. ΔΕΝ τους έψαξα έναν έναν στους πίνακες της 2ΓΕ, οπότε πιθανά να υπάρχουν και άλλοι που πάνε αναπληρωτές ειδική και απέκτησαν και κάποιο ακαδημαϊκό προσόν από την 3ΕΑ μέχρι τη 2ΓΕ και άρα να είναι πλέον στην 800αδα της 2ΓΕ. Anyway:

Ανατολική Μακεδονία Θράκη: 47
Αττική: 172
Νησιά Βορείου Αιγαίου: 24
Δυτική Ελλάδα: 52
Δυτική Μακεδονία: 11
Ηπειρος: 21
Θεσσαλία: 21
Νησιά Ιονίου: 33
Κεντρική Μακεδονία: 66
Κρήτη: 70
Πελοπόννησος: 43
Στερεά Ελλάδα: 48
Κυκλαδες:14
Δωδεκάνησα: 42

Το άθροισμα είναι 674. Γιατί υπάρχει το έλλειμα μέχρι το 800 δεν ξέρω. Σίγουρα αρκετοί είναι με διπλά πτυχία που πήγαν αναπληρωτές με το άλλο τους πτυχίο. Απο κει και πέρα δεν ξέρω, κάποιοι μπορεί και να μου έχουν ξεφύγει με όλα τα copy-paste από φύλλο εργασίας σε φύλλο εργασίας, οπότε όλο αυτό είναι ενδεικτικό και μόνον!

Ευχαριστούμε mtsag! Είναι μέχρι το 800 από τον εκκαθαρισμένο;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #527 στις: Ιούλιος 28, 2021, 01:08:46 μμ »
Ευχαριστούμε mtsag! Είναι μέχρι το 800 από τον εκκαθαρισμένο;

Ναι, 800 και κάτι ψιλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2021, 01:14:06 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #528 στις: Ιούλιος 28, 2021, 01:16:50 μμ »
Γενικά τις συμβουλές όλων να τις φιλτραρετε. Δεν είναι όλες με καλή πρόθεση.
Στις ομάδες του φεισμπουκ παρατηρώ άτομα που θέλουν να διοριστούν σε δυσπρόσιτα γιατί είναι τόπος συμφερόντων τους να παρακινούν συναδέλφους να μην τα δηλώσουν.
Γκουγκλαρετε ονοματα προτου λαβετε σοβαρα υποψιν τα λογια τους.
Η μόνη άληθεια είναι τα ποσοστά ικανοποίησης μεταθέσεων καθε χρόνο που πραγματικά είναι μικρά. Αλλά αν πιστεύετε  ότι πετυχαινετε δυσπρόσιτο και θέλετε μετάθεση σπίτι σας , είναι ο πιο σύντομος δρόμος από τον διορισμο σε περιοχές με 1 μόριο το χρόνο.  Εκτος κι αν ειναι ο διπλανος νομός από το σπίτι σας.
Αν το αντέχετε προσωπικά και οικονομικα να το προτιμήσετε.  Όσοι πήραν φέτος,σε δύσκολες ειδικότητες ειδικά, μετα απο 10 + χρονια μετάθεση σε κέντρο Αθηνα-Θεσσαλονικη ήταν από δυσπρόσιτα.
Είναι πολλά τα χρόνια, αλλά η μονιμότητα στην εκπαιδευση δεν υπόσχεται και διορισμό σπίτι σου. Πάλι μόρια κυνηγάς...

Συμφωνώ απόλυτα. Μερικοί επιμένουν να δίνουν «συμβουλές» και να επηρεάζουν συναδέλφους ίσως όχι πάντα χωρίς σκοπιμότητα. Εμένα αυτή η επανάληψη και η επιμονή κάποιων με προβληματίζει. Άλλο η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ μας και το μοίρασμα της αγωνίας που έχουμε ενόψει των αποφάσεων για την αίτηση και άλλο να προσπαθείς να επηρεάσεις τόσο πολύ κάποιον με απόλυτες τοποθετήσεις.

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #529 στις: Ιούλιος 28, 2021, 01:33:02 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα. Μερικοί επιμένουν να δίνουν «συμβουλές» και να επηρεάζουν συναδέλφους ίσως όχι πάντα χωρίς σκοπιμότητα. Εμένα αυτή η επανάληψη και η επιμονή κάποιων με προβληματίζει. Άλλο η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ μας και το μοίρασμα της αγωνίας που έχουμε ενόψει των αποφάσεων για την αίτηση και άλλο να προσπαθείς να επηρεάσεις τόσο πολύ κάποιον με απόλυτες τοποθετήσεις.

καλησπερα και καλη τοποθετηση σ ολους! Επειδη μαλλον παιρνει κι εμενα η μπαλα των "συμβούλων-εξαπατητων" ,ας αφησω και κατι ακομα εδω...Η μονη σκοπιμοτητα που θα μπορουσα να εχω ειναι να μοιραστω την υπεροχη εμπειρια μου σε νησακι του Ιονιου απο το 2011 μεχρι και σημερα, εξαιρουμενων 3 αποσπασεων στα ενδοτερα. Δε  θα μπορουσε να βρει καποιος πιο "βολικο" δυσπροσιτο,  με 20 μορια ανα ετος...και να φτανει σε 5 ωρες οπουδηποτε στην Ελλαδα. Δε χρειαζεται να γινονται οι καλοι συναδελφοι εδω  "Βig brother" και να βλεπουν τι δηλωνει καθενας και ποσο μενει εκει που υπηρετει...Ευτυχως οι φιλολογοι δεν εχουν τοσο κορεσμο σε διεξοδους μεταθεσεων και αποσπασεων ( σε βαθμο που καποιοι περιμενουν υπομονετικα για τη βελτιστη μεταθεση, ενω θα μπορουσαν να αφησουν τα μακρινα και να επιστρεψουν,τροπον τινα, στα περιβοητα  ομορα μερη).
Μην πατε ,οσοι πατε , στα μικρα σχολεια των νησιων με διαθεση τιμωρημενου και απελπισμενου που ξεβολευεται...Εχει διαμαντακια παντου, απολαυστε τη μερα. Αποσπασεις και μεταθεσεις παντα ερχονται...

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #530 στις: Ιούλιος 28, 2021, 01:35:33 μμ »
καλησπερα και καλη τοποθετηση σ ολους! Επειδη μαλλον παιρνει κι εμενα η μπαλα των "συμβούλων-εξαπατητων" ,ας αφησω και κατι ακομα εδω...Η μονη σκοπιμοτητα που θα μπορουσα να εχω ειναι να μοιραστω την υπεροχη εμπειρια μου σε νησακι του Ιονιου απο το 2011 μεχρι και σημερα, εξαιρουμενων 3 αποσπασεων στα ενδοτερα. Δε  θα μπορουσε να βρει καποιος πιο "βολικο" δυσπροσιτο,  με 20 μορια ανα ετος...και να φτανει σε 5 ωρες οπουδηποτε στην Ελλαδα. Δε χρειαζεται να γινονται οι καλοι συναδελφοι εδω  "Βig brother" και να βλεπουν τι δηλωνει καθενας και ποσο μενει εκει που υπηρετει...Ευτυχως οι φιλολογοι δεν εχουν τοσο κορεσμο σε διεξοδους μεταθεσεων και αποσπασεων ( σε βαθμο που καποιοι περιμενουν υπομονετικα για τη βελτιστη μεταθεση, ενω θα μπορουσαν να αφησουν τα μακρινα και να επιστρεψουν,τροπον τινα, στα περιβοητα  ομορα μερη).
Μην πατε ,οσοι πατε , στα μικρα σχολεια των νησιων με διαθεση τιμωρημενου και απελπισμενου που ξεβολευεται...Εχει διαμαντακια παντου, απολαυστε τη μερα. Αποσπασεις και μεταθεσεις παντα ερχονται...
Σε καμια περίπτωση δεν αναφερόμουν σε σένα! Αντιθέτως σε ευχαρίστησα και εμένα τουλάχιστον με βοήθησες! Αλλού χτυπάει η καμπάνα :) ;)

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Φιλόλογοι διορισμοί - Δήλωση περιοχών
« Απάντηση #531 στις: Ιούλιος 28, 2021, 01:37:14 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα. Μερικοί επιμένουν να δίνουν «συμβουλές» και να επηρεάζουν συναδέλφους ίσως όχι πάντα χωρίς σκοπιμότητα. Εμένα αυτή η επανάληψη και η επιμονή κάποιων με προβληματίζει. Άλλο η ανταλλαγή απόψεων μεταξύ μας και το μοίρασμα της αγωνίας που έχουμε ενόψει των αποφάσεων για την αίτηση και άλλο να προσπαθείς να επηρεάσεις τόσο πολύ κάποιον με απόλυτες τοποθετήσεις.

Υπαρχει μεγαλυτερη αγωνια απο τους  περσινους διορισμους της ειδικης και εντονοτερος ανταγωνισμός, καθώς απο τη γενική εχουν αφαιρεθει αρκετες και βασικες περιοχες διορισμου και θα κατανεμηθούν δυσανάλογα οι συναδελφοι, ειδικα της βορειας ελλαδας.
Οπότε το ξέρουν και βλέπουν κάποιες θέσεις που έχουν πολλά μορια να καταλαμβανονται από τους πιο πάνω.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159542
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 270
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 280
Σύνολο: 286

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.