*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ06 - Μειωμένου ωραρίου σε νηπιαγωγεία - Αναβάθμιση σε πλήρους  (Αναγνώστηκε 4513 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ

Μαύρα μεσάνυχτα έχεις αγαπητή μου .Ασχολησου με τη δουλειά σου κ άσε μας να κάνουμε κ εμεις τη δική μας.
Ε, δεν μπορώ να ασχοληθώ με τη δουλειά μου, όταν έχω τις αγγλικούδες, να ανακατεύονται μέσα στην τάξη μου και να θέλουν και εμένα μέσα να τηρώ την τάξη και να κάνω το μισό μάθημα Αυτό λέω.
Και να θέλουν να γίνουν και πλήρους απασχόλησης  :o :o :o
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Γυμναστές να στείλουν, μουσικούς και θεατρικής αγωγής. Έκκληση κάνω από εδώ μέσα. Έπρεπε να ακουστεί και η άλλη άποψη. Καλό σας βράδυ! Και μην ξεχάσετε τους αγώνες, παιδιά!
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ε, δεν μπορώ να ασχοληθώ με τη δουλειά μου, όταν έχω τις αγγλικούδες, να ανακατεύονται μέσα στην τάξη μου και να θέλουν και εμένα μέσα να τηρώ την τάξη και να κάνω το μισό μάθημα Αυτό λέω.
Και να θέλουν να γίνουν και πλήρους απασχόλησης  :o :o :o


Δεν σε θέλουν αυτές.Το υπουργείο σε θέλει μέσα γιατί στην τελική σε πληρώνει χιλιάρικα για να μάθεις στα μικρά να ζωγραφίζουν . Σπουδαία επιστήμη (θα μπορούσε να σκεφτεί κανείς κακοπροαίρετος)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2022, 12:17:12 πμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γυμναστές να στείλουν, μουσικούς και θεατρικής αγωγής. Έκκληση κάνω από εδώ μέσα. Έπρεπε να ακουστεί και η άλλη άποψη. Καλό σας βράδυ! Και μην ξεχάσετε τους αγώνες, παιδιά!

Η άλλη άποψη ναι. Οι προσβολές όχι ,γιατί από τέτοιες ξέρουμε και εμείς

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ε, δεν μπορώ να ασχοληθώ με τη δουλειά μου, όταν έχω τις αγγλικούδες, να ανακατεύονται μέσα στην τάξη μου και να θέλουν και εμένα μέσα να τηρώ την τάξη και να κάνω το μισό μάθημα Αυτό λέω.
Και να θέλουν να γίνουν και πλήρους απασχόλησης  :o :o :o

Αν δε μπορείς να ασχοληθείς με...τις "αγγλικουδες" μέσα στην τάξη σου δε θα πρεπε εσύ η ίδια να είσαι μέσα σε τάξη με νήπια, ειδικά με τον τρόπο που μιλάς... Άσε μας κουκλίτσα μου και πήγαινε παίξε με κάνα μπαλάκι.. χωνεστε στο νήμα που δεν σας αφορά και λέτε ο,τι σας κατέβει στο ανύπαρκτο μυαλό σας

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλά κάνετε και συζητάτε για αναβάθμιση και δικαιώματα. Δεν είδα κάποια συζήτηση για την προσφορά σας στα νηπιαγωγεία. Προσωπικά είμαι πάρα πολύ δυσαρεστημένη. Θεωρώ εντελώς ανούσια την είσοδο των αγγλικών στα νηπιαγωγεία. Μηδενική προσφορά στα παιδιά. Η επιμόρφωση καμιά απολύτως σχέση με την πράξη. Χίλιες φορές μια άλλη ειδικότητα, όπως θεατρικής αγωγής, μουσικής, γυμναστές. Με το ζόρι νηπιαγωγοί δεν μπορείτε να γίνετε και είναι λάθος τους, που το απαιτούν.
Νηπιαγωγοί δεν θέλαμε να γίνουμε διότι αν θέλαμε θα είχαμε γίνει..οπότε μην αγχώνεσαι ότι εποφθαλμιούμε τη θέση σας γιατί δεν..Επίσης ποιος σε έχρισε τιμητή του έργου  των συναδέλφων και γιατί κάνεις ρατσιστικά σχόλια για ηλικίες κλπ;Είσαι εσύ εκπαιδευτικός και μάλιστα προσχολικής ηλικίας και μιλάς έτσι και προσπαθείς να σπείρεις διχόνοια με τις άλλες ειδικότητες;Πήγαινε να κάνεις τις εκκλήσεις σου στα νήματα των άλλων ειδικοτήτων τι μας νοιάζουν εμάς οι προτιμήσεις σου;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα οφέλη ττης προσχολικής εκπαίδευσης είναι αναγνωρισμένα σε όλο τον κόσμο.
Οι έρευνες από τα οφέλη της επαφής με την ξένη γλώσσα στα 4χρονα, πού έγιναν; Στην Ισπανία, στην Ταϋλάνδη και στην Μποτσουάνα; Γιατί δεν έχουμε έρευνες από Γερμανία, Αυστρία , Σουηδία, Φιλανδία;


Ναι, πολυ αναγνωρισμένα τα οφέλη.Ισως στη Ζιμπάμπουε ( για να σου απαντήσω στο ιδιο ύφος). Γιατί στις χώρες που αναφέρεις(Γερμανία, Φιλανδία, Σουηδία, Αυστρία )όχι μόνο το προνήπια,αλλά ούτε τα νήπια ΔΕΝ είναι υποχρεωτικά,την ίδια στιγμή μάλιστα που σε όλες αυτές τις χώρες λειτουργουν δίγλωσσοι παιδικοί σταθμοί.Bingo.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2022, 01:27:20 πμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ε, δεν μπορώ να ασχοληθώ με τη δουλειά μου, όταν έχω τις αγγλικούδες, να ανακατεύονται μέσα στην τάξη μου και να θέλουν και εμένα μέσα να τηρώ την τάξη και να κάνω το μισό μάθημα Αυτό λέω.
Και να θέλουν να γίνουν και πλήρους απασχόλησης  :o :o :o
Πάω στοίχημα ότι σε ξέρω. Πολύ με ταλαιπωρησες πέρσι. Αλλά πολύ! Και συναδελφικοτητα μηδέν.  Ούτε εγώ ήθελα να βρεθώ σε νηπιαγωγείο. Ο χρόνος προετοιμασίας για τις 4 ώρες στο νηπιαγωγείο αντιστοιχουσε σε υπερδιπλάσιο χρόνο σε σχεση με αυτόν που χρειαζόμουν για τις υπόλοιπες 20 ώρες. Πολύς κόπος για να τον μηδενιζεις χωρίς να ερωτηθείς καν. Για να κρίνεις το αποτέλεσμα καλύτερα να ρωτήσεις μια "αγγλικού" (κατά το μαθηματικού, φιλολογού, φυσικού κτλ) που υποδέχτηκε τα παιδάκια από τα πειραματικά πέρσι νηπιαγωγεία στην πρώτη δημοτικού.
Γίνεται μια προσπάθεια να μετατραπεί η εκμάθηση της αγγλικής γλώσσας σε απόκτηση της γλώσσας.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ


Δεν σε θέλουν αυτές.Το υπουργείο σε θέλει μέσα γιατί στην τελική σε πληρώνει χιλιάρικα για να μάθεις στα μικρά να ζωγραφίζουν . Σπουδαία επιστήμη (θα μπορούσε να σκεφτεί κανείς κακοπροαίρετος)
όπως και εσάς σας πληρώνουν χιλιάρικα για να του μαθεται το a b c που ούτε κάποιο πιστοποιητικό θα πάρει από εσάς και το ίδιο και καλύτερα μπορεί να το κάνει και σε ένα φροντιστήριο αγγλικών όπου θα πάρει και πιστοποίηση. Απλά θέλατε να εγκατασταθείτε σε ένα νηπιαγωγείο να κάνετε μια ώρα μάθημα και να πληρώνεστε για πλήρους. Εδώ προσπαθείτε να μπείτε και στα ειδικά νηπιαγωγεία.. εκεί τι μάθημα θα κάνετε;

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Συγνωμη, αλλα διαβαζοντας ολο το νημα, ταβπερισσοτερα posts αποτελουν ντροπη για εκπαιδευτικους!

Ειδικα οι τελευταιες αναρτησεις ειναι ενας διαγωνισμος ποια ειδικοτητα θα εξεφτελισει κι θα μειώσει την αλλη!

Ειναι ντροπη για ενα φορουμ εκπαιδευτικων καποιοι να υποβεθμιζουν εντελως τη δουλεια αλλων εκπαιδευτικων

Το αν μπηκαν εκπαιδευτικοι αγγλικων στα νηπιαγωγεια και αν επρεπε να μπουν ειναι αλλη κουβεντα.

Το αν μπορουν να γινουν πληρως ωραριου ενω τα περισσοτερα νηπιαγωγεια ειναι μονοθεσια και διθεσια, επισης ειναι αλλη κουβεντα.

Ομως σταματηστε τις προσβολες εκατερωθεν!
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
όπως και εσάς σας πληρώνουν χιλιάρικα για να του μαθεται το a b c που ούτε κάποιο πιστοποιητικό θα πάρει από εσάς και το ίδιο και καλύτερα μπορεί να το κάνει και σε ένα φροντιστήριο αγγλικών όπου θα πάρει και πιστοποίηση. Απλά θέλατε να εγκατασταθείτε σε ένα νηπιαγωγείο να κάνετε μια ώρα μάθημα και να πληρώνεστε για πλήρους. Εδώ προσπαθείτε να μπείτε και στα ειδικά νηπιαγωγεία.. εκεί τι μάθημα θα κάνετε;
Αν διάβασες προηγουμένως εξήγησα τους πρακτικούς λόγους για τους οποίους θεωρώ ότι δεν μπορούμε να γίνουμε πλήρους στα νηπιαγωγεία. Άρα, μη λες ότι απαιτούμε να δουλεύουμε μειωμένου κ να πληρωνόμαστε πλήρους. Εδώ οι συνάδελφοι ρώτησαν εάν μπορούν να υπάρξουν προϋποθέσεις για αναβάθμιση. Δε νομίζω να είπε κανείς θέλω να δουλευω 10 ώρες και να πληρώνομαι για 24.Τωρα ,το τι κάνουμε εμείς στην τάξη μας άσε να το ξέρουμε καλύτερα.Αν μας επιτρέπεις κιόλας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 440
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.