*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1511458 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11116 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:04:02 πμ »
Εν τω μεταξύ, αυτό που έχει διαφοροποιηθεί, και μάλιστα σοβαρά, σε σχέση με τις εξαγγελίες της περασμένης εβδομάδας για "άμεση ανακοίνωση της κατανομής", είναι το εξής:
1) Μπήκαν, μάλλον οριστικά, στον πάγο τα σενάρια για πρόωρες εκλογές το προσεχές φθινόπωρο.
2) Άρχισαν να αποκρυσταλλώνονται οι λεπτομέρειες (ωρολόγιο πρόγραμμα) του διευρυμένου ολοήμερου.

Μήπως λοιπόν η νέα μετάθεση της ανακοίνωσης της κατανομής κατά μία ακόμα εβδομάδα, δεν έχει τελικά τόση σχέση με την "καθυστέρηση στην υπογραφή του υπουργού Οικονομικών", αλλά με εκ νέου ανακάτεμα της τράπουλας; Αν επρόκειτο απλώς για μια υπογραφή ενός υπουργού, όσο κρίσιμη κι αν είναι αυτή, μου φαίνεται δύσκολο να καθυστερεί για μια ολόκληρη εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:09:09 »

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11117 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:04:47 πμ »
Θέλω να διαχωρίσω τη θέση μου από το κράξιμο των δασκάλων. Ας δούμε κατανομή κ εύχομαι το καλύτερο σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11118 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:09:12 πμ »
Θέλω να διαχωρίσω τη θέση μου από το κράξιμο των δασκάλων. Ας δούμε κατανομή κ εύχομαι το καλύτερο σε όλους!
Πολύ σωστά. Το παιχνίδι παίζεται αλλού δεν ευθύνονται οι ΠΕ70 γι αυτό.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11119 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:10:26 πμ »
Κακώς κατηγορείτε την Κίρκη. Είναι γνωστό ότι το υπουργείο είναι φωλιά (μην πω τη λέξη). Τοσο η ίδια, όσο και οι περισσότεροι αναπληρωτές είναι θύματα/όμηροι ενός συστήματος εκμετάλλευσης που δυστυχώς ούτε και οι ίδιοι έχουν καταλάβει την πραγματική του έκταση.
Επίσης σας ξαναδυμβουλευω να μην λέτε υπερβολές εναντίον των ΠΕ70 διότι στο μέλλον μπορεί να φανούν άλλα προβληματα στην Δευτεροβαθμια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:09:09 »

Αποσυνδεδεμένος AntiKar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11120 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:12:58 πμ »
Θέλω να διαχωρίσω τη θέση μου από το κράξιμο των δασκάλων. Ας δούμε κατανομή κ εύχομαι το καλύτερο σε όλους!

Κυρία κυρία..και εγώ και εγώ .!!!

Συμφωνώ και επαυξάνω regi84!!

και ελπίζω 85%και στους βιολόγους όπως σε όλους τους δευτεροβάθμιους συναδέλφους..

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11121 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:13:19 πμ »
Εν τω μεταξύ, αυτό που έχει διαφοροποιηθεί, και μάλιστα σοβαρά, σε σχέση με τις εξαγγελίες της περασμένης εβδομάδας για "άμεση ανακοίνωση της κατανομής", είναι το εξής:
1) Μπήκαν, μάλλον οριστικά, στον πάγο τα σενάρια για πρόωρες εκλογές το προσεχές φθινόπωρο.
2) Άρχισαν να αποκρυσταλλώνονται οι λεπτομέρειες (ωρολόγιο πρόγραμμα) του διευρυμένου ολοήμερου.

Μήπως λοιπόν η νέα μετάθεση της ανακοίνωσης της κατανομής κατά μία ακόμα εβδομάδα, δεν έχει τελικά τόση σχέση με την "καθυστέρηση στην υπογραφή του υπουργού Οικονομικών", αλλά με εκ νέου ανακάτεμα της τράπουλας; Αν επρόκειτο απλώς για μια υπογραφή ενός υπουργού, όσο κρίσιμη κι αν είναι αυτή, μου φαίνεται δύσκολο να καθυστερεί για μια ολόκληρη εβδομάδα.

Το ολοημερο παιζει τον ρολο τους. Λογικά θέλουν να εχουν αρκετους μονιμους νεους για να μην ακούσουν απο τους παλιους μονιμους εγω δεν θελω αυτη την βαρδια κλπ κλπ και δεν μπορουν να στηριχτούν μονο σε αναπληρωτες, αυτο λεει η λογική.
Πέρσι που διορισαν αρκετους στην βθμια ήταν και η χρονια που μπηκε η τραπεζα θεμάτων κλπ κλπ και εκει δεν ηθελαν να πατησουν τοσο πολυ σε αναπληρωτες.
Το 85% που λεει η ΠΕΑΔ δεν πιστευω οτι θα ειναι για ολους, οι ειδικοτητες με λιγα κενα θα εχουν 100% κάλυψη αλλα οι ειδικοτητες με μεγάλα κενα θα έχουν μικρότερη καλυψη κοντα στο 60-70% αυτο λεει η λογική.
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11122 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:15:05 πμ »
Μεινετε εντος θεματος.

Σταματηστε τους απαξιωτικους χαρακτηρισμους προς συναδελφους. Τηρειτε τους κανονες.

Ας περιμενουμε την κατανομη και επισημα πια και να ευχομαστε να βγει και η προσκληση για διορισμους μαζι.

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11123 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:15:35 πμ »
Δεν παίζεται κανένα παιχνίδι εις βάρος της βθμιας. Ειδικότερα για φιλολόγους - μαθηματικούς, θέλουν να καλύπτουν πάντα όλα τα οργανικά τους καθώς είναι πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα. Απλά έτυχε φέτος να μην έχουν τόσα κενά.

Αποσυνδεδεμένος AntiKar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11124 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:17:06 πμ »
Το ολοημερο παιζει τον ρολο τους. Λογικά θέλουν να εχουν αρκετους μονιμους νεους για να μην ακούσουν απο τους παλιους μονιμους εγω δεν θελω αυτη την βαρδια κλπ κλπ και δεν μπορουν να στηριχτούν μονο σε αναπληρωτες, αυτο λεει η λογική.
Πέρσι που διορισαν αρκετους στην βθμια ήταν και η χρονια που μπηκε η τραπεζα θεμάτων κλπ κλπ και εκει δεν ηθελαν να πατησουν τοσο πολυ σε αναπληρωτες.
Το 85% που λεει η ΠΕΑΔ δεν πιστευω οτι θα ειναι για ολους, οι ειδικοτητες με λιγα κενα θα εχουν 100% κάλυψη αλλα οι ειδικοτητες με μεγάλα κενα θα έχουν μικρότερη καλυψη κοντα στο 60-70% αυτο λεει η λογική.

Λιγότερο δλδ και από το 85% για όλους, τους φιλολόγους, μαθηματικούς και βιολόγους;; Πάμε δλδ στο 60-70% όπως αρχικάν λέγανε μόνο για έμάς τους βιολόγους;;

για να δούμε..;

Αποσυνδεδεμένος Ruby

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11125 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:18:40 πμ »

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11126 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:19:01 πμ »
Φυσική Χημεία βιολογία επίσης πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα για να υπερασπιστώ όλους τους ΠΕ04. Επίσης πληροφορική κ οικονομία! Αλλά ας μη φαγωθουμε κ γι αυτό!

Αποσυνδεδεμένος AntiKar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11127 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:21:30 πμ »
Καλημέρα σας . Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι δυστυχώς τα νούμερα των διορισμών της δευτεροβάθμιας είναι απογοητευτικά . Δεν κάλυψαν το 100/100 όπως μας είχαν υποσχεθεί αλλά το 85 τοις 100 . Σήμερα λοιπόν που τα νούμερα δεν μας δικαίωσαν θα ήθελα να σας εξομολογηθώ ότι αν και διοριζομαι , κατέβαλα κάθε δυνατή προσπάθεια για την δευτεροβάθμια , όλη η ομάδα , γιατί για πολλά χρόνια έχω ζήσει αυτό που ζείτε εσείς τώρα και κατανοώ απόλυτα το άγχος και τις ανησυχίες του καθενός . Ευχαριστώ πολύ την ομάδα της ΠΕΑΔ και ειδικότερα τον Βασίλη Σάββα που ξεκινήσαμε μαζί .

ΠΕΑΔ

Serraie,

δλδ σήμερα η ΠΕΑΕΔ έμαθε τα σωστά νούμερα;.
Δεν θα μας τα πει και σε μας να μάθουμε;
αν προβλέπεται να ανακοινωθούν εντός των επόμενων ωρών..οκ..αλλιώς,

Π Ε Ι Τ Ε      Τ Α !!!

Αποσυνδεδεμένος regi84

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11128 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:21:56 πμ »

Αποσυνδεδεμένος Ruby

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #11129 στις: Ιούλιος 12, 2022, 11:22:59 πμ »
Σημερινό

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159864
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 417

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.