*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 862734 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 196
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1862 στις: Μάρτιος 21, 2023, 05:53:09 μμ »
Nα τα κλείσουν μόλις κάνεις τα 2 μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ όπως μας πληροφορείς στο 1ο σου μήνυμά...Φαντάζομαι και εσυ τα κάνεις επειδή το πτυχίο δεν φτάνει λόγω του πληθωρισμού πτυχιούχων εεε...?

Παράθεση
Γειά σας φέτος θέλω να ξεκινήσω στο ΕΑΠ δύο μεταπτυχιακά το Σεπτέμβριο θα έχω πρόβλημα; Αν δεν κάνω λάθος επιτρεπεται να κάνει κάποιος δύο μεταπτυχιακά ταυτόχρονα. Ισχύει;


Οκ τότε με τα λεγόμενά σου δεν χρειαζόμαστε άλλους διορισμους γιατί μπορει να μειωθούν οι μαθητές και να μας περισσεψουν καθηγητές να πληρώνουμε. Οπότε καλύτερα να έχουμε τους αναπληρωτές που εχουμε και το ΕΣΠΑ. Άρα και ο αλγόριθμος κάνει μια χαρά δουλειά από το να μας γεμίζει από καθηγητές που θα πληρωνουμε. Να κλείσουμε τα δημόσια Πανεπιστήμια να πάνε όλοι στα ιδιωτικά να κάνουμε και τα σχολεία ιδιωτικά να μην πληρώνουμε τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:12 »

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1863 στις: Μάρτιος 21, 2023, 06:01:40 μμ »
Στο θέμα μας! Πρέπει να μάθουμε πότε θα ξεκινήσει η διαδικασία για διορισμούς το 2023! Θέλουμε ξεκάθαρο χρονοδιάγραμμα! Λοιπόν όσοι συνάδελφοι περιμένετε τους νέους πίνακες Γενικής, μη φοβάστε θα γίνουν διορισμοί και το 2024! Πιστεύω ότι οι συνάδελφοι που περιμένουν τους νέους πίνακες "πιέζουν" αφόρητα τους κυβερνώντες να μην γίνουν διορισμοί το 2023!!!!!

Συνδεδεμένος Alan Turing

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1864 στις: Μάρτιος 21, 2023, 06:06:02 μμ »
Μια απορία προς τους γνώστες, τα κενά μεταθέσεων που κυκλοφόρησαν περιλαμβάνουν τις φετινές συνταξιοδοτήσεις ή όχι;
(να γράψουμε και κάτι που να σχετίζεται με το θέμα - η ελπίδα πεθαίνει τελευταία)

Αποσυνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1865 στις: Μάρτιος 21, 2023, 06:16:21 μμ »
Εγώ θεωρώ ότι θα γίνουν φέτος διορισμοί! Χρειάζεται υπομονή βέβαια! Ουσιαστικά αγωνιζόμαστε για 700 Ευρώ που θα είναι ο πρώτος μισθός μας! Είναι κρίμα να μας "παιδεύουν" και να μην μας λένε ξεκάθαρα αν θα γίνουν διορισμοί!
Εμένα μου αρέσει το επάγγελμα μου! Όμως αν βρω μία καλύτερη επαγγελματική διέξοδο θα αποχώρήσω!
Δεν μου αρέσει να "παρακαλάμε" κάθε φορά τους κυβερνώντες για το διορισμό μας! Πανεπιστήμιο τελειώσαμε! Γινόμαστε γελοίοι παρακαλώντας!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:12 »

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1866 στις: Μάρτιος 21, 2023, 06:42:51 μμ »
Μια απορία προς τους γνώστες, τα κενά μεταθέσεων που κυκλοφόρησαν περιλαμβάνουν τις φετινές συνταξιοδοτήσεις ή όχι;
(να γράψουμε και κάτι που να σχετίζεται με το θέμα - η ελπίδα πεθαίνει τελευταία)

Τα κενά μεταθέσεων που κυκλοφόρησαν είναι οι φετινές συνταξιοδοτήσεις σε συντριπτικό ποσοστό.

Αποσυνδεδεμένος gandalf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1867 στις: Μάρτιος 21, 2023, 07:32:35 μμ »
Καλησπέρα στο forum. Όπως ακούγεται εκλογές μάλλον θα έχουμε 21 ή 28 Μάϊου και επαναληπτικές 2 ή 9 Ιουλίου. Σε αυτή την περίπτωση προλαβαίνει η νέα κυβέρνηση να κάνει διορισμούς τον Αύγουστο του 2023;

Αποσυνδεδεμένος than11

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1868 στις: Μάρτιος 21, 2023, 07:58:37 μμ »
Προσωπική άποψη θα εκφράσω αλλά δυστυχώς το βλέπω αρκετά δύσκολο ειδικά αν οι ημερομηνίες των εκλογών είναι 28 Μαΐου και 9 Ιουλίου.... Χρειάζεται συνεχή εγρήγορση και πίεση να ανακοινωθεί πριν τις πρώτες εκλογές και να δεσμευτουν για το αριθμό των διορισμών

Αποσυνδεδεμένος Zwerty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1869 στις: Μάρτιος 21, 2023, 07:59:31 μμ »

Και εγώ ξόδεψα 20.000 ευρώ για να πάρω 2 μεταπτυχιακά (1 στο εξωτερικό και 1 εδώ) διότι με το απλό πτυχίο και 35.000 στην ειδικότητά μου τι άλλο να κάνεις...?

Για την ενημέρωση σου τελικά κάνω το ενα μεταπτυχιακό γιατί εχει αρκετή δουλειά και δεν έχω χρόνο για άλλο και σε πληροφορώ ότι δεν το αγόρασα σαν κι εσένα  που μας τονισες πόσα λεφτά ξόδεψες από το εξωτερικό.

Συνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1870 στις: Μάρτιος 21, 2023, 08:01:44 μμ »
Για την ενημέρωση σου τελικά κάνω το ενα μεταπτυχιακό γιατί εχει αρκετή δουλειά και δεν έχω χρόνο για άλλο και σε πληροφορώ ότι δεν το αγόρασα σαν κι εσένα  που μας τονισες πόσα λεφτά ξόδεψες από το εξωτερικό.

Έλεος ρε παιδιά με αυτή την καραμέλα. Το ότι ένα μεταπτυχιακό έχει δίδακτρα (όπως έχουν πάρα πολλά στην Ελλάδα), δε σημαίνει ότι είναι κι αγορασμένο. Όλοι γνωρίζουμε ποια είναι τα αγορασμένα. Συνήθως δίνουν κι επάρκεια σε κάποια γλώσσα που πιθανόν ο κάτοχος του μεταπτυχιακού, ούτε το αλφάβητο της δε ξέρει. Όλα τα άλλα δε σημαίνει ότι είναι αγορασμένα, μόνο και μόνο επειδή έχουν δίδακτρα.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1871 στις: Μάρτιος 21, 2023, 08:08:37 μμ »
Καλησπέρα στο forum. Όπως ακούγεται εκλογές μάλλον θα έχουμε 21 ή 28 Μάϊου και επαναληπτικές 2 ή 9 Ιουλίου. Σε αυτή την περίπτωση προλαβαίνει η νέα κυβέρνηση να κάνει διορισμούς τον Αύγουστο του 2023;
Αν τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα της κυρίας Μακρη.. δηλ οργανικά.. κατανομή θέσεων διορισμού ανά κλάδο.. φεκ  περιοχών διορισμού και φεκ δήλωσης περιοχών και όλα αυτά πριν από το κλείσιμο της βουλής.... τοτε ναι μπορεί να γινουν διορισμοι.

Αποσυνδεδεμένος Oliver

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1872 στις: Μάρτιος 21, 2023, 08:15:58 μμ »
Τη διεξαγωγή των βουλευτικών εκλογών τον Μάιο, θα ανακοινώσει ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, απόψε από την εκπομπή «Πρωταγωνιστές» του Σταύρου Θεοδωράκη στoν APLHA, σύμφωνα με πηγές της «Ν».

https://www.naftemporiki.gr/politics/1452818/anakoinonei-ekloges-ton-maio-o-k-mitsotakis/

Αποσυνδεδεμένος Katerina Krl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1873 στις: Μάρτιος 21, 2023, 08:22:13 μμ »
Σήμερα είπε τίποτα η Κεραμέως; Μια κρύο μια ζεστή είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Marilena15

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1874 στις: Μάρτιος 21, 2023, 08:45:57 μμ »
Είδα το βίντεο της Κεραμέως σήμερα. Δεν είπε τίποτα απολύτως για διορισμούς, μόνο την κλασσική καραμέλα κάναμε 25.000 διορισμούς...

Αποσυνδεδεμένος kosks

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 196
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #1875 στις: Μάρτιος 21, 2023, 09:24:14 μμ »
Eπι πληρωμή το κάνεις...και γιατί δεν μιλάς για την βιομηχανία μεταπτυχιακών απο Κύπρο, Βουλγαρία , Ιταλία κτλ...και μάλιστα εξ αποστάσεως... ;D
Α ρωτά και στο ΕΑΠ για δεκάδες διδακτορικών που "χορηγήθηκαν" σε 50αρηδες επειδή γνώριζαν τον φιλο του φίλου κάποιου διδάσκοντα...
Περισσότερα εδώ...για ξεστράβωμα...

https://drepani.gr/index.php/ekpaideusi/item/18866-anekselegkto-to-dropiastiko-fainomeno-me-etoimes-metaptyxiakes-kai-didaktorikes-diatrives-apo-etairies?



Για την ενημέρωση σου τελικά κάνω το ενα μεταπτυχιακό γιατί εχει αρκετή δουλειά και δεν έχω χρόνο για άλλο και σε πληροφορώ ότι δεν το αγόρασα σαν κι εσένα  που μας τονισες πόσα λεφτά ξόδεψες από το εξωτερικό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159597
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 336
Σύνολο: 359

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.