*

Αποστολέας Θέμα: Προσμέτρηση μορίων  (Αναγνώστηκε 1439 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Oktana78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Προσμέτρηση μορίων
« στις: Νοέμβριος 11, 2021, 10:07:57 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα καταρχάς να ζητήσω συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου έχουν ήδη απαντηθεί σε κάποιο άλλο thred απλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Είναι η πρώτη φορά που προσλήφθηκα ως ΑΜΩ και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα μόρια που «μαζεύω» στη διάρκεια της τρέχουσας σχολικής χρονιάς θα προσμετρηθούν  στην (ενδεχόμενη) τοποθέτησή μου την επόμενη σχολική χρονιά, ακόμη και αν δεν ανοίξουν οι πίνακες στο μεταξύ- ή, αν μόνο ανοίξουν ξανά οι πίνακες θα μπορέσουν να προστεθούν. Επιπλέον, αν στο μεταξύ αποκτήσω κάποια μόρια από πχ μια επιπλεόν ξένη γλώσσα στη διάρκεια αυτού του σχολικού έτους θα πρέπει να περιμένω να ανοίξουν οι πίνακες ώστε να συνυπολογιστούν;
Τέλος, υπάρχει κάποια σταθερά για το πόσο συχνά ανοίγουν οι πίνακες;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσμέτρηση μορίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:19:19 »

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση μορίων
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 11, 2021, 10:33:17 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα καταρχάς να ζητήσω συγνώμη αν οι ερωτήσεις μου έχουν ήδη απαντηθεί σε κάποιο άλλο thred απλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. Είναι η πρώτη φορά που προσλήφθηκα ως ΑΜΩ και θα ήθελα να ρωτήσω αν τα μόρια που «μαζεύω» στη διάρκεια της τρέχουσας σχολικής χρονιάς θα προσμετρηθούν  στην (ενδεχόμενη) τοποθέτησή μου την επόμενη σχολική χρονιά, ακόμη και αν δεν ανοίξουν οι πίνακες στο μεταξύ- ή, αν μόνο ανοίξουν ξανά οι πίνακες θα μπορέσουν να προστεθούν. Επιπλέον, αν στο μεταξύ αποκτήσω κάποια μόρια από πχ μια επιπλεόν ξένη γλώσσα στη διάρκεια αυτού του σχολικού έτους θα πρέπει να περιμένω να ανοίξουν οι πίνακες ώστε να συνυπολογιστούν;
Τέλος, υπάρχει κάποια σταθερά για το πόσο συχνά ανοίγουν οι πίνακες;
Ευχαριστώ
Καταρχήν συγχαρητήρια και καλή τοποθέτηση! Τα μόρια της τρέχουσας χρονιάς θα προσμετρηθούν όταν ανοίξουν οι πίνακες. Το ίδιο ισχύει και για μόρια από παιδιά, ακαδημαϊκά προσόντα κλπ. Τελευταία φορά οι πίνακες άνοιξαν το 2020, κατά την άνοιξη νομίζω, και υπολογίζεται να γίνει αυτό ξανά το 2023. Οι της ειδικής το 2022. Δε θυμάμαι αν έχει διευκρινιστεί η συχνότητα με την οποία θα ανοίγουν από εδώ και πέρα.

Αποσυνδεδεμένος Oktana78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση μορίων
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 11, 2021, 10:43:36 μμ »
Καταρχήν συγχαρητήρια και καλή τοποθέτηση! Τα μόρια της τρέχουσας χρονιάς θα προσμετρηθούν όταν ανοίξουν οι πίνακες. Το ίδιο ισχύει και για μόρια από παιδιά, ακαδημαϊκά προσόντα κλπ. Τελευταία φορά οι πίνακες άνοιξαν το 2020, κατά την άνοιξη νομίζω, και υπολογίζεται να γίνει αυτό ξανά το 2023. Οι της ειδικής το 2022. Δε θυμάμαι αν έχει διευκρινιστεί η συχνότητα με την οποία θα ανοίγουν από εδώ και πέρα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι πως μου φαίνεται παράξενο οτι η αρχική μας θέση στους οριστικούς πίνακες θα παραμείνει ως έχει και θα ξανατρέξει η ίδια διαδικασία (τα γράφω όλα αυτά γιατί ήλπιζα του χρόνου σε μια ελάααχιστα έστω κοντινότερη τοποθέτηση καθώς ταξιδεύω πολλές ώρες κάθε μέρα!). Ευχαριστώ και πάλι :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση μορίων
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 11, 2021, 11:40:10 μμ »
Έτσι, είναι ο νόμος Γαβρόγλου. Οι οριστικοί πίνακες χρησιμοποιούνται για δύο σχολικά έτη και μετά συντάσσονται νέοι πίνακες, στους οποίους προστίθενται νέα ακαδημαϊκά προσόντα, προϋπηρεσία και κοινωνικά κριτήρια. Οι αιτήσεις έγιναν Φεβρουάριο του 2020. Το σχολικό έτος 2020-2021 οι προσλήψεις αναπληρωτών έγιναν από προσωρινούς πίνακες. Το παρόν σχολικό έτος και το επόμενο είναι τα δύο έτη που θα χρησιμοποιηθούν οι οριστικοί πίνακες. Ως τότε οι πίνακες παραμένουν κλειδωμένοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158518
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 354

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.