*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Φιλολόγων 2022  (Αναγνώστηκε 264409 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimanson

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #434 στις: Μάιος 12, 2022, 02:17:49 μμ »
Τη καταλαβαίνω τη συζήτηση περί οργανικών θέσεων και λειτουργικών κενών αλλα μεταξύ μας τώρα αν διορίσει 600 αντί για 500 δεν θα του περισσέψουν οι υπόλοιποι εκατό, έχει τι να τους κάνει, τα κενά είναι πολλά και οι ανάγκες τεράστιες, κανείς δε περισσεύει στους πε02 κι αυτο φαίνεται στις φάσεις των αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:17:15 »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #435 στις: Μάιος 12, 2022, 02:45:09 μμ »
Πόσο δίκαιο έχεις Marbelle.. Οι διορισμοί ήταν πολλοί περισσότεροι από τα οργανικά κενά.
Οπως τα είπε ο mstag. Τα οργανικά κενά είναι άλλα.
Sorry που επεμβαίνω αλλά παρόλο που είναι λογικό να ασχολείται ο καθένας με την ειδικότητά του, δεν είναι λογικό να γίνουν διορισμοί πάνω από τα οργανικά κενά που δόθηκαν για υπηρεσιακές μεταβολές. Θα υπάρξει θέμα αντισυνταγματικότητας. και θα υπάρξουν πρόθυμοι να το κυνηγήσουν, όταν θα δουν ότι στην δική τους ειδικότητα θα καλυφθεί μόνο το 60% των οργανικών και στην άλλη το 160%. Η απόφαση θα είναι σίγουρη. Μια τέτοια κίνηση θα βάλει σε κίνδυνο όλους τους διορισμούς και ίσως ποινικά βάλει σε κίνδυνο την πολιτική ηγεσία

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #436 στις: Μάιος 12, 2022, 02:50:01 μμ »
Οπως τα είπε ο mstag. Τα οργανικά κενά είναι άλλα.
Sorry που επεμβαίνω αλλά παρόλο που είναι λογικό να ασχολείται ο καθένας με την ειδικότητά του, δεν είναι λογικό να γίνουν διορισμοί πάνω από τα οργανικά κενά που δόθηκαν για υπηρεσιακές μεταβολές. Θα υπάρξει θέμα αντισυνταγματικότητας. και θα υπάρξουν πρόθυμοι να το κυνηγήσουν, όταν θα δουν ότι στην δική τους ειδικότητα θα καλυφθεί μόνο το 60% των οργανικών και στην άλλη το 160%. Η απόφαση θα είναι σίγουρη. Μια τέτοια κίνηση θα βάλει σε κίνδυνο όλους τους διορισμούς και ίσως ποινικά βάλει σε κίνδυνο την πολιτική ηγεσία

Μα αυτό θα το κάνει σε όλους! Όχι μόνο στους ΠΕ02. Μπορεί να διορίσει παραπάνω! Ειδικά σε ειδικότητες που σε καμία περίπτωση δεν θα μείνουν αναξιοποίητοι οι συνάδελφοι, αφού τα κενά είναι τεράστια και φαίνεται αυτό στις προσλήψεις των αναπληρωτών!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2022, 02:56:13 μμ από Maribelle »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #437 στις: Μάιος 12, 2022, 02:52:40 μμ »
Περισυ βγήκαν στη σύνταξη 900+ φιλολογοι και διορίστηκαν 1346 . Αυτό πως εξηγείται;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:17:15 »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #438 στις: Μάιος 12, 2022, 02:55:27 μμ »
Υπάρχει κάτι που δεν έχεις καταλάβει. Τα οργανικά κενά για διορισμο προκύπτουν με διαίρεση του αριθμού ωρών Α Ανάθεσης με το 20 σε επίπεδο διεύθυνσης. Τα κενά για οριστική τοποθέτηση είναι πολλαπλάσια του 12 σε επίπεδο σχολικής μονάδας. Αν λοιπόν ένα σχολείο έχει πχ 19 ώρες κενές, αυτό το σχολείο θα δώσει 1 οργανικό κενό για οριστική τοποθέτηση. Όμως, και εδώ είναι το κρίσιμο σημείο, αυτές οι επτα ώρες που 'περισσεύουν', από τον αλγόριθμο υπολογισμού των οργανικών κενών μεταθέσεων/διορισμών μετράνε κανονικά για τα κενά που θα βγουν σε επίπεδο διεύθυνσης. Ετσι, ολα αυτά τα υπόλοιπα αθροιζόμενα, δίνουν και αυτά κενά, όπου ανα είκοσι ώρες είναι και ένας διορισμός παραπάνω.

ΥΓ Γι αυτό το λογο έγραψα παραπάνω σε αυτό το νήμα ότι, αν θέλει κάποιος να κάνει μια εκτίμηση των οργανικών κενών που θα δώσει για διορισμό από αυτά που δίνει τώρα για οριστική τοποθέτηση, καλό είναι να το κάνει με τους πίνακες που γράφουν τα κενά σε ώρες.

EDIT: Επειδή μου αρέσει να είμαι ακριβής σε αυτά που γράφω, το τσέκαρα και η απόκλιση των κενών στη ΔΔΕ Δωδεκανήσου είναι μεγαλύτερη απ' οτι μπορεί να εξηγηθεί με τα υπόλοιπα ωρών. Οπότε το ενδιαφέρον είναι γιατί ο αλγόριθμος έδωσε παραπάνω κενά απ' ότι τελικά φαίνεται ότι χρειάστηκαν. Τι να πω; Ίσως είχαν υπολογίσει ώρες για φέτος που τελικά δε χρειάστηκαν (πχ γιατί έγιναν συγχωνεύσεις τμημάτων ή γιατί είχαν λιγότερες εγγραφές). Πάντως σίγουρα ο λόγος δεν είναι ότι διόρισαν σε λειτουργικά κενά. Όπως και να έχει, ξέρεις ποιο είναι το αποτέλεσμα: πολλοί από τους νεοδιόριστους δε θα πάρουν οργανική, θα μείνουν στη διάθεση και η περιοχή θα κλείσει. Όχι καλό αν είσαι από κει και περίμενες τώρα να διοριστείς. Αυτό προσπαθούσα να εξηγήσω στον/στην Minoan εχθές.

Έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις και σε ευχαριστώ για τη μακροσκελή απάντησή σου! Απλά μου κάνει εντύπωση αυτή η τόσο μεγάλη απόκλιση. πχ Πέρσι στη Δ' Δωδεκανήσου έκανε 64 διορισμούς και φέτος δίνει 45 οργανικές για τους νεοδιόριστους, στην Α' Δωδεκανήσου (Ρόδος) έκανε 90 διορισμούς πέρσι και φέτος δίνει 61 οργανικές. Μιλάμε για τεράστια απόκλιση! Αυτό μου δίνει τη δυνατότητα να σκεφτώ πως πέρσι διόρισε πάνω από τα οργανικά κενά σε αυτές τις περιοχές! Να σημειώσω πως τα φετινά νούμερα των οργανικών στις περιοχές αυτές περιλαμβάνουν μέσα και τις φετινές συνταξιοδοτήσεις, ενώ πέρσι δεν υπήρχαν. Άρα, ενδέχεται πέρσι τα οργανικά κενά να ήταν ακόμη λιγότερα!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2022, 03:03:18 μμ από Maribelle »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #439 στις: Μάιος 12, 2022, 02:59:20 μμ »
Περισυ βγήκαν στη σύνταξη 900+ φιλολογοι και διορίστηκαν 1346 . Αυτό πως εξηγείται;;

Είχε να διορίσει 12 χρόνια. Τα κενά λόγω συνταξιοδοτήσεων αθροίστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #440 στις: Μάιος 12, 2022, 03:03:17 μμ »
Περισυ βγήκαν στη σύνταξη 900+ φιλολογοι και διορίστηκαν 1346 . Αυτό πως εξηγείται;;
τοσα ήταν τα κενα τα οργανικά !!δεν έχουν σχέση οι συντάξεις !τωρα που θα βγουν οι μετατάξεις θα δείτε τα οργανικά ….και γενικά δε πάμε καθόλου καλά η βθμια

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #441 στις: Μάιος 12, 2022, 03:03:31 μμ »
Θα γραψω τη γνωμη μου ως φυσικος, που ο κλαδος μου καηκε περσι λογω της τηρησης του αλγοριθμου και  πολυ πιθανον να γινει το ιδιο και φετος. Εδειξε το υπουργειο περσι οτι θα παει με  βαση το τι αποτελεσματα βγαζει ο αλγοριθμος (που εχει να κανει με τα στοιχεια που του περνας). Πριν 2 χρονια τετοιο καιρο οι φιλολογοι ειχαν βασει αλγοριθμου μονο 130 κενα (αστειο φυσικα). Ετσι το υπουργειο βρηκε τη λυση , επειδη οι φιλολογοι ειναι ειδικοτητα με ειδικο βαρος, και αυξησε κατα πολυ τις ωρες στο λυκειο και φυσικα μετρησε (για πρωτη φορα) παραιτησεις 2 ετων. Το αποτελεσμα παραιτησεων και λατινικων σε Β και Γ , κοντρα μαθημα σε Γ γενικης ηταν τα κενα του αλγοριθμου να πανε στο 1300. Τωρα οντως τα κενα του αλγοριθμου δεν μπορει να ειναι με τιποτα πανω απο 400 (τα λειτουργικα ειναι αλλο θεμα ειναι παρα παρα πολλα). Πιστευω λοιπον οτι λογω ειδικου βαρους των φιλολογων θα γινει παλι μια κινηση τετοια ,ωστε να βγαλει ο αλγοριθμος περισσοτερα κενα και ετσι να διορισει περισσοτερους φιλολογους. Το πιο ευκολο να δουμε μια ξαφνικη αλλαγη σε ενα μαθημα και απο 2 πχ ωρες να γινει 3 ωρες, να οι 100 σχεδον θεσεις! Τωρα οσον αφορα το ποσοστο καλυψης σε καθε ειδικοτητα προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι παρανομο και ουτε θα εχει κανενας υπαλληλος υπουργειου θεμα σε καποιο δικαστηριο.
Συμπερασματικα: Εκτιμω (δεν εχω ενημερωση, μονο την εμπειρια μου) οτι θα δουμε μια κινηση τελευταιας στιγμης που θα νομιμοποιει μεγαλυτερο αριθμο διορισμων φιλολογων απο το περιπου 380 που αντιστοιχει στα τωρινα κενα του αλγοριθμου, οχι τα οργανικα κενα σε σχολεια, αυτα ειναι πολλα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #442 στις: Μάιος 12, 2022, 03:08:31 μμ »
Θα γραψω τη γνωμη μου ως φυσικος, που ο κλαδος μου καηκε περσι λογω της τηρησης του αλγοριθμου και  πολυ πιθανον να γινει το ιδιο και φετος. Εδειξε το υπουργειο περσι οτι θα παει με  βαση το τι αποτελεσματα βγαζει ο αλγοριθμος (που εχει να κανει με τα στοιχεια που του περνας). Πριν 2 χρονια τετοιο καιρο οι φιλολογοι ειχαν βασει αλγοριθμου μονο 130 κενα (αστειο φυσικα). Ετσι το υπουργειο βρηκε τη λυση , επειδη οι φιλολογοι ειναι ειδικοτητα με ειδικο βαρος, και αυξησε κατα πολυ τις ωρες στο λυκειο και φυσικα μετρησε (για πρωτη φορα) παραιτησεις 2 ετων. Το αποτελεσμα παραιτησεων και λατινικων σε Β και Γ , κοντρα μαθημα σε Γ γενικης ηταν τα κενα του αλγοριθμου να πανε στο 1300. Τωρα οντως τα κενα του αλγοριθμου δεν μπορει να ειναι με τιποτα πανω απο 400 (τα λειτουργικα ειναι αλλο θεμα ειναι παρα παρα πολλα). Πιστευω λοιπον οτι λογω ειδικου βαρους των φιλολογων θα γινει παλι μια κινηση τετοια ,ωστε να βγαλει ο αλγοριθμος περισσοτερα κενα και ετσι να διορισει περισσοτερους φιλολογους. Το πιο ευκολο να δουμε μια ξαφνικη αλλαγη σε ενα μαθημα και απο 2 πχ ωρες να γινει 3 ωρες, να οι 100 σχεδον θεσεις! Τωρα οσον αφορα το ποσοστο καλυψης σε καθε ειδικοτητα προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι παρανομο και ουτε θα εχει κανενας υπαλληλος υπουργειου θεμα σε καποιο δικαστηριο.
Συμπερασματικα: Εκτιμω (δεν εχω ενημερωση, μονο την εμπειρια μου) οτι θα δουμε μια κινηση τελευταιας στιγμης που θα νομιμοποιει μεγαλυτερο αριθμο διορισμων φιλολογων απο το περιπου 380 που αντιστοιχει στα τωρινα κενα του αλγοριθμου, οχι τα οργανικα κενα σε σχολεια, αυτα ειναι πολλα.

Αυτό ήθελα να το γράψω κι εγώ παραπάνω αλλά είχα κουραστεί, χαχα. Ότι ένας νόμιμος τρόπους να αυξήσεις τα κενα είναι να αυξήσεις τις ώρες της εν λόγω ειδικότητας. Το όποιο δε θα έχει δυσμενείς επιπτώσεις στη συνέχεια σε άλλους. Φιλολόγους εννοώ. Γιατί μια ώρα που θα τη δώσει σε εμάς, από κάπου θα την πάρει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2022, 03:19:42 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος Σούζη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #443 στις: Μάιος 12, 2022, 03:09:38 μμ »
Θα γραψω τη γνωμη μου ως φυσικος, που ο κλαδος μου καηκε περσι λογω της τηρησης του αλγοριθμου και  πολυ πιθανον να γινει το ιδιο και φετος. Εδειξε το υπουργειο περσι οτι θα παει με  βαση το τι αποτελεσματα βγαζει ο αλγοριθμος (που εχει να κανει με τα στοιχεια που του περνας). Πριν 2 χρονια τετοιο καιρο οι φιλολογοι ειχαν βασει αλγοριθμου μονο 130 κενα (αστειο φυσικα). Ετσι το υπουργειο βρηκε τη λυση , επειδη οι φιλολογοι ειναι ειδικοτητα με ειδικο βαρος, και αυξησε κατα πολυ τις ωρες στο λυκειο και φυσικα μετρησε (για πρωτη φορα) παραιτησεις 2 ετων. Το αποτελεσμα παραιτησεων και λατινικων σε Β και Γ , κοντρα μαθημα σε Γ γενικης ηταν τα κενα του αλγοριθμου να πανε στο 1300. Τωρα οντως τα κενα του αλγοριθμου δεν μπορει να ειναι με τιποτα πανω απο 400 (τα λειτουργικα ειναι αλλο θεμα ειναι παρα παρα πολλα). Πιστευω λοιπον οτι λογω ειδικου βαρους των φιλολογων θα γινει παλι μια κινηση τετοια ,ωστε να βγαλει ο αλγοριθμος περισσοτερα κενα και ετσι να διορισει περισσοτερους φιλολογους. Το πιο ευκολο να δουμε μια ξαφνικη αλλαγη σε ενα μαθημα και απο 2 πχ ωρες να γινει 3 ωρες, να οι 100 σχεδον θεσεις! Τωρα οσον αφορα το ποσοστο καλυψης σε καθε ειδικοτητα προσωπικα δεν θεωρω οτι ειναι παρανομο και ουτε θα εχει κανενας υπαλληλος υπουργειου θεμα σε καποιο δικαστηριο.
Συμπερασματικα: Εκτιμω (δεν εχω ενημερωση, μονο την εμπειρια μου) οτι θα δουμε μια κινηση τελευταιας στιγμης που θα νομιμοποιει μεγαλυτερο αριθμο διορισμων φιλολογων απο το περιπου 380 που αντιστοιχει στα τωρινα κενα του αλγοριθμου, οχι τα οργανικα κενα σε σχολεια, αυτα ειναι πολλα.
[/quote
Δηλαδή συνάδελφε πόσα παραπάνω λες;

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #444 στις: Μάιος 12, 2022, 03:13:30 μμ »
Μα αυτό θα το κάνει σε όλους! Όχι μόνο στους ΠΕ02. Μπορεί να διορίσει παραπάνω! Ειδικά σε ειδικότητες που σε καμία περίπτωση δεν θα μείνουν αναξιοποίητοι οι συνάδελφοι, αφού τα κενά είναι τεράστια και φαίνεται αυτό στις προσλήψεις των αναπληρωτών!
Μα συνάδελφε αυτό είναι το θέμα,δεν το έκανε σε όλους.Ούτε και πιστεύω θα το κάνει.Αν το έκανε για όλους ο.κ.Εμάς περσι από τα 528 οργανικά στην Α/θμια κάλυψε τα 193!Καταλαβαίνεις τώρα για ποιο λόγο διαφωνούσαμε χτες;Και οι αναπληρωτές μας άπειροι ,χώρια τα νηπιαγωγεία.Αυτό προσπαθούσα να πω χτες όχι να σας θίξω.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #445 στις: Μάιος 12, 2022, 03:19:12 μμ »
Έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις και σε ευχαριστώ για τη μακροσκελή απάντησή σου! Απλά μου κάνει εντύπωση αυτή η τόσο μεγάλη απόκλιση. πχ Πέρσι στη Δ' Δωδεκανήσου έκανε 64 διορισμούς και φέτος δίνει 45 οργανικές για τους νεοδιόριστους, στην Α' Δωδεκανήσου (Ρόδος) έκανε 90 διορισμούς πέρσι και φέτος δίνει 61 οργανικές. Μιλάμε για τεράστια απόκλιση! Αυτό μου δίνει τη δυνατότητα να σκεφτώ πως πέρσι διόρισε πάνω από τα οργανικά κενά σε αυτές τις περιοχές! Να σημειώσω πως τα φετινά νούμερα των οργανικών στις περιοχές αυτές περιλαμβάνουν μέσα και τις φετινές συνταξιοδοτήσεις, ενώ πέρσι δεν υπήρχαν. Άρα, ενδέχεται πέρσι τα οργανικά κενά να ήταν ακόμη λιγότερα!

Περυσι είχαν τις συνατξιοδοτήσεις από δύο χρονιές. Anyway, απάντηση για το έγινε στα Δωδεκάνησα δεν έχω... έγραψα μια δυο σκέψεις πριν αλλα δεν ξέρω. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι το καλύτερα, κοντά είναι οι ανακοινώσεις και όλα τα ερωτηματικά θα απαντηθούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2022, 03:24:56 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος Maribelle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #446 στις: Μάιος 12, 2022, 03:24:37 μμ »
Περυσι είχαν τις συνατξιοδοτήσεις από δύο χρονιές. Anyway, απάντηση για το έγινε στα Δωδεκάνησα δεν έχω... έγραψα μια δυο σκέψεις πριν αλλα δεν ξέρω. Anyway, εύχομαι το καλύτερα, κοντά είναι οι ανακοινώσεις και όλα τα ερωτηματικά θα απαντηθούν.

Ναι, πέρσι όμως στις οργανικές θέσεις στα Δωδεκάνησα δεν περιλαμβάνονταν ΚΑΙ οι φετινές συνταξιοδοτήσεις. Άρα λέω ότι μαζί με τις φετινές συντάξεις φτάνει σε αυτά τα χαμηλά νούμερα οργανικών. Φαντάσου πόσο πιο κάτω θα ήταν πέρσι και παρόλα αυτά διόρισε παραπάνω άτομα από τις οργανικές! Θα δείξει! Σε ευχαριστούμε για τις διευκρινίσεις!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 12, 2022, 03:26:45 μμ από Maribelle »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2375
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Φιλολόγων 2022
« Απάντηση #447 στις: Μάιος 12, 2022, 03:26:42 μμ »
Ναι, πέρσι όμως στις οργανικές θέσεις στα Δωδεκάνησα δεν περιλαμβάνονταν ΚΑΙ οι φετινές συνταξιοδοτήσεις. Άρα λέω ότι μαζί με τις φετινές φτάνει σε αυτά τα νούμερα. Φαντάσου πόσο πιο κάτω θα ήταν και παρόλα αυτά διόρισε παραπάνω άτομα από τις οργανικές! Θα δείξει! Σε ευχαριστούμε για τις διευκρινίσεις!

Αν γινόταν κάτι αντίστοιχο και σε άλλες ή σε όλες τις διευθύνσεις, θα μπορούσε να ευσταθεί ο ισχυρισμός σου ότι διόρισαν γενικώς παραπάνω από τα οργανικά πέρσι.
Μήπως όμως είναι τοπικό φαινόμενο;
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 381
Σύνολο: 383

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.