*

Αποστολέας Θέμα: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021  (Αναγνώστηκε 184959 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #588 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 01:27:16 μμ »
Πάντως και μετά την Γ φάση ο γιος μου σε Λύκειο πρωτεύουσας νομού ακόμη δεν κάνει φυσική και χημεία... Ελπίζω να μην έχουν γίνει οι τοποθετήσεις. Είμαστε σε νομό όπου κατά λάθος, λέμε τώρα, στην πρώτη φάση πήραν 4 ΠΕ70 αντί για 40.   ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2021, 01:29:48 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:27:07 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #589 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 01:56:48 μμ »
Πάντως και μετά την Γ φάση ο γιος μου σε Λύκειο πρωτεύουσας νομού ακόμη δεν κάνει φυσική και χημεία... Ελπίζω να μην έχουν γίνει οι τοποθετήσεις. Είμαστε σε νομό όπου κατά λάθος, λέμε τώρα, στην πρώτη φάση πήραν 4 ΠΕ70 αντί για 40.   ;D
Έγιναν οι δηλώσεις σχολείων από τους προσληφθέντες και από 01/11 θα κάνουν ανάληψη υπηρεσίας. Κι εκεί όπου εργάζομαι περιμένουμε συναδέλφους αλλά και σε άλλα σχολεία. Μάλιστα, όσον αφορά στη δική μας ειδικότητα (ΠΕ06), ξέρω ότι υπάρχουν σχολεία όπου δε διδάσκονται καθόλου τα Αγγλικά λόγω έλλειψης εκπαιδευτικών και μάλλον ούτε η Γ' φάση τα καλύπτει οπότε λογικά θα τα καλύψουν άτομα της Σ' φάσης.

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #590 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 01:59:48 μμ »
Και   πως   να  καλειφθουν  τα κενα   ΠΕ06   απο την στιγμη που   για τα νηπιαγωγεια   δινουν   τρεις   ωρες σε τρια διαφορετικα   νηπιαγωγεια   ενος   νομου ..... ανθρωποι λογικοι   ειναι και οι   υποψηφιοι αναπληρωτες δεν συμφερει   παραιτουντε   πολλοι!!!!!

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #591 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 02:57:29 μμ »
Και   πως   να  καλειφθουν  τα κενα   ΠΕ06   απο την στιγμη που   για τα νηπιαγωγεια   δινουν   τρεις   ωρες σε τρια διαφορετικα   νηπιαγωγεια   ενος   νομου ..... ανθρωποι λογικοι   ειναι και οι   υποψηφιοι αναπληρωτες δεν συμφερει   παραιτουντε   πολλοι!!!!!
Δεν έχω καλή εικόνα για τα νηπιαγωγεία αλλά πιθανώς να υπάρχουν παραιτήσεις εκεί καθώς κάποιοι μπορεί να έκαναν αίτηση για μειωμένο ωράριο σε μακρινές περιοχές δίχως να το σκεφτούν καλά. Γνωστοί μου που προσλήφθηκαν σε νηπιαγωγεία σε κοντινή τους περιοχή μια χαρά πάνε και σε 3 και σε 4 και σε 5 νηπιαγωγεία (συνηθισμένοι είμαστε τόσα χρόνια στο να καλύπτουμε ώρες σε πολλά σχολεία) αν και κάποιοι που έχουν πάρει 10ωρα ή ακόμη κ 12-14 ώρες, οικονομικά δεν το βρίσκουν συμφέρον. Είναι βλέπεις έτσι το πρόγραμμα και οι συνθήκες στο νηπιαγωγείο που δεν παίρνεις καν 15 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:27:07 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #592 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 03:17:16 μμ »
Έγιναν οι δηλώσεις σχολείων από τους προσληφθέντες και από 01/11 θα κάνουν ανάληψη υπηρεσίας. Κι εκεί όπου εργάζομαι περιμένουμε συναδέλφους αλλά και σε άλλα σχολεία. Μάλιστα, όσον αφορά στη δική μας ειδικότητα (ΠΕ06), ξέρω ότι υπάρχουν σχολεία όπου δε διδάσκονται καθόλου τα Αγγλικά λόγω έλλειψης εκπαιδευτικών και μάλλον ούτε η Γ' φάση τα καλύπτει οπότε λογικά θα τα καλύψουν άτομα της Σ' φάσης.

Στον δημο του νομού όπου έχω διοριστεί φέτος κανένα άλλο δημοτικό δεν κάνει αγγλικά εκτός απο αυτό που είμαι εγώ (και 2 τμήματα απο ένα άλλο δημοτικό όπου συμπληρώνω ωράριο) .Το ίδιο ισχύει και για τα Γυμνάσια -Λύκεια. Μόνο ένα και μοναδικό απο αυτά κάνει αγγλικά , με την πρόσληψη μιας αναπληρώτριας την Α φάση.  Στη Β και στη Γ φάση δεν έχει γίνει ούτε μισή πρόσληψη για δείγμα. Βεβαίως , τα δημοτικά της περιοχής είναι 6θ/σια και απο Σεπτέμβρη υπβιβάζονται σε 4/θσια με φιρμάνι του υπουργείου, οπότε ως δια μαγείας τα κενά εξαφανίζονται. Πολύ αμφιβάλλω συνεπώς αν θα καλυφθούν τα κενά αυτά με την προσεχή φάση , τη στιγμή που τα σχολεία πάνε για υποβιβασμό.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #593 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 03:32:58 μμ »
Στον δημο του νομού όπου έχω διοριστεί φέτος κανένα άλλο δημοτικό δεν κάνει αγγλικά εκτός απο αυτό που είμαι εγώ (και 2 τμήματα απο ένα άλλο δημοτικό όπου συμπληρώνω ωράριο) .Το ίδιο ισχύει και για τα Γυμνάσια -Λύκεια. Μόνο ένα και μοναδικό απο αυτά κάνει αγγλικά , με την πρόσληψη μιας αναπληρώτριας την Α φάση.  Στη Β και στη Γ φάση δεν έχει γίνει ούτε μισή πρόσληψη για δείγμα. Βεβαίως , τα δημοτικά της περιοχής είναι 6θ/σια και απο Σεπτέμβρη υπβιβάζονται σε 4/θσια με φιρμάνι του υπουργείου, οπότε ως δια μαγείας τα κενά εξαφανίζονται. Πολύ αμφιβάλλω συνεπώς αν θα καλυφθούν τα κενά αυτά με την προσεχή φάση , τη στιγμή που τα σχολεία πάνε για υποβιβασμό.
Τόσο καλά... Να φανταστείς εγώ μιλάω για κενά σε σχολεία της Αττικής. Χωρίς φυσικά να εννοώ πως έχουν προτεραιότητα οι μαθητές της πρωτεύουσας έναντι αυτών της υπόλοιπης χώρας.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #594 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 09:38:59 μμ »
Τόσο καλά... Να φανταστείς εγώ μιλάω για κενά σε σχολεία της Αττικής. Χωρίς φυσικά να εννοώ πως έχουν προτεραιότητα οι μαθητές της πρωτεύουσας έναντι αυτών της υπόλοιπης χώρας.

Τόσο το χειρότερο λοιπόν που από διάφορες περιοχές της Ελλάδας (κ γω μιλάω για ηπειρωτική Ελλάδα, όχι μακριά απο Αθήνα) έρχεται το μήνυμα ότι τα κενά αντι να καλύπτονται εξαφανίζονται. Υποδηλώνει ξεκάθαρα που οδεύει το πράγμα , με ότι αυτό συνεπάγεται. ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Αποσυνδεδεμένος V.T.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #595 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 10:07:30 μμ »
Καλησπερα! Χρειαζομαι τα φωτα σας... αν εχουμε προσληφθει στη Γ φαση, κ μετα «προκυψουν» αλλα εναπομειναντα κενα στη διευθυνση μας πριν τη Δ φαση, μπορουμε με καποιο τροπο να τα διεκδικησουμε???
Κ αν ναι, πώς?

Ευχαριστώ!
«Όταν μιλάει η αταξία, η τάξη να σωπαίνει. Έχει μεγάλη πείρα ο χαμός».
Κική Δημουλά

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #596 στις: Οκτώβριος 27, 2021, 11:01:48 μμ »
Καλησπερα! Χρειαζομαι τα φωτα σας... αν εχουμε προσληφθει στη Γ φαση, κ μετα «προκυψουν» αλλα εναπομειναντα κενα στη διευθυνση μας πριν τη Δ φαση, μπορουμε με καποιο τροπο να τα διεκδικησουμε???
Κ αν ναι, πώς?

Ευχαριστώ!

Μπορείς να κάνεις αίτηση βελτίωσης τοποθέτησης αφότου γίνει η επόμενη φάση προσλήψεων και είναι στην ευχέρεια της διεύθυνσης εκπ/σης στην οποία υπάγεσαι το αν θα τη δεχτεί ή όχι.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #597 στις: Οκτώβριος 28, 2021, 12:27:57 μμ »
Καλησπερα! Χρειαζομαι τα φωτα σας... αν εχουμε προσληφθει στη Γ φαση, κ μετα «προκυψουν» αλλα εναπομειναντα κενα στη διευθυνση μας πριν τη Δ φαση, μπορουμε με καποιο τροπο να τα διεκδικησουμε???
Κ αν ναι, πώς?

Ευχαριστώ!

κάνεις αίτηση βελτίωσης αν και δεν τη δέχονται όλες οι διευθύνσεις, δυστυχώς
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #598 στις: Οκτώβριος 28, 2021, 01:23:58 μμ »
Για   να μην  εχει εμφανιστει ο Patreas μαλλον   αυριο   δεν θα γινει καμια   φαση , επειδη λεγανε Παρασκευη!

Αποσυνδεδεμένος mixroula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #599 στις: Οκτώβριος 28, 2021, 01:35:03 μμ »
Για   να μην  εχει εμφανιστει ο Patreas μαλλον   αυριο   δεν θα γινει καμια   φαση , επειδη λεγανε Παρασκευη!

εμένα μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάτι προγραμματισμένο για Παρασκευή. Υπολογίζω την άλλη εβδομάδα Τρίτη-Τετάρτη στην καλύτερη ή Παρασκευή με ανάληψη μετά τις 10

Αποσυνδεδεμένος fasterias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #600 στις: Οκτώβριος 29, 2021, 12:38:51 πμ »
Μόνο o patreas θα μας διαφωτίσει 😝🤣

Αποσυνδεδεμένος Xrip7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ ' ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021
« Απάντηση #601 στις: Οκτώβριος 29, 2021, 09:19:51 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι, κάποιο νέο για την φάση έχουμε;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 521

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.