*

Αποστολέας Θέμα: Δ φάση ειδικής 2022-2023  (Αναγνώστηκε 48029 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουάριος 22, 2023, 09:01:31 μμ »
Καλησπέρα σε όλους με προσέλαβαν σε αυτή τη φάση και αναλαμβάνουμε υπηρεσία Τετάρτη 1 και Πέμπτη 2 Μαρτίου, επειδή εργάζομαι ήδη  στην ενισχυτική ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος ,πότε πρέπει να δηλώσω παραίτηση από ενισχυτική ;
Ενημέρωσε το σχολείο της ενισχυτικής ότι την Τρίτη θα είναι η τελευταία φορά που θα πας, επειδή την Τετάρτη 1/3 αναλαμβάνεις υπηρεσία ως αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται παραίτηση, εφόσον ο εργοδότης είναι και πάλι το ΥΠΑΙΘ. Η διαδικασία γίνεται αυτόματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:08 »

Αποσυνδεδεμένος weekend!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουάριος 22, 2023, 09:02:14 μμ »
Αυτό που λέτε συνέχεια και ονομάζετε ένα μήνυμα πολυπόθητο πρέπει να σταματήσει. και ναι εγώ δεν το έχω πάρει ποτέ αλλά ούτε και θα ήθελα να το έπαιρνα Απρίλη ή Φεβρουάριο ή Μάρτιο μήνα..  είναι κοροϊδία αντί να μας παίρνουν ολους μαζί μια και καλή Σεπτέμβριο. το υπουργείο παιδείας μας έχει αναλωσιμους και εμείς θεωρούμε και το μήνυμα τους πολυπόθητο...του χρόνου οι μισές προσλήψεις θα γίνουν διότι δεν θα έχουμε εκλογες
μα συγνωμη πιστευετε οτι φετος εγιναν περισσοτερες προσληψεις σε σχεση με περισυ? εγω θεωρω οτι του χρονου θα γινουν περισσοτερες προσληψεις γιατι θα φυγουν αρκετοι καθηγητες σε συνταξη, καπου διαβασα οτι στους πε02 συνταξιοδοτουνται περιπου στους 500.

Αποσυνδεδεμένος weekend!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #268 στις: Φεβρουάριος 22, 2023, 09:04:35 μμ »
αρα δε νομιζω οτι ειναι θεμα εκλογων γιατι αν ηταν ετσι θα καλυπταν ολα τα κενα και οχι ποσοστο αυτων

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #269 στις: Φεβρουάριος 22, 2023, 09:33:37 μμ »
Συγχαρητήρια,θυμάμαι το άγχος σας...καλή αρχή! Που σας πήραν αν επιτρέπεται?εμένα δυστυχώς με.προσπερασε ο πίνακας γιατί δεν τα είχα δηλώσει όλα..☹️ Ήλπιζα σε μια ειδική πρόσκληση αλλά φοβάμαι ότι λόγω εκλογών ίσως αυτό να μη συμβεί.Ενθαρρυντικο αυτό που μάθατε,ευχαριστούμε για την πληροφόρηση!

Σας ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να μπείτε όλοι όσοι μείνατε ή έστω οι περισσότεροι! Προσωπικά δεν καθησυχάζω και δεν πρόκειται να μείνω αμέτοχη σε όσα συμβαίνουν με τους ΠΕ02 εα! Θα συνεχίσω να στηρίζω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:01:08 »

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #270 στις: Φεβρουάριος 22, 2023, 09:37:02 μμ »
Αυτό που λέτε συνέχεια και ονομάζετε ένα μήνυμα πολυπόθητο πρέπει να σταματήσει. και ναι εγώ δεν το έχω πάρει ποτέ αλλά ούτε και θα ήθελα να το έπαιρνα Απρίλη ή Φεβρουάριο ή Μάρτιο μήνα..  είναι κοροϊδία αντί να μας παίρνουν ολους μαζί μια και καλή Σεπτέμβριο. το υπουργείο παιδείας μας έχει αναλωσιμους και εμείς θεωρούμε και το μήνυμα τους πολυπόθητο...του χρόνου οι μισές προσλήψεις θα γίνουν διότι δεν θα έχουμε εκλογες

Ε καλά! Είναι πολυπόθητο! Τώρα τι να πω είστε ο/η μόνος/η που "ακούω" να το λέει. Αν σας έρθει το μήνυμα Φεβρουάριο μήνα, μην το δεχτείτε! Πείτε τους πως από αντίδραση στο σύστημα δεν το δέχομαι και σας απορρίπτω εγώ!

Κοιτάξτε να σας πω. Εγώ τους τελευταίους μήνες έχω παλέψει πάρα πολύ για να αλλάξει έστω κάτι σε αυτήν την κατάσταση. Όχι μόνο εγώ αλλά και άλλα παιδιά. Τώρα το αν οι ΠΕ02 στο μεγαλύτερο μέρος τους μιζεριάζουν και δεν κινητοποιούνται, δε φέρω ευθύνη εγώ. Με μεγάλη μου χαρά να πατούσα ένα κουμπάκι και να άλλαζε αυτό.

Maria_efi

  • Επισκέπτης
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #271 στις: Φεβρουάριος 22, 2023, 09:39:53 μμ »
Σε όλα αυτά να ευχαριστήσουμε τον Κύριο @Patreas για ακόμα μία φορά. Αν και τώρα τελευταία χτυπάει τελευταία στιγμή και μας αγχώνει λίγο παραπάνω, είναι πάντα εκεί και μας στηρίζει. Τώρα αν είστε κάπου μέσα στο υπουργείο βοηθήστε και εσείς λίγο τους ΠΕ02. Δεν έχουν κάνει κάτι κακό, για να πληρώνουν τέτοια αντιμετώπιση. Σπούδασαν όσο δεν πάει και αγαπούν αυτό που κάνουν.

Αποσυνδεδεμένος skarbel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #272 στις: Φεβρουάριος 22, 2023, 11:21:12 μμ »
Ενημέρωσε το σχολείο της ενισχυτικής ότι την Τρίτη θα είναι η τελευταία φορά που θα πας, επειδή την Τετάρτη 1/3 αναλαμβάνεις υπηρεσία ως αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου. Νομίζω ότι δεν χρειάζεται παραίτηση, εφόσον ο εργοδότης είναι και πάλι το ΥΠΑΙΘ. Η διαδικασία γίνεται αυτόματα.
Οχι αναπληρωτρια - αναπληρωτής είμαι :) .Δυστυχως τα λεφτα που μας δίνουν δεν φτάνουν να κάνω την επέμβαση να ταυτιστεί επιτέλους η εξωτερική μου εμφάνιση με το εσωτερικό μου "ειναι" ;) . Βέβαια νομιζω οτι εργοδοτης και καλα θεωρείται ο  δ/ντης-δ/ντρια της εκάστοτε δδε

Αποσυνδεδεμένος pe03_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #273 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 12:29:24 πμ »
Έχω μάθει ότι θα γίνει και άλλη φάση αρχές Απριλίου. Και του χρόνου θα πω σε όσους καταφέραμε και είδαμε το πολυπόθητο μήνυμα!

Μακάρι να γίνει κι ας είναι και αρχές Απριλίου!!!  Καλή τοποθέτηση!!

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 525
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #274 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 06:31:53 πμ »
Καλησπέρα σε όλους με προσέλαβαν σε αυτή τη φάση και αναλαμβάνουμε υπηρεσία Τετάρτη 1 και Πέμπτη 2 Μαρτίου,επειδή εργάζομαι ήδη  στην ενισχυτική ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος ,πότε πρέπει να δηλώσω παραίτηση από ενισχυτική ;

Εγώ είχα δηλώσει παραίτηση και είχα κάνει ανάληψη την ίδια μέρα (σε διαφορετική ΔΔΕ). Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα από το 2018...

Αποσυνδεδεμένος Rodak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #275 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 07:55:39 πμ »
Βρε Semi για δες τί έγραψα στις 20 Φλεβάρη! Μέχρι 100 είπα και κάτω. Εεε πήγε 116. Χάρηκες που πήρανε «τοοοοσο» μεγάλο αριθμό;;; 😂😂😂 τραγικό!!! Διάβαζε καλύτερα τα μηνύματά μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:50:44 πμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος dinos71

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #276 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 09:34:18 πμ »
έκανα εγγραφή μόνο και μόνο για να ρωτήσω εντελώς καλοπροαίρετα το εξής : μέσα στον Μάρτιο θα γίνει η διάλυση της Βουλής και η προκήρυξη εκλογών. Απ τη στιγμή αυτή και μέχρι να ορκιστεί Κυβέρνηση δεν γίνονται προσλήψεις. Έτσι δεν είναι ; Νομίζω 30 ή 40 μέρες πριν τις εκλογές δεν κουνιέται φύλλο εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων .Οπότε εγώ βλέπω να είναι οι τελευταίες......

Αποσυνδεδεμένος never_give_up

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #277 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 10:07:56 πμ »
Nαι κι εγώ αυτο ξέρω και για αυτό μου φάνηκε περίεργο ότι ακουστηκε και για άλλη φάση προσληψεων.Μακαρι...υπαρχουν ακόμα πολλά κενα

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3963
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #278 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 01:29:33 μμ »
Οι προσλήψεις αναπληρωτών παίρνουν εξαίρεση, γιατί είναι απαραίτητες για την εύρυθμη λειτουργία των σχολείων. Αν ήταν απαραίτητοι οι διορισμοί κι οι εκλογές γινόντουσαν καλοκαίρι, θα έπαιρναν κι εκείνοι.

Αποσυνδεδεμένος ALICE365

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έν οίδα ότι ουδέν οίδα
    • Προφίλ
Απ: Δ φάση ειδικής 2022-2023
« Απάντηση #279 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 02:21:35 μμ »
Υπάρχουν εκκαθαρισμενοι μετά και την τελευταία φάση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 563
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.