*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1495887 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1078 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 03:59:04 μμ »
.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:29 »

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1079 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 04:17:34 μμ »
H Κεραμεως κατηγορει τον Τσιπρα οτι ταζει διορισμους απο το «λεφτοδενδρο» της Κουμουνδουρου χωρις να ρωταει αν εχουν εξοικονομηθει οι αντιστοιχοι ποροι…

Εκεινη πως θα τους κανει; Φυτρωνει δικο της δεντρακι;

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1080 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 04:25:02 μμ »
Ποιος σου ειπε οι προσωρινοι θα βγουν μεχρι 31/08???Προσπαθω να καταλαβω το σκεπτικο σου ασε τους διορισμους.Αν προσωρινοι  βγουν νοεμβριο τοτε που το προβλημα


αν ειναι να βγουν πχ νοεμβριο δεν συντρεχει λογος βιασυνης να ανοιξον  αμεσα ετσι;;επισης σκεψου καποιον που ειναι πχ θεση 100 μεχρι αυγουστο σε πινακες οριστικους που μετρανε και για αναπληρωτες εκτος απο μονιμους..αυτος δεν μπορει ναγνωριζει τι σειρα θα ειναι στους νεους προσωρνους εφοσον δε θα γνωριζει τα προσοντα των υπολοιπων της ειδικοτητας του..αυτος τι προγραμματισμο θα κανει τοσο για περιοχες που θα δηλωσει οσο κι αν θα ψαχτει πιθανον για αλλη δουλεια μας και μιλαμε για αλλαγη στη μεση της χρονιας .μπορει αλλα να υπολογιζει κι εντελως μα εντελως αλλα να του βγουν..ξαναρωταω λοιπον αν το θεωρεις λογικο και ηθικο σε εναν βαθμο...αυτα και τελειωνω καθως δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω..ειπα τη γνωμη μου .

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1081 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 04:28:36 μμ »
Serton συγκεντρωσου. Μεχρι 31/8 ανηκουμε στους πινακες που ηδη υπαρχουν. Μετα θα εχεις την σειρα του νεου προσωρινου πινακα. Ποσο απλο ;;; Και βγαζει α φαση 1 Σεμπεμβρη..απλοοοο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:04:29 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1082 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 04:31:13 μμ »

αν ειναι να βγουν πχ νοεμβριο δεν συντρεχει λογος βιασυνης να ανοιξον  αμεσα ετσι;;επισης σκεψου καποιον που ειναι πχ θεση 100 μεχρι αυγουστο σε πινακες οριστικους που μετρανε και για αναπληρωτες εκτος απο μονιμους..αυτος δεν μπορει ναγνωριζει τι σειρα θα ειναι στους νεους προσωρνους εφοσον δε θα γνωριζει τα προσοντα των υπολοιπων της ειδικοτητας του..αυτος τι προγραμματισμο θα κανει τοσο για περιοχες που θα δηλωσει οσο κι αν θα ψαχτει πιθανον για αλλη δουλεια μας και μιλαμε για αλλαγη στη μεση της χρονιας .μπορει αλλα να υπολογιζει κι εντελως μα εντελως αλλα να του βγουν..ξαναρωταω λοιπον αν το θεωρεις λογικο και ηθικο σε εναν βαθμο...αυτα και τελειωνω καθως δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω..ειπα τη γνωμη μου .
Αρα λοιπον δεν υπαρχει προβλημα να βγουν προσωρινοι νοεμβρη,να διορισει με υπαρχοντες πινακες και να παει αναπληρωτες με υπαρχοντες πινακες και το 22.Οπως εκανε και το 19 δηλαδη.Δεν λεω οτι ειναι ηθικο ή οτι θα γινει απλα σου εξηγω οτι δεν στεκει αυτο που ειπες στην αρχη οτι θα ειναι σε αλλη σειρα σε παλιους και προσωρινους.Λογικο να ειναι σε αλλη σειρα αφου πολλοι θα βαλουν νεα πτυχια.Μπορει να μην καταλαβαινω το σκεπτικο σου τεσπα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2022, 04:35:03 μμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1083 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:12:10 μμ »
Serton συγκεντρωσου. Μεχρι 31/8 ανηκουμε στους πινακες που ηδη υπαρχουν. Μετα θα εχεις την σειρα του νεου προσωρινου πινακα. Ποσο απλο ;;; Και βγαζει α φαση 1 Σεμπεμβρη..απλοοοο


εγω συγκεντρωμενος ειμαι εσυ προφανως δεν καταλαβαινεις..δηλωνεις χρυσο μου πεντε περιοχες αρχες αυγουστου για τη νεα χρονια γιατι εχεις σειρα 100 και λες καλη σειρα εχω θα την πιασω μια απο αυτες τις 5 περιοχες εστω β ή γ φαση αν οχι απο την αρχη..βγαινουν αλλοι πινακες μεσα στη χρονια και πας σειρα 700 γιατι σε περασαν αλλοι και δεν πιανεις θεση και μενεις ξεκρεμαστος κι ανεργος στον αερα..το θεωρεις λογικο να σου τιναζουν στη μεση της χρονιας τον προγραμματισμο σου;;τωρα αν εννοεις να βγουν πχ οι νεοι προσωρινοι πχ 10 Αυγουστου αλλα αυτοι να αρχισουν να ισχυουν απο 1 Σεπτεμβρη και να μην υπολογιστουν  για το τελευατιο 20ημερο του Αυγουστου εφοσον υπαρχουν ηδη οριστικοι μεχρι 31/08 οπως λες, οι οποιοι μετρουν και για αναπληρωτες οχι μονο για μονιμους διορισμους..αλλη αρλουμπα και γιατι να συμβει;;μονο και μονο για να εξυπηρετηθεις εσυ που εμεινες εκτος για 5 θεσεις οπως μας λες τοσα μνμ τωρα;;τετοια αναστατωση για σενα αντε κι αλλους 5-10;;;οχι μονο συγκεντρωσου εσυ αλλα ξεπερνα και τον εγωκεντρισμο ο οποιος πρεπει να αρχιζει να ξεπερνιεται καπου απο την ηλικια των 5-6 ετων..

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1084 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:18:33 μμ »
Αρα λοιπον δεν υπαρχει προβλημα να βγουν προσωρινοι νοεμβρη,να διορισει με υπαρχοντες πινακες και να παει αναπληρωτες με υπαρχοντες πινακες και το 22.Οπως εκανε και το 19 δηλαδη.Δεν λεω οτι ειναι ηθικο ή οτι θα γινει απλα σου εξηγω οτι δεν στεκει αυτο που ειπες στην αρχη οτι θα ειναι σε αλλη σειρα σε παλιους και προσωρινους.Λογικο να ειναι σε αλλη σειρα αφου πολλοι θα βαλουν νεα πτυχια.Μπορει να μην καταλαβαινω το σκεπτικο σου τεσπα


εχω απαντησει με βαση οτι καταλαβαινω τι προσπαθεις να πεις..τωρα να οντως ο ενας δεν κατανοει στην πραγματικοτητα τον αλλον...δηλαδη οι μισοι θα πανε αναπληρωτες στο ξενκινημα της χρονιας με τους παλιους κι αλλοι μισοι μετα τον νοεμβρη πχ με αλλους πινακες στην ιδια χρονιας;;δεν το θεωρω νορμαλ..

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1085 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:23:04 μμ »
Και καλα κανω....και εσυ θα κοιταγες το συμφερον σου αν δεν διοριζοσουν για ελαχιστες θεσεις...μην μας το παιζεις αγανακτισμενη/ος...εισαι σιγουρη/ος οτι οι προσωρινοι θα βγουν στις 31/8 ; και αν βγουν αρχες Αυγουστου ; πριν τις δηλωσειε περιοχων...ξερεις οτι θα βγουν 31;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1086 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:27:39 μμ »
Δηλαδη δεν θες εσυ να γινουν διορισμοι ετσι ; Για να βολευτω εγω ή 5-10 αλλοι.... ποτε σε βολευει να γινουν ; για πες μας καμια ιδεα...ποτε εισαι ετοιμη/ος να γινουν...
Σε ρωτω εγω το 6χρονο οπως και αλλοι που μειναμε για ελαχιστες θεσεις εκτος
Αντι να ευχομαστε να γινονται καθε χρονο, εχουμε φτασει να μην θελουμε να γινουν γιατι δεν μας βολευει...και θελουμε να βαλουμε κανενα διδακτορικο μεσα.... και επειδη παρατηρεις τα ποστ μου, εγω λεω να ανοιξουν οι πινακες και να γινουν με τους νεους και αλλοι διορισμοι...καθε χρονο να γινονται...να ξεφυγουμε απο το καθεστως του αναπληρωτη...Αυτο επρεπε να ευχομαστε....
Γιατι υπαρχουν τεραστια οργανικα κενα....ή κανω λαθος ;;;; ε
..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:34:01 μμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1087 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:37:25 μμ »
Και καλα κανω....και εσυ θα κοιταγες το συμφερον σου αν δεν διοριζοσουν για ελαχιστες θεσεις...μην μας το παιζεις αγανακτισμενη/ος...εισαι σιγουρη/ος οτι οι προσωρινοι θα βγουν στις 31/8 ; και αν βγουν αρχες Αυγουστου ; πριν τις δηλωσειε περιοχων...ξερεις οτι θα βγουν 31;

δεν λεω οτι ξερω ποτε θα βγουν απλα παιρνω και τα δυο σεναρια για να σου δειξω οτι δεν στεκουν αυτα τα σεναρια..μπαζουν απο παντου..βεβαια στην Ελλαδα ειμαστε ας μην το ξαχναμε...μαλλον εκει επαναπαυεστε ορισμενοι.οσο για το οτι κοιτας το συμφερον σου τωρα μιλας σωστα..πες λοιπον αυτο εξ αρχης κι ασε τι στεκει και τι δε στεκει..οσο για τις ελαχιστες θεσεις παντα καποιος θα μενει εκτος .αν διοριστεις εσυ τελευταιος θα μεινει για μια θεση εκτος ο απο κατω σου στον πινακα...δεν θα σταματαμε να αναπνεουμε οι υπολοιποι.η γη θα συνεχισει να γυριζει..οσο για μενα υπηρξα απο τα ελαχιστα κοροιδα που κοιτουσα τη δουλεια μου κι οχι το συμφερον μου..που σημαινει οτι εκανα το καλυτερο που μπορουσα χωρις να οργανωθω σε χαζοομαδες που προωθούσαν το μικροσυμφερον τους ή να κανω παρατυπιες/παρανομιες για να βολευτω..γι αυτο και βασανιστηκα επι σειρα ετων οποτε μη μιλας για μενα .δε σε παιρνει πραγματικα.λιγοι υπηρξαμε τετοια κοροιδακια ...παροτι υπηρξαμε κοροιδα ωστοσο, στην ηθικη και την αξιοπρεπεια  δεν μαςς φτανετε...εχει τα καλα του εχει και τα κακα του...



Δηλαδη δεν θες εσυ να γινουν διορισμοι ετσι ; Για να βολευτω εγω ή 5-10 αλλοι.... ποτε σε βολευει να γινουν ; για πες μας καμια ιδεα...ποτε εισαι ετοιμη/ος να γινουν...
Σε ρωτω εγω το 6χρονο οπως και αλλοι που μειναμε για ελαχιστες θεσεις εκτος
Αντι να ευχομαστε να γινονται καθε χρονο, εχουμε φτασει να μην θελουμε να γινουν γιατι δεν μας βολευει...και θελουμε να βαλουμε κανενα διδακτορικο μεσα.... και επειδη παρατηρεις τα ποστ μου, εγω λεω να ανοιξουν οι πινακες και να γινουν με τους νεους και αλλοι διορισμοι...καθε χρονο να γινονται...να ξεφυγουμε απο το καθεστως του αναπληρωτη...Αυτο επρεπε να ευχομαστε
..


εγω πολυ που νοιαστηκα γινουν δεν γινουν, εχω διοριστει και δεν διεκδικω αποσπαση ή μεταθεση ...δεν με ενδιαφερει τιποτα απο οτι καιει τους υπολοιπους νεοδιοριστους ή αναπληρωτες..και γι αυτο ισως εχω πιο αντικειμενικη οπτικη απο αλλους..διορισμοι δεν ειπα να μη γινουν..αχιζουμε και να διαστρεβλωνουμε πανω στον πανικο μας;;μιλησα για τους πινακες οχι για τους διορισμους...ολα τα ποστ τα παρατηρω...σε ενοχλει οπως κι αλλους εδω μεσα;;γιατι επειδη εχω επιχειρημματα εις βαρος σας;;;;κριμα ..να προσεχετε τι λετε και τι πρεσβευετε καποιοι αντι να εχετε την ελπιδα ή ακομα χειροτερα την απαιτηση οτι θα περασουν απαρατηρητα τα μικροσυμφεροντα σας εις βαρος αλλων

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1088 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:41:20 μμ »
Αφου εισαι διορισμενος, θεωρεις μικρουμφερον καποιον που εχασε διορισμο για ελαχιστες θεσεις και υπαρχουν τοσα κενα, να διοριστει ; που παλευει για αυτο....για ποιο δλδ; να γινει ενας ακομη μικρος αριθμος διορισμων στα πολλα κενα που ηδη υπαρχουν....και τα υπολοιπα να τα καλυψει με νεους πινακες..Αυτο δεν ειναι συναδελφικο ;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1089 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:46:40 μμ »
Και τι εννοεις εις βαρος των αλλων ; που θελω να γινουν διορθσμοι σε κενα που ηδη υπαρχουν ;; Αυτο ειναι εις βαρος των αλλων ;; ακους τι λες ;;
Και οπως ξαναειπα, να κανει ενα μικρο αριθμο διορισμων και να ξαναδιορισει με νεους πινακες...να εχουν και αλλοι συναδελφοι το δικαιωμα να διιριστουμ...κοιτα διαφορα με σενα σε αυτα που λεω...εσυ επιτιθεσαι σε μενα οτι εχω μικροσυμφερον που εμεινα εξω για λιγες θεσεις και θελω να γινει ενας μικρος αριθμος διορισμων για να μπορεσουν και αλλοι συναδελφοι να διοριστουν και εδυ δεν θες να διοριστουν συναδελφοι σου που εχασαν διιρισμο για λιγο ;;;; Ποσο καλος/η

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1090 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:52:04 μμ »
Αφου εισαι διορισμενος, θεωρεις μικρουμφερον καποιον που εχασε διορισμο για ελαχιστες θεσεις και υπαρχουν τοσα κενα, να διοριστει ; που παλευει για αυτο....για ποιο δλδ; να γινει ενας ακομη μικρος αριθμος διορισμων στα πολλα κενα που ηδη υπαρχουν....και τα υπολοιπα να τα καλυψει με νεους πινακες..Αυτο δεν ειναι συναδελφικο ;

ειπα πουθενα να μην παλεψει ο καθενας;;αλλα να θεωρουν καποιοι οτι αποτελουν το κεντρο του κοσμου και ολα θα πανε συμφωνα με το τι τους συμφερει ναι το θεωρω καπως και αντιστρεφω την ερωτηση σου περι συναδελφικοτητας...γιατι με την ιδια λογικη ο μικρος σου αριθμος που διοριζει εσενα αφηνει απ εξω τον αλλον μετα απο σενα κι αλλους 50 κατω απο εσενα αρα θα πουν κι αυτοι να γινει οχι ενας μικρος αριθμος αλλα ενας μεγαλυτερος για να χωρεσω κι εγω...θα σταματανε οι διαδικασιες για τον καθε ενα;;του καθενος δικαιωμα του να το παλευει βεβαια, αλλα στην κοινη λογικη δεν σημαινει οτι χωρα.γιατι υπαρχουν κι αλλοι που εσυ υποτιμησες κι ειπες ειρωνικα ποτε με βολευουν εμενα ή ποιος θα βαλει μεσα κανενα διδακτορικο...εσυ δηλαδη εχεις δικαιωμα να παλευεις αλλα οι αλλοι που ειρωνευεσαι οχι;;



Και τι εννοεις εις βαρος των αλλων ; που θελω να γινουν διορθσμοι σε κενα που ηδη υπαρχουν ;; Αυτο ειναι εις βαρος των αλλων ;; ακους τι λες ;;
Και οπως ξαναειπα, να κανει ενα μικρο αριθμο διορισμων και να ξαναδιορισει με νεους πινακες...να εχουν και αλλοι συναδελφοι το δικαιωμα να διιριστουμ...κοιτα διαφορα με σενα σε αυτα που λεω...εσυ επιτιθεσαι σε μενα οτι εχω μικροσυμφερον που εμεινα εξω για λιγες θεσεις και θελω να γινει ενας μικρος αριθμος διορισμων για να μπορεσουν και αλλοι συναδελφοι να διοριστουν και εδυ δεν θες να διοριστουν συναδελφοι σου που εχασαν διιρισμο για λιγο ;;;; Ποσο καλος


δεν επιτιθεμαι λεω γνωμη την οποια εσυ εκλαμβανεις ως επιθεση επειδη δεν σε συμφερει αυτο που λεω..πραγμα που κανεις συχνοτατα κι οχι μονο εσυ...η διαφορα μας ειναι μια και μοναδικη ειμαι αντικειμενικος γιατι δεν επηρεαζομαι ενω εσενα που το θεμα σε αφορα δεν εισαι..και ξαναλεω παντα θα μενει καποιος εκτος για λιγο...γιατι να ειναι καποιος αλλος αντι για σενα;;ασε λοιπον τα ποσο καλος/η γιατι και παλι σε σενα γυρναει

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1091 στις: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:53:12 μμ »

εχω απαντησει με βαση οτι καταλαβαινω τι προσπαθεις να πεις..τωρα να οντως ο ενας δεν κατανοει στην πραγματικοτητα τον αλλον...δηλαδη οι μισοι θα πανε αναπληρωτες στο ξενκινημα της χρονιας με τους παλιους κι αλλοι μισοι μετα τον νοεμβρη πχ με αλλους πινακες στην ιδια χρονιας;;δεν το θεωρω νορμαλ..
Το 2019 πηγαν μισοί με παλιούς και μισοί με προσωρινούς που βγήκαν Νοέμβρη?Όλη την χρονιά πήγαν με παλιούς. Κάπου τα μπερδεύεις στο μυαλό σου
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 10, 2022, 05:56:22 μμ από math22 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 569
Σύνολο: 577

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.