*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί και το 2023  (Αναγνώστηκε 864309 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mini1234

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #392 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 01:40:13 μμ »
Σε αυτο το σχολιο μου αναφερομουν στο οτι θα γινουν διορισμοι το 23 απο τους καινουργιους τους ειδικης και ειχαν πει οτι ειναι προτεραιοτητα τους (Φυσικα, μαλιστα ο Κοπτσης ειχε πει περσι αν θυμαμαι καλα οτι προτεραιοτητα τους ειναι να γινουν οι περισσοτεροι διορισμοι με τους νεους πινακες. Ετσι ελεγαν..). Ωστοσο συμφωνω απολυτα για αυτο που λετε για τους πινακες γενικης... ειναι τραγικο να γινονται ολοι οι διορισμοι απο τους πινακες του 19 και τοσα χρονια οι υπολοιποι που θα ειχαμε περισσοτερα μορια, να μην μπορουμε να τα βαλουμε..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:33:30 »

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #393 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 01:49:01 μμ »
Συμφωνω με την τραγικοτητα...αλλα ειναι το συστημα που καποιοι δεν θελετε να αλλαξει ουτε το κομμα... 8)

ειναι τραγικο να γινονται ολοι οι διορισμοι απο τους πινακες του 19 και τοσα χρονια οι υπολοιποι που θα ειχαμε περισσοτερα μορια, να μην μπορουμε να τα βαλουμε..

Αποσυνδεδεμένος than11

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #394 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 02:29:25 μμ »
θα μπουν και πολλοί ιδιωτικοί https://www.news247.gr/paideia/oiele-sok-idiotika-scholeia-400-apochoriseis-ekpaideytikon-anatoliki-attiki.9763611.html

Για να έχουν δικαίωμα διορισμού θα πρέπει να έχουν συμπληρώσει 2 χρόνια προϋπηρεσίας στο δημόσιο.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #395 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 03:08:35 μμ »
Σε αυτο το σχολιο μου αναφερομουν στο οτι θα γινουν διορισμοι το 23 απο τους καινουργιους τους ειδικης και ειχαν πει οτι ειναι προτεραιοτητα τους (Φυσικα, μαλιστα ο Κοπτσης ειχε πει περσι αν θυμαμαι καλα οτι προτεραιοτητα τους ειναι να γινουν οι περισσοτεροι διορισμοι με τους νεους πινακες. Ετσι ελεγαν..). Ωστοσο συμφωνω απολυτα για αυτο που λετε για τους πινακες γενικης... ειναι τραγικο να γινονται ολοι οι διορισμοι απο τους πινακες του 19 και τοσα χρονια οι υπολοιποι που θα ειχαμε περισσοτερα μορια, να μην μπορουμε να τα βαλουμε..


Μόρια και επιπλέον προσόντα θα έβαζαν και όλοι οι υπόλοιποι. Σε γενικές γραμμές όταν εγώ είμαι στην θέση χ μιας ειδικότητας αν δεν υπάρχουν πολύ μεγάλες αλλαγές το πιο πιθανό είναι να μείνω περίπου στην ίδια θέση. Ιδιαίτερα αν η μόνη αύξηση που περιμένω είναι λόγω μορίων και όχι κάποιου πχ μεταπτυχιακού μετα βεβαιότητας θα πέσω αρκετές μάλιστα θέσεις. Είναι λίγο παγίδα γιατί οι πιο πολλοί σκέφτονται: με 30 μόρια είμαι στην 500 θέση, αν έβαζα την προυπηρεσία μου των 3 τελευταίων χρόνων θα ήμουν στην 200 θέση. Οχι δεν θα ήσουν γιατί προυπηρεσία θα βάλουν και όλοι οι άλλοι (συν πόσα άλλα προσόντα, συν άλλους απρόβλεπτους παράγοντες). Πολύ πιθανότερο να έπεφτες θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:33:30 »

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #396 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 06:49:23 μμ »
Θα ανοίξουν...θα κάνουν αίτηση καμία 200.000 ολοι με μεταπτυχιακά συν τα κολέγια (μην τα ξεχναμε..) και θα βγουν οι πίνακες στους οποίους θα έχουν πέσει χιλιάδες θέσεις και θα  έρθουν εδώ να κλαίγονται οι ίδιοι που στηρίζουν το σύστημα Γαβρογλου...

Αλλά να μην βάλουν γραπτά τώρα στα "γεράματα" έτσι δεν είναι...?  ;D



Μόρια και επιπλέον προσόντα θα έβαζαν και όλοι οι υπόλοιποι. Σε γενικές γραμμές όταν εγώ είμαι στην θέση χ μιας ειδικότητας αν δεν υπάρχουν πολύ μεγάλες αλλαγές το πιο πιθανό είναι να μείνω περίπου στην ίδια θέση. Ιδιαίτερα αν η μόνη αύξηση που περιμένω είναι λόγω μορίων και όχι κάποιου πχ μεταπτυχιακού μετα βεβαιότητας θα πέσω αρκετές μάλιστα θέσεις. Είναι λίγο παγίδα γιατί οι πιο πολλοί σκέφτονται: με 30 μόρια είμαι στην 500 θέση, αν έβαζα την προυπηρεσία μου των 3 τελευταίων χρόνων θα ήμουν στην 200 θέση. Οχι δεν θα ήσουν γιατί προυπηρεσία θα βάλουν και όλοι οι άλλοι (συν πόσα άλλα προσόντα, συν άλλους απρόβλεπτους παράγοντες). Πολύ πιθανότερο να έπεφτες θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #397 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 07:29:03 μμ »
Θα ανοίξουν...θα κάνουν αίτηση καμία 200.000 ολοι με μεταπτυχιακά συν τα κολέγια (μην τα ξεχναμε..) και θα βγουν οι πίνακες στους οποίους θα έχουν πέσει χιλιάδες θέσεις και θα  έρθουν εδώ να κλαίγονται οι ίδιοι που στηρίζουν το σύστημα Γαβρογλου...

Αλλά να μην βάλουν γραπτά τώρα στα "γεράματα" έτσι δεν είναι...?  ;D

Με ρωτάς προσωπικά; Αν ναι απαντάω οτι ούτε με ενδιαφέρει, ούτε με νοιάζει αν θα βάλει γραπτό ή οποιοδήποτε άλλο σύστημα. Απλώς τόνισα ότι είναι λάθος να πιστεύουν (η πλειοψηφία τουλάχιστον) οτι με το άνοιγμα των πινάκων θα ανέβουν θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #398 στις: Σεπτέμβριος 25, 2022, 07:52:30 μμ »
ikc.. από το Γαβρογλιο θεώρημα εγώ
2 φορές έχω βγει καμμενος. Προσωπικά εγώ λέω ναι σε γραπτό... αλλά σε γραπτό και όχι σε τεστ δεξιοτήτων. Επίσης όπως είπα ότι έχω βγει καμμενος από τον νόμο αυτό θέλω γραπτό και στην ειδική.. όχι μπαλώματα..

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #400 στις: Σεπτέμβριος 26, 2022, 03:24:21 μμ »
Nα προβληματιστούμε σε τι...? Όταν έχουν ΟΛΟΙ 1-2-3 πτυχία θα πάνε στο χωράφι...? Όχι βεβαια... 8)

https://www.ethnos.gr/greece/article/224791/xalkidikh15000anergoistamhtroatoyoaedallaanazhtoyn5000ergatikaxeriagiathnsygkomidhthselias?utm_source=diabaste&utm_medium=referal&utm_campaign=links  για να προβληματιστούμε

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #401 στις: Σεπτέμβριος 26, 2022, 03:26:34 μμ »
https://www.ethnos.gr/greece/article/224791/xalkidikh15000anergoistamhtroatoyoaedallaanazhtoyn5000ergatikaxeriagiathnsygkomidhthselias?utm_source=diabaste&utm_medium=referal&utm_campaign=links  για να προβληματιστούμε
Να δώσουν μεροκάματα καλά με ασφάλιση να παν οι άνεργοι. Αν θέλουν δούλους τότε οι παραγωγοί να κουνήσουν τον κ..ο τους να τα μαζώξουν μόνοι τους.

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #402 στις: Σεπτέμβριος 26, 2022, 03:32:20 μμ »
Ούτε με αυτα θα πάνε...Γιατι...? Έχουν τα επιδόματα την σύνταξη των γονεων-παπουδων και επιβιώνουν...και πάνω απο ολα την ταμπέλα του ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΥ που δημιούργει ΑΓΚΥΛΩΣΕΙΣ... ;)

Να δώσουν μεροκάματα καλά με ασφάλιση να παν οι άνεργοι. Αν θέλουν δούλους τότε οι παραγωγοί να κουνήσουν τον κ..ο τους να τα μαζώξουν μόνοι τους.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #403 στις: Σεπτέμβριος 26, 2022, 07:42:27 μμ »
Ούτε με αυτα θα πάνε...Γιατι...? Έχουν τα επιδόματα την σύνταξη των γονεων-παπουδων και επιβιώνουν...και πάνω απο ολα την ταμπέλα του ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΥ που δημιούργει ΑΓΚΥΛΩΣΕΙΣ... ;)

Εχεις δικιο το ίδιο και εδω στις Σερρες και Κιλκις, δίνω 5ευρω για να μου καθαρισουν το σπιτι, να πλένουν τα ρούχα και να σιδερωσουν τα πουκαμισα μου και κανενας δεν εχει ερθει! Ξερεις ποσους ανεργους εχει η περιοχη; Προτιμούν να πινουν καφεδες οι τεμπεληδες..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Συνδεδεμένος 80s forever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • non sibi sed scholae
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #404 στις: Σεπτέμβριος 27, 2022, 10:14:16 μμ »
Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι το σημερινό νέο....
Ανακοινώθηκε επίσημα -δια στόματος Υπουργού Εσωτερικών- η διεξαγωγή μεγάλου γραπτού διαγωνισμού το Μάρτιο του 2023, στον οποίο συμπεριλαμβάνονται -πλέον- και οι εκπαιδευτικοί...
Περαστικά μας!!!

Συνδεδεμένος 80s forever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • non sibi sed scholae
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί και το 2023
« Απάντηση #405 στις: Σεπτέμβριος 27, 2022, 10:18:25 μμ »
Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν εντός 2μήνου από τη διεξαγωγή και οι διοριστέοι θα αναλάβουν υπηρεσία το Σεπτέμβρη...

https://www.iefimerida.gr/politiki/proslipseis-monimon-symbasioyhon-2023-boridis

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159764
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 283
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.