*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22  (Αναγνώστηκε 107996 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zoe83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #98 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 01:46:26 πμ »
   Εγω καταλαβαινω αποκλεισμο απο αλλα τριμηνα της ιδιας σχολικης χρονιας, οχι του χρονου οπως γραφετε.
« Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω και με το τίμημα της ζωής μου ακόμη, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις. ».
Βολταίρος

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:48:37 »

Αποσυνδεδεμένος ronsent

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #99 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 02:29:14 πμ »
Σωστά...

Αποσυνδεδεμένος Michael1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #100 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 08:02:11 πμ »
Δυστυχώς τα παιδιά με τα τρίμηνα θα καλύψουν στο τέλος κενά τα οποία υπάρχουν από την αρχή της χρονιάς και δεν ειναι covid.Θα μου πείς αφού τους προσέλαβε να τους απολύσει??? όχι βέβαια... αλλά ένας τριμηνιτης θα πάρει θέση στην εκπαίδευση με λιγότερα μόρια από έναν που δεν έβαλε το τρίμηνο και έχει βάλει μόνο την περιοχή του στην αίτηση και έχει ένα κάρο προϋπηρεσία.Δεν ξέρω τι έιναι σωστό... δίκαιο... ηθικό...και στο τέλος θα μας βάλουν να μαλώσουμε κιόλας όπως οι εμβολιασμενοι με τους ανεμβολιαστους έτσι και οι τριμηνιτες με τους αναπληρωτές ΑΠΩ ή ΑΜΩ... κατάντια...και οι καλοί συνδικαλιστές θα είναι ικανοποιημένοι με την εξέλιξη?τα προεδρεία? Φυσικά αφού τα κενά θα καλυφθούν...
Μείναμε να διαμαρτυρόμαστε μέσα από τις ομαδικές και τα Facebook όταν κάποτε κάποιοι διαμαρτυροντουσαν στους δρόμους...
ο δικός μας δρόμος είναι γεμάτο scrolling ....
Ζούμε την εποχή του scrolling και της διαμαρτυρίας του δαχτύλου (μαζί και εγώ είμαι σε αυτούς)...

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #101 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 08:51:49 πμ »
Να σταματήσει  το υπουργείο τις παράνομες αναθεσεις εκει στην αθμια . Αυτο μονο για την ώρα
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:48:37 »

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #102 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 10:16:51 πμ »
και οι καλοί συνδικαλιστές θα είναι ικανοποιημένοι με την εξέλιξη?τα προεδρεία? Φυσικά αφού τα κενά θα καλυφθούν...

Η κίνηση της Νίκης ήταν ματ σαν αυτά που έκανε η κοπελίτσα στο Queen's Gambit. Η δουλειά της για φέτος θα γίνει πολύ πιο οικονομικά αφού σε ένα μάθημα της Ββάθμιας που δεν εξετάζεται γραπτώς στο τέλος - για παράδειγμα τα Γαλλικά που είναι και κλάδος μου - η χρονιά ουσιαστικά λήγει λίγο μετά της διακοπές του Πάσχα, οπότε άνετα όσοι τρίμηνοι τα μαθήματα τους δεν εξετάζονται γραπτώς δεν θα ανανεωθούν και θα έχουν βγάλει σχεδόν όλο το τετράμηνο. Εννοείται ότι είναι τουλάχιστον αφελής όποιος πιστεύει ότι 3000 και κάτι νοματαίοι θα περιπλανιούνται από σχολείο σε σχολείο να καλύπτουν πενθήμερες απουσίες λόγω Covid. Προφανώς όλοι οι τρίμηνοι αμέσως θα πάνε σε κανονικά κενά. Σημασία έχει ότι ο κόσμος που δεν ξέρει τι παίζει ακούει προσλήψεις για κενά Covid - άσχετα που το παιδί του θα εξακολουθεί να κάνει κενά λόγω απουσιών Covid - και ότι θα κλείσουν τρύπες. Οι συνδικαλιστές τι να πουν; Γιατί κάνεις προσλήψεις; Το κερασάκι στη τούρτα; Το γεγονός ότι φέτος θα πάρει πιο πολλούς τρίμηνους από πέρυσι - αμ θυμάμαι καλά - χωρίς να υπάρχουν οι άδειες στις ευπαθείς ομάδες! Τόσο στα μούτρα μας τρίβει την όλη φάση! Ομολογώ ότι της βγάζω το καπέλο ή τέλος πάντων βγάζω το καπέλο σε όποιον σκέφτηκε αυτό το έκτρωμα. Ο Μακιαβέλι μπροστά του είναι γατάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2022, 10:19:11 πμ από theorendil »

Αποσυνδεδεμένος Loyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #103 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 10:42:57 πμ »
 :) :) :) :) :) ετσι  ακριβως!!!!Νεες   εποχες  και  με σφραγιδα   σωστου  μανατζμεντ ,  δεν   συμφωνω με το εκτρωμα αλλα ναι
 ειναι προς οφελος της επιχειρησης!
Η κίνηση της Νίκης ήταν ματ σαν αυτά που έκανε η κοπελίτσα στο Queen's Gambit. Η δουλειά της για φέτος θα γίνει πολύ πιο οικονομικά αφού σε ένα μάθημα της Ββάθμιας που δεν εξετάζεται γραπτώς στο τέλος - για παράδειγμα τα Γαλλικά που είναι και κλάδος μου - η χρονιά ουσιαστικά λήγει λίγο μετά της διακοπές του Πάσχα, οπότε άνετα όσοι τρίμηνοι τα μαθήματα τους δεν εξετάζονται γραπτώς δεν θα ανανεωθούν και θα έχουν βγάλει σχεδόν όλο το τετράμηνο. Εννοείται ότι είναι τουλάχιστον αφελής όποιος πιστεύει ότι 3000 και κάτι νοματαίοι θα περιπλανιούνται από σχολείο σε σχολείο να καλύπτουν πενθήμερες απουσίες λόγω Covid. Προφανώς όλοι οι τρίμηνοι αμέσως θα πάνε σε κανονικά κενά. Σημασία έχει ότι ο κόσμος που δεν ξέρει τι παίζει ακούει προσλήψεις για κενά Covid - άσχετα που το παιδί του θα εξακολουθεί να κάνει κενά λόγω απουσιών Covid - και ότι θα κλείσουν τρύπες. Οι συνδικαλιστές τι να πουν; Γιατί κάνεις προσλήψεις; Το κερασάκι στη τούρτα; Το γεγονός ότι φέτος θα πάρει πιο πολλούς τρίμηνους από πέρυσι - αμ θυμάμαι καλά - χωρίς να υπάρχουν οι άδειες στις ευπαθείς ομάδες! Τόσο στα μούτρα μας τρίβει την όλη φάση! Ομολογώ ότι της βγάζω το καπέλο ή τέλος πάντων βγάζω το καπέλο σε όποιον σκέφτηκε αυτό το έκτρωμα. Ο Μακιαβέλι μπροστά του είναι γατάκι.

Αποσυνδεδεμένος miki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
  • Φύλο: Γυναίκα
  • :)
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #104 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 12:27:50 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
γνωρίζετε πόσους πε02 θα πάρουν με τρίμηνα?
ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #105 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 12:33:15 μμ »
Δηλαδή όσοι δεν δηλώσαμε τρίμηνα δεν θα δουλέψουμε?

Αποσυνδεδεμένος Michael1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #106 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 01:04:47 μμ »
Δύσκολο κατά την άποψη μου να δουλέψουν όσοι δεν δήλωσαν Τρίμηνα φέτος...Του χρόνου έχει ο Θεός....με νέες πιστώσεις....κτλπ κτλπ

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #107 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 01:28:32 μμ »
Και εγώ αυτό έχω καταλάβει.. Του χρόνου με το καλό και με εσπα αν δεν το έχουν φάει και αυτό..

Αποσυνδεδεμένος konstantina90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #108 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 01:43:53 μμ »
Το θέμα είναι πως οι τριμηνοι ίσως να μην ανανεωθούν. η σύμβαση λήγει Απρίλιο. Γιατί να μη γίνει φάση τους 2 τελευταίους μήνες; Αν μπουν πχ 20 Γενάρη, 20 Απρίλη τελειώνουν. Γιατί δε νομίζω να πιάνεται ο μισος Γενάρης ως μήνας. Έτσι δεν είναι; Άλλωστε από Απρίλιο ανοίγει το νέο ΕΣΠΑ. Ας με διορθώσει κάποιος που ξέρει αν κάνω λάθος. Τουλάχιστον στον ιδιωτικό τομέα όταν λέμε τριμηνη σύμβαση εννοούμε 20/01-19/04

Αποσυνδεδεμένος Michael1978

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #109 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 01:55:43 μμ »
Μένουν στη διάθεσή γιατί είπε η κυρά Νίκη μέχρι το τέλος θα τους; Πάρει.

Αποσυνδεδεμένος konstantina90

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #110 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 02:09:29 μμ »
Και γιατί αυτούς που είναι πιο χαμηλά στον πίνακα και όχι τον συνάδελφο που είναι σε υψηλότερη θέση; Εφόσον το ΕΣΠΑ και καλά ανοίγει, δε βρίσκω λόγο να μην κάνει φάση. Έστω δύο μηνών. Τέλος πάντων μακάρι να έρθει η ειδική πρόσκληση, αν και δύσκολα τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ ΦΑΣΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ 2021-22
« Απάντηση #111 στις: Ιανουάριος 11, 2022, 02:21:32 μμ »
Τρίμηνα για 10 μέρες απουσίας εκπαιδευτικών?? Λεφτά υπάρχουν τελικά. Ένας δεν βρέθηκε να ρωτήσει αυτό το πράγμα από την αντιπολίτευση?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.