*

Αποστολέας Θέμα: κλείσιμο σχολείων  (Αναγνώστηκε 301499 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #728 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 11:02:04 πμ »
Πριν κάποια μηνύματα είπες πως δεν είσαι αρνητής αλλά εδώ βλέπω πως αφιερώνεις το κείμενο στις παρενέργειες του εμβολίου και μάλιστα αναφέρεσαι σε αριθμό σελίδων έκθεσης για εμβόλιο. Άλλοτε αναφέρεσαι σε ποσοστά και άλλοτε σε απόλυτους αριθμούς αρκεί να υποστηρίξεις την άποψή σου. Στην περίπτωση των εμβολίων για παράδειγμα σημασία για σένα έχει ο αριθμός των παρενεργειών ή ο αριθμός των σελίδων και μικρή σημασία έχει το πόσα στα πόσα. Εγώ θα παραθέσω τον αριθμό των εμβολιασμών παγκοσμίως καθώς και τί κάνει κάθε χώρα στον κόσμο στο ζήτημα των εμβολιασμών. Ακολουθεί ή έχει βρει άλλες μεθόδους να προστατέψει τους πολίτες της:

https://ncovtrack.com/gr/vaccine

Με λίγα λόγια όλες οι χώρες ακολουθούν την ίδια πολιτική. Εμβολιάζουν τους πολίτες τους για να σωθούν από τις πολλαπλές συνέπειες (υγεία, οικονομία, κοινωνική ασφάλεια).
Τώρα γι αυτό που γράφεις πως το εμβόλιο είναι για ατομική προστασία και πως δεν αποτελεί αντιθέτως μέτρο κοινωνικής προστασίας ίσως είναι παγκόσμια πρωτοτυπία. Το φασίστας το λες σαν καραμέλα αλλά όλοι γνωρίζουμε για την συμβολή του συγκεκριμένου χώρου στις θεωρίες συνομωσίας που αναπτύχθηκαν με την πανδημία.
Δεν έχεις ενημερωθεί προφανώς. Δες τις εξελίξεις από την Αμερική με την απόφαση του δικαστηρίου για τη Pfizer να δεις σε τι γελοιοτητα ζούμε. Επίσης δεν έχεις ενημερωθεί για τις δυνατότητες του παρόντος εμβολίου. Επιστήμονες τα λένε, όχι ψέκες. Μόνο για ατομική προστασία είναι, τίποτα περισσότερο.
Σου είχα παραθέσει και άρθρο από το Lancet.
Η άγνοια των πολιτών οδηγεί στο φασισμό και στην τυραννία. Η ιστορία επαναλαμβάνεται.
Αρνητής του ιού δεν είμαι. Αντιεμβολιαστης δεν είμαι. Κατά του συγκεκριμένου εμβολίου δεν είμαι. Το μόνο κατά που είμαι είναι κατά της υποχρεωτικοτητας. Δεν έχω πει σε κανέναν να μην κάνει το εμβόλιο. Αντίθετα πολλούς που ανήκουν σε ευπαθείς ομάδες τους έχω πει ότι πρέπει να σκεφτούν μήπως το κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:54:04 »

Αποσυνδεδεμένος Classics

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #729 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 11:08:24 πμ »
Ακουγεται έντονα για προωρο κλείσιμο σχολείων στις 13.12...τι λέτε, έχετε ακουσει κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #730 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 11:11:35 πμ »
Ακουγεται έντονα για προωρο κλείσιμο σχολείων στις 13.12...τι λέτε, έχετε ακουσει κάτι τέτοιο?
το εχω ακουσει και εγω
θα φανεί

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #731 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 11:12:45 πμ »
Χμ...σωστά!!

Δείτε πόσοι είναι αυτοί που χρησιμοποιούν συχνά τη λέξη φασισμός και τα παράγωγά της και θα έχετε τους φασίστες που ψάχνετε! Γιατί αυτοί που περισσότερο αποδίδουν στη λέξη τα χαρακτηριστικά που τους ξε-βολεύουν, είναι οι μεγαλύτεροι σε αυτό που αναζητούν στους άλλους....

Μας έχουν φλομώσει στη τρελο-θεωρία. Αντί να ανοίξουν κανα βιβλίο να ξεστραβωθούν, τριγυρνούν με την βίβλο παραμάσχαλα και εκστομίζουν κατάρες προς τους εμβολιασμένους...

Και μην ξεχνάτε: τα σχολεία είναι ανοιχτά...ακόμη!!! Και θα παραμείνουν...
Ζούμε μία κατάσταση πολύ δύσκολη, παρατεταμένη χωρίς ακόμη μία θετική προοπτική. Γίνεται πόλεμος μεγάλων συμφερόντων και κάποιοι μεγάλοι παίκτες είναι δυσαρεστημένοι την ίδια στιγμή που άλλοι έχουν συγκεντρώσει μεγάλο ποσοστό του παγκόσμιου πλούτου. Όσα ακούγονται για τα εμβόλια και τα διάφορα μέτρα κατά της πανδημίας προέρχονται από ελάχιστους παγκόσμιους δυσαρεστημένους παίκτες και έχουν δημιουργηθεί πλέον κανάλια που τα διοχετεύουν στα κοινωνικά δίκτυα και έτσι ένα μεγάλο ποσοστό των πολιτών ενημερώνεται και επηρεάζεται από αυτές τις πηγές. Έχει γυρίσει την πλάτη στους παγκόσμιους και εγχώριους επιστημονικούς οργανισμούς, στην πολιτεία και στα μέσα ενημέρωσης που ελέγχονται σε μεγάλο βαθμό από αυτήν κάτι που έχει αποδειχθεί και στο παρελθόν. Οι πολίτες είναι δυσαρεστημένοι γιατί βλέπουν συνεχώς να λιγοστεύουν αυτά που έχουν ή οι νεότεροι δεν βλέπουν προοπτική για να πραγματοποιήσουν τις επιθυμίες τους.

Μέσα σε αυτό το κλίμα επιστημονικές γνώσεις όπως η ανοσοβιολογική απόκριση του ανθρώπινου οργανισμού, οι μεταλλάξεις κάποιων μικροβίων, τα εμβόλια, η πανδημία και ότι άλλο σχετικό μικρή σημασία έχουν. Ούτε στα σχολικά χρόνια, ούτε και τώρα έχουν διάθεση η περισσότεροι να ακούσουν και να μάθουν. Τώρα όλα είναι ύποπτα και διαβολικά. Τα άτομα που απορρίπτουν συνειδητά αυτές τι θεωρίες αποτελούν μικρό ποσοστό. Είναι άτομα που είτε έχουν ένα καλύτερο επίπεδο σπουδών (έχουν ασχοληθεί με έρευνα ή είναι κοντά σε κάποιες σχετικές επιστήμες) ή ανήκουν σε άλλες ομάδες που παραδοσιακά εμπιστεύονται την πολιτεία. Οι υπόλοιποι είναι προβληματισμένοι ή αρνητικά διακείμενοι.

Προσωπικά έχω στον κύκλο μου και άτομα που λαμβάνουν κατ ευθείαν τις ΄΄παγκόσμιες΄΄ παραπληροφορίες και όταν τους συναντώ ανταλλάσσουμε πολλές φιλοφρονήσεις πλην σε  πειρακτικό στυλ. Τελευταία μου είπαν για εφτά εμβόλια και για αύξηση των καρκίνων, καρδιοπαθειών, εγκεφαλικών, αυτοάνοσων κλπ. Δείτε από εδώ τι θα συμβεί στο επόμενο διάστημα μετά την πανδημία. Πάντως γιατί ο Άγιος φοβέρα θέλει, ένα μεγάλο πλήθος γνωστών γύρω μου τρέχει να εμβολιαστεί ώστε να προλάβει μία μόλυνση ή να μην έχει περιορισμούς.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:54:04 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #732 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 11:32:07 πμ »
Στα σχολεία συζητιέται πάντως για κλείσιμο μετά τα Χριστούγεννα. Αν τα κρούσματα ανέβουν συν τη μετάλλαξη..ακούσατε κάτι παρόμοιο;
Συνεχώς υπάρχουν νέα δεδομένα που διαμορφώνουν την κατάσταση με την πανδημία. Από τη μία έχουμε συνεχώς αύξηση των νοσηλευμένων και το ψύχος του χειμώνα ευνοεί τη μετάδοση και από την άλλη έχουμε τον μεγάλο αριθμό των επικείμενων εμβολιασμών πλην όμως θα πρέπει η πολιτεία να μπορεί έγκαιρα να τους πραγματοποιήσει και αυτό δεν είναι εύκολο. Φυσικά θα παίξει και πολύ μεγάλο ρόλο η επικινδυνότητα της μετάλλαξης Ο και μπορεί όντως αυτή να οδηγήσει σε κλεισίματα σε ένα πολύ αρνητικό σενάριο (μεταδοτικότητα, θνησιμότητα).

Προς το παρόν τα σχολεία δεν χρειάζεται να τα κλείσει η κυβέρνηση. Τα ΄΄κλείνουν΄΄ από μόνοι τους οι γονείς. Στο σχολείο του παιδιού μου, οι μισοί γονείς μετά την εμφάνιση κρουσμάτων δεν στείλαν τα παιδιά τους επί μία εβδομάδα. Πρόκειται κυρίως για γονείς που δεν έχουν εμβολιστεί στο στενό οικογενειακό τους κύκλο ή έχουν ευπαθή άτομα. Εμείς που τα στέλνουμε είμαστε οικογενειακώς εμβολιασμένοι.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #733 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 11:38:22 πμ »
Προς το παρόν τα σχολεία δεν χρειάζεται να τα κλείσει η κυβέρνηση. Τα ΄΄κλείνουν΄΄ από μόνοι τους οι γονείς. Στο σχολείο του παιδιού μου, οι μισοί γονείς μετά την εμφάνιση κρουσμάτων δεν στείλαν τα παιδιά τους επί μία εβδομάδα. Πρόκειται κυρίως για γονείς που δεν έχουν εμβολιστεί στο στενό οικογενειακό τους κύκλο ή έχουν ευπαθή άτομα. Εμείς που τα στέλνουμε είμαστε οικογενειακώς εμβολιασμένοι.

Εμβολιασμένοι, Ατεστάριστοι, και άρα συνυπεύθυνοι για την διάδοση του ιού και την μετάλλαξή του.
Έ ρε 100 ευρώ πρόστιμο που σας χρειάζεται!
Δυστυχώς όμως ζούμε στο κουλιστάν, και η όποια αντικοινωνική συμπεριφορά (του τύπου "μακριά από τον κ**λο μας και όπου θέλει ας είναι"), όσο δεν έρχεται σε κόντρα με τις μίζες, παραμένει ατιμώρητη.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 04, 2021, 11:43:50 πμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #734 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 12:21:28 μμ »
Εμβολιασμένοι, Ατεστάριστοι, και άρα συνυπεύθυνοι για την διάδοση του ιού και την μετάλλαξή του.
Έ ρε 100 ευρώ πρόστιμο που σας χρειάζεται!
Δυστυχώς όμως ζούμε στο κουλιστάν, και η όποια αντικοινωνική συμπεριφορά (του τύπου "μακριά από τον κ**λο μας και όπου θέλει ας είναι"), όσο δεν έρχεται σε κόντρα με τις μίζες, παραμένει ατιμώρητη.
Μην χάνεις την ψυχραιμία σου αγαπητέ/αγαπητή. Ποιος σου είπε πως δεν κάνουμε όλα τα τεστ που χρειάζονται όταν μάλιστα πρόκειται για κρούσματα. Και ποιος σου είπε ότι συμφωνώ με τα κλειστά από τους γονείς σχολεία. Το θέμα δεν είναι πολιτικό ή κομματικό έχει κυρίως επιστημονικό. Επιμένεις για μοριακούς επιταχυντές σε όλα τα ποστ σου. Το θέμα δεν είναι αν θα φέρει τον επιταχυντή στον πολίτη αλλά το ανάποδο. Προφανώς για να μην έχει εφαρμοστεί πουθενά δεν θα είναι και πρόσφορο μέτρο, δεν είμαστε ειδικοί. Που θα βρει όλους τους επιταχυντές ο πλανήτης γη; Πόσο καιρό πρέπει να κατασκευαστούν και πόσο κοστίζουν; Το κυριότερο πως θα ελέγξεις τον απείθαρχο πολίτη αν βγει θετικός στο στενό του κύκλο, στην τουριστική περίοδο, το καλοκαίρι; Δεν θα τους εκλάβουν ως σατανικό εργαλείο οι αντιδρώντες;

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #735 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 12:23:54 μμ »
Ζούμε μία κατάσταση πολύ δύσκολη, παρατεταμένη χωρίς ακόμη μία θετική προοπτική. Γίνεται πόλεμος μεγάλων συμφερόντων και κάποιοι μεγάλοι παίκτες είναι δυσαρεστημένοι την ίδια στιγμή που άλλοι έχουν συγκεντρώσει μεγάλο ποσοστό του παγκόσμιου πλούτου. Όσα ακούγονται για τα εμβόλια και τα διάφορα μέτρα κατά της πανδημίας προέρχονται από ελάχιστους παγκόσμιους δυσαρεστημένους παίκτες και έχουν δημιουργηθεί πλέον κανάλια που τα διοχετεύουν στα κοινωνικά δίκτυα και έτσι ένα μεγάλο ποσοστό των πολιτών ενημερώνεται και επηρεάζεται από αυτές τις πηγές. Έχει γυρίσει την πλάτη στους παγκόσμιους και εγχώριους επιστημονικούς οργανισμούς, στην πολιτεία και στα μέσα ενημέρωσης που ελέγχονται σε μεγάλο βαθμό από αυτήν κάτι που έχει αποδειχθεί και στο παρελθόν. Οι πολίτες είναι δυσαρεστημένοι γιατί βλέπουν συνεχώς να λιγοστεύουν αυτά που έχουν ή οι νεότεροι δεν βλέπουν προοπτική για να πραγματοποιήσουν τις επιθυμίες τους.

Μέσα σε αυτό το κλίμα επιστημονικές γνώσεις όπως η ανοσοβιολογική απόκριση του ανθρώπινου οργανισμού, οι μεταλλάξεις κάποιων μικροβίων, τα εμβόλια, η πανδημία και ότι άλλο σχετικό μικρή σημασία έχουν. Ούτε στα σχολικά χρόνια, ούτε και τώρα έχουν διάθεση η περισσότεροι να ακούσουν και να μάθουν. Τώρα όλα είναι ύποπτα και διαβολικά. Τα άτομα που απορρίπτουν συνειδητά αυτές τι θεωρίες αποτελούν μικρό ποσοστό. Είναι άτομα που είτε έχουν ένα καλύτερο επίπεδο σπουδών (έχουν ασχοληθεί με έρευνα ή είναι κοντά σε κάποιες σχετικές επιστήμες) ή ανήκουν σε άλλες ομάδες που παραδοσιακά εμπιστεύονται την πολιτεία. Οι υπόλοιποι είναι προβληματισμένοι ή αρνητικά διακείμενοι.

Προσωπικά έχω στον κύκλο μου και άτομα που λαμβάνουν κατ ευθείαν τις ΄΄παγκόσμιες΄΄ παραπληροφορίες και όταν τους συναντώ ανταλλάσσουμε πολλές φιλοφρονήσεις πλην σε  πειρακτικό στυλ. Τελευταία μου είπαν για εφτά εμβόλια και για αύξηση των καρκίνων, καρδιοπαθειών, εγκεφαλικών, αυτοάνοσων κλπ. Δείτε από εδώ τι θα συμβεί στο επόμενο διάστημα μετά την πανδημία. Πάντως γιατί ο Άγιος φοβέρα θέλει, ένα μεγάλο πλήθος γνωστών γύρω μου τρέχει να εμβολιαστεί ώστε να προλάβει μία μόλυνση ή να μην έχει περιορισμούς.
Δηλάδή μας λες με λίγα λόγια ότι οι 500 σελίδες από τα έγγραφα της Pfizer που απελευθέρωσε ο FDA δεν ήταν της Pfizer αλλά της κυρίας Μαριγούλας. Σε 55 χρόνια θα απελευθερωθούν και οι υπόλοιπες σελίδες, οπότε και αυτό σου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό. Τα κάνουν όλα αυτοί που έχουν μικρότερο μερίδιο από την πίτα.
Προφανώς τα άτομα στον κύκλο σου διαβάζουν πολλά ψεκασμένα σάιτ. Έχεις επηρεαστεί και αρνείσαι να δεις την πραγματικότητα. Λογικό είναι, με τόσους ψεκασμένους γύρω σου η ενημέρωση από τον Ευαγγελάτο φαντάζει ατράνταχτη πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3348
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #736 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 12:37:55 μμ »
Το πιο απίστευτο που μου συνέβη είναι ότι συγγενής μου, μόλις του είπα ότι είμαι διπλά εμβολιασμένη, έφυγε πιο μακριά, για να μην κολλήσει τον ιό!!! Αυτά τους λένε στην εκκλησία που πάει, μάλλον.
Έχω όμως και σοβαρές επιφυλάξεις. Το τρίμηνο για την τρίτη δόση, θα πει ότι οι περισσότεροι τέως εμβολιασμένοι είναι ανεμβολίαστοι. Αν κάνουν τώρα την τρίτη δόση, τον Μάρτιο μήπως κάνουν την τέταρτη;

Αποσυνδεδεμένος Lurid

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #737 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 12:53:48 μμ »
Ακουγεται έντονα για προωρο κλείσιμο σχολείων στις 13.12...τι λέτε, έχετε ακουσει κάτι τέτοιο?

Γενικά ακούγεται αυτό... Αλλά ίσως είναι φήμη. Κανείς δεν ξέρει σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #738 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 01:13:28 μμ »
Συνεχώς υπάρχουν νέα δεδομένα που διαμορφώνουν την κατάσταση με την πανδημία. Από τη μία έχουμε συνεχώς αύξηση των νοσηλευμένων και το ψύχος του χειμώνα ευνοεί τη μετάδοση και από την άλλη έχουμε τον μεγάλο αριθμό των επικείμενων εμβολιασμών πλην όμως θα πρέπει η πολιτεία να μπορεί έγκαιρα να τους πραγματοποιήσει και αυτό δεν είναι εύκολο. Φυσικά θα παίξει και πολύ μεγάλο ρόλο η επικινδυνότητα της μετάλλαξης Ο και μπορεί όντως αυτή να οδηγήσει σε κλεισίματα σε ένα πολύ αρνητικό σενάριο (μεταδοτικότητα, θνησιμότητα).

Προς το παρόν τα σχολεία δεν χρειάζεται να τα κλείσει η κυβέρνηση. Τα ΄΄κλείνουν΄΄ από μόνοι τους οι γονείς. Στο σχολείο του παιδιού μου, οι μισοί γονείς μετά την εμφάνιση κρουσμάτων δεν στείλαν τα παιδιά τους επί μία εβδομάδα. Πρόκειται κυρίως για γονείς που δεν έχουν εμβολιστεί στο στενό οικογενειακό τους κύκλο ή έχουν ευπαθή άτομα. Εμείς που τα στέλνουμε είμαστε οικογενειακώς εμβολιασμένοι.
Συνεχίζω να στέλνω το παιδί μου σχολείο. Τριπλά εμβολιασμενη. Όλη η οικογένεια. Το παιδί εμβολιασμενο αλλά δεν θέλω να το στείλω πια. Αν δεν ήταν λύκειο δεν θα είχε πάει όλη την εβδομάδα. Τώρα έμαθα ότι από ένα κρούσμα την Δευτέρα είμαστε στα 20. Με τόσο ιικο φορτίο και οι εμβολιασμενοι αρρωσταινουν. Και απλά ελπίζουμε να πάνε όλα καλά. Τα σχολεία έπρεπε να έχουν κλείσει χτες.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #740 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 07:07:37 μμ »
Συνεχίζω να στέλνω το παιδί μου σχολείο. Τριπλά εμβολιασμενη. Όλη η οικογένεια. Το παιδί εμβολιασμενο αλλά δεν θέλω να το στείλω πια. Αν δεν ήταν λύκειο δεν θα είχε πάει όλη την εβδομάδα. Τώρα έμαθα ότι από ένα κρούσμα την Δευτέρα είμαστε στα 20. Με τόσο ιικο φορτίο και οι εμβολιασμενοι αρρωσταινουν. Και απλά ελπίζουμε να πάνε όλα καλά. Τα σχολεία έπρεπε να έχουν κλείσει χτες.
Kαι κάνατε πολύ καλά που εμβολιαστήκατε για σας τους ίδιους και την κοινωνία. Όλα τα εμβόλια ή τα φάρμακα έχουν παρενέργειες όμως για τον covid-19  σύντομα φτάνουμε σε 10 τρις εμβολιασμούς οπότε και οι παρενέργειες θα αφορούν ένα τεράστιο πλήθος ανθρώπων κάτι που μεταφράζεται σε εκθέσεις με χιλιάδες σελίδες.

Δηλάδή μας λες με λίγα λόγια ότι οι 500 σελίδες από τα έγγραφα της Pfizer που απελευθέρωσε ο FDA δεν ήταν της Pfizer αλλά της κυρίας Μαριγούλας. Σε 55 χρόνια θα απελευθερωθούν και οι υπόλοιπες σελίδες, οπότε και αυτό σου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό. Τα κάνουν όλα αυτοί που έχουν μικρότερο μερίδιο από την πίτα.
Προφανώς τα άτομα στον κύκλο σου διαβάζουν πολλά ψεκασμένα σάιτ. Έχεις επηρεαστεί και αρνείσαι να δεις την πραγματικότητα. Λογικό είναι, με τόσους ψεκασμένους γύρω σου η ενημέρωση από τον Ευαγγελάτο φαντάζει ατράνταχτη πραγματικότητα.
Ποιος μεταφέρει θεωρίες συνομωσίας και ψεύτικες πληροφορίες εδώ στο pde; Αναφέρεσαι στο μεγάλο αριθμό των ανεμβόλιαστων εγκύων που διακινδυνεύουν τη ζωή τους ή στους γονείς που αφήνουν ορφανά τα παιδιά τους ή αυτούς που χάνουν τους ανεμβολίαστους παππούδες; Ποια στοιχεία αυτά του ΕΟΔΥ είναι ψεκασμένα; Εσύ και κάποιοι λίγοι εδώ δεν τα λαμβάνεται υπόψη. Όλοι σας λέμε τόσοι νοσηλεύονται και τόσοι από αυτούς είναι ανεμβολίαστοι. Εσείς οι λίγοι επιμένετε να κάνετε αναφορές σε αυτή τη κυβέρνηση λες και ανακαλύψατε την Αμερική. Δεν τα κλείνει τα σχολεία και καλά κάνει. Πηδάτε όσο θέλετε! Οι κοινωνία δεν αποτελείτε μόνο από εκπαιδευτικούς στους οποίους πέφτει το κάθε μήνα ο παράς. Έχει απλούς ανθρώπους και μικρές επιχειρήσεις που καταστρέφονται οικονομικά με όλες τις συνέπειες για τις οικογένειές τους. Έχει παιδιά που έχουν ανάγκη το σχολείο και πολλές φορές αποτελεί καταφύγιό τους. Κλειστά σχολεία σημαίνει φυλακή για τις περισσότερες οικογένειες και αξεπέραστα προβλήματα. Η πολιτεία και η επιστήμη μας παρέχει το εμβόλιο και με αυτό καλούμαστε να πορευτούμε και να προστατέψουμε την υγεία μας. Ας τα κάνουν τουλάχιστον όσοι νοιώθουν πως κινδυνεύουν. Δεν μεν ενδιαφέρει ποιος κυβερνά. Αν δεν ήταν ο Κούλης θα ήταν ο Αλέξης. Θα άλλαζε κάτι στη διαχείριση της επιδημίας; Κάνουμε ότι κάνουν και οι άλλες χώρες της Ε.Ε. Η Γερμανία επιβάλει επιπρόσθετα μέτρα κατά των ανεμβολίαστων γι αυτό και από προχθές έτρεχαν όλοι αυτοί να ψωνίσουν. Το ίδιο σιγά-σιγά θα κάνουν αν δεν το κάνουν και πολλές άλλες χώρες. Αν νομίζετε κάποιοι εδώ μέσα ότι έχετε μαγικές λύσεις να αλλάξετε επάγγελμα και να γίνετε ειδικοί σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: κλείσιμο σχολείων
« Απάντηση #741 στις: Δεκέμβριος 04, 2021, 07:12:01 μμ »
Έχει εφαρμοστεί. Στην Κίνα. Ταυτόχρονο pooled μοριακό τεστ σάλιου, σε πληθυσμούς 11 και 4,5 εκατομμύριων άτομων, σε ένα Σαββατοκύριακο. Στους αντιδρώντες στην Ελλάδα τους αρέσει να φτύνουν, και το τεστ αυτό ακριβώς ζητάει, το σάλιο του καθενός. Φτου-Φτου, ταιριάζει τέλεια στην κουλτούρα μας το συγκεκριμένο τεστ. Δεν ταιριάζει όμως με τις μίζες των εμβολίων που κονομάει ο κουλης.

http://www.xinhuanet.com/english/2020-10/15/c_139442983.htm
https://www.washingtonpost.com/world/asia_pacific/china-kashgar-xinjiang-coronavirus-outbreak/2020/10/26/6db14e6e-1748-11eb-8bda-814ca56e138b_story.html

Και στην Ισπανία το προσπαθούν,  δομή ελέγχου για 100000 άτομα το μήνα. 100.000 PCR mensuales.

Τι, δεν έχετε ακούσει να τα λέει αυτά ο Εισαγγελάτος, o κάθε νεοφιλελεύθερος καπιτάλας και ο κάθε βαλτός του Πέτσα;
Άρα ψέματα μάλλον θα σας λέω, έτσι δεν είναι φτωχά μελλοθάνατα-ετοιμοθάνατα κοτοπουλάκια μου;
Εσείς φροντίστε να παραμένετε πιστά στον δολοφόνο μακάκα (συγνώμη στους συμπαθέστατους μακάκες για τον χαρακτηρισμό) κούλη, μέχρι θανάτου.

Το φωνάζω 3 χρόνια τώρα, και θα συνεχίζω να το φωνάζω μέχρι την τελευταία μου πνοή, στη μνήμη των 18000 νεκρών.
Να αλλάξεις επάγγελμα! Αδικείσαι! Επίσης να πας να ζήσεις για ένα διάστημα στην Κίνα ή στην Ιαπωνία και να ρθεις μετά να μας γράψεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.