*

Αποστολέας Θέμα: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση  (Αναγνώστηκε 120698 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #112 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:08:15 μμ »
Διορισμοι θα γινουν οταν ο χρηστης eve eve αποκτησει ολα τα αναγκαια πτυχια και οταν ειναι ετοιμος να τα καταθεσει.Τοτε και μονο τοτε!!!!!!
Υ.Γ Ουτε εγω πιστευω πως θα γινουν διορισμοι αυτο το καλοκαιρι
....εγώ είτε πάνε με γραπτό είτε με προυπηρεσία ειτε με προσοντα θα ανταπεξελθω.... Το θέμα είναι γιατί πρέπει να μενω άνεργος ενώ εχω τα προσοντα να δουλεψω....αυτό κ αν είναι άδικο...είναι οκ να μη σε πάρουν στη δουλειά αλλά όχι να μη σου επιτρέπεται η συμμετοχή για 3+ χρόνια...δλδ σου φαίνεται σωστό που οσοι εργαζονται θα εχουν +3 χρονια προϋπηρεσία και οι υπόλοιποι δεν έχουν καν δικαίωμα συμμετοχης ούτε για αναπλήρωση; Μαζευτείτε μερικοί με όσα λέτε δημόσια, το ξέρουμε ότι είναι θέμα συμφερόντων αλλά όχι τετοια προκλητικοτητα.... Κ μένα προσωπικα , όσοι έμειναν εκτός λόγω παραβόλου θα με συνέφερε να μην συμπεριληφθούν, ΑΛΛΑ ειναι αδικία και δεν μπορώ να μη το λέω κι ας μη με συμφέρει....ή τουλάχιστον βουλώνω το στοματάκι μου και δεν προκαλώ δημόσια και παίζω με την απελπισία των άλλων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:24:16 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #113 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:11:38 μμ »
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν οργανικά κενά. Άρα πρέπει να γίνουν διορισμοί το 2022. Με τους τρέχοντες πίνακες, οι οποίοι έχουν ισχύ για το 2022.

Να χαρώ συναδελφικότητα που δείχνετε κάποιοι. "Αφού δε θα διοριστώ εγώ, ας μην γίνουν καθόλου διορισμοί μέχρι το 2025. Τι με νοιάζει εμένα αν υπάρχουν κενά; Δε δουλεύω εγώ, ας μη δουλέψει κανένας!"

Πρόθεση τους, όπως πολύ σωστά είπε ο Landau, είναι να μη διορίσουν καθόλου. Αν δεν γίνονται διορισμοί κάθε χρόνο, με οποιοδήποτε σύστημα, έστω και με το σταγονόμετρο, θα πάμε πάλι σε καμιά 10ετία με μεταβατικά συστήματα αναπληρωτών, χωρίς καθόλου διορισμούς μονίμων. Το έχουμε ζήσει και θα ξαναγίνει. Αλλά είπαμε, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #114 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:17:48 μμ »
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν οργανικά κενά. Άρα πρέπει να γίνουν διορισμοί το 2022. Με τους τρέχοντες πίνακες, οι οποίοι έχουν ισχύ για το 2022.

Να χαρώ συναδελφικότητα που δείχνετε κάποιοι. "Αφού δε θα διοριστώ εγώ, ας μην γίνουν καθόλου διορισμοί μέχρι το 2025. Τι με νοιάζει εμένα αν υπάρχουν κενά; Δε δουλεύω εγώ, ας μη δουλέψει κανένας!"

Πρόθεση τους, όπως πολύ σωστά είπε ο Landau, είναι να μη διορίσουν καθόλου. Αν δεν γίνονται διορισμοί κάθε χρόνο, με οποιοδήποτε σύστημα, έστω και με το σταγονόμετρο, θα πάμε πάλι σε καμιά 10ετία με μεταβατικά συστήματα αναπληρωτών, χωρίς καθόλου διορισμούς μονίμων. Το έχουμε ζήσει και θα ξαναγίνει. Αλλά είπαμε, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.
Εγώ να δεις πόσο χαίρομαι τη συναδελφικότητα σας....μη μπει κανενας για τρια χρονια μη μας παρει τη σειρα, να προλαβουμε να αγορασουμε κανα διδακτορικο....υποκρισία

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #115 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:18:35 μμ »
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν οργανικά κενά. Άρα πρέπει να γίνουν διορισμοί το 2022. Με τους τρέχοντες πίνακες, οι οποίοι έχουν ισχύ για το 2022.

Να χαρώ συναδελφικότητα που δείχνετε κάποιοι. "Αφού δε θα διοριστώ εγώ, ας μην γίνουν καθόλου διορισμοί μέχρι το 2025. Τι με νοιάζει εμένα αν υπάρχουν κενά; Δε δουλεύω εγώ, ας μη δουλέψει κανένας!"

Πρόθεση τους, όπως πολύ σωστά είπε ο Landau, είναι να μη διορίσουν καθόλου. Αν δεν γίνονται διορισμοί κάθε χρόνο, με οποιοδήποτε σύστημα, έστω και με το σταγονόμετρο, θα πάμε πάλι σε καμιά 10ετία με μεταβατικά συστήματα αναπληρωτών, χωρίς καθόλου διορισμούς μονίμων. Το έχουμε ζήσει και θα ξαναγίνει. Αλλά είπαμε, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.
Όπως τα λες....να ψοφίσει η κατσίκα του γείτονα 😉👏

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:24:16 »

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #116 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:21:18 μμ »
Και μένα με ξεπερνά η σκατοψυχια ορισμένων. Όπως όταν παρακαλάνε να χάσουν τη δουλειά τους άνθρωποι που υπηρετούν 5+ χρονια την εκπαίδευση. Ας το δούμε από την άλλη όμως. Δλδ η απόφοιτος φιλολογίας που τελείωσε το 2018 δεν ήξερε πχ τι συμβαίνει στην εκπαίδευση ? Η λύση είναι δραστική μείωση των εισακτεγν στις σχολές αυτές . Όχι να πετάξουμε στο Καιάδα ανθρώπους που υπηρετούν χρόνια την εκπαίδευση. Ο γραπτός διαγωνισμός δεν αποδεικνύει σε καμία περίπτωση την ικανότητα κάποιου στην εκπαίδευση. Τέλος. Παντού στον κόσμο και στον ιδιωτικό τομέα ψάχνουνε την προϋπηρεσία και εμείς εδώ ζητάμε όλα να κρίνονται από τις επιδόσεις κάποιους ένα γραπτό διαγωνισμό. Είμαστε εντελώς οπισθοδρομικοί.

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #117 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:24:25 μμ »
Πολύ σωστά Τ.Κ !!

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:26:41 μμ »
....εγώ είτε πάνε με γραπτό είτε με προυπηρεσία ειτε με προσοντα θα ανταπεξελθω.... Το θέμα είναι γιατί πρέπει να μενω άνεργος ενώ εχω τα προσοντα να δουλεψω....αυτό κ αν είναι άδικο...είναι οκ να μη σε πάρουν στη δουλειά αλλά όχι να μη σου επιτρέπεται η συμμετοχή για 3+ χρόνια...δλδ σου φαίνεται σωστό που οσοι εργαζονται θα εχουν +3 χρονια προϋπηρεσία και οι υπόλοιποι δεν έχουν καν δικαίωμα συμμετοχης ούτε για αναπλήρωση; Μαζευτείτε μερικοί με όσα λέτε δημόσια, το ξέρουμε ότι είναι θέμα συμφερόντων αλλά όχι τετοια προκλητικοτητα.... Κ μένα προσωπικα , όσοι έμειναν εκτός λόγω παραβόλου θα με συνέφερε να μην συμπεριληφθούν, ΑΛΛΑ ειναι αδικία και δεν μπορώ να μη το λέω κι ας μη με συμφέρει....ή τουλάχιστον βουλώνω το στοματάκι μου και δεν προκαλώ δημόσια και παίζω με την απελπισία των άλλων...
Πέρα από την κατανόηση που μπορεί να έχουμε για τους συναδέλφους που έμειναν εκτός πινάκων για όποιο λόγο,εμείς που υπήρξαμε ας  πούμε συνεπείς θα πρέπει να μην θέλουμε διορισμό από τους παρόντες πίνακες γιατί αυτό συμφέρει εσένα;Που διαφέρεις λοιπόν εσύ από εμάς τους ανάλγητους;Κι εσύ το συμφέρον σου κοιτάς λοιπόν και άσε τα κηρύγματα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:32:34 μμ »
....εγώ είτε πάνε με γραπτό είτε με προυπηρεσία ειτε με προσοντα θα ανταπεξελθω.... Το θέμα είναι γιατί πρέπει να μενω άνεργος ενώ εχω τα προσοντα να δουλεψω....αυτό κ αν είναι άδικο...είναι οκ να μη σε πάρουν στη δουλειά αλλά όχι να μη σου επιτρέπεται η συμμετοχή για 3+ χρόνια...δλδ σου φαίνεται σωστό που οσοι εργαζονται θα εχουν +3 χρονια προϋπηρεσία και οι υπόλοιποι δεν έχουν καν δικαίωμα συμμετοχης ούτε για αναπλήρωση; Μαζευτείτε μερικοί με όσα λέτε δημόσια, το ξέρουμε ότι είναι θέμα συμφερόντων αλλά όχι τετοια προκλητικοτητα.... Κ μένα προσωπικα , όσοι έμειναν εκτός λόγω παραβόλου θα με συνέφερε να μην συμπεριληφθούν, ΑΛΛΑ ειναι αδικία και δεν μπορώ να μη το λέω κι ας μη με συμφέρει....ή τουλάχιστον βουλώνω το στοματάκι μου και δεν προκαλώ δημόσια και παίζω με την απελπισία των άλλων...
Τι πάει να πει αν μου φαίνεται σωστό? Σωστό δεν είναι τίποτα. Αλλά εσύ ξεκατινιαζεσαι κάθε μέρα επειδή δεν πρόλαβες να βάλει τα προσόντα σου. Και σου ξαναπα. ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΕΣ.Απο εκεί και πέρα καλοκαίρι διορισμοί γνώμη μου δεν θα γίνουν. Αρσ του χρόνου θα έχεις δικαίωμα να βάλεις τα χαρτιά σου και μακάρι να διοριστεις
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:43:57 μμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #120 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:37:11 μμ »
Πέρα από την κατανόηση που μπορεί να έχουμε για τους συναδέλφους που έμειναν εκτός πινάκων για όποιο λόγο,εμείς που υπήρξαμε ας  πούμε συνεπείς θα πρέπει να μην θέλουμε διορισμό από τους παρόντες πίνακες γιατί αυτό συμφέρει εσένα;Που διαφέρεις λοιπόν εσύ από εμάς τους ανάλγητους;Κι εσύ το συμφέρον σου κοιτάς λοιπόν και άσε τα κηρύγματα.

Συμφερον ειναι να εχω δικαιωμα συμμετοχης για προσληψη σε σχολείο; Τι να σου πω κ σενα τωρα....ευχομαι να μη βρεθεις σ αυτη τη θεση

Αποσυνδεδεμένος ΤΚ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 753
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #121 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:39:45 μμ »
  Ωραία Eve τότε με τη δική σου λογική, να αρθεί η μονιμότητα όλων και κάθε χρόνο να δίνουμε εξετάσεις για να δουλέψουμε για τηνε πόμενη χρονιά. Έτσι θα διασφαλίζεται ότι όλοι θα έχουν δικαίωμα για μια θέση στον ήλιο.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #122 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:47:50 μμ »

Συμφερον ειναι να εχω δικαιωμα συμμετοχης για προσληψη σε σχολείο; Τι να σου πω κ σενα τωρα....ευχομαι να μη βρεθεις σ αυτη τη θεση

Είχες δικαίωμα συμμετοχής. Έκανες τα χαρτιά σου έχοντας γνώση του νόμου. Γιατί ζητάς να μην γίνουν διορισμοί με βάση τον υπάρχοντα νόμο; Τώρα υπάρχουν τα κενά, τώρα πρέπει να γίνουν διορισμοί.

ΥΓ. Να υπενθυμίσω και ότι ο γραπτός διαγωνισμός γινόταν κάθε 2 χρόνια. Όποιος δεν προλάβαινε, έπρεπε να περιμένει την επόμενη προκήρυξη.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #123 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:54:51 μμ »

Συμφερον ειναι να εχω δικαιωμα συμμετοχης για προσληψη σε σχολείο; Τι να σου πω κ σενα τωρα....ευχομαι να μη βρεθεις σ αυτη τη θεση
Και βέβαια έχεις δικαίωμα να συμμετέχεις όταν ανοίξουν οι πίνακες, η ένστασή μου έγκειται στο γεγονός ότι υποστηρίζεις να μην γίνουν καθόλου εκ νέου διορισμοί από αυτούς τους πίνακες.Αν αυτό δεν είναι μικροπρέπεια τότε τι είναι;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #124 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 03:58:12 μμ »
Νομίζω όλοι συμφωνούμε ότι διορισμοί πρέπει να γίνουν όταν θα είμαστε σίγουροι ότι θα διοριστούμε.Αυτα από μένα

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων...νέα ενημέρωση
« Απάντηση #125 στις: Δεκέμβριος 20, 2021, 04:09:58 μμ »
  Ωραία Eve τότε με τη δική σου λογική, να αρθεί η μονιμότητα όλων και κάθε χρόνο να δίνουμε εξετάσεις για να δουλέψουμε για τηνε πόμενη χρονιά. Έτσι θα διασφαλίζεται ότι όλοι θα έχουν δικαίωμα για μια θέση στον ήλιο.
Συγγνώμη εσεις με τον ορο "σκατόψυχοι" εννοουσατε εμένα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159541
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 270
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 262
Σύνολο: 266

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.