*

Αποστολέας Θέμα: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής  (Αναγνώστηκε 27595 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 810
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 03, 2022, 07:17:27 μμ »
Συνάδελφοι η προκήρυξη θα εκδοθεί, όπως ορίζει ο νόμος και καλό είναι σε όλες τις περιπτώσεις οι νόμοι να εφαρμόζονται.. έχω την ταπεινή άποψη πως το καλοκαίρι θα εκδοθούν προσωρινοί και οι προσλήψεις θα γίνουν από αυτούς..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:37 »

Συνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 03, 2022, 07:41:50 μμ »
Ποιες προσλήψεις οεεο; Εννοείς και οι μόνιμοι διορισμοί; Γιατί αυτό θα είναι αντικανονικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Over_the_Rainbow

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 07:47:01 πμ »
Ποιες προσλήψεις οεεο; Εννοείς και οι μόνιμοι διορισμοί; Γιατί αυτό θα είναι αντικανονικό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σου αρέσουν οι πίνακες του 2019 μάλλον... ε βέβαια με 30 μόρια να δουλεύεις σπιτακι σου δύο χρόνια συνεχόμενα α φάση δεν είναι και λιγο

Συνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 12:37:28 μμ »
Διακρίνω μια ειρωνεία που δεν αρμόζει στο ήθος των εκπαιδευτικών!!!!!!! Έχω υπηρετήσει και σε δυσπρόσιτες περιοχές και αρκετά δύσκολες πάντα με 'ηθος και αξιοπρέπεια! Γύρισα πολύ στην  Ελλάδα! Μάλλον κάποιοι άλλοι θέλουν να συγκεντρώσουν τα μόρια από το σπίτι τους! Εγώ αγωνίζομαι στη ζωή μου χωρίς να αδικώ ποτέ και χωρίς να γράφω κακεντερεχή σχόλια μέσα στο pde!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:37 »

Συνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 12:40:11 μμ »
Κακεντρεχή ήθελα να γράψω! Γενικά ως εκπαιδευτικοί πρέπει να μεταδίδουμε ανθρωπιστικές αξίες στους μαθητές μας και να μην θιοθετούμε το δόγμα του "μακιαβελισμού"!!!!!

Συνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 12:41:34 μμ »
Να μην υιοθετούμε το δόγμα του "μακιαβελισμού"!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 12:57:05 μμ »
Διακρίνω μια ειρωνεία που δεν αρμόζει στο ήθος των εκπαιδευτικών!!!!!!! Έχω υπηρετήσει και σε δυσπρόσιτες περιοχές και αρκετά δύσκολες πάντα με 'ηθος και αξιοπρέπεια! Γύρισα πολύ στην  Ελλάδα! Μάλλον κάποιοι άλλοι θέλουν να συγκεντρώσουν τα μόρια από το σπίτι τους! Εγώ αγωνίζομαι στη ζωή μου χωρίς να αδικώ ποτέ και χωρίς να γράφω κακεντερεχή σχόλια μέσα στο pde!
Μα καλά κι άλλους διορισμούς και προσλήψεις από πίνακες του '19 θέλετε; Δηλαδή είναι ηθικό το θέμα πλέον!!! Ημαρτον!

Συνδεδεμένος georgia4

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 836
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 01:03:40 μμ »
Κάποιοι καλοί μου φίλοι με συμβούλεψαν να μη συνεχίσω να σας απαντώ! Δεν αρμόζει στο ήθος μου και στην αξιοπρέπεια μου να συνεχίζω τέτοιες συζητήσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος eve eve

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 01:37:35 μμ »
Κάποιοι καλοί μου φίλοι με συμβούλεψαν να μη συνεχίσω να σας απαντώ! Δεν αρμόζει στο ήθος μου και στην αξιοπρέπεια μου να συνεχίζω τέτοιες συζητήσεις!!!
Σοφή κίνηση! Να ηρεμήσουμε λίγο

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1542
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 01:44:18 μμ »
Συνάδελφοι... ηρεμία..Αυτη την περίοδο 2 πράγματα πρέπει να τρέξουν.. σύσταση νέων οργανικών θέσεων ΠΕ και ΔΕ γενική και Ειδικη όπως επίσης και το άνοιγμα νέων πινάκων  στην Γενικη.

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 02:12:59 μμ »
To δίκαιο είναι να γίνουν οι διορισμοί απο τους νέους πίνακες ...τόσα λεφτά ξοδέψαμε για την "αξιοκρατία"... :-X

Συνδεδεμένος 80s forever

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • non sibi sed scholae
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 03:28:28 μμ »
Αυτοί που σπεύδουν "να κουνήσουν το δάκτυλο" σε όσους αναμένουν -δικαίως- μόνιμους διορισμούς από τους ισχύοντες πίνακες, ας μην ξεχνούν ότι η ισχύς των τωρινών πινάκων μειώθηκε -εντελώς αιφνίδια και πραξικοπηματικά, με μια ρύθμιση που βγήκε νύχτα από το Υπουργείο- κατά ένα έτος...
Η βασική διαφορά που διακρίνει ένα πολιτισμένο περιβάλλον από μία ζούγκλα είναι η θεσμοθέτηση και εφαρμογή ξεκάθαρων κανόνων.
Δεν μπορείς -με το έτσι θέλω- να αλλάζεις τους όρους του παιχνιδιού, αφότου το παιχνίδι αρχίσει... :-X
Φαίνεται δηλ. τώρα σαν να ζητάμε παράταση από το διαιτητή, ενώ -στην πράξη- ο διαιτητής, αφότου σφύριξε την έναρξη, ξαφνικά μείωσε τη διάρκεια του ματς από τα 90' στα 60' και εμείς οι παίκτες ζητάμε -δικαίως- να εφαρμοστεί η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού!!!

Αποσυνδεδεμένος ikc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Γραπτος.Εκπαιδευτικων
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 03:48:18 μμ »
A έτσι..? Βέβαια όταν το 2019 καταργούνταν ο γραπτός μέσα μια νύκτα (μετα απο μια 10ετια εφαρμογής) και φέρναν το φωτογραφικό σύστημα Γαβρογλου + Συνδικαλιστές πιάνοντας αρκετούς στον ύπνο με τα "μεταπτυχιακά" και τα υπόλοιπα αγορασμένα ήταν δικαιότατο εεε...?

Με λένε Ρίζο και ότι θέλω υποστηρίζω...

Αυτοί που σπεύδουν "να κουνήσουν το δάκτυλο" σε όσους αναμένουν -δικαίως- μόνιμους διορισμούς από τους ισχύοντες πίνακες, ας μην ξεχνούν ότι η ισχύς των τωρινών πινάκων μειώθηκε -εντελώς αιφνίδια και πραξικοπηματικά, με μια ρύθμιση που βγήκε νύχτα από το Υπουργείο- κατά ένα έτος...
Η βασική διαφορά που διακρίνει ένα πολιτισμένο περιβάλλον από μία ζούγκλα είναι η θεσμοθέτηση και εφαρμογή ξεκάθαρων κανόνων.
Δεν μπορείς -με το έτσι θέλω- να αλλάζεις τους όρους του παιχνιδιού, αφότου το παιχνίδι αρχίσει... :-X
Φαίνεται δηλ. τώρα σαν να ζητάμε παράταση από το διαιτητή, ενώ -στην πράξη- ο διαιτητής, αφότου σφύριξε την έναρξη, ξαφνικά μείωσε τη διάρκεια του ματς από τα 90' στα 60' και εμείς οι παίκτες ζητάμε -δικαίως- να εφαρμοστεί η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού!!!

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Άνοιγμα πινάκων γενικής αγωγής
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 04, 2022, 05:44:28 μμ »
Αυτοί που σπεύδουν "να κουνήσουν το δάκτυλο" σε όσους αναμένουν -δικαίως- μόνιμους διορισμούς από τους ισχύοντες πίνακες, ας μην ξεχνούν ότι η ισχύς των τωρινών πινάκων μειώθηκε -εντελώς αιφνίδια και πραξικοπηματικά, με μια ρύθμιση που βγήκε νύχτα από το Υπουργείο- κατά ένα έτος...
Η βασική διαφορά που διακρίνει ένα πολιτισμένο περιβάλλον από μία ζούγκλα είναι η θεσμοθέτηση και εφαρμογή ξεκάθαρων κανόνων.
Δεν μπορείς -με το έτσι θέλω- να αλλάζεις τους όρους του παιχνιδιού, αφότου το παιχνίδι αρχίσει... :-X
Φαίνεται δηλ. τώρα σαν να ζητάμε παράταση από το διαιτητή, ενώ -στην πράξη- ο διαιτητής, αφότου σφύριξε την έναρξη, ξαφνικά μείωσε τη διάρκεια του ματς από τα 90' στα 60' και εμείς οι παίκτες ζητάμε -δικαίως- να εφαρμοστεί η κανονική διάρκεια του παιχ νιδιού!!!
έτσι για την ιστορία και ξαφνικά εξαφανίστηκε προϋπηρεσία σε δυσπρόσιτες...όλα γινονται

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 580
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.