*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 264998 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1204 στις: Μάιος 31, 2022, 10:18:49 μμ »
Μου τα λέει μέσα από το υπουργείο αυτός που διόρισε εσένα βισματικα !!! Θες να πω και όνομα ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:27 »

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1205 στις: Μάιος 31, 2022, 10:25:54 μμ »
Χωρίς διάθεση για αντιπαραθέσεις, θα εξακολουθήσω να πιστεύω τον Patrea. 'Αλλωστε, Κίρκη, καλή μου, είναι αόριστα τα όσα λες και δεν ξέρει κανένας από πού προέρχονται.
Εξάλλου, αν υπήρχαν τέτοιες ευχάριστες εξελίξεις, ο Patreas θα είχε ενημερώσει τον κόσμο εδώ μέσα. Τον παρακαλούν όλοι να εμφανιστεί και να γράψει!
Δεν μπορώ να σε καταλάβω. Τι ζόρι τραβάς, όταν γράφει η Κίρκη; και γιατί θα πρέπει να μας ενημερώσει από που τα μαθαίνει;

Αποσυνδεδεμένος Vayia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1206 στις: Ιούνιος 01, 2022, 04:47:04 μμ »
Ας τα ανακοινώσουν επιτέλους μας έσκασαν.

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1207 στις: Ιούνιος 01, 2022, 05:18:37 μμ »
Ας τα ανακοινώσουν επιτέλους μας έσκασαν.
εγώ νομίζω ότι δε βολεύει το timing επικοινωνιακα...οταν θα τους εξυπηρετήσει.. Θα ανακοινωθούν... Σκασίλα τους εαν υπάρχει κόσμος που έχει αγωνία κτλ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:27 »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1208 στις: Ιούνιος 01, 2022, 09:59:42 μμ »
Την επόμενη εβδομάδα πρέπει πάει 10-11 ο μήνας στο κλείσιμο

Αποσυνδεδεμένος lena_lar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1209 στις: Ιούνιος 02, 2022, 10:46:17 πμ »
Έχω δει αυτά που αναφέρει η αγαπητή Κίρκη και δεδομένης της περυσινής ευστοχίας της στο θέμα των διορισμών (που όμως δεν παραβίασαν κάπου τα κενά των μετατάξεων, απλώς έγιναν όλοι σε μια χρονιά) τα ακούω κατ’ αρχάς. Επίσης όλοι ξέρουμε ότι η Ρεάλ πήρε το CHL, αλλά δεν είμαι ο Κουρτουά :)

Εγω δεν καταλαβα το αστειακι παντως.... εσεις;

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1210 στις: Ιούνιος 02, 2022, 11:10:20 πμ »
Κι εγω σταθηκα σε αυτο στο σημειο προσπαθωντας να το ερμηνευσω..δεν θεωρω πως αναφερει κατι αρνητικο για Κιρκη...εγω το αντιλαμβανομαι πως αναφερει οτι οσα γραφει η Κιρκη ακουγονται καο στο υπουργειο δλδ. ο ιδιος τα εχει ακουσει στο υπουργειο..ετσι το ερμηνευω ισως να κανω και λαθος...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1211 στις: Ιούνιος 02, 2022, 11:22:31 πμ »
Κι εγω σταθηκα σε αυτο στο σημειο προσπαθωντας να το ερμηνευσω..δεν θεωρω πως αναφερει κατι αρνητικο για Κιρκη...εγω το αντιλαμβανομαι πως αναφερει οτι οσα γραφει η Κιρκη ακουγονται καο στο υπουργειο δλδ. ο ιδιος τα εχει ακουσει στο υπουργειο..ετσι το ερμηνευω ισως να κανω και λαθος...

Αυτό που έγραψε ο Patreas είναι ότι επειδή η Κιρκη είχε πέσει μέσα στους περσινούς διορισμούς, δεν μπορεί να αγνοήσει την πληροφορία της. Ωστόσο ο ίδιος δεν έχει δει το ΥΠΑΙΘ να ζητάει περισσότερους διορισμούς στη δευτεροβάθμια απ' όσα τα οργανικά κενά στην εγκύκλιο των μετατάξεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2022, 11:25:38 πμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος sakissov

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02 Ἂγω τόν παῖδα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1212 στις: Ιούνιος 02, 2022, 11:35:48 πμ »
Πες μου mts.ag τη γνωμη σου: Παρατηρησα στη Β Θεσνικης πως μετα απο τις μεταθεσεις και τις υπεραριθμιες, εμειναν 19 κενα οργανικων στους ΠΕ02 ενω μεταταξεις δεν εδωσε κανενα οργανικο, αυτα θα καλυφθουν με αναπληρωτες? Το ιδιο συμβαινει και σε αλλες βθμιες για τους Πε02...

Αποσυνδεδεμένος liziee

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1213 στις: Ιούνιος 02, 2022, 11:41:08 πμ »
Κι εγώ αυτό κατάλαβα ότι δεν αγνοεί τις πληροφορίες της Κίρκης και κρατάει μια πισινή μήπως δεν έχει πέσει στην αντίληψή του κάτι που γνωρίζει ίσως η Κίρκη. Γι αυτό και η αναφορά στην περσινή της ευστοχία.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1214 στις: Ιούνιος 02, 2022, 12:00:25 μμ »
Πες μου mts.ag τη γνωμη σου: Παρατηρησα στη Β Θεσνικης πως μετα απο τις μεταθεσεις και τις υπεραριθμιες, εμειναν 19 κενα οργανικων στους ΠΕ02 ενω μεταταξεις δεν εδωσε κανενα οργανικο, αυτα θα καλυφθουν με αναπληρωτες? Το ιδιο συμβαινει και σε αλλες βθμιες για τους Πε02...

Λοιπόν άκου τι γίνεται με τα οργανικά οριστικών τοποθετήσεων. Υπολογίζονται με βάση τις 12 κενές ώρες Α ανάθεσης σε ένα σχολείο, ενώ τα οργανικά κενά μετάθεσης/μετάταξης/διορισμών υπολογίζονται με βάση τις 20 κενές ώρες Α ανάθεσης σε περιοχή διορισμού.

Οπότε μπορεί μια περιοχή να έχει για παράδειγμα 5 σχολεία, το καθένα με 12 κενές ώρες Α ανάθεσης ΠΕ02 = 5 κενά για οριστική τοποθέτηση. Όμως, αυτά η ίδια περιοχή θα έχει δώσει (5*12)/20 = 3 κενά για μεταθέσεις/μετατάξεις/διορισμούς. Μπορεί να συμβεί και το αντίθετο. 5 σχολεία το καθένα με 10 κενές ώρες Α ανάθεσης ΠΕ02 = 0 κενά για οριστική τοποθέτηση. Όμως για μεταθέσεις/μετατάξεις/διορισμούς η περιοχή αυτή θα έχει δώσει (5*10)/20 = 2 κενά.

Εν κατακλείδι: εάν για κάποιον λόγο υπάρχουν κενά μεταθέσεων/μετατάξεων/διορισμών (δηλ. 20 κενές ώρες Α ανάθεσης σε επίπεδο διεύθυνσης ή περιοχής διορισμού) που δεν έχουν περαστεί στην εγκύκλιο των μετατάξεων τότε θα πρέπει να δοθούν για διορισμούς. Και φυσικά, δεν μπορώ να αποκλείσω ότι αυτό ίσως και να έχει συμβεί (αν και δεν μπορώ να βρω κάποιον καλό λόγο να έχει γίνει κάτι τέτοιο). Όμως, τα κενά των οριστικών τοποθετήσεων δεν είναι κριτήριο γι' αυτό. Ελπίζω να είναι κατανοητό από τα παραπάνω το γιατί.

Υ.Γ. Το έχω γράψει κάπως απλουστευμένα, για να είναι κατανοητό. Στην πραγματικότητα τα οργανικά κενά των τοποθετήσεων λαμβάνουν και αυτά υπόψη τους τα 20ωρα, αλλά το υπόλοιπο 12ωρου πιάνεται και αυτό ως 1 οργανικό κενό. Δηλαδή: 12 ώρες κενές σε ένα σχολείο = 1 οργανικό κενό, 32 ώρες = 2 οργανικά κενά, 52 ώρες  = 3 οργανικά κενά κ.ο.κ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2022, 01:30:35 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1215 στις: Ιούνιος 02, 2022, 12:28:27 μμ »
Πες μου mts.ag τη γνωμη σου: Παρατηρησα στη Β Θεσνικης πως μετα απο τις μεταθεσεις και τις υπεραριθμιες, εμειναν 19 κενα οργανικων στους ΠΕ02 ενω μεταταξεις δεν εδωσε κανενα οργανικο, αυτα θα καλυφθουν με αναπληρωτες? Το ιδιο συμβαινει και σε αλλες βθμιες για τους Πε02...
Η διαδικασία τοποθετήσεων στο συγκεκριμένο ΠΥΣΔΕ δεν έχει τελειώσει ακόμα. Υπάρχουν καμιά δεκαριά ΠΕ02 εκτος προτιμησεων και αυτοί θα κληθούν να κάνουν ξανά αίτηση τοποθετησης στα εναπομείναντα κενά ή τελικά θα τοποθετηθούν σε αυτές τις θέσεις με αποφαση του ΠΥΣΔΕ. Οπου περισσευουν ωρες οπως σου εξηγησαν παραπάνω θα δοθούν για συμπληρώσεις ωραριου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2022, 12:30:30 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1216 στις: Ιούνιος 02, 2022, 02:16:22 μμ »
Πες μου mts.ag τη γνωμη σου: Παρατηρησα στη Β Θεσνικης πως μετα απο τις μεταθεσεις και τις υπεραριθμιες, εμειναν 19 κενα οργανικων στους ΠΕ02 ενω μεταταξεις δεν εδωσε κανενα οργανικο, αυτα θα καλυφθουν με αναπληρωτες? Το ιδιο συμβαινει και σε αλλες βθμιες για τους Πε02...
Δεν έγιναν ακόμα οι τοποθετήσεις εντός ΠΥΣΔΕ όσων είναι στη διάθεση προφανώς

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #1217 στις: Ιούνιος 03, 2022, 10:35:45 μμ »
Δεν έγιναν ακόμα οι τοποθετήσεις εντός ΠΥΣΔΕ όσων είναι στη διάθεση προφανώς
λογικα προηγούνται αυτοί που είναι στη διάθεση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.