*

Αποστολέας Θέμα: Αξίζει τον κόπο;  (Αναγνώστηκε 3492 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sophiak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αξίζει τον κόπο;
« στις: Σεπτέμβριος 30, 2021, 09:32:00 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω την γνώμη σας.

Είμαι ΠΕ86 και συγκεντρώνω 39 μόρια συμφωνα με την τροπολογια μοριοδοτησης (έχω μεταπτυχιακό , αλλα όχι στις επιστημες της αγωγης και ήμουν πριν 10 χρόνια ωρομίσθια για 3 χρόνια και τον τέταρτο χρόνο αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου).
1.
Με βάση τα παραπάνω δεδομενα, θεωρειτε ότι είναι απαραίτητο να μπω στη διαδικασία να αποκτήσω παιδαγωγική επάρκεια για αναπληρώτρια πλήρους ωραριου; Και αν τελικά δε μπω σε αυτή τη διαδικασία, ποιο είναι το μέγιστο που μπορώ να διεκδικήσω ; Πχ. αναπληρώτρια μειωμενου ωραρίου;

2.

Πότε πιστεύετε οτι θα ανοίξουν οι θέσεις για εμάς; Ποτέ αναμένεται σημαντικός αριθμός συνταξιοδοτήσεων , οπότε και ουσιαστική ελπίδα μονιμοποίησης ;

3.

Ακόμη , τότε τα χρήματα ήταν 770€ αν δεν απατώμαι για περίπου 14 ώρες / εβδομάδα. Γνωρίζεται τι ισχύει πλέον για πληρους και μειωμένου ωραριου;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. Είμαι υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα έκτοτε και πραγματικά έχω απηυδήσει με την πίεση και τα ωράρια. Ωστόσο μετά από τόσα χρόνια υποθέτω θα έχουν αλλάξει πολλά , γιαυτο επιθυμώ τη βοήθεια σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2021, 09:03:11 μμ από sophiak »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:27 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 30, 2021, 10:12:37 μμ »
https://www.eduguide.gr/nea2019/neo-systhma-diorismoy-twn-ekpaideytikwn-opws-katate8hke-sth-boyl/
Εδώ θα βρεις τα κριτήρια μοριοδοτησης Π
που ίσχυσαν για τους τρέχοντες πίνακες.Φυσικα είναι πολύ πιθανό να γίνουν τροποποιήσεις στην επόμενη προκήρυξη.
Το να μη μετράει η προϋπηρεσία δεν έχει υπάρξει ποτέ σαν ενδεχόμενο κ ούτε θα υπάρξει θεωρώ.Ισα ίσα , που με το ισχύον σύστημα μοριοδοτουνται 120 μήνες έναντι των 60 που ήταν πριν .Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, τα πράγματα στην εκπαίδευση δεν είναι καθόλου εύκολα πλέον. Υπάρχει πολύ ανταγωνισμός και πολύς κόσμος με μεγάλες προϋπηρεσίες κ ακαδημαϊκά προσόντα συν του ότι είναι αμφίβολο πότε θα ξαναγίνουν διορισμοί.
Η ειδικότητα που έχεις βέβαια παίζει κάποιο ρόλο.Θα πρέπει να αξιολογήσεις τα δεδομένα κ φυσικά τη φάση ζωής στην οποία βρίσκεσαι καθώς κ το ποσο είσαι διατεθειμένη να τριγυρνάς στην Ελλάδα για κάμποσα χρόνια κ αναλόγως να αποφασίσεις.

Αποσυνδεδεμένος xristosbad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 01, 2021, 06:05:12 πμ »
Δεν μας είπες τι ειδικότητα είσαι. Τα 3 μορια είναι τίποτα αν δεν μπορεις να μαζέψεις από άλλα προσόντα . Φυσικά δεν ξέρεις τι θα ισχύσει μετά απο χρόνια .Η συμβουλή που έχω να σου ΄δωσω (σαν σίγουρα παλαιότερος) είναι μην κλείνεις την πόρτα ,αλλα μην επενδύεις κιόλας σε κάτι που είναι αμφίβολο . Κ'οιταξε την προσωπική σου ζωή και μην κάνεις θυσίες γιατί πάντα κάποιοι άλλοι σίγουρα είναι πρόθυμοι να κάνουν περισσότερες από σένα και θα σε προσπερνάνε .Τώρα πότε θα γίνουν διορισμοί εξαρτάτε απο τους διαπλεκόμενους .και να θυμάσαι στην ελλάδα ζείς οπου μόνο του σπανού τα γένια δεν φυτρώνουν όλα τα άλλα είναι πιθανά .

Αποσυνδεδεμένος sophiak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 03:51:13 μμ »
Ευχαριστώ και τους δυο σας.

Είμαι ΠΕ86 σε περίπτωση που δεν ήταν σαφές.

Με βάση την τροπολογία συγκεντρώνω 39 μόρια. Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο να κάνω τα χαρτιά μου για του χρόνου;

Ο στόχος είναι να μπω αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου.

Πριν μια δεκαετία που είχα διοριστεί τα σχολεία της ανατολικής αττικής που ήθελα μου τα έδιναν αμέσως.

Το θεωρείτε εφικτό ;

 Φυσικά οι απαντήσεις είναι υποκειμενικές, ωστόσο θα με βοηθήσουν να καταλάβω το τωρινό κλίμα και να αποκτήσω μια καλύτερη επαφή με την πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:34:27 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 04:45:45 μμ »
Πολλά έχουν αλλάξει τα τελευταία 10 χρόνια. Κοίτα τα μόρια των τελευταίων προσληφθέντων ως αναπληρωτών να πάρεις μια γενική ιδέα. Για να είμαι ειλικρινής, δε θυμάμαι τι έγινε με τους διορισμούς στη δική σου ειδικότητα. Εφόσον η παιδαγωγική επάρκεια βοηθάει στις προσλήψεις και σε ενδιαφέρει η εκπαίδευση, εννοείται να την αποκτήσεις. Ωστόσο, θα σε συμβούλευα να μην κλείσεις τις πόρτες στον ιδιωτικό τομέα από τον οποίο και βιοπορίζεσαι τώρα καθώς κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει στην εκπαίδευση. Άσε που αν είναι να πηγαίνεις για αναπλήρωση σε άλλες περιοχές κι έχεις μετακομίσεις κλπ., δε θα σου μένει και τίποτα από το μισθό που μια δεκαετία πριν δεν είχε υποστεί περικοπές. Αν θυμάμαι καλά, κάπου εκεί γύρω, πριν 10 χρόνια πετσόκοψαν τις αποδοχές.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 04:58:10 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.
Θέλω την γνώμη σας.

Ήμουν πριν 10 χρόνια ωρομίσθια για 3 χρόνια και τον τέταρτο χρόνο αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου.
1.
Με μοναδικό όπλο την συγκεκριμένη προϋπηρεσία που βγαίνει συνολικά 3 μήνες και κάτι αξίζει τον κόπο να μπω στη διαδικασία να αποκτήσω παιδαγωγική επάρκεια για χρόνου; Ρωτώ διότι κάποια στιγμή συζητιόταν ότι η προϋπηρεσία δε θα παίζει ρόλο. Αν αυτο δεν ισχύει, ποιο είναι το μέγιστο που μπορώ να διεκδικήσω ; Πχ. αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου;

2.

Πότε πιστεύετε οτι θα ανοίξουν οι θέσεις για εμάς; Ποτέ αναμένεται σημαντικός αριθμός συνταξιοδοτήσεων , οπότε και ουσιαστική ελπίδα;

3.

Ακόμη , τότε τα χρήματα ήταν 770€ αν δεν απατώμαι για περίπου 14 ώρες / εβδομάδα. Γνωρίζεται τι ισχύει πλέον;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. Είμαι υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα έκτοτε και πραγματικά έχω απηυδήσει με την πίεση και τα ωράρια. Ωστόσο μετά από τόσα χρόνια υποθέτω θα έχουν αλλάξει πολλά , γιαυτο επιθυμώ τη βοήθεια σας.
Α) Έχεις μικρή προϋπηρεσία αλλά αν αυξήσεις τα ακαδημαϊκά όσο δουλεύεις στον ιδιωτικό; Μια σκέψη λέω...
Β) Φυσικά και μια χαρά είναι το δημόσιο, δύσκολα τα πράγματα αλλά καλύτερα από τον ιδιωτικό και την αυθαιρεσία των εταιρειών...
Γ) Μια χαρά είναι τα χρήματα, βγαίνεις αξιοπρεπώς και...εκτός και αν είσαι Μύκονο ή ακριβά μέρη...αυτό μπορείς να το ψάξεις...
Δ) Το θέμα είναι πια ειδικότητα είσαι και τι ζήτηση έχει...δες το λίγο
Ε) Παιδαγωγική επάρκεια δεν είναι το μείζον αν διατηρηθεί ο υπάρχων νόμος...εκτός αν είσαι νέα πτυχιούχος που το ζητά ο νόμος...δεν ξέρω.
Αυτά...η εκπαίδευση είναι κάτι βαρύ...εγώ έχω 15 παιδιά, τρέχω σαν τρελή στο νηπιαγωγείο αλλά δεν μιλώ...έχει ομορφιά και κόπο το κάθε τι που κάνουμε. Υπομονή και επιμονή.
Δεν χάνεις τίποτα να κυνηγάς ο,τι θες, παράλληλα με τη δουλειά στον ιδιωτικό χώρο, όσο μπορείς βέβαια.
Καλή τύχη. Ποτέ δεν είναι αργά για κανέναν. Εκτός και αν κάποιος ξεκινά από το μηδέν στα 60 του χρόνια για εκπαιδευτικός.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2021, 05:01:47 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1679
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 06:07:36 μμ »
Ευχαριστώ και τους δυο σας.

Είμαι ΠΕ86 σε περίπτωση που δεν ήταν σαφές.

Με βάση την τροπολογία συγκεντρώνω 39 μόρια. Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο να κάνω τα χαρτιά μου για του χρόνου;

Ο στόχος είναι να μπω αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου.

Πριν μια δεκαετία που είχα διοριστεί τα σχολεία της ανατολικής αττικής που ήθελα μου τα έδιναν αμέσως.

Το θεωρείτε εφικτό ;

 Φυσικά οι απαντήσεις είναι υποκειμενικές, ωστόσο θα με βοηθήσουν να καταλάβω το τωρινό κλίμα και να αποκτήσω μια καλύτερη επαφή με την πραγματικότητα.
Μην κλείσεις τις πόρτες σου στο ιδιωτικο τομεα, ανηκεις σε ειδικότητα που (αναλογα και με το αντικείμενο στο οποιο έχεις εξειδικευτεί) έχεις περισσότερες δυνατότητες εξέλιξης και χρημάτων στον ιδιωτικό τομέα. Πολλοι ΠΕ86 εχουν αδεια ασκησης παράλληλου εργου και μαζί με το σχολείο, συνεχίζουν να εργαζονται πάνω στο αντικείμενο τους. Επίσης υπάρχει μια κακώς εννοούμενη νοοτροπία για τους "πληροφορικάριους" (sic!) στα σχολεία και πολύ μεγάλο χώσιμο για οτιδήποτε μπαίνει σε πρίζα. Μπορεί να σε ψάχνουν γιατι πιστευουν οτι μπορεις να φτιαξεις το φωτοτυπικο. το κινητο του συναδελφου που κλείδωσε, το laptop του γιου του διευθυντή που χάλασε (υπαρκτα περιστατικα), να κανεις τη γραμματέα γραφοντας word και excel και να προσπαθείς να κάνεις μάθημα με πινακα χωρίς εργαστήριο ή το εργαστήριο να έχει να αναβαθμιστεί από τον καιρό του Παπαφλεσσα, αλλά , έλα μωρέ, εσυ ξέρεις να το φτιάξεις. Επίσης να τρέχεις να στήσεις γιορτές των συναδέλφων που δεν ξέρουν να φτιάξουν pdf αλλά θέλουν να ενσωματώσουν μέσα την Αρτα και τα Γιαννενα (γιατί εσύ ξέρεις!) και αφου στησεις ενα αξιοπρεπες εργαστήριο να το θέλουν όλοι, ειδικά τωρα με τα εργαστήρια δεξιοτήτων, και να θυμώνουν γιατί δεν τους το δίνεις όποια ωρα τους βολεύει κλπ κλπ κλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2021, 07:05:53 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 06:27:57 μμ »
Ευχαριστώ και τους δυο σας.

Είμαι ΠΕ86 σε περίπτωση που δεν ήταν σαφές.

Με βάση την τροπολογία συγκεντρώνω 39 μόρια. Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο να κάνω τα χαρτιά μου για του χρόνου;

Ο στόχος είναι να μπω αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου.

Πριν μια δεκαετία που είχα διοριστεί τα σχολεία της ανατολικής αττικής που ήθελα μου τα έδιναν αμέσως.

Το θεωρείτε εφικτό ;

 Φυσικά οι απαντήσεις είναι υποκειμενικές, ωστόσο θα με βοηθήσουν να καταλάβω το τωρινό κλίμα και να αποκτήσω μια καλύτερη επαφή με την πραγματικότητα.

Πριν μια δεκαετία ήταν αλλιώς τα πράγματα.Μειωθηκαν οι ώρες πληροφορικής σε όλες τις βαθμίδες .Δυστυχως είστε κ εσείς από τις
ειδικότητες με αρκετά πλεόνασμα πλέον... Μην κλείνεις πόρτες φυσικά αλλά μην έχεις κ πολύ μεγάλες προσδοκίες από την εκπαίδευση.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 06:56:41 μμ »
Παλιά συνάδελφος πάντως που χρόνια πριν εργαζόταν ως ωρομίσθια σε ολοήμερα όταν είδε πως η κατάσταση δε θα είναι καλή για την ειδικότητά σας στο μέλλον, έφυγε στο εξωτερικό και δεν το έχει μετανιώσει. Δουλεύει βέβαια αρκετές ώρες αλλά αμοίβεται κι ανάλογα. Έκανε κι επιπλέον σπουδές εκεί που νομίζω εν μέρει τουλάχιστον χρηματοδοτήθηκαν από τον εργοδότη της. Φυσικά δεν μπορούν όλοι λόγω υποχρεώσεων, επιθυμιών, ηλικίας κλπ. να φύγουν εξωτερικό απλά το αναφέρω ως ενδεχόμενο.

Αποσυνδεδεμένος sophiak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 08:50:07 μμ »
Α) Έχεις μικρή προϋπηρεσία αλλά αν αυξήσεις τα ακαδημαϊκά όσο δουλεύεις στον ιδιωτικό; Μια σκέψη λέω...
Β) Φυσικά και μια χαρά είναι το δημόσιο, δύσκολα τα πράγματα αλλά καλύτερα από τον ιδιωτικό και την αυθαιρεσία των εταιρειών...
Γ) Μια χαρά είναι τα χρήματα, βγαίνεις αξιοπρεπώς και...εκτός και αν είσαι Μύκονο ή ακριβά μέρη...αυτό μπορείς να το ψάξεις...
Δ) Το θέμα είναι πια ειδικότητα είσαι και τι ζήτηση έχει...δες το λίγο
Ε) Παιδαγωγική επάρκεια δεν είναι το μείζον αν διατηρηθεί ο υπάρχων νόμος...εκτός αν είσαι νέα πτυχιούχος που το ζητά ο νόμος...δεν ξέρω.
Αυτά...η εκπαίδευση είναι κάτι βαρύ...εγώ έχω 15 παιδιά, τρέχω σαν τρελή στο νηπιαγωγείο αλλά δεν μιλώ...έχει ομορφιά και κόπο το κάθε τι που κάνουμε. Υπομονή και επιμονή.
Δεν χάνεις τίποτα να κυνηγάς ο,τι θες, παράλληλα με τη δουλειά στον ιδιωτικό χώρο, όσο μπορείς βέβαια.
Καλή τύχη. Ποτέ δεν είναι αργά για κανέναν. Εκτός και αν κάποιος ξεκινά από το μηδέν στα 60 του χρόνια για εκπαιδευτικός.

Είμαι ΠΕ86 και σύμφωνα με τη νέα τροπολογία συγκεντρώνω με 39 μόρια (έχω μεταπτυχιακό , αλλά όχι στις επιστήμες της αγωγής). Για αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου το βλέπετε ή είναι απλά ένα όνειρο;


Αποσυνδεδεμένος sophiak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 08:52:35 μμ »
Πολλά έχουν αλλάξει τα τελευταία 10 χρόνια. Κοίτα τα μόρια των τελευταίων προσληφθέντων ως αναπληρωτών να πάρεις μια γενική ιδέα. Για να είμαι ειλικρινής, δε θυμάμαι τι έγινε με τους διορισμούς στη δική σου ειδικότητα. Εφόσον η παιδαγωγική επάρκεια βοηθάει στις προσλήψεις και σε ενδιαφέρει η εκπαίδευση, εννοείται να την αποκτήσεις. Ωστόσο, θα σε συμβούλευα να μην κλείσεις τις πόρτες στον ιδιωτικό τομέα από τον οποίο και βιοπορίζεσαι τώρα καθώς κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει στην εκπαίδευση. Άσε που αν είναι να πηγαίνεις για αναπλήρωση σε άλλες περιοχές κι έχεις μετακομίσεις κλπ., δε θα σου μένει και τίποτα από το μισθό που μια δεκαετία πριν δεν είχε υποστεί περικοπές. Αν θυμάμαι καλά, κάπου εκεί γύρω, πριν 10 χρόνια πετσόκοψαν τις αποδοχές.

Είναι εύκολο να δημοσιεύσεις το link του πίνακα των διορισμών;

Αποσυνδεδεμένος sophiak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 03, 2021, 09:00:16 μμ »
Τεστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2021, 09:05:12 μμ από sophiak »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 04, 2021, 07:09:12 πμ »
Είμαι ΠΕ86 και σύμφωνα με τη νέα τροπολογία συγκεντρώνω με 39 μόρια (έχω μεταπτυχιακό , αλλά όχι στις επιστήμες της αγωγής). Για αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου το βλέπετε ή είναι απλά ένα όνειρο;
Καλημέρα.Για να δεις με σιγουριά τις πιθανότητες που έχεις πρέπει να δεις την α και β φάση αναπληρωτών.Πόσους πήρε δηλαδή.Θα δεις και τα μόριά τους.Υπ όψιν,οι διορισμένοι δεν θα έχουν βγει απο τον πίνακα ακόμα.
Το σύστημα είναι περίπλοκο.Για παράδειγμα,εγώ στους νηπιαγωγούς είμαι 3400 κάτι και μετά τους διορισμούς είμαι 1600 κάτι.Και ως αναπληρώτρια α φάσης πήγα με το 3400 κάτι διότι τα ονόματα των διορισμένων δεν βγήκαν από τον πίνακα και φυσικά ούτε η θέση τους( σε αριθμό).Πρέπει να δεις συνεπώς την α και β φάση αναπληρωτών και να ψάξεις και τον εκκαθαρισμένο πίνακα σου μετά τους διορισμούς.Έτσι θα έχεις μια εικόνα σφαιρική για το αν πας αναπληρώτρια ή όχι.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2021, 07:11:21 πμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος nikolas1989

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αξίζει τον κόπο;
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 04, 2021, 09:08:29 μμ »
Όσο βλέπω τον πίνακα το να χτυπήσεις πλήρους ωραρίου και μάλιστα σε περιοχή που θες δεν υπάρχει περίπτωση, η αν υπάρξει πολύ δύσκολα, χωρίς παιδαγωγική επάρκεια. Για εμένα μην το σκέφτεσαι καν και βρες τρόπο να την βγάλεις.

Όσο για τον μισθό πλέον τα νούμερα που θυμάσαι ξεχνά τα, έχουν γίνει σοβαρές περικοπές και ο μισθός πλέον για πλήρους ωραρίου με 23 ώρες ΜΕ μεταπτυχιακό είναι 965 ευρώ και χωρίς κάπου 880.

Το εάν αξίζει να ασχοληθείς θα το κρίνεις εσύ με βάση τα χρήματα που θέλεις να έχεις σαν εισόδημα και τις εργασιακές συνθήκες που προτιμάς. Εάν πεις ότι θα ασχοληθείς με εκπαίδευση πάντως ΠΡΕΠΕΙ να βγάλεις επάρκεια καθώς και 100 μόρια να έχεις χωρίς επάρκεια οποιοσδήποτε ΜΕ επάρκεια προηγείται απο εσενα  είτε έχει λιγότερα μόρια από πτυχία είτε λιγότερη προϋπηρεσία....

Στάλθηκε από το SM-A217F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 534
Σύνολο: 546

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.