*

Αποστολέας Θέμα: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση  (Αναγνώστηκε 120644 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #924 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:20:58 μμ »
Φουλ κόμπλεξ και κακία 🤮
Βρε άντε από δω ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:57 »

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #925 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:24:27 μμ »
Πρεπει να βαλει eve τα προσοντα της συναδελφοι...τοτε μοκο θα γινουν οι διορισμοι...θα παραλυσει το κρατος μεχρι να τα βαλει.... θα κανουμε και τα στραβα ματια στς κενα που υπαρχουν μεχρι το 23... λες και δεν θα υπαρξουν αλλα κενα το 23 για να διοριστει....και η χαρα της ανειπωτη αν δεν γινουν...τι να πω...Εμετικοοοοοο🤮🤮🤮🤮🤮
Εσύ ειδικά ντροπή σου γιατί σου έχω εξηγήσει πως ήρθαν τα πράγματα για εμένα, και συμφωνήσεις...και τώρα με βρίζει η να μη τη χαρακτηρίσω από πάνω και επικροτεις.... ντροπή σου αλήθεια...

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #926 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:26:07 μμ »
Ενω εσυ eve δεν εχεις ανασφαλεια να δουλεψεις ;;; μονο εμεις εχουμε, ε; Εσυ εισαι κουλ δηλαδη...κοντος ψαλμος αλληλουια...
Maribelle πρεπει να βαλει τα προσοντα της μεσα και μετα να γινουν διορισμοι....να κανει η πολιτεια τα στραβα ματια στα οργανικα που ηδη υπαρχουν...για να βαλει η eve τα προσοντα της...και οταν τα βαλει, τοτε να γινουν....
Να περιμενεις να ολοκληρωθει η διαρκεια των πινακων eve...ειναι μεχρι 31/8....μεχρι τοτε απο εκςι θα γινονται....οποτε εισαι απο τα ατομα που ευχονται να μην γινουν φετος και να γινουν το 23 ;;; ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟ...
Λες και το 23 δεν μπορει να κανει διορισμους ...θα τα καλυψει ολα τα κενα φετος δηλαδη ;;;; ουτε τα νεα ΤΕ δεν εχει βγαλει....
Αλλα για την eve θα αλλαξουμε την διαρκεια των πινακων.. ληγουν αυριο

Είπα να ανοίξουν πιο νωρίς;;;; Πας καλά;;; Αντιθέτως βλέπω πολλούς να απαιτούν να μην ανοίξουν γιατί είναι άδικο λέει να μπουν και άλλοι μέσα...θα μας τρελάνετε εδώ μέσα αλήθεια....

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #927 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:33:00 μμ »
Στον vagg 99 εχεις εξηγησει...οχι σε μενα...και ασε τα ντροπη σου...που θες να πανε οι διορισμοι πισω...εγω εμεινα εκτος παραβολου στην Γενικη και διοριζομουν...και δεν εχω γραψει ποτε κακια...να μην γινουν διορισμοι κτλ...να γινονται καθε χρονο διορισμοι...να φυγουμε απο την "κανονικοτητα" του αναπληρωτη...Και σου ευχομαι να διοριστεις με τους νεους πινακες...Αλλα οχι να πανε οι διορισμοι πισω για 1 ατομοο...Να μπει μεσα και μετα να γινουν...Ντροπη δικη σου...τιποτα αλλο δεν εχω να πω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:42:57 »

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #928 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:38:23 μμ »
Στον vagg 99 εχεις εξηγησει...οχι σε μενα...και ασε τα ντροπη σου...που θες να πανε οι διορισμοι πισω...εγω εμεινα εκτος παραβολου στην Γενικη και διοριζομουν...και δεν εχω γραψει ποτε κακια...να μην γινουν διορισμοι κτλ...να γινονται καθε χρονο διορισμοι...να φυγουμε απο την "κανονικοτητα" του αναπληρωτη...Και σου ευχομαι να διοριστεις με τους νεους πινακες...Αλλα οχι να πανε οι διορισμοι πισω για 1 ατομοο...Να μπει μεσα και μετα να γινουν...Ντροπη δικη σου...τιποτα αλλο δεν εχω να πω...
Μαζί έχουμε μιλήσει.... Και αυτή η επίθεση σου τραγική...μη μου ξανά απευθύνεις τον λόγο και μη με ξανά ταγκαρεις....οι πίνακες πρέπει να ανοίξουν στην ώρα τους γιατί αυτό είναι το δίκαιο και το ηθικό....το τι θα γίνει με τους διορισμούς θα φανεί ως το καλοκαίρι.Κατσε απόλαυσε τη δουλειά σου στο σχολείο και να είσαι ευγνώμων που την έχεις και μη πουλάς μάγκες(για να μιλήσω και στη γλώσσα σου).

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #929 στις: Μάρτιος 14, 2022, 10:43:17 μμ »
Ουτε εσυ θελω να μου ξαναπευθυνεις τον λογο...ουτε μου εστειλες μηνυμα...Ας βγει αυτος που εστειλες.. Εσυ δεν δουλευεις στην Γενικη ; Αφου εισαι τοσο ψηλα και διοριζεσαι στην Ειδικη...Μονο εγω καθομαι στην καρεκλα μου ;;; Εγω λεω να γινουν διορισμοι και φετος και του χρονου....και καθε χρονο...Υπαρχουν πολλα κενα...Και ασε τις μαγκες...

Αποσυνδεδεμένος annoula3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #930 στις: Μάρτιος 14, 2022, 11:10:44 μμ »
Συνάδελφοι ειρήνη υμιν.
Μήπως αν καθιερωνόταν τα προσόντα να μετράνε εν μέρει και εν μέρει να μετρούσε γραπτός διαγωνισμός, ήταν καλύτερα;όλο αυτό με τα προσόντα θα γίνει πολύ ψυχοφθόρο.
Όσον αφορά αυτούς που βρέθηκαν εκτός πινάκων λόγω παραβόλου, γιατί επιτίθεστε σε αυτούς;
Αν ήσαστε εσείς στη θέση τους πώς θα νιώθατε;
Προσπαθείστε να τους κατανοήσετε..

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #931 στις: Μάρτιος 14, 2022, 11:14:09 μμ »
Εγω ενα εχω να πω...και πειτε με οπως θελετε...Εγω θελω να γινονται καθε χρονο διορισμοι..καθε χρονο..οι νεοτεροι εκπαιδευτικοι ξεκολληστε απο τον θεσμο του αναπληρωτη...δεν ειναι κανονικοτητα...ΕΙΝΑΙ ΣΤΡΕΒΛΩΣΗ...Στο μοναδικο που συμφωνω με την Κεραμεως...

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #932 στις: Μάρτιος 14, 2022, 11:18:43 μμ »
Συνάδελφοι ειρήνη υμιν.
Μήπως αν καθιερωνόταν τα προσόντα να μετράνε εν μέρει και εν μέρει να μετρούσε γραπτός διαγωνισμός, ήταν καλύτερα;όλο αυτό με τα προσόντα θα γίνει πολύ ψυχοφθόρο.
Όσον αφορά αυτούς που βρέθηκαν εκτός πινάκων λόγω παραβόλου, γιατί επιτίθεστε σε αυτούς;
Αν ήσαστε εσείς στη θέση τους πώς θα νιώθατε;
Προσπαθείστε να τους κατανοήσετε..

Έτσι όπως πάνε τα πράγματα ένας γραπτός θα ξεκαθάριζε πολύ το τοπίο....

Αποσυνδεδεμένος φιλολογος@@)

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #933 στις: Μάρτιος 14, 2022, 11:57:38 μμ »

Έτσι όπως πάνε τα πράγματα ένας γραπτός θα ξεκαθάριζε πολύ το τοπίο....
  τι γραπτος;;; ναι αφου φαγαμε τα χρονια μας να παρουμε και αλλα χαρτια ξαφνικα να χασουν την αξια τους,, οι εξαγγελιες για αλλαγες στο συστημα προσληψης κανονικα πρεπει να εχουν εφαρμογή σε βαθος τουλαχιστον 5ετιας ωστε να ξερει κανεις,,, να μη δωσει βαρος σε χαρτια ή αντιθετα να δωσει.....

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #934 στις: Μάρτιος 15, 2022, 12:10:40 πμ »
Συνάδελφοι ειρήνη υμιν.
Μήπως αν καθιερωνόταν τα προσόντα να μετράνε εν μέρει και εν μέρει να μετρούσε γραπτός διαγωνισμός, ήταν καλύτερα;όλο αυτό με τα προσόντα θα γίνει πολύ ψυχοφθόρο.
Όσον αφορά αυτούς που βρέθηκαν εκτός πινάκων λόγω παραβόλου, γιατί επιτίθεστε σε αυτούς;
Αν ήσαστε εσείς στη θέση τους πώς θα νιώθατε;
Προσπαθείστε να τους κατανοήσετε..

ο γραπτος πρεπει να μπει οπωσδηοτε και να ειναι καθαρος χωρις τιποτα αλλο...αλλα δεν τον θελουν καποιοι για ευνοητους λογους κι αυτοι δεν ειναι το αδιαβλητο ή αναξιοκρατικο του θεματος που εχουν επιχειρησει κατα καιρους να πεισουν καποιοι..οσο για το παραβολο ας προσεχαν ..αρκετα με το νταντεμα ορισμενων..ειδικα οσοι εκαναν λαθος στο παραβολο στη γενικη μετα απο ολη τη φασαρια της ειδικης που ειχε προηγηθει ας προσεχαν 1000 φορες παραπανω...ειδικα οσοι κανανε λαθος-αν και αυτοι νομιζω δικαιωθηκαν σε ενστασεις- εγραψαν λαθος αριθμο παραβολου στην αιτηση..δηλαδη εγραψαν εναν αριθμο και δεν το τσεκαραν ξανα πριν πατησουν υποβολη αιτησης;;υπαρχει κατι που λεγεται προσωπικη ευθυνη..ας την αναλαβουν ολοι , οι αλλοι δεν τους χρωστανε ...ομως δεν συμφωνω καθολου με το κλεισιμο των πινακων ..οι πινακες επρεπε να ειναι ανοικτοι καθε χρονο οπως και πιο παλια..ας τα ελεγχουν οι πρωτοβαθμιες αν δεν προλαβαινει το ασεπ ή ας βρουν λυση..500 χρονια κλειιστοι πινακες ειναι μην πω τι...οσο για τους νεοδιοριστους αν και ειναι αλλου θεματος δεν εχουν δικιο..ειναι το ιδιο καλομαθημενοι -ας μην πω αλλη λεξη-με αυτους με το παραβολο που μονιμως για τον εαυτο τους θελουν ειδικη μεταχειριση..ο νομος ηταν ξεκαθαρος , τον αποδεχτηκαν παει και τελειωσε...αν το εκαναν θεμα πριν τους διορισμους ,ισως ελεγα αλλα , αλλα η νοοτροπια κατσε πρωτα  να δω αν ειμαι μεσα και μετα φωναζω ειναι αχαρακτηριστη..ή κατι το θεωρεις δικαιο ή αδικο εξαρχης και το διεκδικεις  ή στοπ ..εκ των υστερων δεν ειναι θεμα δικαιου αλλα συμφεροντος...απο τη στιγμη που δηλωσες την ταδε περιοχη ..ολοι επιλογες και ρισκα παιρνουμε , δεν το κανουν ορισμενοι.παλιοτερα ελεγαν οι νυν διορισμενοι οταν ηταν αναπληρωτες, μονιμοι διορισμοι για να εχει συνεχεια το εκπαιδευτκο εργο και να μην αλλαζουν τα παιδια συνεχεια εκπιαδευτικο..τωρα δεν τους νοιαζει η εκπαιδευτικη συνεχεια..σαφως ο καθενας θα κοιταξει τον εαυτο του αλλα ας μην μας το παιζουν και δον κιχωτηδες ορισμενοι...οτι μιλανε για δικαιοσυνη..οχι μιλανε συμφεροντολογικα και δεν δουλευομαστε οι υπολοιποι..οσο για τις περιοχες που δεν ανοιξαν ολες αυτο ειναι ενα μεγαλο θεμα αλλα παντα συνεβαινε εκτος απο τους δικαστικους διορισμους που ειχαν δωσει ολα τα κενα..μονο εκει το ειχαν κανει αλλα εκει δεν ειχαν ισχυσει κι αλλλα οπως να εισαι δοκιμος ςκλπ κλπ..μεγαλη αδικια κι αυτη βεβαια, αλλα αλλο θεμα..οσο για τις επιστολες που στελνουν στον πρωθυπουργο θα λεγα τωρα αν τις διαβαζει κι αν τις διαβαζει αν χολοσκαει...αυτοι σαν εκπαιδευτικοι αν για ενα θεμα τους επαιρναν οι γονεις των μαθητων τους τηλ θα αλλαζαν οτι ισχυει στη λειτουργια του σχολειου;;οχι φυσικα θα ελεγαν αυτο λεει ο νομος και οποιος θελει..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2022, 12:19:19 πμ από serton »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #935 στις: Μάρτιος 15, 2022, 07:01:57 πμ »
..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2022, 07:10:37 πμ από Vagg91 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #936 στις: Μάρτιος 15, 2022, 07:07:01 πμ »
Semi 90 γραφουν για ασχετα στο thread που ανεβασες....λενε για γραπτους κτλ...Αλλα δεν μιλας καθολου...Σε εμενα εκανες παρατηρηση την προηγουμενη φορα...Οτι κοβεις τον διαλογο μαζι μου γιατι λεω πραγματα στεναχωρα και ασχετα με το thread....Εδω γραφουν εκθεσεις για τον γραπτο....Αλλα σιωπη...μονο εγω σε πειραξα..εμπαθεια στο φουλ!!!!!!!!,
Μαλλον επειδη εχω θεση διορισμου στην Ειδικη..και ζηταω διορισμους..

Αποσυνδεδεμένος Taz23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #937 στις: Μάρτιος 15, 2022, 08:09:59 πμ »
@Vagg91

Μας έχεις ζαλίσει τα ούμπαλα. Ποστάρεις 100 μηνύματα την ημέρα, που ουσιαστικά δεν έχουν καμιά σχέση με το thread. Κι άλλοι είναι αδιόριστοι (καμιά 100.000) αλλά δε γράφουν όλη την ημέρα τον πόνο τους.

Όπως έχει αναφερθεί πολλάκις, η υπόθεση διορισμού είναι για γερά στομάχια. Θα μας βγάλουν το λάδι. Μέχρι να αποφασιστεί αν θα γίνουν, με ποιο τρόπο θα γίνουν, με ποιους πίνακες θα γίνουν, πόσοι θα είναι σύνολο, πως θα γίνει η κατανομή, ποια κενά θα δώσουν, αν θα γίνουν εκλογές πριν ή μετά, τι θα γίνει με τις μεταθέσεις, τι θα γίνει με τους "νεοδιόριστους" (θα τους αφήσουν τελικά να κάνουν φέτος αίτηση για οριστική τοποθέτηση), αν θα γίνει πόλεμος ( ;;;; ), αν και αν και αν, πολλά ΑΝ. Ακόμη και όταν θα γίνουν οι διορισμοι (μακάρι), σου βγάζουν το λάδι μέχρι να βγει το ΦΕΚ, ακόμα και στον τρόπο με τον οποίο θα γίνει η ανάληψη υπηρεσίας, και στον τρόπο που θα τοποθετηθείς προσωρινά. Υπομονή, ακόμη Μάρτιο έχουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2022, 08:14:03 πμ από Taz23 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 255
Σύνολο: 264

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.