*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1504438 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1414 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 05:52:38 πμ »
Αν κανει το 22, δεν παιρνει πανω απο 6000 σε ολα (Ειδικη, Γενικη, ΕΒΠ, ΕΠΠ).....Θα αφησει καποιους να τους κανει μετεκλογικα......μπορει ενδεχομενως να τους ανακοινωσει.......
Για εκλογες, πιστευω θα παει το 23..αρχες.....μπορει να επιβεβαιωθεις ωστοσο...ακουγεται εντονα ο Οκτωμβριος
Για να αφήσει κάποιους διορισμούς για να τους κάνει μετεκλογικά σημαίνει ότι θα κερδίσει στις εκλογές. Εννοώ αυτοδυναμία. Αυτό δεν παίζει. Μετά τις εκλογές ξέχνα Κεραμεως και ΣΙΑ. Οπότε κάνεις δεν ξέρει τι μέλλει γενέσθαι μετά τις εκλογές.
Από κει και πέρα πριν τις εκλογές θα κάνει κάτι για προσληψεις αλλιώς πάει για φούντο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:25 »

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1415 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 05:54:08 πμ »
O ΣΥΡΙΖΑ εφτιαξε ενα νεο συστημα διορισμων.
Εθεσε τις βασεις για διορισμους, αλλά δεν τους εκανε αυτος…
Δεσμευσε ομως τους επομενους (τη ΝΔ) ωστε να γινουν τελικα.
Αυτό είναι αλήθεια

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1416 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:22:40 πμ »
Δηλαδη ο ΣΥΡΙΖΑ που τους προγραμματισε πριν τις εκλογες και θα τους υλοποιουσε μετα, δεν ηταν προεκλογικο τρικ ; Αλλο που δεν του εκατσε.... Αυτοδυναμια δεν ξερω αν εχει...Ετσι ελεγαν και το 19 και τα σαρωσε ολα...
ΒΙΣΜΑΤΩΝ επιτρεποντος (συγχωρεστε με που το χρησιμοποιω συνεχεια αλλα ειμαι η γενια που ειδε 10ετης κλειστους πινακες και τωρα βλεπει μετα απο 13 χρονια ετοιμους οριστικους, χανει διορισμο για ελαχιστες θεσεις,με παρα πολλα οργανικα και φημες να γινουν διορισμοι το 23), θα πρεπει να κανει φετος το καλοκαιρι οαι του χρονου...γιατι με 6.000 σε ολα, δεν βγαινουν ουτε φετος τα νουμερα....

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1417 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 06:36:36 πμ »
Bυσματων επιτρεποντων…

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:42:25 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1418 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 08:01:14 πμ »
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/371719_ikaria-horis-ekpaideytiko-emeine-tmima-entaxis-se-dimotiko-sholeio-toy-nisioy
Και μετα μας λενε να γινουν οι διορισμοι το 23 στην Ειδικη (αλλα και σε Γενικη)...ενω υπαρχουν οριστικοι...

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1419 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 09:39:58 πμ »
χανει διορισμο για ελαχιστες θεσεις,με παρα πολλα οργανικα και φημες να γινουν διορισμοι το 23

Πάντα κάποιοι θα χάνουν τη θέση διορισμού για ελάχιστες θέσεις...Επίσης δε το βρίσκω τραγικό να γίνουν διορισμοί το 23 με νέους πίνακες. Ίσες ευκαιρίες και τα λοιπά δε ζητούσατε κάποιοι; Να που όμως μόλις αλλάξουν τα δεδομένα αλλάζει και ο τρόπος σκέψης.
Και ναι φήμες για το 23, αλλά και φήμες για το 22. Αν δε βγει κάτι οριστικό, όλα φήμες θα είναι. Το γίνονται προσπάθειες σημαίνει πως θα καθυστερήσουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2022, 09:43:36 πμ από salamaki »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1420 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 10:33:40 πμ »
Εγω δεν θελω να ανηκω στο Παντα απο την στιγμη που υπατχουν κενα και ειμαι σε οριστικο πινακα... Αστα πονηρα...
Να κανει και του χρονου με νεους πινακες στην Ειδικη...δεν αντιλεγω

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1421 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 11:35:46 πμ »
Με το ίδιο σκεπτικό σαλαμακι δεν ήταν τόσο τραγικό που πέρασαν πάνω από 10 χρόνια χωρίς διορισμούς. Αφού έπαιρνε αναπληρωτές. Ούτε είναι τραγικό να περιμένουν κάποιοι άλλα δέκα χρόνια. Γιατί βιάζονται τότε κάποιοι να ανοίξουν οι πίνακες; Αφού δεν είναι τραγικό ας πάρει τώρα από τους πίνακες που υπάρχουν και οι υπόλοιποι ας περιμένουν και ως το 33.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1422 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 12:21:10 μμ »
Συναδελφε σε ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη. Εγω δεν θελω να ειμαι εκδικητικος με τους νεους συναδελφους....Θελω πραγματικα να ανοιξουν οι πινακες....Εγω εχω χασει χρονια το 19 που αποφασησε να παει με παλιους γιατι δεν προλαβε να βγαλει προσωρινους......Το ενιωσα στο πετσι μου.....
Απλα λεω το προφανες...Υπαρχουν οργανικα κενα, οριστικοι πινακες με ισχυ μεχρι 31/8/22 και διαθεση (υποτιθεται) να ξεφυγουμε απο την στρεβλωση των αναπληρωτων....Γιατι να μην γινουν φετος το καλοκαιρι στην Ειδικη λοιπον ;;; Ποιος ο λογος να πανε για το 23 ;;; Να προλαβουν τα ΒΥΣΜΑΤΑ να καταθεσουν το μεταπτυχιακο και να διοριστουν;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2022, 12:23:22 μμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1423 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 01:00:16 μμ »
Σωστά. Εννοείται να ανοίξουν οι πίνακες της ειδικης. Εννοείται επίσης να γίνουν διορισμοί από τους υπάρχοντες πίνακες που βρίσκονται νομικά σε ισχύ εφόσον είναι απαραίτητοι. Εκεί που τα αυτονόητα αρχίζουμε να τα παζαρευουμε η λογική καταρρέει
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος insenso

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1424 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 01:02:13 μμ »
Πωπω, τι γραφειοκρατίλα αυτή η φάση με τους πίνακες, ρε φίλε. Ούτε στη Σοβιετία δε θα κάναν τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1425 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 01:18:28 μμ »
Στην Ελλαδα αυτο γινεται μονο...ολα γινονται βασει 5-6 ατομων...και η λογικη παει συννεφο....Σε ποια αλλη χωρα θα εμεναν με το ετσι θελω οι πινακες αναπληρωτων κλειστοι ; Σε ποια αλλη χωρα ενω υπαρχουν 2.000 κενα οργανικα σε ΣΜΕΑΕ και ΤΕ , θα γινονταν διορισμοι το 23 και οχι φετος το καλοκαιρι ; Σε ποια αλλη χωρα τα νεα Τμηματα Ενταξης ειναι ετοιμα και εδω και 1 μηνα δεν υπογραφονται ( δωρακι για τα βισματα που θα διοριστουν με τους νεους πινακες ) ;
Ο Κοπτσης ανεφερε (το ειδα στο  esos) οτι οι ανακοινωσεις της Υπουργου για το ανοιγμα ειναι θεμα ημερων. Πηγες μου μου λενε οτι θα ανακοινωσει βασει των νεων οριστικων τους διορισμους στην Ειδικη. Αρα παμε για το 23...Τα ΒΙΣΜΑΤΑ ΚΕΡΔΙΣΑΝ....Αλλη μια φορα

Αποσυνδεδεμένος nhsiotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1426 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 01:26:35 μμ »
Στην Ελλαδα αυτο γινεται μονο...ολα γινονται βασει 5-6 ατομων...και η λογικη παει συννεφο....Σε ποια αλλη χωρα θα εμεναν με το ετσι θελω οι πινακες αναπληρωτων κλειστοι ; Σε ποια αλλη χωρα ενω υπαρχουν 2.000 κενα οργανικα σε ΣΜΕΑΕ και ΤΕ , θα γινονταν διορισμοι το 23 και οχι φετος το καλοκαιρι ; Σε ποια αλλη χωρα τα νεα Τμηματα Ενταξης ειναι ετοιμα και εδω και 1 μηνα δεν υπογραφονται ( δωρακι για τα βισματα που θα διοριστουν με τους νεους πινακες ) ;
Ο Κοπτσης ανεφερε (το ειδα στο  esos) οτι οι ανακοινωσεις της Υπουργου για το ανοιγμα ειναι θεμα ημερων. Πηγες μου μου λενε οτι θα ανακοινωσει βασει των νεων οριστικων τους διορισμους στην Ειδικη. Αρα παμε για το 23...Τα ΒΙΣΜΑΤΑ ΚΕΡΔΙΣΑΝ....Αλλη μια φορα

Κάποια πληροφορία από πηγή για τη γενική;

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #1427 στις: Φεβρουάριος 23, 2022, 01:30:23 μμ »
Εκει υπαρχουν πιεσεις απο τους νεοδιοριστους για να γινουν το 23...Μακαρι να μην ισχυει τπτ απο ολα αυτα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 407
Σύνολο: 413

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.