*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1495942 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Πυθία

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6622 στις: Μάιος 25, 2022, 09:55:23 πμ »
Όπως την άκουσα δεν ήταν καθόλου σίγουρη για Ειδική Αγωγή, όποτε μηπως δεν θα γίνει τελικά φέτος και θα πάει για του χρόνου? Εκτός αν κάνει μικρό αριθμό γιατί ήταν πολύ διφορούμενα τα λόγια της.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:19:46 »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6623 στις: Μάιος 25, 2022, 10:00:15 πμ »
Όπως την άκουσα δεν ήταν καθόλου σίγουρη για Ειδική Αγωγή, όποτε μηπως δεν θα γίνει τελικά φέτος και θα πάει για του χρόνου? Εκτός αν κάνει μικρό αριθμό γιατί ήταν πολύ διφορούμενα τα λόγια της.

Ο Patreas απάντησε γι αυτό χθες. Πάντως, δε λες πιθανότατα θα γίνουν κάποιοι αν είναι να μη γίνουν. Ωστόσο σίγουρα ήταν μια περίεργη απάντηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 10:03:48 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6624 στις: Μάιος 25, 2022, 10:16:23 πμ »
H σημερινη διστακτικοτητα της αξιοτιμης κ.Υπουργου οφειλεται στα ασφαλιστικα μετρα και το εξωδικο που θα κανουν οι νεοδιοριστοι καθως σε περιπτωση φετινων διορισμων καταστρατηγειται σαφως η σειρα του πινακα.Οποτε διορισμοι θα γινουν πιθανοτατα το 2023.

Όχι, δε διάβασα αυτό που μόλις διάβασα. Αρνούμαι να το πιστέψω..παίζει να είναι το πιο σάπιο και τοξικό σχόλιο που έχω διαβάσει τόσα χρόνια εδώ μέσα.
Πέρα από το...αδιανόητο της πράξης των ασφαλιστικών, επιχειρείται και η ηθική του θωράκιση με το ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΟ επιχείρημα στην ιστορία των ΓΕΛΟΙΩΝ επιχειρημάτων, περί καταστρατήγησης.
Ταιριάζει γάντι η παροιμία για τα θηλυκά...γεννητικά όργανα και τις υπηρεσίες που προσφέρουν οι μπαρμπέρηδες!
Riverlow, πατώνεις;;

Τελικά στα ΚΕΔΑΣΥ θα κανουν διορισμούς τωρα ή οχι??

Στους προηγούμενους-και μοναδικούς-διορισμούς της ειδικής με την 3ΕΑ/2019 δεν έγιναν. Πιστεύω πως είναι θέμα προϋπολογισμού, αν υπάρχουν κονδύλια τότε ίσους γίνουν και εκεί, ιδίως σε ΠΕ04 που έχουν λίγα οργανικά κενά στις υπόλοιπες δομές.


Για να το κάνει αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να περιοριστούν δραστικά και οι αποσπάσεις, οι οποίες είναι χιλιάδες κάθε χρόνο και αφήνουν μακροχρόνια λειτουργικά κενά. Θυμίζω τι έλεγε τον Ιούλιο του 2019: 'Καταγράφουμε συγκεκριμένες ανάγκες που υπάρχουν για εκπαιδευτικούς γενικής εκπαίδευσης ανά τη χώρα και επιλύουμε σταδιακά το μείζον θέμα των αναπληρωτών εκπαιδευτικών. Και ανακοινώνουμε σήμερα τη μείωση των αποσπάσεων εκπαιδευτικών σε φορείς, για να επιστρέψουν περισσότεροι εκπαιδευτικοί στις τάξεις. '

Σαν χθες θυμάμαι την αχαρακτήριστη θηλυκιά Μέτερνιχ, πρώην υπουργό, Διαμαντοπούλου, 12 χρόνια πριν, να διατυμπανίζει το εμετικό σλόγκαν "οι εκπαιδευτικοί πίσω στις τάξεις τους" (λες και βρέθηκαν στις αποσπάσεις από μόνοι τους) και τελικά έκανε προσλήψεις ρεκόρ στους αναπληρωτές!! Μάλιστα φρόντισε να τους εξοπλίσει καταλλήλως με φωτοτυπίες, για να μη βαριούνται με τα κλασσικά βιβλία. Είχαμε ωραίες καταστάσεις στους συλλόγους τότε, σχεδόν να παίζουμε μπουνιές ποιος θα πρωτοκαβατζώσει το φωτοτυπικό..ααχ δε μπορεί να πει κανείς, με τα ευφυολογήματα του κάθε μαθητευόμενου μάγου, δε βαριέσαι ποτέ στη δημόσια εκπαίδευση!

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6625 στις: Μάιος 25, 2022, 10:26:43 πμ »
το ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΟ επιχείρημα στην ιστορία των ΓΕΛΟΙΩΝ επιχειρημάτων, περί καταστρατήγησης.

Respectfully, θα διαφωνήσω. Ως κάποιος που είχε καλή σειρά διορισμού, το να βλέπω να διορίζονται στον τόπο μου συνάδελφοι 1000 και 2000 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα με τα μισά μόρια από μένα και εγώ να πηγαινοέρχομαι... ε, στρεβλό το λες. Και εντάξει εγώ, κάθε μεσημέρι είμαι σπίτι μου, αλλά αλλοι είναι πραγματικά μακρια, με έξοδα κλπ. Εφόσον λοιπόν ήθελε να κάνει ετήσιους διορισμούς όφειλε να κάνει ετήσια και την υπηρέτηση της οργανικής, ακριβώς για να μη δημιουργούνται αυτές οι στρεβλώσεις. Είναι τόσο μα τόσο απλό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 10:30:08 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:19:46 »

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6626 στις: Μάιος 25, 2022, 10:42:54 πμ »
Respectfully, θα διαφωνήσω. Ως κάποιος που είχε καλή σειρά διορισμού, το να βλέπω να διορίζονται στον τόπο μου συνάδελφοι 1000 και 2000 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα με τα μισά μόρια από μένα και εγώ να πηγαινοέρχομαι... ε, στρεβλό το λες. Και εντάξει εγώ, κάθε μεσημέρι είμαι σπίτι μου, αλλά αλλοι είναι πραγματικά μακρια, με έξοδα κλπ. Εφόσον λοιπόν ήθελε να κάνει ετήσιους διορισμούς όφειλε να κάνει ετήσια και την υπηρέτηση της οργανικής, ακριβώς για να μη δημιουργούνται αυτές οι στρεβλώσεις. Είναι τόσο μα τόσο απλό.

Ακριβώς αυτό...

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6627 στις: Μάιος 25, 2022, 10:44:01 πμ »
Respectfully, θα διαφωνήσω. Ως κάποιος που είχε καλή σειρά διορισμού, το να βλέπω να διορίζονται στον τόπο μου συνάδελφοι 1000 και 2000 θέσεις πιο κάτω στον πίνακα με τα μισά μόρια από μένα και εγώ να πηγαινοέρχομαι... ε, στρεβλό το λες.

Όχι μτσάγκ. Δεν υπέγραψε κανείς συμβόλαιο με τον διορισμό. Και σε ελβετικό ρολόι να ζούσαμε δεν είναι δυνατόν να γίνει τέτοιος προγραμματισμός. Ένα χρόνο τώρα οι νεοδιόριστοι απολαμβάνουν τα προνόμια του δημοσίου υπαλλήλου ενώ οι υπόλοιποι είναι σε αναμμένα κάρβουνα.
Τα ίδια ακούγαμε και στους αναπληρωτές. Φεύγαν πρώτη φάση στο νησί και μετά από 2 βδομάδες, ένα μήνα γκρίνιαζαν που άνοιγε θέση δίπλα τους. Ε ας μη το δήλωνες, ας έπαιρνες το ρίσκο να περιμένεις άνεργος, αν και πότε θα ανοίξει το κενό!
Όπως αυτοί θα διαμαρτυρηθούν για το αν βρεθεί κάποιος με λιγότερα μόρια σε ευνοικότερη θέση, έτσι θα διαμαρτύρεται κάποιος που βρέθηκε εκτός διορισμών γιατί δεν συμφώνησε με τη διετία σε δυσμενή θέση. Με μία-βασική-διαφορά, οι πρώτοι το ήξεραν, οι δεύτεροι όχι!

Μου αρέσει που του απαντάς. Δεν βλέπεις το επίπεδο του από τον τρόπο που απευθύνεται στον συνάδελφο; Είναι ο τρόπος του Έλληνα όταν προκειται να βολευτεί στις πλάτες κάποιων.

Μεγάλε, είμαι υπεύθυνος για αυτά που γράφω, όχι για αυτά που καταλαβαίνει ο άλλος.
Δεν είμαι γενικά κατά της υπηρέτησης της οργανικής για ένα χρόνο που εντέχνως το πήγε ο μτσαγκ. Καλά θα κάνουν να το νομοθετήσουν, ώστε οι επόμενοι διορισμοί να γίνουν με αυτή τη συνθήκη γνωστή εκ των προτέρων και όλοι όμορφα και συνειδητά να κάνουν τις επιλογές τους!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 10:48:22 πμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6628 στις: Μάιος 25, 2022, 10:47:26 πμ »
Διορισμοι Ειδικης θα γινουν. 100%  (προς δυσαρεσκεια επικουρικου πινακα).
Ο αριθμος παιζεται.

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6629 στις: Μάιος 25, 2022, 10:51:06 πμ »
Τα ίδια ακούγαμε και στους αναπληρωτές. Φεύγαν πρώτη φάση στο νησί και μετά από 2 βδομάδες, ένα μήνα γκρίνιαζαν που άνοιγε θέση δίπλα τους. Ε ας μη το δήλωνες, ας έπαιρνες το ρίσκο να περιμένεις άνεργος, αν και πότε θα ανοίξει το κενό!

Δεν είναι το ίδιο, γιατί στους αναπληρωτές υπάρχουν διαφορετικά προγράμματα και κενά που δημιουργούνται αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6630 στις: Μάιος 25, 2022, 10:55:20 πμ »
Όχι μτσάγκ. Δεν υπέγραψε κανείς συμβόλαιο με τον διορισμό. Και σε ελβετικό ρολόι να ζούσαμε δεν είναι δυνατόν να γίνει τέτοιος προγραμματισμός.

Αυτό που γράφεις δεν απαντά σε αυτό που λέω. Μια χαρά μπορεί να προγραμματίσει τους διορισμούς το υπουργείο, σιγά το δύσκολο! Μάλιστα ένα σοβαρό υπουργείο οφείλει να έχει μια ξεκάθαρη πολιτική προσλήψεων.

Εχε υπόψη και το εξής: ένα από τα επιχειρήματα των συνδικαλιστών μας στο να γίνουν όλοι οι διορισμοί σε μια φουρνία περυσι (και όχι 5250+5250) ήταν ακριβώς το ζήτημα με τα διαφορετικά κενά τη δεύτερη χρονιά. Το οποίο και έγινε αποδεκτό.

Anyway, είναι αυτό που είναι και εγώ εχω συμφιλιωθει με αυτό. Αλλά δεν παύει να μου κάνει τρομερή εντύπωση νοήμονες άνθρωποι να μην καταλαβαίνουν κάτι τόσο απλό. Οπως έγραψα και άλλη φορά, το μοναδικό επιχείρημα που δεχομαι είναι αυτό για τα άτομα που αρνήθηκαν διορισμό λόγω διετίας. Τα άλλα στερούνται λογικής στην καλύτερη, κάτι υποκρύπτουν στη χειρότερη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2022, 10:57:40 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6631 στις: Μάιος 25, 2022, 11:00:55 πμ »
Δεν είναι το ίδιο, γιατί στους αναπληρωτές υπάρχουν διαφορετικά προγράμματα και κενά που δημιουργούνται αργότερα.

Ενώ στους διορισμούς μιλάμε για τάξη και προγραμματισμό ε; Λες και το αν θα βγει κάποιος στη σύνταξη ή αν θα πάρει μετάθεση είναι...βιολογική ανάγκη που εκπληρώνεται αυτόματα.
Εδώ βγαίνει επίσημη εγκύκλιος με τα οργανικα κενά και δεν μπορεί να συμφωνηθεί αν όντως είναι αυτά και πόσοι διορισμοί τελικά χρειάζονται.
Στους αναπληρωτές ωστόσο είναι πιο αυθαίρετο το πλαίσιο, αυτό που γράφεις ισχύει, όμως η αρχή του ρίσκου είναι η ίδια.

Το ξαναγράφω για να γίνει αντιληπτό, ας γίνει μονοετής η υποχρεωτική υπηρέτηση στον τόπο διορισμού αλλά να γίνει πριν τους διορισμούς, όχι κατόπιν αυτών!
Το κάπως γλαφυρό μου ύφος νωρίτερα, αφορούσε το...ασύλληπτο εγχείρημα των ασφαλιστικών μέτρων. Αυτούς όχι, δε τους θεωρώ συναδέλφους!

Αποσυνδεδεμένος Thndsk35

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6632 στις: Μάιος 25, 2022, 11:06:29 πμ »
Όχι μτσάγκ. Δεν υπέγραψε κανείς συμβόλαιο με τον διορισμό. Και σε ελβετικό ρολόι να ζούσαμε δεν είναι δυνατόν να γίνει τέτοιος προγραμματισμός. Ένα χρόνο τώρα οι νεοδιόριστοι απολαμβάνουν τα προνόμια του δημοσίου υπαλλήλου ενώ οι υπόλοιποι είναι σε αναμμένα κάρβουνα.
Τα ίδια ακούγαμε και στους αναπληρωτές. Φεύγαν πρώτη φάση στο νησί και μετά από 2 βδομάδες, ένα μήνα γκρίνιαζαν που άνοιγε θέση δίπλα τους. Ε ας μη το δήλωνες, ας έπαιρνες το ρίσκο να περιμένεις άνεργος, αν και πότε θα ανοίξει το κενό!
Όπως αυτοί θα διαμαρτυρηθούν για το αν βρεθεί κάποιος με λιγότερα μόρια σε ευνοικότερη θέση, έτσι θα διαμαρτύρεται κάποιος που βρέθηκε εκτός διορισμών γιατί δεν συμφώνησε με τη διετία σε δυσμενή θέση. Με μία-βασική-διαφορά, οι πρώτοι το ήξεραν, οι δεύτεροι όχι!

Μεγάλε, είμαι υπεύθυνος για αυτά που γράφω, όχι για αυτά που καταλαβαίνει ο άλλος.
Δεν είμαι γενικά κατά της υπηρέτησης της οργανικής για ένα χρόνο που εντέχνως το πήγε ο μτσαγκ. Καλά θα κάνουν να το νομοθετήσουν, ώστε οι επόμενοι διορισμοί να γίνουν με αυτή τη συνθήκη γνωστή εκ των προτέρων και όλοι όμορφα και συνειδητά να κάνουν τις επιλογές τους!
Πολλά λάθη σε μία παράγραφο. Πρώτον, ο διορισμός έχει προνόμια έναντι της αναπλήρωσης αν βρίσκεσαι στον τόπο συμφερόντων σου. Τι να το κάνω διορισμένος δέκα χρόνια στις Κυκλάδες, ενώ θα μπορούσα να μαι αναπληρωτής Θεσσαλονίκη; Δεύτερον, αναφέρεις ότι το ίδιο γίνεται και στους αναπληρωτές. Οι αναπληρωτές καλύπτουν έκτακτες ανάγκες που μπορεί να προκύψουν κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Λογικό να καταστρατηγείται(προσωρινά) ο πίνακας. Οι διορισμοί προύπολογίζονται, προγραμματίζονται πολύ πιο πριν. Δεν υπάρχει λόγος καταστρατήγησης του πίνακα. Ή γίνεται επί σκοπού ή από τραγικό προγραμματισμό διορισμών, αν υπάρξει καταστρατήγηση. Τρίτον, όσοι επέλεξαν να μη φύγουν μακριά δεν ήθελαν να ξεβολευτούν. Αυτοί όμως που ξεβολεύτηκαν καλά να πάθουν. Αυτό λες αυτή τη στιγμή. Τέταρτον, ανέκαθεν οι μεταθέσεις προηγούνταν των διορισμών. Δηλαδή η αδικία σε ένα νόμο δεν πρέπει να διορθωθεί; Πέμπτον, δεν ξανασχολούμαι γιατί δεν έχει νόημα.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6633 στις: Μάιος 25, 2022, 11:07:34 πμ »

Anyway, είναι αυτό που είναι και εγώ εχω συμφιλιωθει με αυτό. Αλλά δεν παύει να μου κάνει τρομερή εντύπωση νοήμονες άνθρωποι να μην καταλαβαίνουν κάτι τόσο απλό. Οπως έγραψα και άλλη φορά, το μοναδικό επιχείρημα που δεχομαι είναι αυτό για τα άτομα που αρνήθηκαν διορισμό λόγω διετίας. Τα άλλα στερούνται λογικής στην καλύτερη, κάτι υποκρύπτουν στη χειρότερη.

Ρε συ μτσαγκ, μου φαίνεται ξέχασες τι πακέτο είχαμε φάει όλοι με τα 12 χρόνια αδιοριστίας και τώρα κάποιοι τρώγονται με τα ρούχα τους.
Εδώ δεν μπορούν να προγραμματίσουν άλλα κι άλλα, τη ρήτρα αναπροσαρμογής, τον πληθωρισμό κ.α. και συ θες να προγραμματίσουν αν θα κάνουν κάθε χρόνο διορισμούς; Πάμε καλά; Άσε που μια χρονιά μπορεί να υπάρχουν αυξημένες ανάγκες, την επόμενη όχι. Ξέχασες τα 128 κενά των φιλολόγων που έγιναν 1300 σε ένα χρόνο;;
Τα περί νοημόνων μπορώ να το επικαλεστώ κι εγώ για τα δικά μου επιχειρήματα.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6634 στις: Μάιος 25, 2022, 11:19:29 πμ »
Πολλά λάθη σε μία παράγραφο. Πρώτον, ο διορισμός έχει προνόμια έναντι της αναπλήρωσης αν βρίσκεσαι στον τόπο συμφερόντων σου. Τι να το κάνω διορισμένος δέκα χρόνια στις Κυκλάδες, ενώ θα μπορούσα να μαι αναπληρωτής Θεσσαλονίκη; Δεύτερον, αναφέρεις ότι το ίδιο γίνεται και στους αναπληρωτές. Οι αναπληρωτές καλύπτουν έκτακτες ανάγκες που μπορεί να προκύψουν κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Λογικό να καταστρατηγείται(προσωρινά) ο πίνακας. Οι διορισμοί προύπολογίζονται, προγραμματίζονται πολύ πιο πριν. Δεν υπάρχει λόγος καταστρατήγησης του πίνακα. Ή γίνεται επί σκοπού ή από τραγικό προγραμματισμό διορισμών, αν υπάρξει καταστρατήγηση. Τρίτον, όσοι επέλεξαν να μη φύγουν μακριά δεν ήθελαν να ξεβολευτούν. Αυτοί όμως που ξεβολεύτηκαν καλά να πάθουν. Αυτό λες αυτή τη στιγμή. Τέταρτον, ανέκαθεν οι μεταθέσεις προηγούνταν των διορισμών. Δηλαδή η αδικία σε ένα νόμο δεν πρέπει να διορθωθεί; Πέμπτον, δεν ξανασχολούμαι γιατί δεν έχει νόημα.

τοτε μη δηλωνεις διορισμο στις κυκλαδες και μεινε αναπληρωτης στη θεσσαλονικη..αντε πια που θα βαλετε οσον αφορα την ασφαλεια ισα κι ομοια διορισμενους με αναπληρωτες..δεν λεμε οτι δεν εχουν κι οι διορισμενοι κουπι να τραβηξουν και λυθηκαν ως δια μαγειασς ολα τους τα ζητηματα αλλα καπου ελεος.

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6635 στις: Μάιος 25, 2022, 11:22:33 πμ »
Ρε συ μτσαγκ, μου φαίνεται ξέχασες τι πακέτο είχαμε φάει όλοι με τα 12 χρόνια αδιοριστίας και τώρα κάποιοι τρώγονται με τα ρούχα τους.
Εδώ δεν μπορούν να προγραμματίσουν άλλα κι άλλα, τη ρήτρα αναπροσαρμογής, τον πληθωρισμό κ.α. και συ θες να προγραμματίσουν αν θα κάνουν κάθε χρόνο διορισμούς; Πάμε καλά; Άσε που μια χρονιά μπορεί να υπάρχουν αυξημένες ανάγκες, την επόμενη όχι. Ξέχασες τα 128 κενά των φιλολόγων που έγιναν 1300 σε ένα χρόνο;;
Τα περί νοημόνων μπορώ να το επικαλεστώ κι εγώ για τα δικά μου επιχειρήματα.

Και όχι άδικα έγιναν 1.300 των φιλολόγων... να σου θυμίσω πως προστέθηκαν πολλές ώρες λατινικών στη Β' και Γ' Λυκείου και ταυτόχρονα είχαμε πέρσι 900+ συνταξιοδοτήσεις! Μην υποστηρίζεις ό,τι σε συμφέρει... Σου έγραψα τα δεδομένα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 541
Σύνολο: 550

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.