*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022  (Αναγνώστηκε 63636 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 07, 2021, 12:33:21 πμ »
Kαλησπέρα σας. Στον εκκαθαρισμένο πίνακα είμαι κοντά στο 990 . Έχω ελπίδες στην α΄φάση για νομό Ηρακλείου; Γενικότερα έχω ελπίδες να δουλέψω στην ά  φάση, αν δηλώσω όλες τις περιοχές της Ελλάδος;

Ναι έχεις. Σίγουρα οι πιθανότητες σου μεγιστοποιούνται αν δηλώσεις όλη την Ελλάδα. Αυτό ήθελα να γράψω και στην συναδελφισσα που έγραψε πιο πάνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:24 »

Αποσυνδεδεμένος ACHILLES MAN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 07, 2021, 12:36:52 πμ »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος Eleftheriak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 09, 2021, 06:29:56 μμ »
Γειά σας, πέρσι ξεκίνησα δειλά δειλά κ δούλεψα ΑΜΩ στην ενισχυτική διδασκαλία στο νησί μου στην Κω.  Φέτος με θέση 4067 στους εκκαθαρισμενους μετά τους μόνιμους στην ειδική κ γενική  έχω πιθανότητα σε καμία φάση ως ΤΥ η ΔΥΕΠ τουλάχιστον πάλι για τον τόπο μου; Για την ενισχυτική δεν ανησυχώ απλά ξεκίνησε αργά πέρσι 01/02. Ξέρετε αν φετος έστω πάει νωρίτερα

Αποσυνδεδεμένος brebal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 09, 2021, 07:59:41 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω αν οι ΔΔΕ θα δηλώσουν τα λειτουργικά τους κενά μετά τους διορισμούς των μονίμων. Θα μπορούμε κάπου να τα δούμε πριν από τις αιτήσεις των αναπληρωτών ή θα δηλώνουμε περιοχές χωρίς να έχουμε εικόνα των κενών;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:54:24 »

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 09, 2021, 08:30:09 μμ »
Γειά σας, πέρσι ξεκίνησα δειλά δειλά κ δούλεψα ΑΜΩ στην ενισχυτική διδασκαλία στο νησί μου στην Κω.  Φέτος με θέση 4067 στους εκκαθαρισμενους μετά τους μόνιμους στην ειδική κ γενική  έχω πιθανότητα σε καμία φάση ως ΤΥ η ΔΥΕΠ τουλάχιστον πάλι για τον τόπο μου; Για την ενισχυτική δεν ανησυχώ απλά ξεκίνησε αργά πέρσι 01/02. Ξέρετε αν φετος έστω πάει νωρίτερα
Οι διευθύνσεις πρέπει να τοποθετήσουν τους νεοδιόριστους, τους αποσπασμένους από άλλα ΠΥΣΔΕ και μετά να δηλώσουν λειτουργικά κενά τα οποία δεν δημοσιοποιούν. Ακόμα και διεευθύνσεις που δεν έχουν νεοδιόριστους , τώρα είναι στη φάση τοποθέτησης αποσπασμέων σε λειτουργικά. Μακάρι να δηλωθούν έγκαιρα

Αποσυνδεδεμένος skx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 09, 2021, 08:32:29 μμ »
Ήθελα να ρωτήσω αν οι ΔΔΕ θα δηλώσουν τα λειτουργικά τους κενά μετά τους διορισμούς των μονίμων. Θα μπορούμε κάπου να τα δούμε πριν από τις αιτήσεις των αναπληρωτών ή θα δηλώνουμε περιοχές χωρίς να έχουμε εικόνα των κενών;
Οι διευθύνσεις πρέπει να τοποθετήσουν τους νεοδιόριστους, τους αποσπασμένους από άλλα ΠΥΣΔΕ και μετά να δηλώσουν λειτουργικά κενά τα οποία δεν δημοσιοποιούν. Ακόμα και διεευθύνσεις που δεν έχουν νεοδιόριστους , τώρα είναι στη φάση τοποθέτησης αποσπασμέων σε λειτουργικά. Μακάρι να δηλωθούν έγκαιρα

Αποσυνδεδεμένος Eleftheriak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 09, 2021, 10:45:11 μμ »
Οι διευθύνσεις πρέπει να τοποθετήσουν τους νεοδιόριστους, τους αποσπασμένους από άλλα ΠΥΣΔΕ και μετά να δηλώσουν λειτουργικά κενά τα οποία δεν δημοσιοποιούν. Ακόμα και διεευθύνσεις που δεν έχουν νεοδιόριστους , τώρα είναι στη φάση τοποθέτησης αποσπασμέων σε λειτουργικά. Μακάρι να δηλωθούν έγκαιρα
 
Η ερώτηση πιο πολύ έχει ν κάνει για τη σειρά μου αν ο πίνακας θ φτάσει εκεί.. σας ευχαριστώ για την πληροφορία δεν ήξερα ότι δεν τα δημοσιοποιουν

Αποσυνδεδεμένος nirei

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 09, 2021, 11:19:40 μμ »
Γειά σας, πέρσι ξεκίνησα δειλά δειλά κ δούλεψα ΑΜΩ στην ενισχυτική διδασκαλία στο νησί μου στην Κω.  Φέτος με θέση 4067 στους εκκαθαρισμενους μετά τους μόνιμους στην ειδική κ γενική  έχω πιθανότητα σε καμία φάση ως ΤΥ η ΔΥΕΠ τουλάχιστον πάλι για τον τόπο μου; Για την ενισχυτική δεν ανησυχώ απλά ξεκίνησε αργά πέρσι 01/02. Ξέρετε αν φετος έστω πάει νωρίτερα
Δεν ξέρω αν μπορεί να το απαντήσει κάποιος αυτό αυτή τη στιγμή. Πρέπει να τοποθετηθούν όλοι οι μόνιμοι και να ξεκινήσουν οι φάσεις των αναπληρωτών. Αν παίρνουν πολλούς αναπληρωτές σε κάθε φάση, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες να προσληφθείτε νωρίτερα. Ευελπιστούμε, βέβαια, να μην κλείσουν τα σχολεία λόγω κόβιντ και να τρέξουν όλα τα προγράμματα (ΜΝΑΕ, ΤΥ, ΔΥΕΠ, ενισχυτική) στην ώρα τους. Περιμένουμε και θα δούμε.

Αποσυνδεδεμένος Eleftheriak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 09, 2021, 11:55:33 μμ »
Δεν ξέρω αν μπορεί να το απαντήσει κάποιος αυτό αυτή τη στιγμή. Πρέπει να τοποθετηθούν όλοι οι μόνιμοι και να ξεκινήσουν οι φάσεις των αναπληρωτών. Αν παίρνουν πολλούς αναπληρωτές σε κάθε φάση, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες να προσληφθείτε νωρίτερα. Ευελπιστούμε, βέβαια, να μην κλείσουν τα σχολεία λόγω κόβιντ και να τρέξουν όλα τα προγράμματα (ΜΝΑΕ, ΤΥ, ΔΥΕΠ, ενισχυτική) στην ώρα τους. Περιμένουμε και θα δούμε.

Μακάρι να έχουμε μια καλή χρονιά... Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 11, 2021, 08:24:08 μμ »
Καλησπερα...υπαρχει καποιος πινακας πε02 γενικης μαζι με τα ατομα ειδικης αγωγης; κυκλοφορουσε καποτε αλλα δεν το βρισκω τωρα...

Αποσυνδεδεμένος ΜΕΝΙ@

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 12, 2021, 09:27:06 πμ »
Καλημέρα !!! Γνωρίζει κάποιος  αριθμό προσλήψεων για την α φάση ανα ειδικότητα στη δευτεροβάθμια (γενική και ειδική); Η πρωτοβάθμια ήδη γνωρίζει ότι θα προσληφθούν 9500 αναπληρωτές.
Κυρίως με ενδιαφέρει ΠΕ 02  και ΠΕ 02 Εαε !!!

Ίσως ο φίλος μας ο patreas έχει κάποια ενημέρωση;! ☺️

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🙏
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο....κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #95 στις: Αύγουστος 12, 2021, 01:42:31 μμ »
Καλημέρα !!! Γνωρίζει κάποιος  αριθμό προσλήψεων για την α φάση ανα ειδικότητα στη δευτεροβάθμια (γενική και ειδική); Η πρωτοβάθμια ήδη γνωρίζει ότι θα προσληφθούν 9500 αναπληρωτές.
Κυρίως με ενδιαφέρει ΠΕ 02  και ΠΕ 02 Εαε !!!

Ίσως ο φίλος μας ο patreas έχει κάποια ενημέρωση;! ☺️

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 🙏
Να πω πως δε σκέφτηκα κι εγώ μήπως μάθει ο patreas και μοιραστεί μαζί μας τις πληροφορίες του θα είναι ψέματα.
Υπομονή να βγει η εγκύκλιος και να κάνουμε τις αιτήσεις. Αν και ο χρόνος των αιτήσεων δε με αγχώνει, καθώς μόλις ολοκληρωθούν με μερικά κλικ μπορούν άμεσα να γίνουν οι όποιες προσλήψεις.
Εύχομαι γρήγορη πρόσληψη και καλή και βολική τοποθέτηση σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος ACHILLES MAN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #96 στις: Αύγουστος 13, 2021, 01:33:43 πμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω: α) ποιες είναι οι κυρώσεις αν παραιτηθεί κάποιος που θα κληθεί να δουλέψει με τρίμηνη σύμβαση, β) Εφόσον τελειώσει η τρίμηνη σύμβαση, μπορεί να δουλέψει κάποιος ως αναπληρωτής μειωμένου ή πλήρους ωραρίου
χωρίς να είναι αναπληρωτής τρίμηνης σύμβασης; Αν ναι, τότε αυτό μπορεί να γίνει μόνο στη ίδια περιοχή που δούλεψε με τρίμηνη εργασία. Έχω μπερδευτεί με αυτά που διάβασα στην εγκύκλιο.  Ευχαριστώ πολύ. 

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ02 - Α φάση 2021-2022
« Απάντηση #97 στις: Αύγουστος 13, 2021, 01:56:51 πμ »
Αχ και βαχ. Μονο αυτο.🤦♀

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 323
Σύνολο: 336

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.