*

Αποστολέας Θέμα: Εγγραφή και Παρακολούθηση σε δύο Πιστοποιητικά Παιδαγωγικής Επάρκειας Ταυτόχρονα  (Αναγνώστηκε 2763 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pavlovic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Kαλησπέρα σας εχω μια απορια

Έχω κανει αίτηση για το Ειδικό πρόγραμμα παιδαγωγικής και διδακτικής επάρκειας του ΕΑΠ και είμαι επιτυχών. Θέλω να κάνω αίτηση και για τη παιδαγωγικη επαρκεια της ασπαιτε οταν ανοιξει, γιατι ειναι κοντα στο σπιτι μου εδω σε επαρχια.

Σε περιπτωση που με παρουν και εκεί, μπορω να ειμαι εγεγραμμενος και στα δυο ταυτοχρονα ή μπορει να το βρουν και να έχω κυρώσεις?

 

* ΥΓ: Υποψιν η η κληρωση για το προγραμμα παιδαγωγικης επαρκειας της ασπαιτε, διενεργειται στις εγκαταστασεις του ΕΑΠ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2021, 09:33:29 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εάν οι προσκλήσεις με τις οποίες έκανες/θα κάνεις αίτηση επιλογής δεν το απαγορεύουν, γιατί να έχεις κυρώσεις; Θα πρέπει το κώλυμα αυτό, εάν είναι κώλυμα, να αναφέρεται στην πρόσκληση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2021, 09:34:08 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος pavlovic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
το θεμα ειναι οτι ειναι πιστοποιηση και οχι προπτυχιακο ή μαστερ για να απαγορευεται. αλλα να μη το βρουν ειναι το ζητημα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2021, 09:34:25 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Οι αιτήσεις για το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ αρχίζουν από Δευτέρα, 12.7 και η κλήρωση θα γίνει 27.8. Ποιος ο λόγος να κάνει κανείς και τα δύο συγχρόνως; Προσφέρουν μοριοδότηση και τα δύο αθροιστικά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2021, 09:34:47 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pavlovic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οι αιτήσεις για το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ αρχίζουν από Δευτέρα, 12.7 και η κλήρωση θα γίνει 27.8. Ποιος ο λόγος να κάνει κανείς και τα δύο συγχρόνως; Προσφέρουν μοριοδότηση και τα δύο αθροιστικά;

Θα σου εξηγήσω τι έγινε. Εγώ είμαι από Μυτιλήνη. Ακουγόταν ότι στο νησί δεν θα ανοίξει φετοςς η ΑΣΠΑΙΤΕ και επειδή το φοβήθηκα εκανα αιτηση στο ΕΑΠ. Τώρα όμως θα ανοίξει κανονικά. Και θελω να ακυρωσω το ΕΑΠ ή να το κανω ταυτοχρονα με την ΑΣΠΑΙΤΕ. Το θεμα ειναι να μη το βρουν και εχω κυρωσεις.

Επισης ενα αλλο που με φοβιζει ειναι οτι επειδη φετος τα μαθηματα στην ΑΣΠΑΙΤΕ θα ειναι αποκλειστικα εξ αποστάσεως, θα κανουν αιτηση και αλλα ατομα απο αλλες πολεις. Δηλαδη ατομα απο Αθηνα, Θεσσαλονικη επειδη ξερουν οτι στη ροδο και στη Μυτιληνη τους παιρνουν ολους θα κανουν αρκετοι αιτηση και θα μεινουν ατομα στην απεξω

Επισης επειδη του ΕΑΠ ειναι καινουριο, δεν ξερω αν αναγνωριζεται και μοριοδοτειται γιατι στο τελυετιαο φεκ για την εκπαιδευση δεν ηταν μεσα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2021, 09:35:06 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος KOSTAKI EVANGELIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα!
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν δηλώσουμε τώρα στο ΕΠΠΑΙΚ και κληρωθούμε, προλαβαίνουμε να δηλώσουμε την παιδαγωγική επάρκεια στους πίνακες ειδικής αγωγής που θα ανοίξουν το 22, όπως λένε κάποιοι Μάρτη, Απρίλη πχ.

Αποσυνδεδεμένος Dimdim84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάλημερα. 

Αν οι αιτήσεις γίνουν τον Μάρτη - Απρίλιο δυστυχώς δεν θα προλάβει κάποιος να πάρει το χαρτί. Η διάρκεια της ασπαιτε είναι περίπου 7 μήνες. Συνεπώς αν ξεκινήσει στην καλύτερη μέσα Οκτωβρίου θα τελειώσει μέσα Μαϊου..  θα πρέπει οι αιτήσεις των αναπληρωτών να γίνουν τον Ιούνιο για να προλάβει κάποιος.



Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Πολύ σωστά τα λες giadim.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.141 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.