*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 264268 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1008 στις: Μάιος 19, 2022, 10:16:29 μμ »
@Maribelle

Αυτό που δεν βλεπεις τώρα ειναι ότι όλα αυτά τα οποία συζητάμε είναι αλληλένδετα. Κενα, μεταθεσεις, διορισμοί, όλα έχουν μια αλληλουχία. Όταν διοριστείς θα το καταλάβεις. Anyway, στο θέμα μας, αν αύριο η Κεραμεως πει ότι οποίος θέλει να πάει σε πειραματικό πρέπει να πάρει εκει οργανικη και να αφήσει τη δίκη του, και έτσι δημιουργήσει αλλά 350 κενα (για τα οποία θα πρέπει να ξανατρέξει το σύστημα των μεταθέσεων αλλά έχει ξαναγίνει) τότε οκ. Όλα καλα. Άλλο αυτό όμως και άλλο θα διορίσω πάνω από τα οργανικά. Εσυ πιστεύω ότι το καταλαβαίνεις αυτό. Άλλοι εδώ όχι και τόσο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:17:38 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1009 στις: Μάιος 19, 2022, 10:16:43 μμ »
Έλα ντε... θα βγούμε και χρεωμένοι στο τέλος...
Η ιστορία ανήκει σε αυτούς που έχουν τελειώσει Ιστορικό/αρχαιολογικό και μόνο απο αυτούς το δέχομαι.Όλοι οι υπόλοιποι είμαστε φιλόλογοι διαφορετικών γλωσσών και όλοι έχουμε κάνει μαθήματα ιστορίας στη ίδια σχολή που τελειωσαμε (Φιλοσοφικη).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2022, 10:19:11 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1010 στις: Μάιος 19, 2022, 10:20:16 μμ »
@Maribelle

Αυτό που δεν βλεπεις τώρα ειναι ότι όλα αυτά τα οποία συζητάμε είναι αλληλένδετα. Κενα, μεταθεσεις, διορισμοί, όλα έχουν μια αλληλουχία. Όταν διοριστείς θα το καταλάβεις. Anyway, στο θέμα μας, αν αύριο η Κεραμεως πει ότι οποίος θέλει να πάει σε πειραματικό πρέπει να πάρει εκει οργανικη και να αφήσει τη δίκη του, και έτσι δημιουργήσει αλλά 350 κενα (για τα οποία θα πρέπει να ξανατρέξει το σύστημα των μεταθέσεων αλλά έχει ξαναγίνει) τότε οκ. Όλα καλα. Άλλο αυτό όμως και άλλο θα διορίσω πάνω από τα οργανικά. Εσυ πιστεύω ότι το καταλαβαίνεις αυτό. Άλλοι εδώ όχι και τόσο.

Ρώτησες κάτι διαφορετικό πριν και απάντησα: πώς δηλαδή ΔΕΝ θα διορίσει πάνω από τα οργανικά! Πέσαν να με φάνε... λες και εγώ αποφασίζω! Απλώς έδωσα μια λογική/νόμιμη υποθετική εκδοχή!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 19, 2022, 10:27:45 μμ από Maribelle »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1011 στις: Μάιος 19, 2022, 10:21:00 μμ »
Εσύ σκέφτηκες πονηρά, χωρίς να ισχύει η σκέψη σου!
Θεωρείς ως δεδομένο ότι αν αυξήσει έστω 1 ώρα ένα μάθημα φιλολογικό, θα αφαιρέσει 1 ώρα από άλλη ειδικότητα! Κάνεις λογικό άλμα, χωρίς να ισχύει!
Να εκφράσεις τη γνώμη σου, αλλά χωρίς επίθεση ή πονηριά σε όποιον γράφει κάτι που θεωρείς ότι δεν σε συμφέρει!
Είναι νήμα φιλολόγων εδώ! Δεν θα σου δώσουμε και λογαριασμό για όσα γράφουμε για τον κλάδο μας! Δεν πήγα να το γράψω στο δικό σου νήμα! Πρότεινέ το εσύ και για τον δικό σου κλάδο! Σου το απαγόρεψε κανείς; Αλλά όχι... προτιμάς να επιτεθείς σε εμένα...

Έστω. Ας μην αφαιρεθεί ώρα από άλλη ειδικότητα. Γιατί να πάει μια ώρα σε φιλολογικά μαθήματα και να μην πάει πχ. σε καλλιτεχνικά, μουσική ή σε κάποιο άλλο μονόωρο;

Παρεμπιπτόντως, είμαι φιλόλογος. Είμαι στο σωστό νήμα. Απλώς έχω διαφορετική άποψη για κάποια θέματα. Σόρι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:17:38 »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1012 στις: Μάιος 19, 2022, 10:23:06 μμ »
Έστω. Ας μην αφαιρεθεί ώρα από άλλη ειδικότητα. Γιατί να πάει μια ώρα σε φιλολογικά μαθήματα και να μην πάει πχ. σε καλλιτεχνικά, μουσική ή σε κάποιο άλλο μονόωρο;

Παρεμπιπτόντως, είμαι φιλόλογος. Είμαι στο σωστό νήμα. Απλώς έχω διαφορετική άποψη για κάποια θέματα. Σόρι.

Ε καλά... αν είσαι ήδη διορισμένη, γιατί να μην έχεις διαφορετική άποψη; Εκ του ασφαλούς σου διατυπώνω κι εγώ απόψεις για όλες τις ειδικότητες στο Γυμνάσιο. Κατάλαβε ότι εδώ είναι νήμα φιλολόγων και γι' αυτό δίνουμε ενδεχόμενες λύσεις για τα δικά μας κενά!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1013 στις: Μάιος 19, 2022, 10:24:13 μμ »
Διορισμοι πάνω από τα οργανικά έγιναν επι Στυλιανιδη και χρειάστηκαν πολλά χρόνια για εξισορροπηθεί το χάλι που δημιουργήθηκε, σε κάποιες ειδικοτητες έως και δεκαετία χωρίς οργανικές και μεταθεσεις

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1014 στις: Μάιος 19, 2022, 10:24:57 μμ »
Η ιστορία ανήκει σε αυτούς που έχουν τελειώσει Ιστορικό/αρχαιολογικό και μόνο απο αυτούς το δέχομαι.Όλοι οι υπόλοιποι είμαστε φιλόλογοι διαφορετικών γλωσσών και όλοι έχουμε κάνει μαθήματα ιστορίας στη ίδια σχολή που τελειωσαμε (Φιλοσοφικη).

Ασχολίαστο!
Όλοι οι ΠΕ02 έχουν Α' ανάθεση την Ιστορία!

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1015 στις: Μάιος 19, 2022, 10:25:25 μμ »
Μα που είναι οι διαχειριστές βρε παιδί μου;
Φουμπου καταντήσαμε.

😂😂😂😂

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1016 στις: Μάιος 19, 2022, 10:29:20 μμ »
Ε καλά... αν είσαι ήδη διορισμένη, γιατί να μην έχεις διαφορετική άποψη; Εκ του ασφαλούς σου διατυπώνω κι εγώ απόψεις για όλες τις ειδικότητες στο Γυμνάσιο. Κατάλαβε ότι εδώ είναι νήμα φιλολόγων και γι' αυτό δίνουμε ενδεχόμενες λύσεις για τα δικά μας κενά!

Διορισμοι πάνω από τα οργανικά έγιναν επι Στυλιανιδη και χρειάστηκαν πολλά χρόνια για εξισορροπηθεί το χάλι που δημιουργήθηκε, σε κάποιες ειδικοτητες έως και δεκαετία χωρίς οργανικές και μεταθεσεις

Γι'αυτό. Κάποιοι θυμόμαστε τι έγινε και ξέρουμε γιατί κάποιες περιοχές πχ. Βόρεια Ελλάδα είναι κλειστές αυτή τη στιγμή για τις περισσότερες ειδικότητες, συμπεριλαμβανομένων και των φιλολόγων. Ακόμα πληρώνουμε τις συνέπειες των διορισμών πάνω από τα οργανικά. Όλοι μας, διορισμένοι ή μη.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1017 στις: Μάιος 20, 2022, 09:24:31 πμ »
Συνάδελφοι έχω μια ερώτηση προς τους
Νεοδιόριστους.
Εσείς ταχτοποιθήκατε. Τι δουλειά έχετε
με τα ποταπά αναπληρωτάκια;
Δεν τα αφήνετε στα άγχη τους;
Δε πάτε να πιείτε κανένα ποτό;

Για μένα δεν είστε ποταπά αναπληρωτάκια, είστε συνάδελφοι. Αν βλέπεις τον εαυτό σου έτσι, δεν έχει να κάνει με μένα. Πάντως, να ξέρεις ότι ακόμα και με το 317, εξακολουθώ να πιστεύω ότι οι διορισμοί θα φτάσουν στο 2500 του πίνακα ΑΣΕΠ. Αν ξέραμε που είναι τα κενά στην ειδική θα μπορούσα να σου πω με μεγαλύτερη ακρίβεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2022, 09:29:03 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1018 στις: Μάιος 20, 2022, 10:43:59 πμ »
Στα 213 περιπου στην Ειδικη

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1019 στις: Μάιος 20, 2022, 10:47:48 πμ »
Στα 213 περιπου στην Ειδικη

Τα μέρη είναι το κρίσιμο για εκτιμήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1020 στις: Μάιος 20, 2022, 11:16:36 πμ »
Για μένα δεν είστε ποταπά αναπληρωτάκια, είστε συνάδελφοι. Αν βλέπεις τον εαυτό σου έτσι, δεν έχει να κάνει με μένα. Πάντως, να ξέρεις ότι ακόμα και με το 317, εξακολουθώ να πιστεύω ότι οι διορισμοί θα φτάσουν στο 2500 του πίνακα ΑΣΕΠ. Αν ξέραμε που είναι τα κενά στην ειδική θα μπορούσα να σου πω με μεγαλύτερη ακρίβεια.

Αν δώσει δικαίωμα στους διορισμένους της ειδικής, δεν νομίζω να φτάσει τόσο χαμηλά... Μακάρι να έχεις δίκιο!

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1021 στις: Μάιος 20, 2022, 11:38:21 πμ »
Το 90% των διορισμενων της Ειδικης και μετα απο τις μεταθεσεις, επιασε στον νομο του. Εννοω για τους ΠΕ02
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2022, 11:44:06 πμ από Vagg91 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 303
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.