*

Αποστολέας Θέμα: Β' κύμα αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 73260 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #364 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:23:28 πμ »
Καλημέρα, πάλι τα ίδια σήμερα. Βέβαια ευελπιστώ ότι δε θα έλειπε απλώς η υπογραφή και θα μαζεύουν κι άλλα κενά, μπας και δουλέψει και κανάς άνθρωπος παραπάνω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:33:55 »

Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #365 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:28:51 πμ »
Αν δε βγει ούτε σήμερα αυτή η ταλαίπωρη β΄ φάση, θα έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα λένε όσοι ήταν σίγουροι ότι θα βγει....Ευελπιστώ και γω πάντως ότι θα βγει σήμερα και θα τελειώσει επιτέλους αυτό το μαρτύριο που μου θυμίζει, μιας και είμαι φιλόλογος, το μαρτύριο του Ταντάλου, ο οποίος όποτε πλησίαζε τροφή και νερό, αυτά απομακρυνόντουσαν κ.ο.κ. Μόνο που αυτός είχε διαπράξει κάποιο ολίσθημα και αυτό το μαρτύριο ήταν η τιμωρία του!Εμείς τι έχουμε φταίξει και τραβάμε τα ίδια;;;;

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #366 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:35:17 πμ »
Οι άνθρωποι απλά δεν παίζονται! Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου εσάς που είστε πιο έμπειρη. Φίλη μου φιλόλογος , είναι στο 760 περίπου... Τα δήλωσε όλα και κουτάκια και τετράγωνα  ;D
Έχει πιθανότητες να την καλέσουν σήμερα?
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος pagona

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #367 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:39:42 πμ »
πάντως την Κυριακή είπε ο Στυλιανίδης οτι περιμένουν χρηματοδότηση για άλλους 5,500 αναπληρωτές!!! Λέτε να γίνει κανά θάμα!!!????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:33:55 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #368 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:46:07 πμ »
Amstrad, αν πάρουν τους 160 που λέει η Αlfavita, δυστυχώς δεν την παίρνουν, πρέπει να πάρει καμιά 200αριά ακόμα (στο λέω γιατί κι εγώ είμαι κοντά στο 750), όμως λογικά θα μας καλέσουν κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά με το κουτάκι Ναι σε όλα.

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #369 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:50:38 πμ »
τη θετική σκέψη μου στην Ιοanna κι από εμένα αλλά και σε όλους σας, που ο ένας βοηθάει και συμπαραστακέται στον άλλο. Είμαστε μία μεγάλη παρέα!!!

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #370 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:51:23 πμ »
Παράθεση
Και τώρα μια δική μου απορία...Στην α' φάση πήραν 1 άτομο ΠΕ19...Δεδομένου ότι ισχύει το 60%-40%, αν στη β' φάση πάρουν σύνολο 10 άτομα, σημαίνει ότι θα πάρουν 5 ΠΕ19 και 5 ΠΕ20;

Καμία σχέση...όταν μιλάμε για αναπληρωτές υπαγόμαστε κατευθείαν στο 40% και για την κάλυψη των κενών εφαρμόζεται σειριακή αναζήτηση...εν ολίγοις αν οι 10 πρώτοι είναι ΠΕ20 θα πάρει μόνο ΠΕ20 και τούμπαλιν...

Δε νομίζω να ισχύει αυτό που λές γιατί αν δεις τους περσινούς αναπληρωτές είχαν πάρει 6 ΠΕ19 και 4 ΠΕ20 οι οποίοι δεν έτυχε να είναι οι 10 πρώτοι του πίνακα...

Αποσυνδεδεμένος amstrad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:51:51 πμ »
Ευχαριστώ πολύ Ειρήνη! Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο... Θα φρικάρει μάλλον η φίλη μου... Άλλο κάλεσμα για φιλολόγους πιθανολογείς να υπάρξει? Και κάτι άλλο... Γιατί να εμπιστευτώ την alfavita που μιλάει για 200 άτομα??? Γιατί να μην πάρει παραπάνω???
The poet and the pendulum...

Αποσυνδεδεμένος Nina P

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 869
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ18.02 (18.35) χαμόγελο-ευγένεια-εξυπηρέτηση
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #372 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:52:18 πμ »
[μιας και είμαι φιλόλογος, το μαρτύριο του Ταντάλου, ο οποίος όποτε πλησίαζε τροφή και νερό, αυτά απομακρυνόντουσαν κ.ο.κ. Μόνο που αυτός είχε διαπράξει κάποιο ολίσθημα και αυτό το μαρτύριο ήταν η τιμωρία του!Εμείς τι έχουμε φταίξει και τραβάμε τα ίδια;;;;
Παράθεση

Επίσεις θυμίζει και το ποιήμα "Γιάννη γιατί έκοψες το δέντρο" (δεν θυμάμαι τον ακριβή του τίτλο). Τα ίδια πάθαινε και ο Γιάννης.  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2007, 11:01:06 πμ από Nina P »
Γίνε εσύ ο ίδιος η αλλαγή που θέλεις να φέρεις στον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος user

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #373 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:53:01 πμ »
Καλημέρα σε όλους .
Υπάρχει κανένα νέο για τους αναπληρωτές ?
Θέλω να πιστεύω οτι θα δώσουν τα ονόματα ως το μεσημέρι ( αν και ως τώρα δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ )
Καλή επιτυχία σο όλους !!!!

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 10:54:41 πμ »
Apuleius, επειδή είχες αναφέρει κάποια στιγμή ότι τα ίδια γινόντουσαν και με τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ, λοιπόν ευτυχώς που δεν είχα ακόμα ανακαλύψει το φόρουμ! Όντως μεγάλη ψυχική φθορά αυτή η φημολογία. Βλέπεις όμως πως ακόμα και με την έγκυρη και υπεύθυνη ενημέρωση, πάλι στα ίδια καταλήγουμε...  :'(

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Με ταλαιπωρεί η εκπαίδευση!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 11:02:01 πμ »
Amstrad, κατά τη γνώμη μου δε θα έπρεπε να πεις τίποτα στη φίλη σου, γιατί κι εγώ συμφωνώ ότι όσα λέγονται δεν είναι απόλυτα σίγουρα. Γιατί να στεναχωρήθεί τσάμπα ή εκ των προτέρων, όπως εγώ που περνάω μαύρες μέρες επί της ουσίας (ακόμα τουλάχιστον) χωρίς λόγο; Πέρσυ κάλεσαν αρκετούς αναπληρωτές το Νοέμβρη και κάτι ψιλά καλούσαν μέχρι το Φλεβάρη (860 συνολικά μη τρίτεκνους).

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 11:05:05 πμ »
Παράθεση
Δε νομίζω να ισχύει αυτό που λές γιατί αν δεις τους περσινούς αναπληρωτές είχαν πάρει 6 ΠΕ19 και 4 ΠΕ20 οι οποίοι δεν έτυχε να είναι οι 10 πρώτοι του πίνακα...
Αυτό που ισχυρίζεσαι έτυχε γιατί αν κάποιος δεν έχει δηλώσει όλες τις περιοχές ή αρνηθεί πάνε στον επόμενο..για την ιστορία τον περσινο φεβρουάριο πήραν 9 αναπληρωτές ΠΕ19...και κανέναν ΠΕ20...Και πέραν όλων αυτών σου εξηγώ: Ο Πίνακας ΠΕ19-ΠΕ20 είναι ενιαίος για αυτόν και μόνο τον λόγο...γιατί δεν κάνει διάκριση! Αν έκανε θα είμασταν διαφορετικοί πίνακες..όπως π.χ έχει γίνει με τον κλάδο ΠΕ04...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ (Α)ΤΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ...Τελεία...
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Β' κύμα αναπληρωτών
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 11:13:25 πμ »
Παράθεση
Δε νομίζω να ισχύει αυτό που λές γιατί αν δεις τους περσινούς αναπληρωτές είχαν πάρει 6 ΠΕ19 και 4 ΠΕ20 οι οποίοι δεν έτυχε να είναι οι 10 πρώτοι του πίνακα...
Αυτό που ισχυρίζεσαι έτυχε γιατί αν κάποιος δεν έχει δηλώσει όλες τις περιοχές ή αρνηθεί πάνε στον επόμενο..για την ιστορία τον περσινο φεβρουάριο πήραν 9 αναπληρωτές ΠΕ19...και κανέναν ΠΕ20...Και πέραν όλων αυτών σου εξηγώ: Ο Πίνακας ΠΕ19-ΠΕ20 είναι ενιαίος για αυτόν και μόνο τον λόγο...γιατί δεν κάνει διάκριση! Αν έκανε θα είμασταν διαφορετικοί πίνακες..όπως π.χ έχει γίνει με τον κλάδο ΠΕ04...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ-ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ (Α)ΤΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ...Τελεία...

Κάνε έναν κόπο και παρατήρησε ότι στους αναπληρωτές του Φεβρουαρίου απλά τους έχει όλους σαν ομαδοποιημένη ειδικότητα ΠΕ19 γιατί μερικοί από αυτούς ανήκουν στους ΠΕ20...

Τέλος πάντων...αφού κανείς μας δεν έχει κάποιο νόμο ή απόφαση να τον παραθέσει, ας λήξει το θέμα εδώ μιας που και στο υπουργείο δεν το σηκώνουν να μας απαντήσουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2007, 11:18:21 πμ από kateri »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 762
Σύνολο: 773

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.