*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022  (Αναγνώστηκε 57320 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #434 στις: Αύγουστος 01, 2022, 08:10:24 μμ »
Με λίγη οικονομία όλα γίνονται  ;) ( διορισμένη σε νησιά με 2 παιδιά)
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:11:47 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #435 στις: Αύγουστος 01, 2022, 08:17:46 μμ »
Ωχ, έκανα το λάθος να δηλώσω όλες τις περιοχές θεωρώντας ότι δεν έχω καμία ελπίδα. Ελπίζω να μην επιλέχθηκα από το σύστημα, γιατί στα νησιά και την Αττική δε θα φθάνει ο μισθός. Μπορούμε να μην αποδεχθούμε το διορισμό; Αποκλειόμαστε από τους πίνακες των αναπληρωτών;

 Μετά από 3 χρόνια μπορείς να ξαναπας αναπληρώτρια.

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #436 στις: Αύγουστος 01, 2022, 08:21:10 μμ »
Ωχ, έκανα το λάθος να δηλώσω όλες τις περιοχές θεωρώντας ότι δεν έχω καμία ελπίδα. Ελπίζω να μην επιλέχθηκα από το σύστημα, γιατί στα νησιά και την Αττική δε θα φθάνει ο μισθός. Μπορούμε να μην αποδεχθούμε το διορισμό; Αποκλειόμαστε από τους πίνακες των αναπληρωτών;
Αν είσαι μέχρι το 834, τότε επιλέχθηκες σίγουρα. Εφόσον έβαλες όλες τις περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #437 στις: Αύγουστος 01, 2022, 08:34:02 μμ »
Ωχ, έκανα το λάθος να δηλώσω όλες τις περιοχές θεωρώντας ότι δεν έχω καμία ελπίδα. Ελπίζω να μην επιλέχθηκα από το σύστημα, γιατί στα νησιά και την Αττική δε θα φθάνει ο μισθός. Μπορούμε να μην αποδεχθούμε το διορισμό; Αποκλειόμαστε από τους πίνακες των αναπληρωτών;
Για Αττική μην ανησυχείς, θα φαγωθεί από τους 100-150 πρώτους. Τα νησιά ναι, είναι επίφοβα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:11:47 »

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #438 στις: Αύγουστος 01, 2022, 08:39:09 μμ »
Ωχ, έκανα το λάθος να δηλώσω όλες τις περιοχές θεωρώντας ότι δεν έχω καμία ελπίδα. Ελπίζω να μην επιλέχθηκα από το σύστημα, γιατί στα νησιά και την Αττική δε θα φθάνει ο μισθός. Μπορούμε να μην αποδεχθούμε το διορισμό; Αποκλειόμαστε από τους πίνακες των αναπληρωτών;

Συγνώμη κιόλας αλλά δεν έκανες το λάθος, είναι το γνωστό "πιστόλιασμα" που κάνετε πολλοί και στερείτε τις θέσεις από άλλους που θέλουν να πάνε. Θα δεκτείς τις όποιες συνέπειες των πράξεων σου. Είτε θα πας και θα προσπαθήσεις να τα φέρεις βόλτα όπως εμείς όλοι οι άλλοι, είτε δεν θα πας και θα δεκτείς τον τριετή αποκλεισμό και από διορισμούς και από αναπλήρωση.  Το ήξερες αυτό όταν το δήλωνες, ξεκάθαρα το έλεγε η προκήρυξη. Συγνώμη αν ακούγομαι "κακός" αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #439 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:00:15 μμ »
Ευτυχώς έβαλα στο τέλος τις "προβληματικές" περιοχές. Πέρυσι πάλι είχα δηλώσει όλες, αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν περίμενα ότι φέτος θα με πάρουν, αν όντως με πήραν. Πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα;

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #440 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:03:17 μμ »
Ευτυχώς έβαλα στο τέλος τις "προβληματικές" περιοχές. Πέρυσι πάλι είχα δηλώσει όλες, αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν περίμενα ότι φέτος θα με πάρουν, αν όντως με πήραν. Πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα;
Αφού τις έβαλες όλες σε πήραν.- Σκέψου το χειρότερο σενάριο που μπορεί να σου καθίσει και προετοιμάσου ψυχολογικά. Θα συγκεντρώσεις πληροφορίες και από όλους εμάς εδώ στο φόρουμ για το μέρος που θα βρεθείς και να πας! Σκέψου θετικά!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #441 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:16:53 μμ »
Ευτυχώς έβαλα στο τέλος τις "προβληματικές" περιοχές. Πέρυσι πάλι είχα δηλώσει όλες, αλλά δεν έγινε τίποτα. Δεν περίμενα ότι φέτος θα με πάρουν, αν όντως με πήραν. Πότε θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα;
Αν η σειρά σου στον αρχικό πίνακα είναι έως τη θέση 834, τότε σε έχουν πάρει ήδη. Αφού τα δήλωσες όλα διορίζεσαι.

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #442 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:31:29 μμ »
Το χειρότερο σενάριο είναι ότι θα ασχολούμαι με κάτι παντελώς βαρετό και θα έχω την κάθε δασκαλίτσα και τον κάθε  διευθυντή να με προσβάλει διαρκώς. Το βίωσα φέτος και οριακά κρατήθηκα να μην απευθυνθώ εκεί που πρέπει. Πέραν τούτου, λογικά πάλι θα είμαι εκτός της έδρας μου και θέλω να προχωρήσω σε πρόσθετες σπουδές.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2022, 11:18:49 μμ από Matina7 »

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #443 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:36:08 μμ »
Το χειρότερο σενάριο είναι ότι θα ασχολούμαι με κάτι παντελώς βαρετό και θα έχω την κάθε δασκαλίτσα και τον κάθε ηλίθιο και ψωνισμένο διευθυντή να με προσβάλει διαρκώς. Το βίωσα φέτος και οριακά κρατήθηκα να μην απευθυνθώ εκεί που πρέπει. Πέραν τούτου, λογικά πάλι θα είμαι εκτός της έδρας μου και θέλω να προχωρήσω σε πρόσθετες σπουδές.

Επειδή λόγω της αναμονής μπορεί να έχω και εγώ μια δόση νεύρων, αν και δεν νομίζω,  δεν θα ήθελα να γίνω και εγώ αγενής, είτε ειδικά προς εσάς είτε γενικά προς ολόκληρους κλάδους, επιλέγω να μην σας απαντήσω και να σας ευχηθώ καλή εύνοια σε ότι και αν κάνετε!

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #444 στις: Αύγουστος 01, 2022, 09:55:40 μμ »
Τα ονόματα των πινάκων της ΕΑ της δικής μας ειδικότητας είναι όσοι διορίζονται (προσωρινά); Είναι πάρα πολλοί. Πόσοι της ΠΕ 06 διορίζονται στην ΕΑ;

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #445 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:04:01 μμ »
Επειδή λόγω της αναμονής μπορεί να έχω και εγώ μια δόση νεύρων, αν και δεν νομίζω,  δεν θα ήθελα να γίνω και εγώ αγενής, είτε ειδικά προς εσάς είτε γενικά προς ολόκληρους κλάδους, επιλέγω να μην σας απαντήσω και να σας ευχηθώ καλή εύνοια σε ότι και αν κάνετε!

Επειδή ΔΕΝ ξέρεις τι βίωσα φέτος, καλύτερα να ΜΗ μιλάς. Με κάθε φιλική διάθεση! Προφανώς όπου πήγαινες, σε θεωρούσαν ισάξιο και ισότιμο μέλος της σχολικής του μονάδας. Εγώ είχα να κάνω με αγενείς ανθρώπους που παρενέβαιναν στους βαθμούς μου, τον τρόπο αξιολόγησης και διδασκαλίας, τη χρήση πρόσθετου υλικού, ενώ αυτοί είχαν κάνει ευαγγέλιο τα βοηθήματα και έβγαζαν σωρρηδόν φωτοτυπίες. Ποιος νόμος ορίζει ότι στις ειδικότητες ανακατεύονται οι υπόλοιποι και ασκούν κριτική; Ο δάσκαλος ΔΕΝ είναι ο θεός της τάξης και οφείλει να γίνει κατανοητό.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #446 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:23:29 μμ »
Επειδή ΔΕΝ ξέρεις τι βίωσα φέτος, καλύτερα να ΜΗ μιλάς. Με κάθε φιλική διάθεση! Προφανώς όπου πήγαινες, σε θεωρούσαν ισάξιο και ισότιμο μέλος της σχολικής του μονάδας. Εγώ είχα να κάνω με αγενείς ανθρώπους που παρενέβαιναν στους βαθμούς μου, τον τρόπο αξιολόγησης και διδασκαλίας, τη χρήση πρόσθετου υλικού, ενώ αυτοί είχαν κάνει ευαγγέλιο τα βοηθήματα και έβγαζαν σωρρηδόν φωτοτυπίες. Ποιος νόμος ορίζει ότι στις ειδικότητες ανακατεύονται οι υπόλοιποι και ασκούν κριτική; Ο δάσκαλος ΔΕΝ είναι ο θεός της τάξης και οφείλει να γίνει κατανοητό.
Ακόμα κι αν το νομίζει (που όντως συμβαίνει συχνά), τον γράφεις εκεί που πρέπει και κάνεις εσυ αυτό που θεωρείς σωστό σε επίπεδο διδασκαλίας και βαθμολογιας. Ο καθένας στο αντικείμενο του

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ06 - Νέοι διορισμοί Γενικής 2022
« Απάντηση #447 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:38:33 μμ »
Εύκολο να το λες. Συχνά θα έχεις παιδιά συναδέλφων, οπότε αναγκαστικά βαθμολογεις με 10, γιατί στο φροντιστήριο παίρνουν 100% (ακόμα δεν κατάλαβα πώς εκεί παίρνουν τόσο και σε μένα στον ίδιο γραμματικό φαινόμενο εντοπίζονται κενά και αδυναμίες). Αυτό το φαινόμενο ισχύει για όλους τους μαθητές... Ο δε διευθυντής γίνεται λήπτης παραπόνων που οι μαθητές μου σημειώνουν χαμηλές πτήσεις, παρόλο που βαθμολογώ γενναιόδωρα στο τρίμηνο. Και στο τέλος, την πληρώνω εγώ. Δε νομίζω ότι είναι έτσι στη δευτεροβάθμια. Εκεί ο καθένας έχει το αντικείμενο του και καταλαβαίνει τα όρια του.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 506
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.