*

Αποστολέας Θέμα: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021  (Αναγνώστηκε 184877 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Des_mix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #518 στις: Οκτώβριος 22, 2021, 11:52:20 μμ »
Μια σκεψη: αφου θα κάνουν, όπως λενε, προσληψεις σε λίγες μέρες ξανά, το δίκαιο δεν θα ήταν οι της Γ και της Δ φάσης να κάνουν δήλωση κενών, αν όχι μαζί, με διαφάνεια και γνώση όλων των κενών απο τωρα; Πχ παίρνουν στην Γ φάση 1 μόνο αυτό και του δίνουν στην ουσία όποιο κενό θέλουν.. Και έρχονται 10 15 μέρες μετά αλλά 3,4 άτομα που σαφώς ήταν πιο κάτω στον πίνακα και τους δίνεται η δυνατότητα επιλογής. Πιστευετε μπορεί να γίνει κάτι με αυτό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:47:56 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #519 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 12:19:17 πμ »
Αν η επόμενη φάση αφορά κυρίως την ειδική και κάποιες ειδικότητες που δυστυχώς τώρα ήταν υπό του μηδενός... να υποθέσω οτι με τις 280 προσλήψεις φιλολόγων τελειώσαμε σωστά; Να μην περιμένουμε τις επόμενες ημέρες προσλήψεις επιπλέον ε;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #520 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 12:28:46 πμ »
Μια σκεψη: αφου θα κάνουν, όπως λενε, προσληψεις σε λίγες μέρες ξανά, το δίκαιο δεν θα ήταν οι της Γ και της Δ φάσης να κάνουν δήλωση κενών, αν όχι μαζί, με διαφάνεια και γνώση όλων των κενών απο τωρα; Πχ παίρνουν στην Γ φάση 1 μόνο αυτό και του δίνουν στην ουσία όποιο κενό θέλουν.. Και έρχονται 10 15 μέρες μετά αλλά 3,4 άτομα που σαφώς ήταν πιο κάτω στον πίνακα και τους δίνεται η δυνατότητα επιλογής. Πιστευετε μπορεί να γίνει κάτι με αυτό;

Δεν τους νοιάζει τι είναι δίκαιο και τι όχι. Όλα τα χρόνια που θυμάμαι τον εαυτό μου να δουλεύω σ.ε σχολεία πάντα οι φάσεις ήταν "σπασμένες" κ πάντα καλύπτονταν ένα μέρος των κενών σε κάθε φάση  με ότι αυτό συνεπάγονταν για το δικαίωμα επιλογής βάσει σειρά πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος kaxrifi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #521 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 08:36:08 πμ »
Συνάδελφοι για σας. Προσπαθώ συγκρίνοντας με τις περσινές προσλήψεις στη περιοχή μου να καταλάβω σε πια περίπου θέση είμαι. Κοιτάζοντας τις χθεσινές λοιπόν προσλήψεις είδα στην ειδικότητά μου δύο άτομα τα οποία τα είχαν πάρει και στη Β φάση στο Μ.Ν.Α.Ε. Ξέρει κάποιος πιο έμπειρος από εμένα να μου πει πως έγινε αυτό; Γίνεται να προσλάβουν ξανά άτομα που έχουν είδη προσληφθεί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:47:56 »

Συνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #522 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 08:53:44 πμ »
Συνάδελφοι για σας. Προσπαθώ συγκρίνοντας με τις περσινές προσλήψεις στη περιοχή μου να καταλάβω σε πια περίπου θέση είμαι. Κοιτάζοντας τις χθεσινές λοιπόν προσλήψεις είδα στην ειδικότητά μου δύο άτομα τα οποία τα είχαν πάρει και στη Β φάση στο Μ.Ν.Α.Ε. Ξέρει κάποιος πιο έμπειρος από εμένα να μου πει πως έγινε αυτό; Γίνεται να προσλάβουν ξανά άτομα που έχουν είδη προσληφθεί;

Αν σε πάρουν Μ.Ν.Α.Ε. , δηλαδή μειωμένου ωραρίου, παραμένεις διαθέσιμος για πρόσληψη ως πλήρους ωραρίου αλλά μόνο στην ίδια περιοχή που έχεις ηδη προσληφθεί. 

Αποσυνδεδεμένος kaxrifi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #523 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 09:15:57 πμ »
Συνάδελφε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Πιστεύεις ότι αν πάω να ρωτήσω τη ΔΔΕ της περιοχής μου θα μου πουν σε ποιά θέση βρίσκομαι ώστε να έχω μια  σωστή άποψη και όχι τις  υποθέσεις που κάνω εγώ.
Αν σε πάρουν Μ.Ν.Α.Ε. , δηλαδή μειωμένου ωραρίου, παραμένεις διαθέσιμος για πρόσληψη ως πλήρους ωραρίου αλλά μόνο στην ίδια περιοχή που έχεις ηδη προσληφθεί. 

Συνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #524 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 09:52:39 πμ »
Συνάδελφε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Πιστεύεις ότι αν πάω να ρωτήσω τη ΔΔΕ της περιοχής μου θα μου πουν σε ποιά θέση βρίσκομαι ώστε να έχω μια  σωστή άποψη και όχι τις  υποθέσεις που κάνω εγώ.

Τί εννοείς σειρά που είσαι; Η μόνη σειρά που υπάρχει είναι αυτή που έχεις στον επίσημο οριστικό πίνακα του ασεπ. Αποκλείεται να σου πουν κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος kaxrifi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #525 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 10:34:21 πμ »
Τί εννοείς σειρά που είσαι; Η μόνη σειρά που υπάρχει είναι αυτή που έχεις στον επίσημο οριστικό πίνακα του ασεπ. Αποκλείεται να σου πουν κάτι άλλο.
Ναι το φαντάστηκα ότι δε θα μου πουν άλλα είχα μια ελπίδα μήπως υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης της θέσης σε πραγματικό χρόνο. Θα μου πεις βέβαια ότι εδώ γίνονται άλλα πράγματα πιο σοβαρά με αδιαφάνεια σιγά μην ασχοληθούν με τη σειρά του καθενός.
Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ συνάδελφε που μου απάντησες.

Συνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #526 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 11:15:06 πμ »
Ναι το φαντάστηκα ότι δε θα μου πουν άλλα είχα μια ελπίδα μήπως υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης της θέσης σε πραγματικό χρόνο. Θα μου πεις βέβαια ότι εδώ γίνονται άλλα πράγματα πιο σοβαρά με αδιαφάνεια σιγά μην ασχοληθούν με τη σειρά του καθενός.
Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστώ συνάδελφε που μου απάντησες.

Μα δεν είναι οτι δεν θέλουν. Στην πράξη και να θέλουν δεν ξέρουν και δεν μπορούν να υπολογίσουν τι σειρά είσαι. Όταν απο τον οριστικό πίνακα έχουν διοριστεί μόνιμοι x άτομα και δεν ξέρεις πόσοι αποδέχθηκαν τελικά, έχουν προσληφθεί ως αναπληρωτές y άτομα και δεν ξέρεις πόσοι δεν ανέλαβαν ή ανέλαβαν και παραιτήθηκαν κτλ κτλ είναι αδύνατο να υπολογιστεί η πραγματική σου σειρά με ακρίβεια. Μια ένδειξη μόνο (έστω και στο περίπου) μπορείς να πάρεις αν κάποιος βγάλει για την ειδικότητα σου εκκαθαρισμένους πίνακες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2021, 11:17:06 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Konaapost

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #527 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 02:39:54 μμ »
Παιδιά εμένα μου έστειλαν sms, αλλά το όνομα μου δεν είναι στους πίνακες. Γιατί ;;

Αποσυνδεδεμένος kostas-m88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #528 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 03:08:11 μμ »
Καλησπέρα, γνωρίζεται αν τα ιατρικά πιστοποιητικά μπορεί να έχουν εκδοθεί και σε ημερομηνίες πριν την πρόσληψη (μέσα στον Οκτώβριο);

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #529 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 04:02:33 μμ »
Καλησπέρα, γνωρίζετε αν τα ιατρικά πιστοποιητικά μπορεί να έχουν εκδοθεί και σε ημερομηνίες πριν την πρόσληψη (μέσα στον Οκτώβριο);
Φυσικά και μπορούν. Πρέπει να έχουν εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο πριν από την πρόσληψη.

Αποσυνδεδεμένος Galactica

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #530 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 04:22:26 μμ »
Την ερχόμενη εβδομάδα δεν ανέφερε η Κεραμέως ότι θα γίνουν 3000 προσλήψεις;
Υποθέτω θα είναι οι επιπλέον πιστώσεις του ΥΠΕΣ, οι οποίες για να ελευθερωθούν χρειάζεται μια γραφειοκρατική διαδικασία.
Ίσως την Παρασκευή 29/10 ....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2021, 05:57:27 μμ από Galactica »

Αποσυνδεδεμένος kostas-m88

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #531 στις: Οκτώβριος 23, 2021, 07:38:51 μμ »
Φυσικά και μπορούν. Πρέπει να έχουν εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο πριν από την πρόσληψη.
Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 478
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.